CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20953|Reply: 163

Camner nak kahwin lagi satu?

doremon_virago This user has been deleted
Bakground.
Segisatu- Aku : ni dah kahwin 10 tahun, anak dua orang, wife pun lawa, gaji pun tinggi (>RM10,000 sebulan).
Segidua-Wife : Lawa, well educated, ada degree tapi tak kerja , kahwin atas cinta sama cinta. Tak ada yg cacatnya, lebih cun dr gf.
Segitiga- GF: single mother, anak satu, cun juga.

Masalah, ada rasa nak kahwin dengan gf tu. Camner?
Sebelum korang kutuk, aku pun tak faham apasal aku nak kahwin lg satu, mungkin pasal peluang kot. Tapi peluang tu dengan anak dara pun ada.

Kalaulah aku nak teruskan niatni, camner? contek sapa? apa risikonya? camner nak jadikan tak nak.

g jer kat thailand.....semua imam kt Naratiwhat tu leh kawinkan..

..bawa jer bakal  ngan duit

Klu niat ko ikhlas nak tolong single mother, dan ko mampu ngan pndpatan ko yg besar tu, go ahead n kontek pjbat agama yg berhmpiran. Takde sbb negatif yg org nak gunakan utk kutuk ko.

Reply #1 doremon_virago's post

aku cuma nak jawab..yg ko tnya camner nk jadikan TAK Nak...

pe kata ko tepek sticker  "TAK NAK" kat Dahi ko   

kalau nk kawin secara rahsia..
gie jea kt siam..xbyk soal..

kalau nk kawin secara sah..
perkara pertama yg kau kena buat ialah dpt kn persetujuan isteri..
lps tu gie pejabat agama..

Lapangkan hati ..kosongkan pemikiran awak dari membuat keputusan...cuba buat sembahyang istikharah beberapa kali ...minta petunjuk dari Allah...kalau petunjuk tu menjurus kepada poligami...please be a man...berterus terang ngan bini tu..n buktikan u mampu jadi suami yang baik dan ADIL pada bini2 tu nanti...u kena bagi security pada wife u tu....rasanya u boleh agak reaksi wife u tu...tak de wife kat dunia ni..yang nak dimadukan...u kenalah berusaha memujuk dia dulu...walaupun memakan masa bertahun..kalau gf u tu betul2 ikhlas nakkan u dia akan tunggu.....cuba tanya gf tu..ok tak kalau satu hari nanti dia pun bakal terima adik baru...he he..sebab apa untuk bersedia nak jadi no 2 kenalah bersedia nak tima no 3 dan seterusnya..kalau tak itu namanya selfish...
Kalau petunjuk ke arah tidak meneruskan niat u tu...pandai2lah u cari idea cam ne nak putuskan hubungan dengan gf tu..cinta tak semestinya bersatu-satu...
Pendapat ikhlas dari saya yang mungkin menerima madu kalau somi ada jodoh he he...
lagi satu ..jangan kahwin rahsia tau...kalau nak jadi nakhoda yang baik pada anak2 kapal u kena berani...jangan buat wife u yang sedia ada hilang rasa hormat kat u...seorang isteri yang baik kalau si somi tu dapat membuktikan dia mampu jadi suami yang bertanggungjawab pada bini2 dia..lama2 insyaAllah dia mampu didik hati dia penerima madu tu...provided bini baru sedar diri la...he he...

Rate

1

Follow Us

pape pun, ko bincang la dulu ngan wife ko..
ko ckp laaa bebaik kat dia yg ko nk kawin lagi satu..ngan janda anak satu..
ko terangkan kat dia napa ko nk kawin ngan dia...
pompuan nih kdg2 x bleh terima kalau nk kena kongsi2 laki nihh..
papep un, good luck la...to both of u
err..make it three of u

azueazue This user has been deleted
betul kata albob tu... tak de yg negatifnya kalau niat ikhlas, lagi pun ko mampu.. cumanya hati wife ko mesti terluka jugak.. pandai2 lah handle that part.

as for me, husband kena berterus terang.. kalau u nikah secara rahsia lg hati terluka...

tak boleh ambil mudah tentang perkara ini kecuali ko yakin yang keluarga ko akan berbahagia dgn keputusan ko.. tp kalau dgn berkahwin lg satu...isteri dan anak ko skrang bakal makan hati dan hempedu bagai... baiklah dijauhi...

kalau takat gaji ko 10k... nak tanggung 2 isteri...akak rasa taklah mewah mana..
dalam keadaan sara hidup sekarang dengan anak2 yang semakin membesar..
berfikirlah dgn akal dan fikiran yang tenang..dan buatlah keputusan yang bijak..

di samping itu..mintalah petunjuk dari Allah...semuga keputusan yang ko buat akan menguntungkan kedua2 belah pihak....

hmmm soklan nak tanye, cane ko boleh terjebak nak kawen lagi satu? sebab ko MELAYAN gf ko tu kan?? klau tak melayan, tak jadi..

ok berbalik pada masalah ko tadi tu, klau ko betul2 ikhlas nak kawen, aku tak setuju ko kawen kat siam. tu tindakan lelaki bacul.. lari nikah kat siam..   sebagai ketua keluarga, ko kene berani bertindak, explain situation ko pada wife ko, memang takde pompuan dlm dunia yg sanggup dimadukan tp klau kene caranya, kene dgn situasi, kene dengan keadaan ko yg boleh berlaku adil dan saksama, insya allah wife ko akan bersetuju walaupun terpaksa pada mulenye.. klau wife ko betul2 sayang ko, dier takkan tinggalkan ko just bcoz ko nak tambah lagi satu..

tp sebelum ko bertindak, ada baiknya ko fikir baik buruknye, fikir sama ada ko mampu berlaku adil dari segi masa, kewangan, batin n etc. kadang2 kite sebagai manusia selalu tertipu dengan duniawi.. ape kata ko sembahyang istikharah dulu.. itu sebaik-baiknye sebelum ko amik keputusan utk berkahwin lain. bile kite berada dlm keadaan serba salah / tidak dpt membuat keputusan, mintalah petunjuk dari Allah.

aku ada pakcik yg kahwin lain, smpai skrg wife pertama dier taktau yg dier dah dimadukan. ape yg aku tgk bila nikah senyap2 ni, suami dier TAK MUNGKIN BERLAKU ADIL. bile nak pegi rumah bini kedua, terpaksa ckp "ada keje" ngan bini pertama. pendek kata semuanya tak adil la..

jadi aku suggestkan ko sembahyang istikharah dulu. jika petunjuk tu menjurus ke poligami, explain la situation tu kat ur wife dgn cara berhemah, btau dier yg ko dpt petunjuk n make sure cara ko tu boleh convince dier.. semoga berjaya..

Rate

1

pendapat aku...ko ni gatal lah, asal lawa nak amik jadi bini.....zaman skrg RM10K mana cukup utk tanggung mkn minum anak2+bini2 ko.....nanti duit ko tak cukup....aku gerenti ko tak bersifat adil and ko akan lepaskan tanggangjawab ko kat bini2+anak.....silap2 nanti bini ko yg tanggung ko...bukan ko yg tanggung dia....bila ko buat mcm tu anak2 ko dah besar bila pikir sendiri pun menyampah tgk bapak dia asyik nak mengatai jer tapi nafkah tak bagi.....bila ko dah tua jgn salahkan anak2 kau kalu dia x suka/x ingat kat ko.......walaupun ko didik anak ko dgn agama hormat org tua/ibubapa tapi hati diorg ko tak tahu.......:@

gatal and tak bersyukur langsung apa yg ada.....walaupun ko pikir duit ko tu banyak sgt nak tanggung bini2+anak2....

Rate

1

Reply #11 lilyflower's post

aku setuju, kalau takat RM10k mana cukup nak tanggung 2 keluarga. Tak pasal
bini hang yang tak bekerja, kene cari keje lepas hang kawin utk tanggung keperluan sebab laki dia dah gatal nak share pendapatan dgn ppm lain, dari senang jadi susah nanti.
kalau hidup skrg dah bahagia dgn bini and anak2, kenapa nak sakitkan bini yang
dah bersama bertahun2 hidup susah senang semata-mata nak menyara seorang lagi perempuan dgn anak yang bukan dari darah daging sendiri.

renung2 lah

peluang? sbb ko rase ko mampu sbb tuh ko rase nk tambah lg satu cawangan la ek.
kalu ikut pemahaman aku, ko mmg nk gf ko tuh, tp kalu ng anak dara pon bleh sbb ade peluang. so.. ko macam ko xkesa pon nk kawen ng sape, ade peluang kawen lg satu.

apepon, bincang la ngan wife ko.

Originally posted by lilyflower at 21-9-2007 09:12 AM
pendapat aku...ko ni gatal lah, asal lawa nak amik jadi bini.....zaman skrg RM10K mana cukup utk tanggung mkn minum anak2+bini2 ko.....nanti duit ko tak cukup....aku gerenti ko tak bersifat adil  ...

kekkekekke.. selambe jek ayat..

betul tu, kau gi je thailand, adalah orang tolong nanti di sana.

kahwin le ko

selagi ko bole kawin

semoga bahgia

Reply #14 HoneyD's post

aku pon sokong ng lilyflower jugak...
sbb dier nyer reason cam xkukuh je..
'sbb ade peluang,' kate tuan umah

agak2 nyer, bila ko nak langsung ni..............?

jemput le aku datang makan nasi minyak..................

gaji besor nie..nnt reception kt hotel tak?
kalau kt hotel..nnt jemput aku ye..aku dah lama tak makan kenduri kt hotel..
nak makan masakan rendang daging yg lembut..  (gigi tak kuat utk makan daging keras keras)

first thing jgn tipu your wife lah.
bagi isteri sekali kena tipu....lukanya berzaman-zaman.