CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ny

MERGED : All About Cherating, Pahang

salam... dulu2 suka giler g cherating...
penah stay kt residence inn a few times...suka giler bilik exec.deluxe dia...absolutely spacious..bilik air bessss...area cherating lama...
the legend...swimming pool beso sgt...betul2 tepi pantai...besss jugak...
paling faveret...impiana cherat twice...mmg bes gilerrrrrr...bilik superior deluxe dia ado 2 tv...perghhhkkkk...angin bertiup direct kt muka maso dok kt verandah bilik..:pompom:

pak itam tu ada swimming pool tak? nk contact number leh.. ba[pe rate dia.. penat da belek2 hehe...

dee nk g cherating 31 jan ni sampai 3 feb huhu. .tatau nk duk mana2.. survey2 cam kat suria t ...
dee_dee Post at 16-1-2010 20:41

alamak..lambat pulak nak reply..
mane ade swimming pool yang kat sini..
chalet je pun...

nak swimming2 g je terjun air laut..
doket bebenor..

chalet pak hitam..
rm80 pernite..ok laa..ni bilik kipas..

tel number : 013-9368870

kisah aku cuti2 kemaman/cerating/kuantan - terjah tanpa booking

mula2 duyong, 1st impression banyak nya mat motor, ada expedisi kot. move on.

ranting mcm ok, tapi nak check yg lain dulu.

sanctuary resort - apartment 2 bilik. besor sgt, anak2 aku penakut.

setelah membaca komen2 kat sini dan website lain dgn semangat wajanya aku pi Lisnaree.
tapi sgt kuciwa. depan tu ada kandang kambing. memang la kambing nya comei2 belaka, tapi kalau angin sepoi2 bahasa mau hidungku ditusuk bau2an taik kambing.
dah tu swimming foolnya air hijau uols. mak tak nak le feeling2 mandi dlm La Mer!

pastu pegi mercu - fully booked

last2 pegi beserah - duta sands. so-so, swimming pool cinonet. towel takde provided. food dia tak tau coz tak makan situ. tapi kalu depa remove caravan tu kan sedap sikit mata memandang. overall aku rasa not bad.

the reason napa kitorang end-up kat kuantan sbb aku ni tak berapa suka patah balik. lagipun cuti2 raya cina ni takut penat2 u-turn penuh jugak.

kene pegi lagi nih...bestttt

kene pegi lagi nih...bestttt
ctzaharah Post at 18-2-2010 16:11

cherating mmg best..
lagi2 my both son's suka sangat makan ikan aji2..
kat sini x pasti panggil ikan apa...

Follow Us
429# dedaun79

apa ke pulak tmpt pelancongan nya..
ingat new zealand je sejuk la yer
ni felda...felda new zealand
mcmana dpt nama new zealand...
sbb dianak angkatkan oleh kerajaan new zealand

447# tukul

heheh....tepat..

Im nak lepas voucher utk harga RM150 semalam utk sesapa yg berminat nak duk Impiana Resort, Cherating dlm bulan 5 nih .. nak booking dlm weekend pun boleh kecuali cuti umum ..

sapa2 yg berminat boleh pm im ok sbb kena book dlm bulan 4 nih ..

KWN2 BOLEH X BG NO CONTACT CHALET2 KT CHERATING?
NK P 30HB NI TAP CAL PAK ITAM,RIVERSIDE N RANTING SEMUA FULL LA
ADUH
PLZ2

aku baru aje balik dari cherating...seminggu aku duk di cherating (19mei to 25mei 2010)...memang best...banyak aktiviti..yang paling utamanye ialah aktiviti jalan-jalan cari makan...fuhh..memang best..

meh aku cite skit...

Memula kami sekeluarga lepak kat impiana (2 malam).. rate RM150++ semalam..booking guna internet ajeee...nampak macam murahkan..tapi oleh sebab ada ++ tu..end up kami kene bayar RM189 semalam..hampehhh...
Bilik kat impiana ni boleh tahan laaa...tapi agak usang..maklum ler resort lama...tapi dekat dengan pantai..swimming pool dia pun boleh tahan...

Hari pertama kami pi melepaskan gian makan ikan bakar di Tg Lumpur, kuantan..takde ler jauh sangat..guna highway adalah dalam < 45min perjalanan...kami pi pekene ikan bakar di restoran Ana ikan bakar petai....best gilerrrrrrrrr....berrppp...alhamdulillah...

Hari ke dua kami makan sata dan otak-otak di kemaman..15 min je...restoran aziz satar...satanye memang ler super power...best gilerr...
pastu jalan-jalan sampai ke kerteh...saje nak tengok tempat orang..

Hari ke-3 kami check in di grand continental kuantan...rate dapat RM148...promosi...
kami sengaja nak duduk kuantan sebab nak habiskan sehari suntuk round2 kuantan..mencari tempat makan best di sekitar kuantan..

hari ke-4 kami duk di Duta sand...book guna internet jugak..dapat rate murah..RM158.. kalau walk in aje dia bagi rate RM178...asalnye nak duduk
2 malam...tapi bila sampai je di DUta sand resort tu terus hilang mood...pantai dia kotor beb...bersebelahan dengan tempat parking bot nelayan pulak tu...swimming pool pun alahaii kecik jeee...caravan yang ada pun semuanya rosak dan usang..pemandangannye agak menakutkan..
aku tak rekomen langsung korang duduk sini...

hari ke 5 dan ke 6...kami duduk di suria cherating........rate murah..harga promosi RM118 shj...bersebelahan dengan impiana ..daripada impiana or legend resort...baik korang check in ke hotel ni..puas hati betul...kalau nak murah lagi korang boleh book terus guna internet..website dia http://www.suriaresorts.com/suria-cherating/
hari tu ada promosi RM88 je semalam termasuk bekfest...tapi aku tak sempat nak book harga ni sebab last minit..
bilik pun ok sesangat kalu nak compare dengan impiana.....bekfest pun best..nasii dagang dia sedap...

malam tu kami pi tengok penyu bertelur........life you...guided tour...kami dapat no tepon pakcik ni (paksu)..dia ni ada lesen bawak orang pi tengok penyu bertelur kat tepi pantai..yang bestnye..kita tak payah nak tertunggu2 kat tepi pantai tu...kalau ada penyu dia akan call kita...tapi
menurut paksu ni antara bulan mei hingga julai ni memang musim penyu bertelur..waktu kami kat pantai tu pun ada dalam 6 ekor gak lerr penyu..
ada aktiviti melepaskan anak penyu ke laut lagi...cute gilerr anak penyu ni...bila penyu2 ni terkedek-kedek berjalan ke arah laut..terasa sayu pulak hati..sebab menurut pak su..dalam 100 ekor penyu yang dilepaskan tu, diandaikan 1 ekor je yang berjaya menjadi besar dan pulang bertelur di pantai semula..

harga?? kalu pi ngan kete sndiri RM30 seorang kalau nak paksu ambik naik van Rm50 seorang...nak contact no...hehhehe..pm aku lerrr...

Post Last Edit by lemak_masin at 30-5-2010 00:10

Ops...Terdouble posting sudaaaa

mana post den..? udah hilang..penat menaipnyee wehhh

Reply 450# zulina

&#160; &#160;dah may da pn nih..hahaha

klu byk resort/chalet/hotel full booked kt cherating, korang blh stay kt kemaman (area Chukai). sbb dua tempt ni hnya bersebelahan/sempdan. cuma lain negeri..
kt kemaman byk hotel2.yg budget pn ada..
prjlnan cherating-chukai hnya 10-20mnit sje (jauh lg kuantan-cherating>30-40mnit)..
restoran byk in between. jgn risau

area tmpt mkn seafood yg murah2 sesape ade info x?nk pi cherating awal buln 7 nehh..kekekeke

Hari tu kami ada gak pi tgk2 bilik di ranting inn... Semalam hari biasa rm160. . Dan kalu cuti sekolah rm180.. Bilik ok lah.. Kampung stail.. Dekat dgn pantai.. Pantai dia bersih dan cantik sgt..  Tapi aku rasa rate dia agak mahal gak ler.. Kami x jd duk situ sebab harga hotel suria waktu tu lg murah.. So kami check in hotel je la...

pinky baru check kat web suria cherating tu.. untuk date 26 june mcm dah full je.. ada idea tak tmpt mana yg ok sikit kat cherating

area tmpt mkn seafood yg murah2 sesape ade info x?nk pi cherating awal buln 7 nehh..kekekeke
krissx Post at 29-5-2010 15:12

bump!

Post Last Edit by lemak_masin at 2-6-2010 21:33

Waktu kat cherating ada member rekomen makan kat restoran intan. Kedai dia di kawasan ranting resort tu.. Ikut je Signboard kampung budaya cherating.. Kedai tersorok skit.. Kene cari signboard dia.. First time pekene ketam besar.. Adalah lebih kurang besar kpala anak aku.. Heheh.. Udang besar penumbuk.. Udang 3 ekor n ketam 2 ekor + sotong sekor.. Kene dalam < rm100.. Fuh.. Kopak aku... Makan berdua je tu.. Tapi ok la.. Ketam fresh dan besar giler..  Cumanya masakaan je kurang mantap.. Dan restoran tu ada serve beer dalm tin  utk matsaleh..

Kalu nk yng best gi je ler tanjung lumpur.. Takde ler jauh sangat pun..kalu area kemaman or cherating yang tepi jalan tu pun ok kot.. Tapi aku tak pernah try ler..