CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15859|Reply: 136

aku, dia & kenangan...perlu ka?

Close [Copy link]
aku nak citer la....lama dah aku pk perlu ke aku citer......lg pun x ramai yg kenal aku kat sini kannn....so x kisah la kot aku citer....aku dulu2 mmg x suker citer masalah sbb aku x suker nak share masalah ngan org...sendri makan sendri simpan jekkkk.....tp kali ni, tiap kali aku ingat, aku sedih, aku rasa tak mampu nak simpan sendri...kdg2 aku menangis gak...tipu kalu kata lelaki takde perasaan sedih.....

4 thn lepas lps aku berpisah ngan x wife aku, aku penah janji kat diri aku yg aku x mo kawin lg.....7 thn sama tetiba sbb salah paham jek buat kami berpisah........hampir 2 thn aku menduda & bila mak aku beriya sgt suh aku kawin lg dgn anak kwn dia..aku pun ikut jek...lg pun awek tuh pun suker kat aku w/pun br sekali jumpa ....tp org kata bahagia x selamanya....lepas dpt anak sorang, wife aku tetiba sakit....memula demam panas, pastu dia kerap plak ngadu sakit kepala...kdg2 tuh pengsan tetiba.......time tu plak mak mertua aku balik msia.... dia demam panas 2 hari, pastu ngadu sakit kepala...aku x bley keje sbb risau nak tinggalkan dia ngan anak aku yg baru jek 4 bln....3 hari aku ponteng keje lastnya wife aku mintak nak balik msia... ...memula aku tak layan sgt tp biler dia asyik desak jek aku pun terus beli tiket balik msia....3 hari kat msia, 11 hari b4 ramadhan dia meninggal........thn lepas ayah dia, thn ni aku x penah sangka dia akan ikut sama....aku redha....

aku x blh dok lama kat rumah mak dia sbb buat aku makin ingat kat dia....aku balik semula ke rumah aku seminggu lps...semuanya mcm kejap jek...tetiba jekkkk....mak mertua aku plak menangis2 biler aku kata aku nak bwk anak aku sekali......tak sampai ati plak aku....btw, my wife was her only child.....skrg aku dok sorang2 kat umah, aku akan  ingat citer2 sedih......brg2 dia msh lg kat umah tuh...mcm mana dia tinggalkan mcm tu gak la keadaaannya skrg....biler aku kuar umah...aku pura2 happy.....tp tiap kali aku msk umah aku....aku mesti x dpt elak nak kuarkan air mata.....time mcm ni, my x wife plak dtg tanya khabar, antar makanan selain dr antar anak2 aku biler turn dorang ke umah aku...tetiba aku terasa sst yg x sepatutnya aku rasa terhadap dia.......

aku x tau apa masalah aku sbnrnye......aku sedih, aku takde mood nak keje, aku penat n aku x tau camner hidup aku seterusnya......dulu aku free life, sosial tp sumer tuh dulu n aku dah start hidup baru tapi biler semua ni jdk......aku rasa lost....aku tertanya ada ke mungkin Tuhan nak duga aku atau mungkin Tuhan nak balas dosa2 aku......bg la aku semangat tuk teruskan hidup ni...aku x mintak simpati tp aku perlukan tpt tuk mengadu....sori....

Rate

1

sedihnyer baca kisah awak...

SIAN GAK KAT KO NIE
KENE ADE YANG GUIDE KO
TAKUT JADI PAPE...
SEDEY LA CITE KO NIE AKU NENGOK TIME DEKAT2 NAK RAYE PLAK TU

MAYBE ADE HIKMAH DI SEBALIK TU
MUNGKIN ADE POMPUAN YG LEBIH BAIK UNTUK KO AKAN GUIDE KO DIKALA KO RASE DOWN CAM SKANG NIE

LAGI SATU...

ANAK2 MUNGKIN AKAN AKAN JADI PENGUBAT RINDU KO..
BUAT MASE NIE JADIKAN ANAK2 ITU SEBAGAI HALA TUJU HIDUP

Besarnya dugaan untukmu bingkaubi..

At least ada kenangan yang paling berharga between both of u, anak.. Jaga dia elok2 ye..

Follow Us
bila kita kehilangan org yg kita syg mmg payah sgt2 kita nk lupakan..
benda ni pon br je berlaku ...
so mmg amik masa nk lupakan ..
tp dlm ko x leh lupakan dia..ko jgn terlalu mengikut perasaan sgt..nti memakan diri ko sendiri..
cuba bz kan diri ngan kwn2...buat keje yg berfaedah..
kalo nk igt kat arwah pon ko byk berdoa utk bekalan dia..tu lbh afdal...drp ko meratap x tentu arah kan..
kita Islam igt pada Allah selalu..
bersabar yerr...

Rate

1

Sorry, tak tahu nak nasihat apa cuma Sabarlah, Tuhan itu Adil pada hambaNya.

Reply #1 BingkaUbi's post

bing................

aku baru tau isteri ko dah meninggal................

aku ucapkan takziah.............

dalam keadaan camni, memang mudah rasa sedih kalau bersendirian..............

kalau ada sorang kawan rapat pun dah ok...............

Reply #3 shernaz's post

wife aku ni pun dah byk sedarkan aku.....dia gak yg slalu ingatkan aku byk perkara...anak2 aku pun dah mesra dgn dia....dan aku tau bkn aku jek rasa kehilangan dia tp anak2 aku jugak.....kalu anak2 aku tu takde lagi sewel aku agaknye....

Reply #3 shernaz's post

wife aku ni pun dah byk sedarkan aku.....dia gak yg slalu ingatkan aku byk perkara...anak2 aku pun dah mesra dgn dia....dan aku tau bkn aku jek rasa kehilangan dia tp anak2 aku jugak.....kalu anak2 aku tu takde lagi sewel aku agaknye....

aku simpati dgn kisah ko ..   

tak dpt aku bayangkan hidup tanpa org yg aku sayangi..

tapi kehidupan mesti diteruskan..

ko harus tabah menghadapinya, aku tak tahu bila tapi aku percaya satu hari kenangan itu

akan bertambah jauh walau tak munkin hilang..

sementara itu banyak2 berdoa agar ko diberi ketenangan .. insya'allah

Rasulullah bersabda,"Manusia yang paling bijaksana adalah mereka yang terbanyak ingatannya akan kematian serta yang terbanyak amalannya sebagai persiapan untuk menghadapi kematian itu. Mereka itulah orang-orang yang benar-benar bijaksana dan mereka akan pergi ke alam baka dengan membawa kemuliaan dunia serta kemuliaan akhirat." (HR. Ibnu Majah).

Wallahu a'lam bishshowab!

Rate

1

adeh bing.....my deepest condolence to you and your family......

ko byk la sabar2...agak ko rasa sedih tue..ko semayang laa...doa bebanyak.....doa utk your late wife..doa utk ketenangan diri ko jugak.......

benda ni baru lagik....mmg patut ko rasa gitu.....ko pelan2 la yerr....take one step at a time......

alamak sedihnya abg bing......
kiranya dia br pegi.....
bykkan bersabar......
mesti ada hikmah yg kita xnmpk lg......
abg kuatkan semangat tau...
at least abg ada anak dgn dia........
sue rs sedih sgt........
sue doakan abg bahagia pasni.....
Allah hanya bg ujian pd hambaNya jika Dia tahu bhw hambaNya itu mampu menghadapinya......

lagi satu aku serba salah......mak mertua aku x mo ikut aku balik sini....dulu pun dia ada sini kejap2......aku kesian kat anak aku tuh....takde mak pastu aku plak dok jauh dr dia...kalu aku blk msia plak...anak2 aku ngan x wife camner plak......dah puas aku pk camner, nak amik anak aku dr mak mertua aku tu mmg aku x sampai ati......ni yg buat aku makin serabut pk kan..

jgn duk sorang2....
cari kwn...
xpun minta xwife abg hntr anak2 utk temankan abg....
mgkn abg blh bercerita gak dgn dia...
dr citer abg kalo sue x slh fhm, wife abg mcm nak baik blk dgn abg.....
n abg mcm ada rs suka blk kat dia.....
mgkn abg blh cuba bg peluang pd dia n diri abg juga.....

takziah dari aku bing....

apa yang buleh aku cakap selain dari bersabar...kalau boleh di saat nie, kau janganlah selalu bersendirian..tak elok selalu melayan perasaan, boleh sasau nanti.

mungkin ada hikmahnya..tuhan lebih sayangkan dia dan kau..jadi tuhan berikan kau dugaan, supaya kau muhasabah diri kau.

tp itu anak abg bing....
kalo abg amik dia, sape akan jg anak abg nnt?
kalo anak abg dgn mak mentua abg, bukan susah ke nanti nak jumpa dia?
sue rs abg kena bincang secara baik dgn mak mentua abg sbb dia pun rs kehilangan gak....
mgkn blh buat cam abg jg anak abg, tp setiap 2/3 bulan sekali abg blk msia utk lepaskan rindu mak mentua abg tue...

Reply #16 suereen's post

x wife aku dah lama kawin lain sblm aku kawin lagi......