CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5468|Reply: 32

Off Topic

[ Last edited by  ali_ptk_07 at 10-2-2008 03:13 AM ]

[ Last edited by  ali_ptk_07 at 10-2-2008 03:09 AM ]

naper ni ali.....try to forgive ang forget........jgn seksa diri.......idup ni singkat......jgn sia2kan mengenang kisah duka yg takkan ada penghujungnya......give urself ruang utk perbaiki diri.....kalo terus dibelenggu perasaan mcm nih.......smpai bila2 kita takkan berjaya keluar dr kepompong duka mcm nih......

tiap manusia penah buat silap......tp tiap yg berlaku tu akan ada hikmahnya......Tuhan menguji umatnya mengikut kemampuan umatnya.......jgn dok kenang lagik kisah2 lama......sbb benda tu takkan bwk kita ke mana2......hani pon penah rasa kecewa......penah tersungkur dlm bercinta......tp takkan selamanya kita nak biar diri tersungkur........carilah kekuatan utk bangkit........life must goes on......dugaan tu asam garam idup......jgn mengalah selagi kita diberi udara untuk bernafas.......pasti ada yg terselindung di sebalik kesakitan yg kita rasa........gali.....jgn tak gali.......

Reply #2 ali_ptk_07's post

sabarlah ali...adalah nanti yang berjaya mengetuk pintu hati kau

sampai ko sendiri wat keputusan tuk end up dr idup bersendiri lah.....
ur choice... u have to make it.... not the others

ali... aku pun macam ko. walaupun dah lama tapi masih tak dapat lupakan dia.. and lagi sedih, tak dapat terima orang lain sebagai pengganti dia. bezanya, aku tak buat salah kat dia. dia yang buat salah kat aku, and tinggalkan aku. tp sampai hari ini aku masih berharap dan menunggu kehadiran dia. walaupun makin lama, makin pudar harapan tu, tapi aku tetap menunggu.

Follow Us

Reply #6 e.d5900's post

aku pong!!!

Reply #1 ali_ptk_07's post

Hi Ali..

Semua org ada kisah sndiri2..tapi u know what? "Life goes on"..its easy to say than done rite? but let bygones b bygones..cherish urself..im not sayign` that u forget her but you still can keep the memory with her..just to make urself lively again...take care n c ya!!

bawak bersabar dan bertenang..
fikirkan masa depan,apa yang baik dan apa yang buruk untuk awak..
bukan 100% salah awak,kalau dah bukan jodoh awak dengan dia nak wat camne..
saya pun pernah serik jatuh cinta tapi tak la sampai 6 taun macam awak..
saya serik tapi saya tak cari lagi cinta lama saya..
saya tak pernah berpatah balik..

Encik Ali..
pandanglah ke depan,tak baik toleh2 belakang lagi dah..
benda dah lepas buat apa nak kenang..
memang sukar untuk awak lupakan, saya faham...
tapi kekadang awak kena fikir masa depan awak gak..

saya yakin awak akan bertemu dengan seseorang yang berkenan di hati awak suatu hari nanti..
saya doakan yang terbaik untuk awak..
awak pun bawak2 la berdoa supaya terbuka pintu hati awak untuk gadis lain..

nie mesti first love awak ker..sama cam saya dulu..ada kisah awak bersangkut paut dgn saya..smpai skrg saya still cari dia..tahu dia kat mana just saya x nak kacau dia dan x nak refreshkan balik kenangan kami bersama dahulu..lgpun saya tahu dia dah ada org lain dah saya skrg pun dah bahagiaa..ali..hidup kene teruskan..cuba awak sibukkan diri dgn benda2 lain..mudah mudahan awak berjumpa dgn org yg akan menambat hati awak..

ermmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

just take the positive way k ali..

love doesnt mean u shud be together

sometimes it hurt u a lot..but God knows everything..

He wasnt test u with all these stuff if u wont able to face it..just dont make it complicated..u may wait..u may try to find her..
but if it already written that she's not belongs to u..nobody cant change it..

hidup awak ni..awak yg tentukan..kalo asik depress macam ni..sampai bile pon macam..kuar dr kepompong fikiran yg negative ni..mebi u set in ur mind that she is better when u have relationship ngan org len..meaning that u x leh nak buang perasaan kat die..so other relationship doesnt work out..

its just my opinion..hope u happy then..insya allah

setiap org takkan lepas dari melakukan kesilapan.. yang membezakan adalah bagaimana sesorg tu nak manage kesilapan itu dan memperbetulkannya..
dalam kes saudara ali ni, tuhan dah tunjukkan jalan dan peluang untuk saudara betulkan tapi malangnya saudara mempersiakannya.. tapi, masih belum terlambat...
yang dah berlaku,..biarkan berlalu sebab ia takkan kembali... cuma, jadikan lah peristiwa yang berlaku sebagai pengajaran dan panduan agar ianya tidan berulang kembali... bersabar lah ya...

ish nape bile bace posting ali ni mcm terkenangkn nasib noni gak??? mcm ade similarity plak kn? hmm tu la.. dlm kes noni. memang noni bersalah.. noni dh mintak ampun dekat die.. tapi if die dh xnk kt noni. it's his lost la... he knew that im worth more than what he can get.. but ego kan.. xpe.. noni tunggu je.. tapi at the same time.. kte kene move on.. walaupon xnk completely lupekn die.. tapi maybe kalau kte cube bukak hati n perasaan kte.. maybe ade sumthing big is waiting for us in front kn?.. ape2 pon.. kene tabahkn hati.. jgn mengaku kalah.. sebab noni tau saudara kuat dan hebat!!!! jgn tunduk kepada kisah lampau.. "the sun is on my side..., and what's yours?..."

just move on

aku kdg2 terfikir gak benda ni..
org dh bercouple,aku masih gini

tp tak le sampai teringat kt mantan
dia dh bahagia dgn pilihan dia

bila boring atau ada masa terluang je la sedih dgn keadaan aku yg masih bersendiri ni..
sib baik la aku ni baru keje..
so sibukkan diri dgn blajar macam2..sikit sbanyak aku takde masa nak teringat benda gitu

adeh...malas lagi aku nak ingat benda ni..bila teringat,aku ksian kt diri sendiri plak..
aku nak tebus kembali masa aku yg terbuang dulu

teringat lak lagu ni..
layan...

Bintang Kehidupan

Jenuh aku mendengar
Manisnya kata cinta
Lebih baik sendiri
Bukannya sekali
Seringku mencoba
Namun kugagal lagi
Mungkin nasib ini
Suratan tanganku
Harus tabah menjalani

Jauh sudah melangkah
Menyusuri hidupku
Yang penuh tanda tanya
Kadang hati bimbang
Menentukan sikapku
Tiada tempat mengadu
Hanya iman di dada
  Yang membuatku mampu
Slalu tabah menjalani
Reff#
Malam malam aku sendiri
Tanpa cintamu lagi oh..oh ho..ho
Hanya satu keyakinanku
Bintang kan bersinar
Menerpa hidupku

Bahagia kan datang ..oh oh

[ Last edited by  mawarputih2612 at 27-1-2008 12:04 AM ]

Close thread.

[ Last edited by  ali_ptk_07 at 10-2-2008 03:11 AM ]

Reply #16 ali_ptk_07's post

eh serious ke? errr ali xde contact no family die ke.. or kawan2 rapat die ke? baik check.. xpon.. publish je name die dekat sini.. mane tau ade sahabat2 die ke kt sini or relative yg bole bg info kn..

tabahkan hati... doakan kesejahteraan dia...
kalau ko mmg sayang kan dia, doakan lah...
agar mendapat tempat yang disayangi oleh-Nya...

Reply #1 ali_ptk_07's post

Pertama Sekali
Fikir yang hidup ni pendek, ntah esok lusa, kita takder lg. So janganla gelumangkan diri awak dengan kenangan kenangan lama yg pahit tu..

Keduanya;
Bukakan diri anda untuk bercinta kembali, berniatlah untuk bercinta kembali, Nabi pun ada bersabda, sesuatu tu dimulakan dengan niat kan? Manifestasikan kehendak tu di dalam hati dan berdoalah kepada tuhan. yang sudah tu janganla dikenang, bunga bukannya sekuntum, Insya Allah, Allah akan pertemukan anda dengan "dia"

Optional..
Kalau rajin, sy recomendkan awk baca buku ni;

1)    La Tahzan - Jangan Bersedih,
2)    Man from Mars, Woman from Venus on a date, (sy banyak compare kan isi2 kat dalam buku ni dgn my past       experience, & I know why I fail and why I succeed)
3)    The power of Manifestation - (yg ni drpd freethinker, tp sebagai org islam kita harus berfikiran terbuka & ambik       apa-apa yg patut k!)   http://www.stevepavlina.com/blog/2006/06/how-intentions-manifest/

Good Luck!!

eyh,
rilek la weyh...
ade hikmah di sebalik stiap kjadian...
chop yg mninggal nie bkn dak unisel tue kn?

12Next
Return to list New