CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3636|Reply: 23

Realiti Or Mimpi... Keliru nih!

Salam.

Sebenarnya sejak kecik lagi saya selalu dihantui satu kenangan yang agak pelik. Sampai dah besar, saya selalu tertanya2, adakah yang selalu saya ingat tu betul2 terjadi atau mimpi? Kalau betul2 terjadi, apa maksudnya? Kalau mimpi kenapa benda ni boleh saya ingat sampai sekarang? Kenangan itu agak samar2 tapi saya ingat dengan jelas beberapa perkara.

Apa yang saya ingat;
1.
saya berada dalam satu tempat dengan seorang lelaki yang dah berumur (50/60 tahun) & lelaki tu angkat tangan macam bersumpah depan seseorang yang pakai songkok di depannya. Macam hakim sebab kedudukan dia agak tinggi dan kami berdiri bila ada orang suruh.

2.
saya didukung seorang lelaki pakai baju putih depan sebuah bangunan kaler putih & ada beberapa orang sedang bercakap dengan lelaki tu. Lepas tu saya dibawa naik kereta tapi saya tak ingat siapa yang bersama & ke mana saya dibawa.

Benda ni mesti saya ingat tak kurang dari 5 kali sebulan. Saya tak tau kenapa mesti terbayang je kat ingatan. Saya tak tau macam mana nak cari jawapan, adakah benda ni realiti yang berlaku pada saya atau mimpi saja.

Harap dapat beri pandangan dan cadangan.

Rate

1

jap ahkak kol kawan ahkak name ankel seekers, mane tawu ade entiti ke makluk halus ke dlm mimpi ko tuh...

entiti?   

jadi pada pandangan akak, apa yang selalu terbayang tu mimpi je la? kalau mimpi, saya lega sangat. saya ada gak kira2 nak pegi jumpa pakar jiwa pasal ni

Cuba ko terai tya kat family yg close skit ngan ko...kiranyer yg ko buleh percaya lah. Mana la tau kan... kalau ianya realiti...

Reply #4 kokocincau's post

masalahnya... ha ni la masalahnya.....

saya dengan famili agak kureng rapat sejak kecik. saya banyak berdikari sendiri sampai besar. bila dah duduk jauh dari family, tak ada siapa nak ambil tahu pasal saya. demam ke, sakit ke, tak de duit ke, tak de siapa peduli. saya pernah tak contact famili selama sebulan & dia orang langsung tak contact saya. macam tak risau kot2 ada jadi apa2 kat saya ke. last2 famili contact cuma tanya, ada masukkan duit ke?

Dah nak dapat jodoh kot...

Follow Us
ko ni anak angkat je ni.... <heh... pepandai je aku ni>

Reply #6 edmundo's post

tak faham

tapi memang dah nak kawin pun tahun depan. benda ni saya alami sejak sekolah rendah lagi

Reply #7 lipans's post

teori ni memang ada terfikir gak sebab banyak perkara yang menjurus kebenaran teori ni.

- mak ayah pernah cakap kalau dia orang dah tak ada, epf dia nak bagi kat siapa, umah kat siapa, tanah kat siapa, etc. tapi saya tak disebut pun

- kalau saya tanya mak pasal masa saya kecik2, mak selalu bagi jawapan berubah2

Reply #9 sakura_san's post

Nak clear, ko bali kkampung tanya parent leklok. Tanye la, saya ni anak angkat ke.. ape ke. Tanye lek lok sebab ni perkara besar. Kalau ko pompuan, ni kes wali. Kalau ko laki, ni kes nasab keturunan. Mane le tau, ko ada darah bangsawan ke, raja ke, p ramlee ke.

Kok susah sangat ko check DNA. DNA mahal sangat, ko check jenis darah ko, mak ko, pak ko. Tapi check darah nasib je kalau boleh tau lain mak & bapak. (Cth ko darah A, mak pak ko dedua darah B ke)

Reply #10 lipans's post

memang ada niat nak tanya tapi tak tertanya. rasa macam tak sampai hati. kalau nak buat DNA, nanti macam pelik pulak kenapa tiba2 nak buat DNA. jenis darah, tak sure pulak. tapi takat ni, memang tak sama dengan adik bongsu & kakak

er.. tak ada ke cara lain selain di atas? macam dokumentasi ker. kalau anak angkat ada ke kelainan kat sijil lahir?

ko bkn anak angkat laaa...:@ :@

mebi ko cume adopted doter jek...

Reply #13 philipinoe2's post

apa bezanya?   

hangen plak ahkak sbb uncle sikers x angkat2 fone die dr td!!! :@

enihau ahkak nk riplai jugak...

1. dlm kepale hotak sesorang, ade sel2 berfungsi sbagai menangkap sesuatu perkara, gamba etc dan disimpan dan dinamekan sbagai memori...bkn sahaja pekare/gamba yg dilihat melalui mata, tp juge time die tido aka mimpi die aka semasa dia dlm keadaan sub concious/separa sedar....

2. msti ko berminat nk bace selanjutnyer kan, walopon mebi ko dah tawu kadang2 post ahkak last skali akan jd tergantung, or to be continued....

3. jd, mebi imajinasi/vision yg ko terbayang2 berulang2 kali sejak ko kecik tu adelah merupakan memori ko time ko kecik or...kandungan salah 1 mimpi ko sbelum ne, mebi mimpi mase ko kecik...

4. kalu ko rase/instinct kate ko anak angkat, siasat la...paling senang tgk je muke dlm famili ko, ko muke mcm sape...ade x iras2 mcm mak ko ke bapak ko ke... x pon cek jenes darah derang...kalu derang darah A, or B or AB or O tetibe ko cek darah ko adelah jenes Z, mebi ko anak alien...contohnyer la...

5. seben sens ahkak menyatakan bahawa ko mmg anak kandong famili ko... jd bayangan/vision ko nmpk salu bermain dlm kepale ko tu ialah hanye teknikel error minda ko jek...

0. letih la menaip post ne...

Reply #15 philipinoe2's post

siot jer

Reply #15 philipinoe2's post

jangan la nangis kak. tenkiu untuk pandangan tu. nanti saya belanja nasi minyak yek

kalau pasal muka tu, memang ramai cakap muka saya langsung tak iras adik-beradik & parent. tapi tak terkesan sangat kat hati saya pasal tu. jenis darah, nanti nak check jugak. tapi takut skit kalau2 ramalanku benar belaka   sebab hati nak tahu tapi separuh hati rasa tak bersedia untuk terima hakikat yang tak disangka

saya pun harap, semua tu hanya mimpi. tak mau la berlaku drama swasta nanti

Reply #12 sakura_san's post

Sis, tang surat beranak or something involving human nih...payah nak caya. Lagilah zaman intenet nih... semer bole beli ngan duwit...

Bleh jadi gak kes anak angkat neh...

kadang2 memori kte tu betol...
tp akan berlaku r tokok tambah dalam tu
kadang2 berlaku gak kat aku....tp takde r sampai 5 kali sebulan tu
senang wat dna jek
tp camne ek nak cek dna
cakap cam senang jek

12Next
Return to list New