CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nurakashah

peristiwa di kenduri perkahwinanku

Reply #80 diamondvii's post

kawan pade kawan aku dulu penah kena buatan org sampai meninggal jugak
motifnye sbb die tackle kawan pada kawan aku ni tapi awek tuh tak layan
ye la...dah la perangai buruk..x keja..sape yg nak buat laki...huhuhu
so..last2 die bomohkan sampai meninggal...kejam tul..

peh... tak sangke aku...

abis dah.....

dengki tol...

kena wat undang2 yang menghalang kegiatan nih kot...

pastu sumbat dalam jel...

sifat dengki dan busuk ati nih tak leh ilang ek dgn org kita, sedih tull.  mak aku sendiri dah kena benda cam nih...
ada satu mamat nih berkenankan mak aku, atuk aku tak suka coz pada dia mamat nih hampeh ler, siap panjat umah atuk aku lagi (according to my mom, org melaka dulu dulu kalau nak kahwin jugak jugak tapi tak dpt restu, amik kain pelikat panjat rumah pompuan tu, pas tu tangkap pompuan tu kelubung dlm kain tu sesama - kira cam tangkap basah la juga) tapi mamat nih tak sempat wat cam tu, baru panjat anjung dah kena tangkap..
so bila mak aku kawin dgn ayah aku, mak aku tak sedar org, terpekik pekik histeria, siap berlari keliling kampung tak sedar diri.. malunyer famili mak aku tak terkata... gangguan tak stop till situ jer, it dragged on till masa kitaorg kecik kecik pun  still ada... ada masa masa tuh, start lepas asar, mak aku punya facial expression dah mula lain, then dia cam distant dan not herself... so kitaorg adik beradik kalau dah tgk cam tu, siap sedia jer lah, calll atuk aku coz after maghrib jer dia akan start histeria, ada tu jadi harimau like lah, siap leh panjat dinding, cakap dgn suara garau lelaki .. memang horror lah for kids umur 5/8 tgk mak dia jadi cam tuh (during all these times, kitaorg kena dok dlm bilik ngaji apa yg patut ler)... may be after so many years, berkat kesabaran ayah aku gak ler kan tahan benda nih bertahun tahun, aku rasa ilmu dia dah wearoff kot, last attack was when i was around 13/14 thn rasanya..

Balas #67 karipapsayur\ catat

sapa kata xleh? bole jek.. kalo xleh cane yg dtg dr indon nak wat keje x senonoh kat sini?

Follow Us
sian nura....tapi nasib baik la tak berlaku kejadian sampai meragut nyawa...mcm kes arwah kawan kpd tunang aku...citer ni aku citer secara kasar je la ek..sbb detailnya aku tak tau sgt...

arwah kwn tunang aku ni lelaki..baru je kawen...soknya lepas kenduri..dia rasa mcm tak sehat...kalo tak silap aku tunang aku citer dia rasa mcm sakit perut...pas tu makin lama makin teruk..seminggu lepas tu terus dia jatuh sakit...bawa pi hosp tp doc ckp tak de apa2 penyakit..

bawa pi berubat...org tu ckp dia kena buatan org yg paling dahsyat...dukun ke ustaz ke semua tak dpt ubati dia...
lama2 keadaan dia makin teruk sampai tak leh jalan...pas tu masuk hosp selayang..tunang aku pi la tgk dia ngan kwn2 dia...tp tunang aku tak bg aku ikut sbb aku ni lemah semangat...cuma dia ada tangkap gamba n tunjuk kan gamba tu kt aku je...mmg kesian sgt..dengan badan dah mcm lebam..mata melilau kiri kanan..pas tu mulut pun selalu ternganga..

masuk hosp pun tak leh wat pe..doc pun tak tau apa punca...usaha gak cr dukun atau ustaz yg leh tlg...dan akhirnya arwah pun hembuskan nafas terakhir...masa aku dgr citer ni dr tunang aku..aku rasa nak nangis je..dah la baru kawen...

wallahualam

Reply #87 reena_max's post

ya Allah, kesian kat bini dier.... memang kene laknat la manusia2 penyembah syaitan nih... nauzubillah...

kesiannyer kat hang... kalo aku kene pun mesti dah menggeletar huwaaaaa

seram gak dngar cite nura ni..nasib bolan posa...pe2 alhamdulillah..smua dah ok..biasa mnusia ni ada yg berdengki..tak bole tgk org senang..

saya jer ker yg takde pengalaman mcm ni?

Originally posted by demonicboy at 6-9-2008 04:52 PM
saya jer ker yg takde pengalaman mcm ni?
ko nak sangat ker?

sabarlah ngan ujian tuhan. kuat2kan iman yer nura!!!
semoga org yg buat tuh dapat pembalasan setimpal.. n doakanlah dia kemabli ke jalan yg lurus!!

bab dengki mendengki ni yg aku tension dengar

aku pernah nengok kawan aku muntahkan kaca dngn kulit telur ayam masa berubat kat kg jawa, sedih oo, dia ingat sakit gastrik, gi hospital doc kate x de apa2.. family lak letak kat hospital tu sampai 2-3 hari..

last2 baru ikhtiar berubat secar tradisional, lama tu 3 hari berlalu.. kat sana dia muntahkan hampir 1/2 botol kaca dan sebiji kulit telur ayam.. baunya jgn crita sampai aku kuar umah tu muntah2..

tp kesian lepas kjadian tu, dia mcm slow sket, nak bercakap pon plahan je, maybe impek kat peti suara kot.. x pasal2 dah berenti keje, dia ni pensyarah kat kolej, ye la kalau nak jadi pnsyarah suara x de pastu idea pon dah slow, susah la sket.. tapi dr crita orang yg ngubat tu, ada orang kat tmpt keje yg dengki kat dia..

tp dr cerita kawan aku mulai bulan depan dia dilantik jadi ketua bidang, so ada logiknya apa yg dikatakan tu.. pas kejadian tu dah x leh jd pnsyarah, so peluang pon dah x de, orang yg buat tu mesti naik ambik jwtan tu kan.. maksudnya bende ni ada gak mendatangkan hasil kat orang tu..   argh, orang kita bab2 x pekdah ni rajin je nak buat, sanggup tolak agama kat tepi..

Reply #94 princebrunei's post

tuh la pasal.. nak cakap bukan Islam.. Islam..
aku pun pelik lah ngan dengki mendengki nih.
usaha lah sendiri nak naik ker aoer ker.. bukan jatuhkan org tuh..
kalo x sampai bila2 pun diri x maju..
dari santau org terdekat kita.. baik gi santau bsh tuh ada baik nyer..

perghh..seram tuh...
tp biasanya kalu dah dekat kelantan..
derang gi je belah siam sana...

Pehhh cian tuna rumah...
bese ar bab dengki-mendengki nie suka sgt menghuru-harakan rumah tangga orang..
dulu kat rumah aku pon terkena gak masa tu aku baru dpt first anak buah
masa tu tgh malam abg aku bangun nak buat susu tuk anak dia
tetiba ada najis dekat betul-betul pintu dapur..
pelik jugak ye lah tetiba jek ada padahal masa tu semua kat ruang tamu
kesudahannya bapa aku buang najis tu aku pon pelik macam mana ntah boleh ada

Balas #96 tekken\ catat

xyah g belah siam.. kat ktan pon msh ramai yg wat keje2 x senonoh tu... hampes tul makhluk camni.. patut bunuh jer trs... bkn reti nak tobat :@

Reply #97 shahhana's post

kalau tak silap, najis tu selalunya mat indon yang buat...sebelum atau selepas diaorang pukau orang2 dalam rumah..

tulah...dah lebih setengah abad kita merdeka, di zaman internt segala nie, masih ada mereka2 yang bertuhankan syaitan/iblis nie

Balas #99 nhuser\ catat

kewujudan yg bertuhankan iblis/setan akan kekal sampai kiamat