CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kingdom_queen

Keajaiban!

Originally posted by LaLing69 at 27-11-2008 11:07 AM

laling cuti seminggu sblum nikah... sempat kot nak ber SPA, nak berinai segale...

teroff topic lak... sorry tuan tanah...

X pe, sebab tuan rumah nya si kq geng ko beroff topik tu..   tapi risau plak kalau momod yang geget ko..

Balas #101 princebrunei\ catat

ngutuk nombor satu ko ek pb....

ko tuh pun samer off topic gak ler....

aikyak.. forumer len x der story mory ker nak share... kq selain pening dok setelkan keje yg tetiba banyak lak nih... memikirkan apa lagih keajaiban yg kq pernah lihat....

btw.. ada experrience x ngan baby yg ilang dari dalam perut ibunya?????  lately ada dgr crite pasal tuh ler... hehehehe

kalo baby ilang dari dalam perut ibu dia mesti org selalu kaitkan dengan bunian. nape ek?

Kisah Ajaib Berat Badan..

Kisah ni maybe korang perasan gak, x tau lah kira ajaib ke x.. pasal badan kurus dan chubby nih..

1. Kawan serumah aku ni kurus kelengking je, tinggi sekitar 170cm, berat 46kg.. tapi kalau makan memang la buas.. seingat aku duk 1 tahun serumah ngan dia mmng la kejenye melantak je.. gajinya habis buat melantak je, keta ngan umah sangup share ngan numpang orang.. tapi seronok la geng ngan dia asik kuar2 makan je, tempat2 sedap plak tu.. kalau puasa tu, time berbuka kalau x abis rm30 x sah.. siap beli wiethgen tu, tapi tetap kerempeng gak..

2. Sorang lagi badannya besar, berat dalam 110kg, tinggi sekitar 178kg.. makan memang sedikit, sampai kadang2 die diet tu terlampau2, aku yang takut.. hanya makan sarapan pagi 2 keping roti dan salad je, petang malam langsung x jamah makan.. siap exercise lagi.. tu belum lagi ubat macam2 jenis.. tapi aku x pernah nengok badan dia susut, kalau turun pon takat 2kg je, mana lah perasan sangat, pastu naik balik.. baru2 ni jumpa dia masa hari raya, menten je badannya camtu, kecuali mukanya nampak kurus sikit, bila aku tanya tang beratnya, dia cakap sama je..

Pelik bin ajaib.. nak kata baka family, aku nengok family diorang biasa2 je x de pon nampak ada baka camtu kat family masing2..

pb... pasal berat neh sensitif tau utk owang pompuan....

huh pb ni ingatkan ajaib apanye...err ajaib ke tu? bukan ke berkait rapat dengan amalan seharian diaorg. ada org kata kalo makan banyak camne tapi tetap tak naik mungkin melibatkan kadar metabolisme camtu la. aku pun kekadang tak berapa faham la, tapi penah doc terang kat aku yg bila tenaga banyak digunakan so makan banyak camne pun tu yg tak gemuk2 tu...camtu la lebih kurang. cuba ko buat perbandingan aktiviti kedua2 kwn ko tu?

Follow Us
Yang kurus tu, kejenye tengok astro je tebaring.. yang chubby tu ari2 exercise ke sana ke sini.. camner lah aku x hairan bin pelik binti ajaib..

memang satu keajaiban!!!

Reply #107 princebrunei's post

y kurus tu bgs g cheak kat hspital.. mcm cousin aku kurus..susah nak gemuk.. dia g cheak..pastu baru la bdn dia maintain .. aku tnya lah amacam.. dia ckp da hormon x stabil.. dkt leher.. ntahlah aku pun krng faham hehe..

Originally posted by penawarhati at 27-11-2008 05:28 PM
y kurus tu bgs g cheak kat hspital.. mcm cousin aku kurus..susah nak gemuk.. dia g cheak..pastu baru la bdn dia maintain .. aku tnya lah amacam.. dia ckp da hormon x stabil.. dkt leher.. ntahlah  ...

Hi hati, lama x nampak, bz plan kawin ke..   x try ke mintak scan kat bro king gkat benang sebelah, tengok gaya bukan semberangan orang tu..

Pasal kes hormon ek, dah try bawak ke klinik pakar, siap gi jitra lagi berubat, sapa ntah doc yang dah kaya tu.. tapi hasilnya tetap sama.. yang kurus kerempeng tu maybe gak masalah hormon, sebab suaranya terlebih garau, entahla..

Dah x de ke orang nak cerita pasal keajaiban nih, rasanya banyak bende yang berlaku di sekeliling kita yang boleh dianggap ajaib dan mustahil..

ko bg la contoh keajaiban...
takut lak klu cerita kuar topic..

bab berat badan pon ajaib ke.. nak gak la share
adik jantan eda sorang ni kurus gila2, bukan kurus sikit la sikit lagi nak mcm org somalia tp takat dok umah skang ni jek perut naik skit, perut je la.. makan tolak batu ngan kayu ke.. tp air batu ngan ubi kayu x tolak la.. badan cam tu gak.. xtau mane g zat yg dia dok amik tu.. dlm famili dia la paling kurus, dh la tinggi lg la nmpk...

adik ipar plak, jantan gak ni.. sama pesen ngan adik eda la.. makan ya allah!!!! klu dia makan nasi 1 pinggan penuh tu, jap lg klu dia tambah pon sama byk ngan dia mkn b4 tu la tp tetap camtu gak badan.. tp abg dia plak (hubby eda la ni) makan x byk cam adik dia pon, tp badan berisi plak.. dia dok heran ngan adik dia apsal mamat tu mkn byk tetap kurus, dia yg mkn skit makin gemuk plak

Reply #110 princebrunei's post

haha.. blm da plan g.. dia masi kursus..berdoa tu boleh tp x nak berharap giler 100% nt tkt kecewa gituw..
skrg klau aku sakit hati..aku x nak layan sangat..
mcm mn nak mta scan ngan bro king tu.. maksud scan dia tu.. br nak cheak atau brubat?

citer pasal soklan exam nih, teringat aku ..time nk final paper calculus dlu
mmg paper tu mmg maut, tambah lak dpt lectrer suka bg soklan taraf profesor...
mlm nk exam tu, biase la dok study grup ngn housemte dok spot2 soklan.

ktorg dok brgelimpgan kat ruang tamu kat umah sewa time tu
ada la dekat kol2-3 pagi, aku dah ngntuk sgt..terlelap la jap..
bile trsedar..time tu mamai2...buku reference calculus aku tetibe terselak2 sndri...

aku pon mmg dok betul2 bawah kipas..so, xheran la kalo buku tu trselak sndri...
elok2 je die terstop selak n terbukak kat 1 pg soklan...

aku pon ngn mamai2 tu ckp wat lawak kat housmate aku...
"tgk..bku ni stop kat soklan ni...mesti soklan ni masuk esok..."

mber2 aku sumer dok ckp aku ngigau..srh aku tdo, ckp aku dah merapu sbb study byk sgt.
tp dlm mamai2 ckp tu aku trs study soklan tu..konon2 ye je masuk....

esok nyer...ha, korg dah tau la, jln citer mmg boley tau dah.... mmg soklan tu kuar...sebijik2
dgn harga sebanyak 20 markah...yeeeyee...sengih aku jwp soklan..

aku anggap rzki la mlm tu page tu terselak sndri...ke fenomena ajaib gak??

lagi satu keajaiban..

perasan x orang dulu2 e.g mak ayah and tok nenek kiter nyer batch ler.. x sama ngan kiter nyer batch.....

org dulu sopan santun, cakap berlapik ntah ler... semua yg baik ler... yg menggambarkan org melayu itu sendiri...

tapi org la nih... gerak langkah kasar.. mulut lagi lah kasar dari perbuatan.. .

apa yg merubah org kita dari yg penuh "kemelayuan" ke arah..... hermmm......

tapi 1 x leh nak nafikan.. otak kiter lebih cerdik dari org dulu2... (jgn marah wahai forumer veteran......)

Originally posted by waneeda1904 at 28-11-2008 10:17 AM
bab berat badan pon ajaib ke.. nak gak la share
adik jantan eda sorang ni kurus gila2, bukan kurus sikit la sikit lagi nak mcm org somalia tp takat dok umah skang ni jek perut naik  ...

Dulu masa aku masuk kolej mula2 study, badan naik x ingat, maklumlah sakai lagi, duit bnyk kat tangan, semua aku nak bedal.. aku pernah capai 82kg, gilos babang punye berat, selama ni duk kat kg smua bende aku x merasa, dah masuk study kat semenanjung nih makan kfc kalau boleh nak tiap hari., lagi2 lepas dapat durian runtuh duit pinjaman mara tu.

Originally posted by kingdom_queen at 28-11-2008 11:10 AM
lagi satu keajaiban..

perasan x orang dulu2 e.g mak ayah and tok nenek kiter nyer batch ler.. x sama ngan kiter nyer batch.....

org dulu sopan santun, cakap berlapik ntah ler... semua yg ba ...

Ni bukan keajaiban cik kq, ni soal didikan, pengaruh sekitar, perubahan masa dan perkembangan teknologi..

Camner anak nak bersopan santun, kalau ibubapanya pon x bersopan kat depan anak2.. contohnya kat perumahan aku ni, nak bertegur sesama jiran pon kemain berat mulut, mauya anak x ngikut..

Belum lagi impak perkembangan teknologi, kanak2 skng banyak masa main tenet, bergosip, berforum, tu yg minda diorang terbuka dan lebih bijak kalau dibandingkan dengan kanak2 zaman dahulu.. tapi dapatkan diorang menepis bahan2 negatif yang ada pada internet tu, seperti bahan lucah, bahasa2 makian di forum..

So secara x langusng ianya mmberi kesan negatif ke atas pemebesaran dan kematangan diorang.. lagipun duk kat kampung skng bukan leh caya kat sapa2, jiran sebelah rumah pon leh jadi jerung besar sebagai pemangsa anak2 diorang.. apatah lagi di bandar, banyak pengaruh yang menyebabkan ianya terjadi.. bukannya keajaiban, tapi menikut evolusi dan kehendak semasa..

Originally posted by princebrunei at 27-11-2008 05:56 PM

Pasal kes hormon ek, dah try bawak ke klinik pakar, siap gi jitra lagiberubat, sapa ntah doc yang dah kaya tu.. tapi hasilnya tetap sama..yang kurus kerempeng tu maybe gak masalah hormon, sebab suaranyaterlebih garau, entahla...

pb, doc rozmey ke?? dekat ngan umah wa

nie bley dikira sebagai ajaib kot (in my pint of view)...tp ajaib yang negatif la...

Berlaku mase di U sem4...paper personal development...xr, susah sgt paper nie...bace ala kadar pon boleh lulus dengan jayanya...paper personal development nie memerlukan common sense kita jer...x facts sgt macam paper finance or economy...

tp, sbb nak jadi pelajar cemerlang...senang or susah...saya bace habis la manual subjek nie...kira kalau ditanya definition...bleh jawab tutup mata r..kacang gorang jer...tp, entah x tau kenapa...hari tuh untuk sujek tu...saya x mampu berfikir...baca soalan yang diberi...boleh pikir jawapan dier...tp, x bleh nak diterjemahkan kedalam bentuk ayat...n to make things worst...perkataan senang bahasa melayu seperti..."bersih" saya tak bleh nak translate dalam BI...nak selamat..saya wat jawapan dalam bentuk point dan tulisan kalah tulisan doktor...sesungguhnya saya mmg tak dapat berfikir...

pernah dgr org bercerita...Allah boleh gelapkan mata seseorang esp bile peperiksaan cam nie...saya selalu berdoa dan percaya selagi kita berusaha...tentu Allah akan sentiasa membantu kita susah senang...
tp, mungkin bukan rezeki...berlaku perkara sebegini pulak pada saya dan di waktu getir begini..
jenuh lepas exam..pikir...per salah saya???...preparation...well prepared rasernya...tp, mungkin saya sebagai insan lemah...xsedar...mungkin perbuatan kita salah pada pandangan Allah...

result keluar...subjek pertama sy tgk adalah personal development...selamat x fail...erm, ajaib gak tuh...di kala  xbleh jwb tuh...lulus jgk..Maha Kaya Allah SWT...