CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jjenabmatpau

"Pasung bumi??"

kat tempat aku dolu2 ada gak ilmu2 pagar umah cam neh, nama ilmunye 'GURIS'
tapi aku x tau la apa kaedah @ ayt2 jampi serapah yg diorng pakai...dengar dari generasi lama je..

Originally posted by hitamputih at 31-12-2008 20:20

syirik ni berat tuduhannyer dik....

khurafat tu lain la...

pasung bumi ni, ada beberapa tafsiran dan perpektif. Dari segi silat pun ada jurus pasung bumi, untuk buat  ...

Bukan nak tuduh, cume salah faham je tadi.
ingatkan gune jin ntuk jage rumah. Kalau camtu, kan ke tak baik tu?

Reply #22 chocolatewaffle's post

agree

tp kalau kita minta Doa kat Allah, lalu Allah utuskan jin atau malaikat sbg guard umah kita, acaner lak?

cth Nabi sulaiman...........(kita takkan tercapai seinci pun mukjizat dia, but still ada kaedah doa nya)

bangus ni kalo umah kita berpagar nak gi mana2 pun senang xde nak susah hati dok pikir apa akan jadi dgn umah aku nnt kalo tinggal lama2...

ambo rasa mende2 mcm ni patut dipelajari dan diamalkan oleh semua orang... baru lerr pencuri tak leh nak berlagak hero.... sapo2 yg kat sini terror bab2 ni ? bukak lerr kelas tusyen or PJJ ko....

Reply #25 nice_72's post

dkt kan diri ngan Allah dan Rasul...........

ada dah kut threadnyer

(tak jumpa lak)

antara yg tam tau
ayat kursi 7 kali(sambil mmbayangkan dinding itu wujud tiap penjuru)
bismillah 21 kali

Follow Us
kalau zaman skang ni org panggil "paggar rumah"
mmg guna ayat2  alquran..

tp kat rumah parent aku dulu pun ade percuri masuk....
rumah jirang kiri kanan dah kene pecah masuk hilang brg..tp mase dia masuk rumah parent aku..masuk ikut tingkap..besi dia bengkok kan..tp dia kluar balik..
x tau sbb ape..bile siang check kesan tapak kaki dia cume 5 ke 6 langkah je dlm rumah..xde brg pun yg hilang..kecoh 1 kampung mlm tu 7 8 bijik rumah kene pecah brg hilang..alhamdulillah rumah parent aku xde pun brg hilang..

Rate

1

klu aku tau ilmu nih dah lamer aku commercialize kan kat bank2 kat mesia nih ...

bayangkan baper byk keuntungan leh dpt drp service pasak nih ... & bayangkan jugak berapa byk bank2 tu leh safe kan duit drp dirampok

Balas #28 mutanazita\ catat

bisnes minded tul ko nih...

Reply #28 mutanazita's post

jangan customer tak jumpa jalan keluar sudah

Balas #1 jjenabmatpau\ catat

Yup!! Memang betul. Kita pagar ngan ayat suci Al-Quran. Mak mertua aku pernah buat dan aku saksikan sendiri kejadian yang agak lucu tapi memberi pengajaran kat jiran depan rumah. Kakak ipar aku selalu mengadu tingkap bilik dia kena bukak dari luar. Tapi tak tau sapa punya kerja sebab kakak ipar aku tu rabun jauh and luar gelap. Mak mertua aku lak selalu balik kg. so tanpa disedari mak mertua aku pasang pagar. Dan alangkah terkejutnya kakak ipar aku dan aku(aku kena teman dia time tu) di suatu pagi bila tengok budak muda depan rumah mak mertua aku berenang2 atas lantai tepi rumah mak mertua aku. Nak tergelak pun ada, kesian pun ada. Dan betul seperti kata kau, kita org kena tunggu mak mertua aku sampai, baru budak tu boleh pulih. Lepas kejadian, satu family budak tu dah tak bertandang ke ruamah mak mertua aku lagi. Sekian terima kasih

Rate

1

Originally posted by jjenabmatpau at 31-12-2008 07:52 PM
Salam.

Sy selalu ikuti kisah-kisah menarik dalam forum ni..Very interesting!

Jadi untuk pertama kali ni, saya nak share satu cerita yang pernah keluar dalam harian metro dalam sebulan dua  ...

urmmm... penah dengar pasal ilmu neh.. tapi tak penah mengalaminyer... kalo ada lagik citer pasal neh, taruh lagik ya?

Balas #30 P.I.D\ catat

"pagar rumah" cara ni untuk melindungi dari orang berniat jahat tau..Kalau customer tak jumpa jalan keluar tu maknanya dia ada curi barang(ada niat tak baik) ataupun dia memang rabun sbb tak nampak pintu...

Balas #31 watie_na\ catat

Subhanallah...Memang ada "real- life case" la pasal pagar rumah cara ni rupanya....!!Maknanya bukan sekadar citer orang tua-tua yang tak sure kesahihannya..

Ko tanya tak kat mak mertua ko mcmana dia buat pagar tu? And, betul tak mak mertua ko tak "lepuk kaw-kaw" budak tu? Masih treat dia elok-elok??..

Aku selalunya kalau nak tinggal rumah, aku baca bismillahi tawakkalu a'lallah, la hau la wala quwata illa billah hia a'liyil azim  dan bismilla hil ladzi laa ya dhurru ma'as mihi shaiun fil ardh wa la fis samaa i wa huwas samiul a'lim (pls check proper arabic letters/doa tau)..memang itu yang aku selalu baca.

Ada sekali tu aku g obersea and mintak anak sedara suami aku gi tolong check rumah aku (aku duduk kondo-tingkat 5) tapi dia saspen nak masuk sbb dia kata dalam rumah aku macam ada bunyi orang tengah mandi  (ala-ala ada orang dalm rumah), dia ingatkan kakak aku datang tolong tengokkan rumah aku, so dia tak jadi masuk rumah aku, padahalnya akak aku balik kampung masa tu..Aku rasa berkat doa yang aku selalu baca ni, rumah and harta benda terpelihara, Insya Allah..

Originally posted by chocolatewaffle at 31-12-2008 08:05 PM
Ini syirik ni..
Ye tak?

apa yg syirik..???

Originally posted by hitamputih at 1-1-2009 09:11 AM
sama sama

rasanya mungkin hmetro pun siarkan jgak. tam pun penah baca yang the star nyer version jugak. so tak salah la tu.

tp tgk rumah pakcik tu, alahai pencuri tu gamak ke nak mencuri ek?

jgn x tau, kat klantan pun rmh org2 tua lah yg jadi sasaran pencurik2 ni....
rumah tok mertua aku pun kena masuk pencuri tahun lepas...dlm rm70 kot di kebas...tapi tok mertua aku takd pasung bumi..hehehe

yang dasatnya, pencurik2 kat kg2 kelantan samseng bebenor...bayangkan ada satu kes
kat surau depan rumah tok mertua aku tu....
masa tu ada buat kenduri kat surau...semua jemaah dok dlm surau sebahyang hajat dulu
makanan dan lauk pauk kat luar surau..
ada ler gulai daging kawah dlm kuali(masak kat surau)..masih kat atas dapur tungku kat luar dapur(rasanya dah baper paas dah kot)....pencurik tu boleh curahkan smua gulai daging dlm kuali besar tu dan curik kuali tu....dasat tul...

[ Last edited by  matakucing at 3-1-2009 10:32 PM ]

Originally posted by chocolatewaffle at 31-12-2008 08:05 PM
Ini syirik ni..
Ye tak?

Kau ni membabi buta aja kata syirik. Apa kau ingat kerja orang Islam ni cuma semayang dan baca Quran aja? yang lain semua syirik?

dalam buku tulisan dr harun din ada pasal bende ni.. tak silap doa nabi sulaiman tak silap la..
dalam doa tu ada sebut pasal diluar lautan didalam pagar darat..sebab tu pencurik selalu nampak laut.. berenang2

Karaamah lain, tak boleh cari tak boleh belajar, yg ni Tuhan bagi pada siapa yang Dia nak bagi...

yg lain tu sihir... termasuk pasung bumi > ilmu kebatinan.. kalau jin tak bantu tak jadi...

"pasak bumi" pun masuk...   ini jamu kuat lelaki....

Originally posted by kupia at 4-1-2009 01:38 PM
Karaamah lain, tak boleh cari tak boleh belajar, yg ni Tuhan bagi pada siapa yang Dia nak bagi...

yg lain tu sihir... termasuk pasung bumi > ilmu kebatinan.. kalau jin tak bantu tak jadi...

...

maaf kupia aku bdk baru blajar gak nk brtnya, kiranya klu amalan yg nk pagar rumah ikut kata org2 dlm ni yg baca ayat2 al-Quran tuh termasuk ada bantuan jin ke cmne? ke maksud kupia pagar rumah ni x menjadi pn klu stakat baca2 ayat al-Quran aje?msti ada jin nih? klu karaamah tu aje yg Allah pilih utk diberi kt sesapa, baru dia ada kebolehan pagar rumah ke?
sbb klu ada jin mmg dh syirik kn..ish..maaf la sbb nk tau betul2, takut nya klu jd syirik..