CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

Aku & kluarga je xberapa ok...
Generasi kedua...
Kitaorg dh g 3x...
Xdpt detect...
Rasanya xserasi...
Xpon jin2 tu tggu kat luar Darul tu xitot masuk same...

Assalammualaikum wbt kepada semua forumer dan salam sejahtera,
saya ingin bertanyakan jika saudara- ...
mambang Post at 14-3-2011 11:26

just dr apa yg kawan2 doc n farmasi bagitau.. klu anak2 demam panas.. terutama waktu malam..(nk ke klinik susah skit kan)cuba wat rawatan kecemasan dulu... mula2 basahkan ngan air sejuk....dr kaki ke kepala ..kat betis kaki tu balut trus ngan kain basah tu..

klu still panas juga.. mandi kan trus.. pastu trus bawa g klinik berdekatan /hospital....biasa sawan (tarik2) ni boleh terjadi sebabkan
panas yg terlampau....bahya untuk anak2 kecil..

wallahualam..

minggu ni ada pegi darul syifa.. rilex je pi lepas hantar anak ke sekolah dan sampai sana kul 8.30.. ...
mieraedoera Post at 19-3-2010 12:47

aku pun ada pi last week. sampai pkl 9 dapat no 41..tapi sampai 11.30 pun nama x panggil2..

last2 aku blah camtu je..

Reply  fatehana

tumpang tanya..penyakit gatal2 badan pon boleh pegi darussyifa' ya?
Jeedai Post at 28-3-2011 10:47

yup boleh aje pergi sana, klu xde gangguan ke apa nanti ustaz atau perawat kat situ akan suggestkan utk pakai cam bedak sejuk yg kita kena wat sendiri

yup boleh aje pergi sana, klu xde gangguan ke apa nanti ustaz atau perawat kat situ akan suggest ...
fatehana Post at 28-3-2011 15:00

owh gitu.....timakaseh....

kalu gatal2 ada jual muntah belut kat situ

kemarin g ust doakan sekali muntah tu. alhamdulillah pakai hari ni dah rasa lega

**usaha.............

Follow Us
dulu  pernah nak kedaeussyifa siap survey dah..tp tak pergi2 jugak huhuhu

pengalaman pertama aku temankan pengasuh anak aku ke darussyifa bb bangi. alhamdulillah masa menunggu tak lama,aku pegi lepas zohor hari ahad.  pengasuh anak aku hubbynya disuspek kena guna2 termasuk familynya.. anak murid ustaz haron din tu scan dan dpt rasa ade sumting. so dibekalkan air dan daun bidara

assalamualaikum...

kalau dato' harun din bagi daun bidara tu pasai apa ek?

hubby emo dpt d ...
hemorion Post at 12-3-2010 13:55

daun bidara digunakan untuk mandikan jenazah oleh orang melayu tujuan untuk menghindar syaitan dari mengganggu. dalam perubatan islam, daun bidara digunakan untuk menghalau gangguan syaitan yang ada dalam tubuh badan seseorang. Dr Luqman dari LUQMAN HERBS CENTRE (http://www.luqmanherbscentre.com / 03 87500737 / 014 6332307) juga adakala menggunakan daun ini bagi tujuan merawat pesakit yang mengalami gangguan syaitan. rupa daun bidara boleh digoogle di internet (bukan daun buah bidara (mata kucing ) yer) dan tujuan penggunaan ada dinyatakan.

area gombak kat mana ek? tempat ashraf muslim tu ke?

KAT MELAKA KAT MANA YEK, AREA MANA, SAPA TAU, KALO TAU CITER SIKIT MACAM MANA KEBERKESANANNYA

Kat perlis ada sorang. Makcik anai citerlah orang panggil dr. sham kat  sebelah mrsm beseri. Tak tahulah apa keistimewaan die tp makcik pegi sbb sakt badan dari anak dara smpai anak 4. Doktor pun tak tau knape. Adik makcik plak dah 6 tahun tak dapat anak, so gi minta diikhtiarkanler.
Alhamdulillah, keputusan agak memuaskan. Yg. lawak tu, perawat asyik senyum je macam tak srius. Dah tu bagi air je. Itulah yang anai nak tahu. Derang ni boleh nampak ke apa yg kita tak nampak?

lala pon penah pegi darul syifa bangi.. die bg daun utk mandi dan air minum.. mungkin bala tentera jin pon yang kacau.. ataupon x serasi... xberapa berkesan untuk lala.. takpe.. bole usaha lagik

Aku penah g tp dpt jumpa anak murid Harun Din je..
Hm...dah 3x g tp belum nampak kesan lg...
Now aku berubat kt tmpt len..

aku pon pernah gak gi Darussyifa' kat seksyen bangi tu.. tapi bukan berubat apela.. hehe rumah aku masuk pencurik 2x.. so datang Darussyifa' kononnya nak taw sape pencurik tu la.. kot2 ustaz tu boleh tolong kitorang dapatkan semula barang tu la kan.. tp rupenye tak de perkhidmatan macam tu.. kalau nak bagi air kuat semangat bolehla.. hehehe.. last skali kitorang beli buku die.. anyway tak jumpe Harun Din.. jumpe staff die je..

Darussyifa' ni bermakna Rumah Kesembuhan...Rawatan Kesembuhan Cara Islam mmg  terbaik.

aku penah p darusyiffa. 2x. sekali ngan harun din. skali ngan anak buah dia. dia pegang kepala aku bace2. pastu hembus. dia lurut satu badan aku la dia bace. aku aminkan ja.
tp mase dia pegang kepala aku tu aku dpt rase something yg tibe2 naik kt kepala dengan cara yg sgt halus. so dia mcm menyerap je naik ke kepala. then melurut ikut turun 1 badan. tu je la. hihihi

rawatan tu sebenarnye nk buang perangai degil n keras hti aku. xterbukak hti nak kawen, ngan cepat naik angin. aku jenis xde perasaan langsung. tepu je. mak abah aku risau aku gitu.

kali pertama jumpa, ustaz anak buah tu cm kasi kaunseling gak kt aku. . hoohoho

kali ke2 jumpe harun din, harun din kate. insyaallah. jgn risau. semuanya baik. dia pon pegang kepala aku, tgn aku hembus bace2 gak. sama gak. aku rase somthing meresap kt kepala n badan.

tp ntah. bile aku masuk je dkt tempat berubat tu aku rase lembik sket. maybe sebab aura org2 sakit kot. wallahua'alam.

kalo nk g jumpe harun din hari selasa je. kena beratur start kul 3 pagi kalo xsalah. then selalunye before pkul 10am dah setel dah.

aku igt nak pegi Darus Syifa Ahad ni.. yg kat Kg Baru tu...
ade sesape tau.. kene buat appointment dlu ke atau boleh pegi terus jer?
call no ustaz yg tdapat dalam website tu.. tp tak berangkat lak.. sibuk kut...
call yg kat bangi pun tak pikap..huhuhu

ade sesape tau..??

kalau yg non muslim buat rawatan di darussyifa,boleh tak?

limaukasturis posted on 18-6-2009 01:44 AM
ha'ah itu mmg symthom normal bila pesakit di rawat, nangis dan menjerit kadang kala...
yang ga ...

pernah alami..
dekat sekolah aku dulu la..
member2 aku yg sakit bila tiba2 kena rasuk, mcm tau2 je ustaz sekolah aku nak naik kelas terus bukak langkah seribu..
Tak fasal2 kitaorang kena lari sekali pasal nak kejar..
yang bestnya pulak kalau lari dorang mesti pergi satu tempat ni je...
Gereja depan sekolah