CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 翻转全球

Allah buka jalan untukku

Saya sangat bersyukur kepada Allah kerana Allah sedia makanan kepada saya. Allah menyuruh orang lain beri makanan kepada saya secara percuma semasa saya lapar. Amat bersyukur kerana Allah tau keperluan anaknya.

Aku anak Tuhan~~ tak payah debat di sini, yang penting aku dan Allah Bapa tahu bahawa aku anak Tuhan~~
翻转全球 Post at 2-2-2010 18:44

kamu saudara tiri jesus sebelah mak tiri dia yang mana ?

Saya sangat bersyukur kepada Allah kerana Allah sedia makanan kepada saya. Allah menyuruh orang lain beri makanan kepada saya secara percuma semasa saya lapar. Amat bersyukur kerana Allah tau keperlua ...
翻转全球 Post at 2-2-2010 18:49

Sedarpun kamu akan kurnia Allah kepada sekelian makhluk.. Itulah yang Allah nyatakan;

Al-Quran
29:60 Dan (ingatlah) berapa banyak binatang yang tidak membawa rezekinya bersama, Allah jualah yang memberi rezeki kepadanya dan kepada kamu dan Dialah jua Yang Maha Mendengar, lagi Maha Mengetahui.
29:61 Dan sesungguhnya jika engkau (wahai Muhammad) bertanya kepada mereka (yang musyrik) itu: Siapakah yang menciptakan langit dan bumi dan yang memudahkan matahari dan bulan (untuk faedah makhluk-makhlukNya)? Sudah tentu mereka akan menjawab: Allah. Maka bagaimana mereka tergamak dipalingkan (oleh hawa nafsunya daripada mengakui keesaan Allah dan mematuhi perintahNya)?

22# Nazrulism Aku anak Allah, tak payah hirau mak siapa tu, sebab saya bukan lahir dengan darah tapi lahir dalam spirit.

Aku anak Allah yang disayangi oleh Allah bapa.

22# Nazrulism Aku anak Allah, tak payah hirau mak siapa tu, sebab saya bukan lahir dengan darah tapi lahir dalam spirit.

Aku anak Allah yang disayangi oleh Allah bapa.
翻转全球 Post at 2-2-2010 21:13

Saya tidak terkejut dengan penyataan kamu, kerana;

Dan orang-orang Yahudi berkata: Uzair ialah anak Allah dan orang-orang Nasrani berkata: Al-Masih ialah anak Allah. Demikianlah perkataan mereka dengan mulut mereka sendiri, (iaitu) mereka menyamai perkataan orang-orang kafir dahulu; semoga Allah binasakan mereka. Bagaimanakah mereka boleh berpaling dari kebenaran?  
(  سورة التوبة  , At-Taubah, Chapter #9, Verse #30)

Aku anak Allah, tidak perlu bukti orang lain tapi Allah sendiri. So, anda tak perlu menafikan kerana status aku tidak berkaitan dengan saya. Dan anda pun tak perlu guna Al-Quran atau ajaran Islam untuk membuktikan kristian apa-apa kerana Kristian ada wahyu Allah.

Follow Us
Aku anak Allah, tidak perlu bukti orang lain tapi Allah sendiri. So, anda tak perlu menafikan kerana status aku tidak berkaitan dengan saya. Dan anda pun tak perlu guna Al-Quran atau ajaran Islam untu ...
翻转全球 Post at 3-2-2010 09:18

Telah dibuktikan kristian adalah fahaman acuan pagan rom!

dari apa yg aku bca...kristian bkn agama yg benar..dan islam adalah pilihanku....dan allah bkn jesus...allah adalah tuhan yg satu......amin....allah s.w.t akan mmbuka pntu hati kamu spaya mmeluk agama islam yg benar....

Dan anda pun tak perlu guna Al-Quran atau ajaran Islam untuk membuktikan kristian apa-apa kerana Kristian ada wahyu Allah.

Maka sesiapa membantah engkau (Muhammad) pdnya sesudah telah datang kpd engkau dari ilmu maka katakanlah: "Marilah kita memanggil anak-anak kami dan anak-anak kamu dan wanita-wanita kami dan wanita-wanita kamu dan diri-diri kami dan diri-diri kamu kemudian kita bermubahalah* maka kita jadikan laknat ALLAH ke atas org-org yg berdusta.
Aali 'Imroon: 61.

*Mubahalah ialah maseng-maseng pihak di antara org-org yg berbeza pendapat berdoa kpd ALLAH dgn sungguh-sungguh supaya ALLAH menjatuhkan laknat kpd pihak yg berdusta. Nabi Muhammad pernah mengajak utusan kristian dari najran bermubahalah tetapi mereka tidak berani dan ini sekaligus membuktikan kebenaran nabi Muhammad SAW.

WALLAHU A'LAM

Maka sesiapa membantah engkau (Muhammad) pdnya sesudah telah datang kpd engkau dari ilmu maka katakanlah: "Marilah kita memanggil anak-anak kami dan anak-anak kamu dan wanita-wanita kami dan wanit ...
sirrikhafi Post at 3-2-2010 18:33

apa ni? lagi nak ajak mohon Allah jatuhkan bala pada org lain? nak Allah buat jahat ke? taubatla kawan...sapa yg ajar korang ni? manusia yg dirasuk ibils je buat mcm ni, dah kompius dah

kamu saudara tiri jesus sebelah mak tiri dia yang mana ?
Nazrulism Post at 2-2-2010 19:16

mak oiii... kata2 tu berpada-pada la skit wahai orang solehah. SOLEHAH ka?????? lu fikir la sendiri dan tanya lah diri sendiri baru lah jawab ya...

dari apa yg aku bca...kristian bkn agama yg benar..dan islam adalah pilihanku....dan allah bkn jesus...allah adalah tuhan yg satu......amin....allah s.w.t akan mmbuka pntu hati kamu spaya mmeluk agama ...
hakim_srt Post at 3-2-2010 17:06

itu dari yg ko baca dan sumber2nya dari agama islam/al-quran. manakala yg kami baca adalah dari sumber2 kami sendiri/injil. pasal tu la smuanya berbeza. untuk pengetahuan saudara/i, smua agama di dunia ni akan mengatakan agama yg mereka anuti tu adalah betul (islam akan kata islam betul manakala kristian akan kata kristian betul, begitu juga agama yg lain). so, di sini kita cuma di ajar untuk menghormati agama lain bukan menghina mereka. ini lah yg agama kristian ajar kpd umat2nya. saya juga rasa islam pun mcm tu jugak cuma yg membzakannya pemikiran peganut agama tu saja.

mak oiii... kata2 tu berpada-pada la skit wahai orang solehah. SOLEHAH ka?????? lu fikir la sendiri dan tanya lah diri sendiri baru lah jawab ya...
devilito Post at 4-2-2010 11:03

Itu ayat yg paling berpada-pada pada yang mendakwa dia anak Tuhan!

Itu ayat yg paling berpada-pada pada yang mendakwa dia anak Tuhan!
Nazrulism Post at 4-2-2010 13:21

klu lah saya kutuk islam ni, awak suka la ya klu suka jom kita kutuk mengutuk nak

klu lah saya kutuk islam ni, awak suka la ya klu suka jom kita kutuk mengutuk nak
devilito Post at 4-2-2010 15:21

Aku cuma menerangkan bagaimana 'jalan yang dibuka oleh Allah kepada manusia' yang difahamkan bertentangan. Tapi kadang2 aku guna bahasa paling berpada-pada untuk menerangkan tentang fahaman yang tidak berpada-pada bila Allah disebut.

ko jangan nak kutuk-kutuk.. nanti aku ketuk...

Aku cuma menerangkan bagaimana 'jalan yang dibuka oleh Allah kepada manusia' yang difahamkan bertentangan. Tapi kadang2 aku guna bahasa paling berpada-pada untuk menerangkan tentang fahaman yan ...
Nazrulism Post at 4-2-2010 16:33

oo... mcm tu yek.... p la ambi tuisen bagi bagus bahasa ko yg berpada-pada tu

oo... mcm tu yek.... p la ambi tuisen bagi bagus bahasa ko yg berpada-pada tu
devilito Post at 5-2-2010 08:36

Dari tuisen tu la aku dapat bahasa berpada-pada pada orang yang tak paham-paham....:kant:

Dari tuisen tu la aku dapat bahasa berpada-pada pada orang yang tak paham-paham....:kant:
Nazrulism Post at 5-2-2010 12:31

bengongnya guru tuisen ko tu ajar bahasa berpada-pada
ataupun ko yg bengong tak pandai2@menerima bahasa yg elok2

bengongnya guru tuisen ko tu ajar bahasa berpada-pada
ataupun ko yg bengong tak pandai2@menerima bahasa yg elok2
devilito Post at 8-2-2010 09:10

Guru aku ajar bahasa khas untuk diucap pada orang-orang bengongggg !
ko pun dah masuk ketegori bengonggg nampaknya  

Guru aku ajar bahasa khas untuk diucap pada orang-orang bengongggg !
ko pun dah masuk ketegori bengonggg nampaknya  
Nazrulism Post at 8-2-2010 10:36

org2 bengong je yg blajar bahasa2 bengong2 ni