CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chatreyo

rnr ayer keroh..

103# pr3ttytw33ty

citer ilah tu aku tak berani nak baca lagi... gila sampai demam aku memalam!!
dah tu bila aku nak solat...dok terbayang ada benda kat tangga! tak pasal2....
nazurah Post at 21-2-2010 20:55

err aku ingat aku sorang je yg terkesan dek bace thread ilah
mmg after khatam all her threads, aku tak leh tido malam
asik tersedar kol 2-3 pagi
tido pon tak lena..kadang2 siap pasang lampu lagi

n paling kemuncak was mlm aku kne kaco
mcm biase aku masuk tido, tp kali tu aku try beranikan diri tutup lampu
then suddenly tersedar, as dgn pantas aku tgk hp..kol 2 pagi
so try keringkan ati yg tak berape nak sedap, aku try tido balik
tp rase macam badan aku makin berat je
terus aku bgn..pegi ke bilik kakak aku n tido sebelah dia (seb baek katil queen..n sebelah tingkap tu dia tak pnah usik..sebab dia tido side satu lagi)
kakak aku sedar la aku dtg, dia tanye kenape, aku just ckp panas (sebenarnye penakut..hahaha)
then tak sampai beberapa minit aku lelap mata..aku dah kne tindih..mmg takleh gerak
nak buka mulut bace ayat al-quran dgn kuat pon tak boleh
yg sure..aku pejam mata rapat gile sbb tak berani bukak lansung
dan akhirnye, bile bace ayat kursi yg last tu..baru rase ringan
tp telinga aku pulak terdengar org tgh mengilai dgn kuatnyaa dan menghilang sambil lalu

pestu aku dgr kakak aku tanye, kenape ni..dia perasan kot aku dok bergelut kat sebelah
tp aku just ckp takde pepe..n sambung tido sampai pagi

tp kitorang bgn awal sebab nak ke termeloh..kenduri kawan
bertolak after subuh..tp still gelap
n kitorang naik keta aku..so aku yg drive..n mase awal2 tu..mmg rase berat gile
tak penah rase berat yg obvious macam tu..
hati aku pon still rase tak sedap..kepala berdenyut

sampai kat highway after karak tu..
aku ckp dlm hati
mane2 penumpang yg aku tak jemput naik tu
sile le keluar..balik smula ke perkampungan hang tu (refer to hutan yg ada)
then baru aku rase sumenye ok..smooth
takde rase berat..huhuhuhu

tp seriously, kawan aku yg sorang lagi bace thread ilah pon kne kaco
ngan antu budak..huhuhhu
thread2 ilah mmg sesuatu

aku pon penah kena high beam ngan keta on the way dari penang ke kelantan. after tasik banding tu aku drive dgn berhemahnyer..before that berenti makan kat tasik banding resort. cantik restoran resort tu..harga pon berpatutan. Lebih kurang 30 minit slp memulakan perjalanan tu 3 bijik keta high beam kat aku, aku igt kot ada pintu tak rapat ke,atau bonet terbukak ker..aku pandang signal pintu terbukak tu takder plak. aku rasa maybe ada benda kat atas keta.barang tertinggal ker..igt kalo ada tempat yg sesuai utk berenti nnti aku nak berenti cek...elok2 jer aku nak berenti, rerupanya aku kena high beam tu pasal ada gajah nak melintas...hehehehe. patot la keta high beam coz nak bg signal suruh slow. takut aku sondol gajah tu plak.aku drive tu pon time siang2 buta.

o..yg aku cite tu mmg rnr ayer keroh.konfem.lama dah..dalam 6-7 tahun lepas...

Assalamualaikum...

Wah tak sangka banyak cerita saya juga ada pengalaman misteri...

Berlaku pada bulan ramadhan sekitar tahun 2003/04 lupa tapi masih segar di ingatan.Saya hanya dapat bercuti satu hari maklumlah berkerja di restaurant ketika itu (part time) so ketika itu zaman scooter n too phat yg sedang meletup yak aw aw!! hahah so saya balik dgn menungang scooter dari kl ke muar alhmadulilah selamat sampai dan berbuka puasa di rumah saya (MUAR).Tepat jam 2.30 pagi saya menungan scooter saya balik ke KL setelah keluar dari tangkak saya terus memecut sehingalah selepas tol ater keroh tayar saya pancit.Dalam keadaan yang gelap saya cuba menahan beberapa kereta nyata tiada siapa yang mengendahkan saya (mungkin atas faktor keselamtan mereka) maklum ler scooter agak berat untuk di tolak jika tayar belakang bocor.Sehingalah tiba2 ada sebuah motor yang lampunya agak malap berhenti untuk menolong.Dari pemerhatian saya dia seorang remaja tetapi agak serabai dan lembik (budget drug addict).Di sebabkan jam baru meniunjukan 3.30 pagi saya gagakan diri dengan membonceng motornya ker RNR Ayer Keroh arah KL.Memperkenalkan diri sebagai pelajar Universiti Teknikal Melaka dan ingin menuju ke Kuala Lumpur.Yang pelik dia menaiki motor yang agak usang untuk berulang alik (Yamaha Sport 100) yang jarang orang gunakan .Selepas menurukan saya di RNR saya sempat belanja Air Coke tetapi dia hanya mau di tapau sahaja.Bersyukur saya kepada tuhan tidak di apa2 kan tetapi Remaja itu masih lagi menjadi misteri sehingga sekarang...Wallahualam.

Afrin posted on 26-3-2010 04:26 PM
klu ada masa insyallah aku akan cerita kisah selanjutnya....sebab nk kena susun ayat bagi mudah org  ...

taknak sambung cerita ker?

redmoskito posted on 18-2-2010 10:03 AM
yang member aku cite plak lain sikit,, bukan kat highway tapi jalan nak pegi cameron aku x ingat ...

nak tnye tpi mmg betul sngt ke cite ni..? ada link mana2 tak supaya aku dpt baca penuh

Follow Us
rnr ayer keroh yg mana ni eh ....aku penah la pergi rnr Ayer Keroh tapi yg ada medan selera and bukan jejambat...yg tu ke...? anyway tahun lepas pergi abg aku kena keracunan makanan and aku kena demam lol

Aku pernah kena area sebelum Yong Peng yang rata n lurus tu. Aku drive situ mlm2 balik JB, kereta banyak jugak, tetiba member aku call, dia kata aku potong kereta dia. Dahtu dia tanya bawak girlfren mana tu? Aikkkkk aku drive sensorang je. Kurang asam sungguh. Aku cakap aku sorang2 je, dia mati2 kata dia nampak ada org kat passenger seat. Aku siap toleh kiri siap karate2 seat tu lagi nak make sure takde sapa Toleh belakang pun siap, nak make sure seat blkg takde apa2. Sampai skrg misteri.

Years before that, lepas keluar tol Skudai. Dah turun dari hiway masuk jln Skudai tu ex-gf aku call. Bual2, tetiba dia tanya siapa yg ketawa kat background tu? Hah!? Choiii sungguh. Aku drive sorang2. Aku tanya dia saja gurau nak takutkan aku ke? Dia kata tak, serius. Sampai skrg misteri.

dorg punye citer zaman bile tue... skrg nie rnr ayer keroh dh ade restoren jejantas... kalau ade pun dok bertenggek kat jejantas tue.. jd kamera AES... Last edited by mnSK on 27-6-2014 11:05 AM

fuhh skeri amat

pergh thread dari 2010 tuhh.... ok nak tambah lauk

masa abang aku mula2 dapat lesen, diorang rempit keta bapak aku naik highway. tengah2 malam lak tu. kalau siang mmg jangan harap nak pakai kereta... hahaha bapak aku busy. tahun 1990an la punye citer... ke awal lagi... so, dah sedap bawak, balik la kan. balik lambat kang mau kena belasah dengan pak aku. time tu tak banyak kenderaan atas jalan... ada satu keta ni punya slow. dia potong. tak lama kemudian jumpa balik masa nak exit highway. mwahahahaha. serem beliau. terus pecut. dah la lepas highway masih jalan kampung dan hutan2 lagi. hahaha. terus tobat sekejap. begitulah kisahnya.

mmg jalan di ayer keroh berpuaka, start dari ayer keroh ke atas mmgg kena berhati2.  km223 itu berpuaka, asik eksiden aja dilaluan itu. rnr situ wajib stop utk isi petrol dan toilet. di petrol station itu siang2 pun ada hantu kacau.

Baru habjs baca thread ni..seramnyaaaaa

Tahun 80an abah aku baru beli kete honda accord.. Abg aku pun nak melenjan la kete tu... Diangkutnya kitorg tp abah x ikut... Paling dekat g Melaka la.. Balik dlm midnite lalu ayer Keroh.. Tetiba ada kete nak intercept kitorg.. Nak rompak la kot pd pendapat aku.. Sib baik abg aku x panik.. Abg aku bawak laju x terkejar dek perampok2 tu.. Walau dorg cuba gak kejar... Dh rasa mcm citer james bond lak ... Moralnya manusia hantu dgn hantu sama je perangai... Menyusahkn org

katokcun posted on 19-2-2010 12:21 PM
membe aku penah cite...member dia ( lelaki ) penah tampo antu..coz wat bising kt tangga..time tu ...

Abg aku pnh kena tindih time tido... Dia citer dia peluk balik hantu tindih tu.. Terasa bentuk pompuan.. Pastu terus kene lepas...

berani betul..

CrowneGlory posted on 28-6-2014 11:43 PM
Abg aku pnh kena tindih time tido... Dia citer dia peluk balik hantu tindih tu.. Terasa bentuk pom ...

habes bacer thread ni

hampes ..

hahahaha siyes ni citer paling lawak
boleh d peluk nya balik ekeke antu tu...
memang terkedu kot  antu tu kejap hahahaha

selalu nya orang kena tindih tak leh nak wat pa2 kan
tu yang buat antu tu terkedu kot

ni kalau baca zaman belajar polipd mau tak buat keje gile drive pd-simpang renggam-pd..mase tu iols belajar part time jadi sampai dah kol8 lebih dari putrajaya sampai saing ngan housemate dari melaka kebetulan time tu cuti umum kot ade 2 altenatif balik rumah masing2 or pegi amek kunci rumah dekat housemate pegang kunci tu dekat kg die...pk2 kiteorg g sane drive pun drive dlm kol1 sampai tol simpang renggam amek kunci terus balik pd sepanjang drive tu takde rase pape cume dah masuk melaka tak igt kat mane ade 1 kereta ni dok main2 cucuk kat blkg dan potong pastu slow bile dok depan..lame jugak la main acah2 gitu last2 iols tak tahan potong kete tu pecut laju sikit baru slow balik...pastu terus ilang kete tu same ade iols tak perasan die potong blk or tak...time tu iols pk taknak lalu haiway pd tu awal sgt tkut kereta takde lalu jadi nak lalu dekat2 subuh la..tp tgk dekat kol4 dah sampai nak taknak lalu jela dengan tawakal dlm hati jgn nampak pape...sebab time iols tau haiway pd je yg keras..agaknye mase umur 20,21 kot tu yg berani kalau skang ni tak buat kot keje gile...

baru2 ni kena highbeam gak
tp dlm remang2 senja
rupenye ade sekatan polis kt depan
ingatkan bwk "benda" tadi

adydza2 posted on 26-3-2010 09:24 PM
Aku pun nak share citer adik aku ni. Kisah ni baru berlaku sekitar jam menghampiri 7 malam tadi.
...

Aku suspek itu area angin lintang...

Laki iols peronda lebuhraya.slalu gak korek cter dari dia..tp dia kata x oenah jumpe pape