CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Chek_am8848

Misteri Bilik 314.

ermm aku nak citer jugak arr..
tapi ni hostel kat maktab..no bilik aku lupa..
Aku kena praktikal sblm sem akhir..so aku dgn kwn aku pilih maktab kat selatan tanah air..
Kami dpt bilik utk cikgu2 dtg berkursus..maknanya bilik tu takda org gunakan sentiasa..so mula2 masuk bilik,takda apa2 blaku tapi kat luar pintu bilik,kat dinding dia ada tulisan kecil..tulis bilik ni berantu..alahh budak2 main2 gaknya aku ckp dlm hati..so tido dan pi praktikal mcm biasa..tanpa gangguan yg teruk..cuma kerusi roda yg digunakan utk menulis bergoyang tgh2 mlm mcm ada org duduk..aku wat tak tau aja!!asam dlm plastik aku tgh mkn hilang..aku ckp jgn sorokan aku nak mkn..alih2 aku jumpa semula kat tepi katil..tu cuma usikan gurau2 tanda pengenalan aja arr..

Biasanya tgh hari aku akan balik bilik utk rehat,dan tido kejap..hobi aku tido hahhaaa..so disebabkan badan aku letih,aku suh kwn aku masuk keja dulu kul 2.00..aku terkial2 baru nak solat,dah siap nak pakai tudung aku tgk almari kwn aku tak tutup..hanger yg tergantung bergoyang kuat..aku ckp kalo ko asik ganggu aku aja,ko berani ko kuar tunjuk muka..pastu hanger tu makin kuat goyang,aku rasa seram sejuk..apa lagi aku cabut ar sampai lupa amik kunci pintu..huhuhu pastu aku ngadu arr kat staff maktab,bilik tu cam seram aja sbb bkn gangguan aja,masa cuti hari pekerja ada budak 3org anak warden hilang dijumpai disebelah bilik aku slpas jumpa bomoh...
Budak tu pagi dlm kul 8pgi aku dengar dia menyanyi lagu kuch2 hoi ta heii kat luar bilik,so aku ketawakan dgn kwn aku so siap2 nak kuar pi jln..ptg tu aku balik tgk budak tu dah takda..masa nak baringkan badan tetiba budak2 tu ketuk2 pintu bilik aku panggil nama FARIDAH..kuar arrr..jom arr kita main...bau limau ni nak mintak skit..aku yg letih nak tertidur ni marah arr..mana ada nama faridah kat sini..dari dlm bilik menjawap..budak kat luar ckp yer dia ckp dia duk kat bilik ni...asik kacau aja..aku pi marah budak2 tu suh balikk..pastu dekat magrib ada pakcik ketuk pintu bilik aku...tanya ada nampak budak2 tak kat sini..aku ckp ar kat bilik sebelah..knapa awk biarkan aja budak tu?dia dari pagi hilang tau..pulak dah aku yg kena marah...tanya aku brapa ramai budak tu..aku ckp ramai..ada budak lelaki..budak pompuan meriah nyanyi lagi hindustan..pakcik tu suh buka pintu bilik sblah bilik aku tetapi budak2 tu ckp taknak balik,nak tido situ..siap angkut baju dan anak patung lagii..

pastu mak budak tu ckp,dia tinggalkan anak dia nak pi pasar,budak2 tu tido lagii..masa balik tgk dah takda..meraung mak dia call sedara mara..aku ckp mana lah saya tau!!tapi saya dengar suara ada budak lelaki...mak dia ckp anak dia sumer2 pompuan..pas pujuk2 bagi air yg dijampi pakcik yg marah aku..budak tu baru arr nak balik..masa tu aku cuma pikir alahhh budak2 tu yg nakal..tapi bila mlm aku bincang dgn kwn aku..mana dtg suara budak lelaki dan sapa FARIDAH yg dia panggil tuu??kami tido sekatil berdua..mlm tu kwn aku kena tekan takleh tido...esoknya kami pindah bilikkkk...kena kacau dibilik baru pulak dahhhhh

Rate

1

kalu dah start panggil2 tu yg seremmm.....

tak mungkin UITM Machang...kt sane mane de archi course.kalo AD or accounting ade la...

43# princessrania

ngko student Uitm Machang ker?

bleh la citer kat sini...
yg aku dgr citer2 mistik masa uitm tu under contruction jer...

ermm aku nak citer jugak arr..
tapi ni hostel kat maktab..no bilik aku lupa..
Aku kena praktikal sblm sem akhir..so aku dgn kwn aku pilih maktab kat selatan tanah air..
Kami dpt bilik utk cikgu2 dt ...
purpleungu Post at 3-3-2010 04:23 PM

seramm gak citer ko ni...ada sambungan nya tak??

rata2 pusat pengajian tinggi mmg ada hantu yek?

Kesimpulannya, jin tu pun nak numpang belajar jugak...

Follow Us
19# Chek_am8848
     mase aku sek teknik dulu...ader gak citer pasal asrama perempuan yang bilik ni sentiasa ditutup...dgrnyer dulu blok ni bekas pelajar lelaki duduk, tapi disebabkan perempuan ter ...
yankees Post at 3-3-2010 13:42

Bidaah semata2. dah keluar kat myth buster. Dia buat kajian dan terbukti yang kipas tak boleh memotong leher sampai putus. Jadi maknanya ko nak kena kelentong dengan member ko. Kesian {:2_70:}

46# Chek_am8848
tapi chek am... aku dok uitm jengka ngan uitm manjung xpenah kena kaco pon....
ke antu pon takut nak kaco aku...... ustaz pon kata aku hati batu.....

Dia ckp la, kalu monyet takkan la sampai nak hulur tangan amik roti tu sbb jarak roti ngan tingkat dlm 1m. (design normal utk meja study).. lagi pun, dia tak nampak ada bayang2 tubuh kat luar tu.... tangan sajer yg nampak.
Chek_am8848 Post at 3-3-2010 11:41

monyet lapar rupanya. lain kali letak la banyak2 sikit makanan, dapat gak berjasa pada binatang.

Pernah masa aku last sem, aku rapat ngan budak2 junior. Slalu lepak ngan diorg. Satu hari, waktu rehat tghhari, aku balik bilik... malang hari tu, aku lupa bawak kunci... roomate tak balik bilik plak. ...
Chek_am8848 Post at 3-3-2010 14:28

Chek_am, orang tua-tua dah pesan, lepas makan jangan tido.... Kan dah kejung urat tu. Orang kampong I kata, poloso.....

43# princessrania  

ngko student Uitm Machang ker?

bleh la citer kat sini...
yg aku dgr citer2 mistik masa uitm tu under contruction jer...
Chek_am8848 Post at 3-3-2010 17:48

masa uitm kelantan pindah dari kem kijang ke machanggg.... aku ada.. kira batch pertama .. mmg ada berlaku ... dari kem kijang membawak ke kampus machang.....

Bidaah semata2. dah keluar kat myth buster. Dia buat kajian dan terbukti yang kipas tak boleh memotong leher sampai putus. Jadi maknanya ko nak kena kelentong dengan member ko. Kesian {:2_70:}
slug Post at 4-3-2010 12:49

uish ade ke? terlepas aku episode ni...
kene cari balik nih...

Chek_am, orang tua-tua dah pesan, lepas makan jangan tido.... Kan dah kejung urat tu. Orang kampong I kata, poloso.....
annakaranina Post at 4-3-2010 13:49

Itu la pasai aku tak ralat sgt kalu kene tindih...
Selama aku kat sana, sem 2 yang aku acap kene tindih...

Cuma aku fikir positif la...
1.   sbb aku study hard (nak catch-up)..
2.   slalu abih keje lepas lewat mlm...
3.   dan tumpuan kene bagi lebih kat drawing...

Jadi aku anggap apa yg terjadik tu cumalah 'kekejangan' bukannya 'xvtv tindih menindih'.

Kekadang ianya terjadi 3 kali berturut2...

seramm gak citer ko ni...ada sambungan nya tak??

Ada...sabooo...sabooo..smlm masa taip pun meremang bulu roma...

oppss lupa ada terlepas taip..satu ptg aku mandi,aku lalu depan bilik berhadapan dengan bilik air,masa aku lalu aku dengar,bunyi org cina berbual2 dlm bilik tu dan bunyi radio lagu cina yg classic..muziknya pun lama..aku diam aja dlm hati berfikir ada juga cikgu cina zaman skrg suka lagu2 lama..so teruskan mandi dan kuar pi bilik mcm biasa,soknya aku tanya kwn aku,bilik depan bilik air smlm ada org,arini kosong plak..kwn aku ckp mana ada org kat situuu..lahhhh kami sama2 diamm..
ok ni citer pas aku minta bilik lain dan blok yg berlainan...
Slps aku tukar bilik yg ramai bakal2 guru..suasana meriah..terpaksa berebut bilik air,tapi bilik kami ni,dah lama bakal2 cikgu tak duduk juga..kira btol2 kosong arr,kipas pun dah berbunyi kriookkk...kriokkk..esoknya aku jumpa pakcik maintainan betolkan..dia tukarkan kipas baru lagii..sbb dia baik dgn aku huhuh..masa mlm aku tido terjaga kipas tu still bunyi kriokkk..kriokkk lagi ditengah mlm..esoknya ckp dgn pakcik tu,bunyi lagi arr kipas..mana boleh bunyi lagi kan kipas baru tu..ko biar betolll..aku diam aja..

Bila aku tido tengah2 mlm jer kipas tu  jer yg berbunyi,so aku kejut kwn aku..dia pun dengar..so kami tido sekatil sbb takot wlpn sempit..aku selalu hilang barang..bila aku ckp pulanglah nak pakai nii..brg tu akan ada balik,biasanya aku yg kena,kwn aku takda pun!!

Mlm kemuncak bila aku terjaga ditengah mlm,bunyi org jln pakai kasut but yg mcm phua chu kang pakai dan bunyi gumpulan kunci yg byk"mcmana nak explain..bayangkan sndiri arr"..jln dgn hentakan yg kuat dari jauh..bila aku buka mata,tetiba bunyi kasut yg berjalan tu berhenti..aku dpt rasakan yg bunyi tu berhenti betul2 depan bilik aku!!aku tarik napas...tutup muka berpeluh2..bawah selimut!!baca apa yg patut..nak bernafas pun slow2 aja..dlm 15-20minit gak arr aku berpeluh bwh selimutt..Allah jer yg tau perasaan aku..baca mcm2 ayat tonggang langgang dlm hati..."Ya-Allah tolong lah aku..selamatkan lah aku"..jln arr jgn beehenti kat depan bilik aku"..pas tu baru ar aku dengar bunyi kasut dan gumpalan kunci tu beredar..hilang..lega rasanya..aku rasa masa tu kul 3pagi..so aku sambung tido sbb aku tgk kwn aku kat katil sblah sedap aja tido..esok kang aku gak yg ngantuk kat opis..dah ar budak praktikal,staff kat situ kepoh2..
esok pagi aku bangun tanya kwn aku,dengar tak bunyi mlm smlm..takda pun dia ckp!!pas mandi aku pi kerja dan demam hahhahhaaa...kalo lalu tgk maktab tu..terkenang 2pekara..sapa FARIDAH dan bunyi kasut tuu...bila tanya bakal2 cikgu kat situ,mrk ckp dah pekara biasa kat sini..kekadang magrib wangi aja..bila mlm kul 9-10,sumer masuk bilk,takda bersidai kat luar..aku aja yg sibuk gayut kat public phone arr..jln sana sini..
Nasib aku tak nampak the real facenya uwaaaaaa tak sanggup!!

Rate

1

salam... citer seram kalu jadi kat ipta ker sekolah ker, kebanyakan bunyi dan cara yg sama (macam urban legend) pun ada (nih x termasuk pengalaman personal TT ek)..

banyak jugak dgr kengawan bercerita tapi ntah nak percaya ker x... dari mulut setiap kengkawan yg cerita tuh macam dah ditambah gula ngan garam jer kekdahnya...

btw... TT ceriterlah pengalaman personal.. bila baca pengalaman personal (first hand) rasa lah thrill nya sikit...

cheers

my cents

Aku segan nak citer kisah2 sendiri....

Nanti org kata aku 'masuk bakul angkat sendiri'...

Tapi kebanyak apa yg aku alami, aku tak pernah lari...

Mungkin sedetik jer aku rasa takut.. lepas tu mula la panas baran aku sampai...

56# Chek_am8848

habiss bila panas baran ko sampai apa ko buatt ???  ko mengamuk sakan plak kerr ??  kalau cam tu, hantu tu plak yg takut kat ko... ok gak lerrr.. selamat ler cam tuuu....

57# twins

Kalu aku dah panas... aku main redah jer... tak kira dah apa nak berlaku..

sbb dlm hati aku, Tuhan sajer yg maha kuasa...  
Lain2 makhluk tak dapat binasakan aku melainkan dgn izin Dia.

54# purpleungu

Eii.. nasib baik dia tak buka pintu tu.. kalau tak...
Agak2 kalau nk pergi tandas malam2 macam mana la ek.. Mesti sanggup tahan sampai besok je.. Hehe

57# twins  

Kalu aku dah panas... aku main redah jer... tak kira dah apa nak berlaku..

sbb dlm hati aku, Tuhan sajer yg maha kuasa...  
Lain2 makhluk tak dapat binasakan aku melainkan dgn izi ...
Chek_am8848 Post at 4-3-2010 18:20

i like your style....