CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: renjer

Kenapa..

Kita sedang berbual mengenai agama Islam secara keseluruhan, bukan mengenai berapa banyak orang  ...
Sephiroth Post at 22-4-2010 09:50

hei pu_imak aku adalah lelaki..................
mai aku tidur dengan hang....................
mai aku romen hang, sekali rasa u tak tinggal aku punya  aku power.......................

Kita sedang berbual mengenai agama Islam secara keseluruhan, bukan mengenai berapa banyak orang Melayu yg meniduri kau. :re:
Sephiroth Post at 22-4-2010 09:50

tak.

SAYA sedang berbual tentang agama Islam secara keseluruhan, KAMU cuma berbual tentang agama Islam MENURUT PANDANGAN DAN PEMIKIRAN JUMUD KAMU YANG TIADA ASAS KUKUH DALAM PEMAHAMAN AGAMA ISLAM.

dan apsal pulak kamu nak sound tamilan begitu? gila kurang ajar. Memang Hindu ajar perempuan2 dia supaya kurang ajar dengan stranger ker?

hei pu_imak aku adalah lelaki..................
mai aku tidur dengan hang....................
ma ...
tamilan007 Post at 22-4-2010 10:33

tamilan, kamu punya posting kebanyakkannya membuatkan saya tergelak sehhhh....

belahlah kau sephiroth, kau x layak cakap pasal agama hindu................... kau bukan hindu, kalau kau hindu pun kau hindu rasist................ awak pelampau hindu.
pasal org macam kaulah berlaku hura-hara dan pembunuhan antara agama.
kau aku anggap pariah mamak....................

by Gunblade712

kalaulah ajaran Islam itu benar2 menyuruh kita menganggap orang kafir adalah najis dan memandang mereka dengan hina, malah membunuh mereka, apsal plak tok nenek kami (yang telah dahulu mempelajari Islam) membenarkan tok nenek kamu duduk di Malaysia?   

Nenek moyang kamu itu orang Melayu, agama Islam hanyalah sesuatu ikutan dan mereka tidak mengambil iktibar drnya utk memusnahkan kuil2 orang Hindu dan China. Lagipun, bukannya orang Melayu yg menberikan kebenaran kpd kami, tetapi orang British. Orang India berpendidikan English dibawa masuk ke Tanah Melayu sejak 1890an utk mentadbir Tanah Melayu serta menjadi buruh di ladang getah, kelapa sawit serta lombong (orang China).

kamu MENGANGGAP saya buat untuk menarik perhatian orang bukan Islam...  

Semua "pertunjjukan" yg dilakukan oleh orang Islam adalah utk menarik perhatian orang bukan Islam. Ini cara "lembut" orang Islam berdakwa. Bukan kah Muhammad itu sendiri suruh Muslims berpakaian kemas dan bersih, bersifat lemah lembut serta bersabar bila menghadapi orang bukan Islam di Mecca dulu supaya orang lain pun boleh tertarik dgn Islam?

... dan kamu kata kamu boleh mentafsir Bhagavad Gita? Adakah Tuhan membenarkan orang yang mempunyai pemikiran negatif mentafsir kitab Dia?

Pemikiran negatif? Aku bukannya berfikiran negatif semata2 kerana aku tak terima Islam dan menganggap Islam itu sejenis kejahatan. Malahan, aku sedang "berperang mulut" utk menegahkan keadilan. Kamu tak suka kerana itulah kamu menganggap aku berfikiran negatif.

Kalau tafsiran, FYI, Al-Quran telah diterjemah, dan juga di tafsir di dalam bahasa Urdu, English, Melayu, dan juga bahasa Cina (ini berdasarkan apa yang saya telah jumpe, maybe ada lain, tapi saya tak pernah jumpe).

Silakan pamirkan satu link di mana Al Quran kamu sudah ditaksir dan diperterjemahkan dlm bahasa lain.

saya terkejut kerana kamu cakap ada orang Arab bercerita tentang agama hindu. saya tak pernah jumpe, tak pernah terlintas pun nak carik. ada ke?

http://www.youtube.com/results?s ... t+hinduism&aq=7
Enjoy.

apa hak kamu untuk berbicara tentang agama kami, sedangkan kamu tidak pernah tahu tentang isi kandungan Al-Quran

Aku pun boleh menanyakan syaitan2 (di link di atas) serta TV3 - apakah hak mereka utk membebal tentang sesuatu yg mereka tak tahu apa2 pun. Bila kaum kau buat kerja2 bodoh macam ini, kami kena duduk diam dan berlagak bodoh tetapi bila kami lawan balik dgn menpersoalkan kelayakan Islam utk digelar agama dan Allah utk digelar tuhan, kamu terasa singgung dan mula menbebel yg kami cakap benda2 yg kami tak tahu (sesuatu kesalahan yg kamu buat sebelumnya). Apa? Utk kaum kau keadilan itu lain dan utk kami, keadilan itu lain ke? Allah kau cakap macam itu?

kalau kita tengok daripada sudut lain, boleh tak saya sabitkan PERANGAI dan SIKAP dan jugak MENTALITY kamu dengan apa yang Hinduism ajar??

Boleh ... saya boleh menjustikasikan "peperangan mulut" ku dgn ajaran dlm Bhavagad Gita.

Refuse to fight in this righteous cause, and thou wilt be a traitor, lost to fame, incurring only sin. - Bhavagad Gita

Apa yg aku buat adalah demi menpertahankan kepercayaan agama Hinduism serta agama2 lain dr pengaruh yg kurang sihat Islam serta korupsi orang2 Muslims. Ini adalah "peperangan" yg diharuskan, hanya bezanya adalah, kita belum lagi berperang dgn senjata.

abeh tuh, bagaimana pulak dengan orang India beragama Hindu yang tonggang arak buat bising menyalak kat tengah2 bandar? boleh lah kita cakap Hinduism ajar perkara tersebut?

Mereka2 yg berfikiran kolot dan bodoh macam itu akan tetap terima balasannya nanti. Mereka ikut agama Hindu atau tidak, mereka tetap menerima Hukum Karma.

Dan kau belum menjawab persoalan ku - adalah orang Islam itu ANAK HARAM di atas muka bumi ini kerana apa yg mereka buat tak ada kena mengena dgn Islam? Setahu aku, hanya ANAK HARAM yg tak ada ibu atau bapa shj buat sesuatu hati dia dgn alasan dia itu sudah dilahirkan.

... nah, adakah HINDUISM MENGAJAR KAMU MENGHINA AGAMA ISLAM @ AGAMA ORANG LAIN?

Agama Hindu menbenarkan orang Hindu berdebat dgn pengikut agama lain - ianya sesuatu practise yg diadakan di India sejak dulu kala lagi. Kalau agama mu tak dpt menpertahankan ideologynya, ianya harus dimansuhkan.

belahlah kau sephiroth, kau x layak cakap pasal agama hindu................... kau bukan hindu, kala ...
tamilan007 Post at 22-4-2010 10:40

Go and sleep with more Muslims, traitor. :re:

Follow Us
Go and sleep with more Muslims, traitor.
Sephiroth Post at 22-4-2010 11:42

kamu ni peliklah................
    kamu nak berdebat pasal agama pasaipa?
    kalau berdebat pun janganlah hina agama org................

Nenek moyang kamu itu orang Melayu, agama Islam hanyalah sesuatu ikutan dan mereka tidak mengambil iktibar drnya utk memusnahkan kuil2 orang Hindu dan China. Lagipun, bukannya orang Melayu yg menberikan kebenaran kpd kami, tetapi orang British. Orang India berpendidikan English dibawa masuk ke Tanah Melayu sejak 1890an utk mentadbir Tanah Melayu serta menjadi buruh di ladang getah, kelapa sawit serta lombong (orang China).

.. dan kalau mengikut "fakta" yang kamu mempercayai, sepatutnya mereka kene ikut british keluar daripada Tanah Melayu selepas Tanah Melayu dimerdekakan daripada British. Kenapa stay?

Semua "pertunjjukan" yg dilakukan oleh orang Islam adalah utk menarik perhatian orang bukan Islam. Ini cara "lembut" orang Islam berdakwa. Bukan kah Muhammad itu sendiri suruh Muslims berpakaian kemas dan bersih, bersifat lemah lembut serta bersabar bila menghadapi orang bukan Islam di Mecca dulu supaya orang lain pun boleh tertarik dgn Islam?

Nabi s.a.w. perintah kami berpakaian kemas dan bersih bukan untuk non-Muslims aje, bengong. Nabi s.a.w. perintah kami menjaga imej kerana itulah fitrah manusia. Manusia suka akan kekemasan dan kebersihan.

Takde kene-mengena pun dengan non-Muslims. Mana kamu dapat idea tersebut? Daripada pemahaman kamu sendiri, bukan?

Pemikiran negatif? Aku bukannya berfikiran negatif semata2 kerana aku tak terima Islam dan menganggap Islam itu sejenis kejahatan. Malahan, aku sedang "berperang mulut" utk menegahkan keadilan. Kamu tak suka kerana itulah kamu menganggap aku berfikiran negatif.

fakta yang kamu bentangkan sebelum ini dah cukup membuktikan kamu berpemikiran negative. saya telah pun buktikan kepada kamu bahawa kami tidak memandang orang kafir sebagai najis. jika ya, kami TIDAK DIBENARKAN bersolat BERHAMPIRAN ORANG KAFIR.

tapi kami dibenarkan bersolat di rumah orang kafir, menunjukkan bahawa fahaman kamu terhadap agama kami adalah SALAH sama skali!

tetapi, seperti biasa, kamu lebih mempercayai apa yang kamu telah "ciptakan" di dalam mentaliti kamu.

Silakan pamirkan satu link di mana Al Quran kamu sudah ditaksir dan diperterjemahkan dlm bahasa lain.

link tak dapat lah bai, yang saya jumpa adalah BUKU. kamu tak baca betul2 ke apa yang saya cakap?

satgi saya tengok. browser saya ada masalah bila load flash video.

Aku pun boleh menanyakan syaitan2 (di link di atas) serta TV3 - apakah hak mereka utk membebal tentang sesuatu yg mereka tak tahu apa2 pun. Bila kaum kau buat kerja2 bodoh macam ini, kami kena duduk diam dan berlagak bodoh tetapi bila kami lawan balik dgn menpersoalkan kelayakan Islam utk digelar agama dan Allah utk digelar tuhan, kamu terasa singgung dan mula menbebel yg kami cakap benda2 yg kami tak tahu (sesuatu kesalahan yg kamu buat sebelumnya). Apa? Utk kaum kau keadilan itu lain dan utk kami, keadilan itu lain ke? Allah kau cakap macam itu?

then pegi lah tanya. saya dah cakap, perbuatan muslim tidak boleh di sabitkan dengan ajaran Islam.

kalau betul Islam ada ajar supaya kita membuat ketidak-adilan terhadap non-muslim, kami BAGI KAMI DALIL YANG KUKUH.

kalau takde, itu hanya PENDAPAT KAMU YG KAMU SABITKAN TERHADAP ORANG-ORANG MUSLIM.

jangan judge sesuatu agama menurut orangnya. ini pun susah ke kamu nak faham?

kalau kamu nak buat jugak, maka kami semua pun boleh judge agama Hindu menurut ayat2 kamu.

paham ke, atau kamu pura2 tak paham?

Boleh ... saya boleh menjustikasikan "peperangan mulut" ku dgn ajaran dlm Bhavagad Gita.

Refuse to fight in this righteous cause, and thou wilt be a traitor, lost to fame, incurring only sin. - Bhavagad Gita

adakah Bhagavad Gita mengajar kamu menuduh sesuatu tanpa mempamerkan bukti terdahulu?

Kamu buat perangai itu di sini :

http://mforum1.cari.com.my/viewthread.php?tid=293496&extra=page%3D1&page=2

post #33, kamu menuduh saya, tamilan dan jugak kirhmuru sebagai orang yang sama.

kamu pegi ke tak blog kirhmuru?

Apa yg aku buat adalah demi menpertahankan kepercayaan agama Hinduism serta agama2 lain dr pengaruh yg kurang sihat Islam serta korupsi orang2 Muslims. Ini adalah "peperangan" yg diharuskan, hanya bezanya adalah, kita belum lagi berperang dgn senjata.

tak habis2 dengan tafsiran agama Islam menurut fahaman kamu.

kamu bagi bukti daripada Al-Quran dan As-Sunnah mengenai perkara ini.  

janganlah dok menuduh berdasarkan pahaman jumud kamu!

Mereka2 yg berfikiran kolot dan bodoh macam itu akan tetap terima balasannya nanti. Mereka ikut agama Hindu atau tidak, mereka tetap menerima Hukum Karma.

Dan kau belum menjawab persoalan ku - adalah orang Islam itu ANAK HARAM di atas muka bumi ini kerana apa yg mereka buat tak ada kena mengena dgn Islam? Setahu aku, hanya ANAK HARAM yg tak ada ibu atau bapa shj buat sesuatu hati dia dgn alasan dia itu sudah dilahirkan.

ohhhh bila orang India yang terang2 beragama Hindu buat hal, kamu dok bising cakap itu hal mereka.

bila bab Muslim, awak sabitkan terus dengan ajaran Islam.

apa nih? apply lah konsep yang kamu pakai ke atas Islam itu.

bukan, ANAK HARAM, menurut pemahaman kamu, adalah mereka yang buat sesuka hati dengan alasan sudah dilahirkan, bukan? Ianya lebih sesuai di beri kepada orang-orang India yang beragama Hindu yang mabuk2 tuh, pasal dorang takmo ikut ajaran Hindu, dan juga sesuai diberikan kepada KAMU, kerana KAMU BERDALIH.

kene kat kaum kamu sendiri, tau pulak kamu cakap jangan sabitkan dengan agama Hindu... :re:

Agama Hindu menbenarkan orang Hindu berdebat dgn pengikut agama lain - ianya sesuatu practise yg diadakan di India sejak dulu kala lagi. Kalau agama mu tak dpt menpertahankan ideologynya, ianya harus dimansuhkan.

Sephiroth Post at 22-4-2010 11:41

jangan belit.

soalan saya adalah :

yes, or no?

dan kami memang dapat mempertahankan ideology kami, cuma makhluk yang berbadan manusia tapi bertopeng iblis tidak mahu mendengar penjelasan kami dalam mempertahankan ideology kami. makhluk2 iblis ini cuma menyebarkan apa yang mereka faham tentang ajaran kami menurut hawa nafsu syaitan mereka.

makhluk sebegini tak layak dipanggil manusia, let alone call themselves according to any religion at all..

Reply 67# tamilan007

dia rasa dia betul.

kamu tengok, ada ke dia nak baca dan dengar penjelasan saya tentang fahaman dia terhadap Al-Quran?

pada pendapat saya, tamilan, kewujudan Sephiroth ini telah menghina agama Hindu secara total. Kamu mengatakan agama Hindu mengajar tentang peace..

.. tapi bila Seph pulak, dia kata boleh sabitkan perangai orang dengan agamanya...

... dan cuba kita sabitkan perangai Seph dengan ajaran Hindu.. apa yang berlaku?

Reply 69# gunblade712

awak jangan layan dia bro............. buat dek je........... buat pe u nak gaduh or berdebat dgn dia...........
ajaran awak u ikutlah, then fahaman dia biar dia ikut..................

by Gunblade712

.. dan kalau mengikut "fakta" yang kamu mempercayai, sepatutnya mereka kene ikut british keluar daripada Tanah Melayu selepas Tanah Melayu dimerdekakan daripada British. Kenapa stay?  

Kerana negara ini bukan bapa kau punya. :re:

Kalau kamu pass Sejarah tingkatan 5 dulu, mesti kau tahu yg ada rombongan ke UK utk minta kemerdekaan dr British. Rombongan pertama ditolak kerana ianya dirangkumi oleh orang2 Melayu semata2nya. Hanya bila rombongan kedua yg dirangkumi oleh wakil2 dr kaum Melayu, China dan India datang berjumpa dgn wakil British, kemerdekaan diberikan pada August 31, 1957. Dlm erti kata lain, kemerdekaan Malaysia bukannya utk orang Melayu shj tetapi utk ketiga2 kaum.

Takde kene-mengena pun dengan non-Muslims. Mana kamu dapat idea tersebut? Daripada pemahaman kamu sendiri, bukan?

Sudah tu ... jangan tipu lah. Jesus suruh kaumnya sembahyang di bilik masing2 kerana ianya adalah urusan antara manusia dan tuhan (private conversation) tetapi Muhammad pula suruh sembahyang di tepi jalan supaya semua orang boleh tengok dan berfikir - "pertapa berimannya orang2 Muslims in buat pertunjjukan di tepi jalan."

jika ya, kami TIDAK DIBENARKAN bersolat BERHAMPIRAN ORANG KAFIR.

Kalau semasa kau sembahyang dan aku sentuh mu, adakah sembahyang kamu itu diterima atau tidak?

satgi saya tengok. browser saya ada masalah bila load flash video.  

Hehehehe ... pandai pula dia bagi alasan.

then pegi lah tanya. saya dah cakap, perbuatan muslim tidak boleh di sabitkan dengan ajaran Islam.

Bukan kah aku dah cakap ... agama yg tak dpt menperbetulkan sesuatu kaum adalah AGAMA YG TAK BERGUNA.

Kalau kau kata Islam tak ajar kamu berbuat demikian, TETAPI KAMU BUAT JUGA (spt mana yg ditunjjukan dlm Youtube), ianya bermakna kamu itu tak Islam dan Islam itu tak berguna. Atau mungkin kamu malu utk menerima kenyataan bahawa Islam kamu adalah kepercayaan yg penuh dgn kebencian.

adakah Bhagavad Gita mengajar kamu menuduh sesuatu tanpa mempamerkan bukti terdahulu?

Bukti2 itu ada dlm link Youtube yg telah aku berikan, kamu je tak nak tengok kesyaitaan kaum kau sendiri.

kamu pegi ke tak blog kirhmuru?  

Kirhmuru? Siapa itu Kirhmuru? Lawyer? Doctor?

Ianya lebih sesuai di beri kepada orang-orang India yang beragama Hindu yang mabuk2 tuh, pasal dorang takmo ikut ajaran Hindu, dan juga sesuai diberikan kepada KAMU, kerana KAMU BERDALIH.

Bukan kah aku sudah cakap ... mereka tetap akan menerima balasan mereka mengikut hukum Karma. Tak perlu saya bersusah payah menasihati mereka.

Saya tak perlu menjawab persoalan ini kerana apa yg kamu fikirkan sbg penghinaan hanyalah di dlm kepala anda sendiri. Kamu terasa hina kerana sememangnya Islam itu sebuah agama yg hina. :re:

Lagipun, ini adalah peperangan mulut antara orang Islam dgn ku. Dlm peperangan ini, tak perlu lah aku mengunakan bahasa2 yg sedap didengar oleh kau.

Post Last Edit by gunblade712 at 26-4-2010 17:19
Kerana negara ini bukan bapa kau punya. :re:

Kalau kamu pass Sejarah tingkatan 5 dulu, mesti kau tahu yg ada rombongan ke UK utk minta kemerdekaan dr British. Rombongan pertama ditolak kerana ianya dirangkumi oleh orang2 Melayu semata2nya. Hanya bila rombongan kedua yg dirangkumi oleh wakil2 dr kaum Melayu, China dan India datang berjumpa dgn wakil British, kemerdekaan diberikan pada August 31, 1957. Dlm erti kata lain, kemerdekaan Malaysia bukannya utk orang Melayu shj tetapi utk ketiga2 kaum.

kamu amik peristiwa itu sahaja ke? taknak amik kira siapa yang pergi berjuang menentang itu penjajah ke?

biasalah, amik sejarah tang mana yang sedap bagi kamu je... :re:

Sudah tu ... jangan tipu lah. Jesus suruh kaumnya sembahyang di bilik masing2 kerana ianya adalah urusan antara manusia dan tuhan (private conversation) tetapi Muhammad pula suruh sembahyang di tepi jalan supaya semua orang boleh tengok dan berfikir - "pertapa berimannya orang2 Muslims in buat pertunjjukan di tepi jalan."

tak habis2 cakap tanpa bukti.

Muhammad s.a.w. MEMBENARKAN kami bersolat di atas muka bumi @ tanah.

Muhammad s.a.w. TAK SURUH pulak kami solat kat tepi jalan.

KALAU ADA, BAGI BUKTI.

dari dulu dok fitnah je agama Islam, bila mintak dalil, kamu LARI! ini ke ajaran Bhagavad Gita kamu?

Kalau semasa kau sembahyang dan aku sentuh mu, adakah sembahyang kamu itu diterima atau tidak?

"diterima" atau "tidak diterima" , itu bukan urusan saya. Kamu juga takde hak nak mengatakan "ibadah" kamu "confirm diterima Tuhan" , orang yang angkuh dan sombong (dan jugak BANGANG) aje pegi mengaku yang ibadah dia "diterima Tuhan"...

... tetapi solat saya TIDAK BATAL, kamu boleh sentuh kulit dengan kulit tetapi solat saya TIDAK BATAL.. (tapi ini beranggapan yang lelaki menyentuh lelaki @ yang perempuan menyentuh perempuan). Lain hal pulak kalau bersentuhan kulit yang berlainan jantina. Tang sini takde nye kira Muslim ke tak, tetapi lebih ke arah sentuhan kulit antara muhrim.

Hehehehe ... pandai pula dia bagi alasan.

ekk elehh.. dok sedap je sound..

meh lah jumpe, saya tunjuk kat kamu browser saya nih hah..

ohhh , wait, lupa, kamu bacul takmo jumpa saya.. agaknya itulah ajaran Bhagavad Gita kamu.. :re:

Bukan kah aku dah cakap ... agama yg tak dpt menperbetulkan sesuatu kaum adalah AGAMA YG TAK BERGUNA.

Kalau kau kata Islam tak ajar kamu berbuat demikian, TETAPI KAMU BUAT JUGA (spt mana yg ditunjjukan dlm Youtube), ianya bermakna kamu itu tak Islam dan Islam itu tak berguna. Atau mungkin kamu malu utk menerima kenyataan bahawa Islam kamu adalah kepercayaan yg penuh dgn kebencian.

ape ke bangang nye kamu nih.

dah tuh apa yang Hindu dah ubah kaum India yang dah BERATUS TAHUN menganut agama Hindu? Orang Hindu dok mengatakan yang agama kamu "dikatakan" berasal daripada tanah belah sana, namun apa yang telah diubahnye masyarakat sana?

kalau nak ceritakan pasal Islam pulak, Islam telah mengubah kaum arab yang daripada jahil tahap bangang (ada kaa patut depa pi tanam anak perempuan hidup2..) kepada masyarakat yang tinggi adabnya.

sampaikan Islam tersebar sehingga ke Spain.

sehinggakan pusat pembelajaran ilmu berada di sana.

tengok pulak diri kamu tuh. itu ke ajaran Bhagavad Gita? dok memfitnah agama orang sana sini lepas tuh cabut lari macam anjing kena palu bila di minta tampil bersama bukti? :re:

lepas tuh ada hati lagi nak cakap seolah2 kamu tuh bagus sangat. cakaplah apa kamu nak cakap, kalau bacul tuh, bacul jugak, ada paham? ;)

Bukti2 itu ada dlm link Youtube yg telah aku berikan, kamu je tak nak tengok kesyaitaan kaum kau sendiri.

oh bukan tuh je... banyak lagi yang kamu sound tentang ajaran kami namun kamu tak pernah bagi walaupun SATU bukti.

tapi bila kami cerita pasal KAUM kamu, PANDAI pulak KAMU BERDALIH MENGATAKAN ITU HAL MEREKA..

bijak sungguh kamu belit ayat kamu sendiri...

Kirhmuru? Siapa itu Kirhmuru? Lawyer? Doctor?

kirhmuru adalah nama forumer yang kamu mengatakan secara terbuka bahawa dia adalah nickname lain saya.

dah pegi tengok blog dia belum?

bila nak jawab soalan saya nih?

adakah Bhagavad Gita mengajar kamu supaya mengatakan sesuatu tanpa bukti yang kukuh?

Bukan kah aku sudah cakap ... mereka tetap akan menerima balasan mereka mengikut hukum Karma. Tak perlu saya bersusah payah menasihati mereka.

aaaaaaaaaaaaaaaa bila tang KAUM KAMU, PANDAI PULAK KAMU CAKAP ITU HAL DEPA, NANTI DEPA KENA...

bila tang orang lain, KAMU DOK SIBUK BERBUIH MULUT SABITKAN APA ORANG TUH BUAT DENGAN AGAMA MEREKA...

ini adil kaaa namanya? bukan, ini BANGANG namanya...

Saya tak perlu menjawab persoalan ini kerana apa yg kamu fikirkan sbg penghinaan hanyalah di dlm kepala anda sendiri. Kamu terasa hina kerana sememangnya Islam itu sebuah agama yg hina. :re:

Lagipun, ini adalah peperangan mulut antara orang Islam dgn ku. Dlm peperangan ini, tak perlu lah aku mengunakan bahasa2 yg sedap didengar oleh kau.
Sephiroth Post at 26-4-2010 15:56

aikkk??

kamu cakap kamu akan justifikasikan apa kamu buat dengan ajaran Bhagavad Gita.

apsal bila saya tanya soalan yang simple nih, kamu berdalih pulak ke arah situ?

takde ke dalam ajaran Bhagavad Gita? :re:

by Gunblade712

kamu amik peristiwa itu sahaja ke? taknak amik kira siapa yang pergi berjuang menentang itu penjajah ke?

Penjajah? Baik ... kita boleh tengok sejarah Melaka sbg contoh. 1400an, bila pedagang dr India dan China datang ke Melaka utk meniaga, Melaka menjadi maju. CHINA yg menolong Melaka menpertahankan diri dr Siam dan INDIA yg menbawa kekayaan, serta ilmu kpd orang2 Melaka dan penduduk tempatan di tanah Melayu.

1500an, bila raja2 Melaka giat memeluk Islam, mereka mengelarkan diri sbg Sultan, bawa pedagang Arab masuk dan menrekrutkan tentera2 dr Majapahit dan Palembang utk menguatkan Melaka. Bila Portugis serang Melaka pada 1511, tentera2 "tumpangan" Majapahit dan Palembang cabut lari kerana mereka tak sayangkan Melaka dan akhirnya, Melaka jatuh kerana kebodohan diri sendiri (dan Sultan2 nya). Benda yg paling bodoh dlm peristiwa ini adalah, orang2 Melayu MASIH mengulangi sejarah ini di masa kini dgn menbawa masuk orang2 Jawa ke Malaysia.

Sekarang kau cakap ... siapakah yg menbantu Melaka dan Tanah Melayu sejak dulu kala? Orang Jawa/Arab ataupun orang2 India dan China?

.. tetapi solat saya TIDAK BATAL, kamu boleh sentuh kulit dengan kulit tetapi solat saya TIDAK BATAL.. (tapi ini beranggapan yang lelaki menyentuh lelaki @ yang perempuan menyentuh perempuan). Lain hal pulak kalau bersentuhan kulit yang berlainan jantina. Tang sini takde nye kira Muslim ke tak, tetapi lebih ke arah sentuhan kulit antara muhrim.   

Betul ke atau kau kelentong dgn berfikiran yg aku tidak tahu menahu akan hukum agama Islam? :re:

Pernah aku berbual dgn seorang guru Muslim yg ada mengatakan bahawa dia pernah menbuktikan bahawa dirinya seorang anak angkat (kpd ibunya) dgn menyentuh tubuh ibunya semasa beliau sedang bersolat. Ibunya pergi mengambil air sembahyang sekali lagi kerana yg menyentuhnya adalah bukan anak dia (sedarah daging).

kalau nak ceritakan pasal Islam pulak, Islam telah mengubah kaum arab yang daripada jahil tahap bangang (ada kaa patut depa pi tanam anak perempuan hidup2..) kepada masyarakat yang tinggi adabnya.  

Soalan - macam mana kamu tahu bahawa kaum Arab sebelum Islam sememangnya spt apa yg digambarkan kpd mu? Pernah tak kamu fikirkan yg ianya propaganga semata2 utk menghalalkan Islam dan perbuatan2 spt peperangan?

kirhmuru adalah nama forumer yang kamu mengatakan secara terbuka bahawa dia adalah nickname lain saya.

dah pegi tengok blog dia belum?  

Apa pula kena mengena blog dia dgn Hinduism? Setahu ku, terdapat beratus2 website dan forum mengenai agama Hinduism dlm Internet yg boleh menbawa kpd pengetahuan yg lebih sempurna dr blog seseorang yg kau sendiri tak kenal (itupun kalau bukan nickname kau lah).

ini adil kaaa namanya? bukan, ini BANGANG namanya...   

Perbezaan antara orang India dan orang Arab ialah, orang India tak mengaku dia minum arak kerana dia seorang Hindu. Tetapi orang Arab mengaku dia itu Muslims dan benda2 yg dia lakukan (spt membunuh) adalah kerana Islam. FAHAM?

takde ke dalam ajaran Bhagavad Gita?

Bukan kah aku sudah menberikan qoute utk menjustifikasikan tindakan ku :

Penjajah? Baik ... kita boleh tengok sejarah Melaka sbg contoh. 1400an, bila pedagang dr India dan China datang ke Melaka utk meniaga, Melaka menjadi maju. CHINA yg menolong Melaka menpertahankan diri dr Siam dan INDIA yg menbawa kekayaan, serta ilmu kpd orang2 Melaka dan penduduk tempatan di tanah Melayu.

1500an, bila raja2 Melaka giat memeluk Islam, mereka mengelarkan diri sbg Sultan, bawa pedagang Arab masuk dan menrekrutkan tentera2 dr Majapahit dan Palembang utk menguatkan Melaka. Bila Portugis serang Melaka pada 1511, tentera2 "tumpangan" Majapahit dan Palembang cabut lari kerana mereka tak sayangkan Melaka dan akhirnya, Melaka jatuh kerana kebodohan diri sendiri (dan Sultan2 nya). Benda yg paling bodoh dlm peristiwa ini adalah, orang2 Melayu MASIH mengulangi sejarah ini di masa kini dgn menbawa masuk orang2 Jawa ke Malaysia.

Sekarang kau cakap ... siapakah yg menbantu Melaka dan Tanah Melayu sejak dulu kala? Orang Jawa/Arab ataupun orang2 India dan China?

mula2 kamu quote zaman masa nak merdeka...

... kemudian kamu quote pulak dari zaman 1400an dan 1500an ?

jauh langkah, seph?

cerita yang kat tengah2 kamu taknak cerita ke?

masa zaman jepun, zaman british, sapa yang tolong pertahankan tanahair?

Betul ke atau kau kelentong dgn berfikiran yg aku tidak tahu menahu akan hukum agama Islam? :re:

Pernah aku berbual dgn seorang guru Muslim yg ada mengatakan bahawa dia pernah menbuktikan bahawa dirinya seorang anak angkat (kpd ibunya) dgn menyentuh tubuh ibunya semasa beliau sedang bersolat. Ibunya pergi mengambil air sembahyang sekali lagi kerana yg menyentuhnya adalah bukan anak dia (sedarah daging).

kamu buta ke kamu pura2 buta? saya dah bagitau dah hal ini kat kamu.. tapi takpe, saya berfikiran positif, mungkin kamu buta.

meh saya quote balik apa saya cakap.

.. tetapi solat saya TIDAK BATAL, kamu boleh sentuh kulit dengan kulit tetapi solat saya TIDAK BATAL.. (tapi ini beranggapan yang lelaki menyentuh lelaki @ yang perempuan menyentuh perempuan). Lain hal pulak kalau bersentuhan kulit yang berlainan jantina. Tang sini takde nye kira Muslim ke tak, tetapi lebih ke arah sentuhan kulit antara muhrim.

sentuhan anak lelaki terhadap ibu angkatnya sudah pasti membatalkan solat ibunya kerana ibunya itu bukan ibu kandung. lain pulak hal nya kalau anak tersebut adalah anak susuan.

saya bukak cerita ini sebab nak buktikan kepada kamu bahawa kami tidak (dan tidak boleh) melihat non-muslim sebagai najis.

kalau lah kamu tuh najis, sudah pasti solat kami terbatal jika kamu sentuh, sebab kami tidak boleh bersolat jika badan kami terkena najis.

dan, kalau nak diikutkan, kamu ADA di ruang solat kami pun dah cukup untuk membuatkan solat kami terbatal, jika kami betul2 tengok kamu sebagai najis.

tapi kami BOLEH bersolat di rumah kamu, kami BOLEH bersolat dan kami BOLEH teruskan solat kami jika kamu menyentuh kami.

yang kamu tiba2 corner bab anak angkat sentuh mak angkat kerana bukan darah daging nih, apsal?

Soalan - macam mana kamu tahu bahawa kaum Arab sebelum Islam sememangnya spt apa yg digambarkan kpd mu? Pernah tak kamu fikirkan yg ianya propaganga semata2 utk menghalalkan Islam dan perbuatan2 spt peperangan?

kerana orang arab tuh sampai skarang perangai macam tuh masih ada pada dorang. dorang masih ada sentiment asabiyah mereka, masih ada sikap buruk mereka, cuma mereka dah ton down kerana adanya Islam. sebelum datangnya Islam, dorang memang teruk! bukannya saya yang cakap, bukannya ahli sejarah Muslim yang cakap, tapi ahli sejarah barat yang mengkaji peradaban arab.

pi lah tanah arab, @ pi lah berkawan dengan orang arab.

Apa pula kena mengena blog dia dgn Hinduism? Setahu ku, terdapat beratus2 website dan forum mengenai agama Hinduism dlm Internet yg boleh menbawa kpd pengetahuan yg lebih sempurna dr blog seseorang yg kau sendiri tak kenal (itupun kalau bukan nickname kau lah).

kirhmuru bukak blog yang menceritakan tentang HINDUISM.

mustahil saya bukak blog cerita pasal Hinduism, kerana perbuatan ini bertentangn dengan ajaran Islam.

kirhmuru jugak letak gambar dia kat situ (obviously bukan gambar saya lah).

itu sudah bukti cukup untuk membuktikan bahawa pertuduhan kamu (kirhmuru = gunblade712) adalah satu fitnah besar!

bhagavad gita ajar kamu menuduh orang tanpa bukti kukuh ke, seph? kamu cakap kamu boleh justifikasikan apa yang kamu buat dengan ajaran kitab tersebut.

Perbezaan antara orang India dan orang Arab ialah, orang India tak mengaku dia minum arak kerana dia seorang Hindu. Tetapi orang Arab mengaku dia itu Muslims dan benda2 yg dia lakukan (spt membunuh) adalah kerana Islam. FAHAM?

ohhh so bila segelintir orang "Arab" yang "Muslim" yang melakukan mende2 bodoh begitu atas nama Islam, kamu terus nak hentam Islam, begitu?

tapi masalahnya ada jugak segelintir "India' yang "Hindu" yang BANGANG dok kata Shiva lahir kat Mekah dan kemudian dia nak takluk Mekah. Boleh tak saya  cakap HINDU yang ajar dia jadik gitu? :re:

lagi pun, mana kamu tahu orang2 tersebut adalah "Arab" dan "Islam"? hanya kerana mereka memakai serban dan menjerit "Allahuakbar" ke?

Bukan kah aku sudah menberikan qoute utk menjustifikasikan tindakan ku :

Sephiroth Post at 27-4-2010 08:57

ayat itu menyuruh kamu melawan/berperang atas nama kebenaran...

... ayat tuh takde pun cakap kamu boleh hina agama orang lain..

... ayat tuh pun takde cakap kamu boleh suka2 bagi pendapat kamu terhadap agama orang lain TANPA BUKTI...

macam mana pulak kamu boleh amik ayat tuh kemudian kamu apply ikut suka hati kamu? ini ajaran Bhagavad Gita jugak ker?

p/s mana bukti atas pertuduhan kamu bahawa Muhammad s.a.w. MENYURUH Muslims solat di tepi jalan?

by Gunblade712

kirhmuru bukak blog yang menceritakan tentang HINDUISM.
mustahil saya bukak blog cerita pasal Hinduism, kerana perbuatan ini bertentangn dengan ajaran Islam.
kirhmuru jugak letak gambar dia kat situ (obviously bukan gambar saya lah).  

Blog bukannya sebuah sumber yg boleh dipercayai mengenai sesuatu agama. Dan Khirmuru itu tak ada kelayakan utk mengajar sesiapa mengenai Hinduism.

Mungkin mustahil utk kau menbuka website mengenai Hinduism, tetapi memang sudah terbukti bahawa orang Islam suka sangat "menbela anjing2 buruan" mereka dr kalangan orang2 India. Buka je video2 Youtube yg aku berikan kau dulu, banyak kau akan menjumpai contoh2 "anjing2 buruan" ini menbebel mengenai sesuatu yg mereka tak tahu. Lagipun, Khirmuru sendiri sudah mengaku yg dia pernah meniduri dgn orang2 Islam.

Last sekali, kamu kenal ke Khirmuru? Melainkan kau kenal benar dgn dia, mustahil kamu boleh mengatakan dgn pasti yg itu adalah gambar dia.

Yg lain, saya tak nak buang masa kerana ianya sudah lari topik. Column ini adalah utk menbincangkan pasal agama Hindu, bukan pasal solat dsbnya.

Blog bukannya sebuah sumber yg boleh dipercayai mengenai sesuatu agama. Dan Khirmuru itu tak ada kelayakan utk mengajar sesiapa mengenai Hinduism.

Mungkin mustahil utk kau menbuka website mengenai Hinduism, tetapi memang sudah terbukti bahawa orang Islam suka sangat "menbela anjing2 buruan" mereka dr kalangan orang2 India. Buka je video2 Youtube yg aku berikan kau dulu, banyak kau akan menjumpai contoh2 "anjing2 buruan" ini menbebel mengenai sesuatu yg mereka tak tahu. Lagipun, Khirmuru sendiri sudah mengaku yg dia pernah meniduri dgn orang2 Islam.

Last sekali, kamu kenal ke Khirmuru? Melainkan kau kenal benar dgn dia, mustahil kamu boleh mengatakan dgn pasti yg itu adalah gambar dia.

Yg lain, saya tak nak buang masa kerana ianya sudah lari topik. Column ini adalah utk menbincangkan pasal agama Hindu, bukan pasal solat dsbnya.
Sephiroth Post at 3-5-2010 08:39

saya tak cakap pon pasal samada apa Kirhmuru cakap kat blog dia betul ke tak..

dan saya tak cakap pon pasal orang lain yang kamu cakap tuh..

saya cakap pasal KAMU, KAMU cakap KAMU BOLEH JUSTIFIKASIKAN APA YANG KAMU CAKAP DENGAN AJARAN BHAGAVAD GITA.

ADAKAH BHAGAVAD GITA MENGAJAR KAMU UNTUK MENUDUH ORANG TANPA USUL PERIKSA?

DAN ADAKAH BHAGAVAD GITA MENGAJAR KAMU UNTUK BERDIAM DIRI APABILA DIMINTA UNTUK MEMBERI BUKTI?

skarang kamu cakap KIRHMURU ADALAH SAYA DAN SAYA ADALAH KIRHMURU. APA BUKTINYA?

kalau tak, maka adakah BHAGAVAD GITA MENGAJAR KAMU BERSIKAP DEMIKIAN??

pasal solat itu, aku dah buktikan dengan terang dan nyata bahawa pemikiran kamu tentang surah At-Taubah itu CETEK dan hanya datang daripada orang yang hatinya busuk dan membenci agama Islam. ternyata tafsiran kamu tentang ayat tersebut adalah bathil dan salah sama skali, tapi kalau kamu nak teruskan sebar jugak, itu hak kamu... tapi ingat, KAMU MENGAKU APA YANG KAMU BUAT BOLEH DIJUSTIFIKASIKAN DENGAN AJARAN BHAGAVAD GITA, jadi saya menganggap BHAGAVAD GITA MENGAJAR KAMU SUPAYA MENYEBARKAN MAKLUMAT BATHIL YANG BERDASARKAN PEMIKIRAN KOLOT KAMU TANPA MENGAMBIL KIRA PENERANGAN DARIPADA ORANG YANG BETUL2 FAHAM...

... nampak gayanya kamu takde bezanya dengan "anjing2 belaan" yang kamu hina thu... :re:

p/s yang mengaku tuh bukan kirhmuru, tapi tamilan.. tengok, nama pon kamu tak boleh baca betul2... kamu dah fitnah rakan seagama kamu pulak... dan dia tak tidur sebagaimana yang kamu tafsir...

wahai penganut agama Hindu, adakah Tuhan yang kamu sembah akan membuka rahsia Bhavagad Gita kepada orang yang seperti Sephiroth ini?

wahai penganut agama Hindu, adakah Tuhan yang kamu sembah akan membuka rahsia Bhavagad Gita kepada o ...
gunblade712 Post at 3-5-2010 10:23

Orang macam aku lah yg telah menperterjemahkan Bhavagad Gita dan sekarang berada di Hinduism Column utk tatapan semua.

Orang macam aku juga yg mendedahkan rahsia bahawa Nagaastra (senjata yg digelar mystic) adalah senjata berunsurkan electric (macam taser) dan Brahmaastra (senjata yg paling berkuasa di alam semesta) merupakan senjata nucklear.

Aku juga lah yg mendakwa yg kaum kau (Muslims) berasal dr kaum gergasi (Arakan) yg digambarkan dlm kitab2 kami sbg kaum gasar dan tidak bertamadun.

Sekarang orang macam aku juga lah yg sedang menbuat penyelidikan utk mencari Kalki Avatar (dan saya dah jumpa indikasi yg baik utknya).

Tuhan ku telah menbuka pelbagai rahsia utk ku cari dan mendedahkannya kpd mereka2 yg ingin mengetahuinya, dan aku akan terus melakukannya selagi Dia berfikiran aku layak utk mengetahui rahsia Nya.

Apa tuhan kau buat utk mu?

kamu fikir Bhagavad Gita yang kamu tafsir itu, betul?

dan kamu fikir "Tuhan" akan membuka rahsianya kepada orang yang bongkak macam kamu?

Skarang, kamu cakap apa yang kamu buat kamu boleh justifikasikan dengan ajaran Bhagavad Gita.

adakah Bhagavad Gita mengajar kamu menuduh orang tanpa bukti kukuh?

atau adakah Bhagavad Gita mengajar kamu untuk lari dan tidak meminta maaf jika kamu tersilap tuduh? Ingat, KAMU TELAH MEMFITNAH ALI SINA DAN IBN SINA DENGAN MENYAMAKAN DUA INSAN YANG BERBEZA INI.

kamu juga telah menuduh saya dan kirhmuru sebagai orang yang sama.

kamu juga menuduh kirhmuru mengaku tidur dengan Muslim.

tetapi kamu BERDIAM DIRI dan LARI apabila saya menunjukkan kesilapan kamu. Mintak maaf pon tak.

adakah ini ajaran Bhagavad Gita?

kamu ingat, research kamu tuh semua BOLEH PAKAI ke? :re:

by Gunblade712

kamu fikir Bhagavad Gita yang kamu tafsir itu, betul?  

Aku CABAR kau utk mencari kesalahan dlm takfiran ku. :re:

kamu juga telah menuduh saya dan kirhmuru sebagai orang yang sama.  

Saya kata KEMUNGKINAN kau dan Kirhmuru itu sama.

kamu juga menuduh kirhmuru mengaku tidur dengan Muslim.

Bukan tuduh, dia sendiri mengaku yg dia pernah tidur serumah dgn orang Muslim dan yg dia itu lelaki. Tak percaya, tanya dia.

atau adakah Bhagavad Gita mengajar kamu untuk lari dan tidak meminta maaf jika kamu tersilap tuduh? Ingat, KAMU TELAH MEMFITNAH ALI SINA DAN IBN SINA DENGAN MENYAMAKAN DUA INSAN YANG BERBEZA INI.

Ini semua tak ada kena mengena dgn column Hinduism. Jangan bawa apa2 yg dibincangkan di situ ke sini.

kamu ingat, research kamu tuh semua BOLEH PAKAI ke?  

Kamu yg kata yg Tuhan tidak akan menbuka rahsia kpd orang2 macam aku. Tetapi jelas di sini, banyak juga rahsia2 yg orang Hindu lain tak dpt buka, telah pun aku mendedahkannya utk pemahaman orang ramai. Jadi, research ku memang boleh dipakai.