CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7389|Reply: 29

ilmu songkolo/ songkol

aku bukak thread ni sebab tak jumpa kaunter pertanyaan kat bod ni.
gini, korang pernah dgr ilmu songkolo/ songkol tak? aku puas gugel tapi tak jumpa. yg aku jumpa songkolo tu mcm sejenis makanan or something kat indonesia sana.

okay, kenapa aku tanya pasal ilmu ni? sebab ada orang kasik tau yang aku terkena ilmu hitam yang dipanggil ilmu songkolo/ songkol. kesan ilmu ni, jiwa berserabut, cepat marah, dibenci orang dan berat (atau mungkin tiada langsung) jodohnye. oleh kerana kesan  ilmu hitam ni dah sebati dengan diri aku (kira dah dalam 2 - 3 tahun).. maka agak sukar la utk aku pulih sedia kala. ambik masa sikit nak pulihkan balik.

menurut orang yang memberitahu ku pasal ilmu ni, aku terkena mungkin oleh org yg suka kat aku, tapi cinta ditolak (aceh), atau ada org yang marah/ dendam kat aku (lelaki atau pompan).

so kalau ada sesapa yang punye info boleh le dishare bersama..

Rate

1

Reply 1# fawabi

cubala  baca la website ni http://www.rawatansihir.com
mana tau kot dpt info pasal ilmu tu,simptom sama ke ngan org lain

itu bahasa indon tak bangg... kat Malaysia dipanggil lain ilmu mcm tuhh....

Ini adalah satu sihir yang digunakan oleh Orang Jawa.
Mereka yang terkena sihir ini berperasaan seperti terkena sumpahan, selalu tidak mempunyai keyakinan diri, mempunyai kuasa negatif , yang selalunya juga mentadbir kehidupan di rumah dan juga di tempat kerja.

Selalunya apa yang di buat tidak mendatangkan keberhasilan yang optima, semacam ada "sue"  atau 'bad luck' tetapi ianya tidak memudaratkan kepada orang lain.
Ianya seperti di sihir oleh orang lain yang marah terhadap diri sesorang , tidak menyukai seseoraq disebabkan oleh sesuatu hal, cemburu mungkin.

Mereka yang terkena sihir ini menggunakan banyak kuasa negatif yang dan kuas ainilah yang mencengkam mereka membuatkan mereka ni menjadi degil.

Rate

1

Selalunya cara perawatan ini adalah dengan menggunakan wifiq dan disertai dengan doa doa yang di ajarkan kepada pesakit.

Simtomnya macam kena penyakit 'ain.
Penyakit yang disebabkan oleh tenungan seperti renungan binatang macam kucing atau binatang yang lainnya.

Sihir ini ada yang dilepaskan kepada binatang dan binatang ini akan pergi ke rumah mangsa dan merenung mangsa apabila bertemu dan tanpa diketahui mangsa akan memandang binatang ini secara bertentangan mata maka terjadilah ia.

Perawat akan berpuasa selama tiga hari dan pada hari terakhir akan menulis wifiq ( wafaq) di atas kertas putih dengan doa.
Doa ini adalah doa permintaan untuk penjagaan dari malaikat.
( Setiap huruf dari al Qur'an yang ditulis adalah disertakan dengan doa)
Contohnya : Bismillah ~ Maka 'ba' satu doa; 'sim' satu doa; 'mim' satu doa dan 'alif' satu doa dan 'lam' satu doa dan 'lam' satu doa dan 'ha' satu doa seterusnya..

Pesakit hanya perlu berdoa selalu( yang diberi ).

~ nak buat tu , jangan cari aku...~

Reply 5# rdzaccess

aiseh, baru nak pegi menuntut dgn kau. susah jugak bila ada orang yang dengki tapi takkasik tau kat kita dia nak kenakan kita kan?
anyway, rdz, ada tak sumber memana tempat aku boleh buang suwey ni?

Follow Us
Suweynya ko boleh buang sendiri...tapi ambil masa sikit...
Pertamanya harus yakinkan diri sendiri ~ kena mantap keyakinan ~
Kemudian banyak kan berdoa...
Kemudian membaca ayat ayat Qur'an yang terpilih...

Tu saja,..dan buatkan ia santapan harian...

Reply 7# rdzaccess

kiranye, berubat dgn diri sendiri lebih baik la ye? tapi kalau la, (ni kalau la ye) kalau . aku nak carik sapa yang penaya aku, kau rasa ada possibility orang nak tolong tak?

macam mana nak tahu seseorang tu dah terkena ilmu ni.. cam na nak pastikan?

kismis, in my case aku tak tau pun, sampai lah ada orang bagi tau aku. sebab dia kata dia sensed aku punye aura amat kotor, maknanye aku dah kena lama , aorund 2 -3 yrs.

fawabi, org yg sense tu sapa.. member ke atau ko pergi jumpa dia purposely?

kismis, in my case aku tak tau pun, sampai lah ada orang bagi tau aku. sebab dia kata dia sensed aku ...
fawabi Post at 25-5-2010 16:21

Bukan istilah kotor tapi kelam atau warnanya gelap.

Reply  rdzaccess

kiranye, berubat dgn diri sendiri lebih baik la ye? tapi kalau la,kiranye, berubat dgn diri sendiri lebih baik la ye? tapi kalau la, (ni kalau la ye) kalau . aku nak carik sapa yang penaya aku, kau rasa ada possibility orang nak tolong tak?
fawabi Post at 25-5-2010 09:01

Niat ko nak tau sapa buat penaya tu untuk apa?
Pada masa tahun ini banyak mereka ( pengamal ilmu mistik ni ) sedang buat praktis.
Aku pernah ditanyai oleh seorang ustaz yang terkenal di Perak mengapa ini terjadi...

banyakkan zikir YA BARII'U..... salah satu nama ALLAH S.W.t.... try laa cari maksud nya... sesuai untuk penyembuhan diri sendiri..... sikit ajerr tuhh... boleh sembuhkan sendiri... insyaallah, banyakkan bermohon...

Ya...Allah swt murka pada mereka yang tidak berdoa...

fawabi, org yg sense tu sapa.. member ke atau ko pergi jumpa dia purposely?
kismis Post at 25-5-2010 19:19

kis,
orang yang sensed itu adalah orang yang bijak pandai juga dalam hal melihat aura ni. dia tengok kat gambar aje..

Aku cuma nak tahu siapa yang tergamak nak penaya aku sampai camtu sekali. nak jugak tau kenapa dia dendam sangat kat aku.
aku tak paham statement ko ni... boleh explain tak?

Niat ko nak tau sapa buat penaya tu untuk apa?
Pada masa tahun ini banyak mereka ( pengamal ilmu mistik ni ) sedang buat praktis.
Aku pernah ditanyai oleh seorang ustaz yang terkenal di Perak mengapa ini terjadi...
rdzaccess Post at 25-5-2010 21:28

banyakkan zikir YA BARII'U..... salah satu nama ALLAH S.W.t.... try laa cari maksud nya... sesuai un ...
edy137 Post at 25-5-2010 21:34

yang ini ke?

AL-BARR

MAHA BAIK

AL-BARI

MAHA MENJADIKAN

sihir macam ini kalau kita gi berubat , confirm perawat kata tak ada apa apa sbb tidak ada jin dalam badan. sihir macam ini tidak gunakan jin / setan tapi gunakan imu sesat. kalau salah tolong betulkan.

perawat selalunya tak bagitahu siapa yang pekenakan kita...
fawabi duduk mana? kalau duduk JB...pergilah ke Jalan Riang 7, Taman Gembira. Cari rumah Haji Abu Bakar (kalau saya tak silap namanya)

12Next
Return to list New