CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: safiya

tengah pregnant tapi nak bercerai...(hapdet page 24)

Reply 32# safiya

cian tol kat ko.. harap2 ko sabarlah yer sambil berusaha. mintak petunjuk byk2 dr Allah.. mintak kuar dr masalah membelengu ko.. jgn sampai effect kat bby nanti.. jaga kesihatan diri ko ngan bby

laki ko tu dah leka sgt ngan keseronokan dunia tambah lagi dia tak perlu kuar duit sesen. kalu aku di tempat ko pun tak sanggup nak terus idup bersama. buat apa hidup bergelumang maksiat. paling takut kalu dia dah make luv ngan gro2 tu walaupun dia ckp dia tak buat (bkn aku nak tuduh yer) just nak beringat .. kita bkn ada selalu masa dia berseronok tu..

Reply 32# safiya

cian tol kat ko.. harap2 ko sabarlah yer sambil berusaha. mintak petunjuk byk2 dr Allah.. mintak kuar dr masalah membelengu ko.. jgn sampai effect kat bby nanti.. jaga kesihatan diri ko ngan bby

laki ko tu dah leka sgt ngan keseronokan dunia tambah lagi dia tak perlu kuar duit sesen. kalu aku di tempat ko pun tak sanggup nak terus idup bersama. buat apa hidup bergelumang maksiat. paling takut kalu dia dah make luv ngan gro2 tu walaupun dia ckp dia tak buat (bkn aku nak tuduh yer) just nak beringat .. kita bkn ada selalu masa dia berseronok tu..

Reply 40# safiya

bagusla kalo mcm tu.. cuma kena ada milestone le.. agak2 dari proses sebutan kes smp pengagihan pendapatan somi pada akaun you nanti.. memang dijangka akan drag sebab somi taknak bagi kerjasama.. tapi harapnya takdela lama..

Reply 12# safiya

eeee...benci sungguh aku dengar citer pasal laki ko ni..org miskin baru belajar jd kaya mcm ni lar gayanya..sorry beb..aku plg benci laki mcm laki ko ni..baik ko pg mintak cerai lar..lg bahagia hidup ko..aku ada kenal dgn sorg laki yg da sebelas tahun kahwin tp still tak berubah..contractor jugak..bini dia ari2 la dok makan hati..nangis2..citer dia sama mcm ko..xbekerja,harapkan duit bini n gf..beli motor pakai nama bini...haiiiii...org ketiga takyah ckp lar..keliling pinggang dowh..ari2 asyik dok nak bg peluang kat laki dia tp ari2 gak laki dia dok balik lambat n mabuk..

motipnye : ko nak ke sampai sebelas tahun kahwin still mcm ni..

Reply  safiya

cian tol kat ko.. harap2 ko sabarlah yer sambil berusaha. mintak petunjuk byk2 dr  ...
MMISS Post at 20-7-2010 15:24

nilah gak yg merisaukan sy...sy takut dia pernh terlanjur dgn gro2 2 tp x mengaku sbb dia kdg2 x balik umah...

redha & bertawakallah pdNYA...
insyaallah akan diberi kekuatan utk melaluinya...

Follow Us
aku baca posting TT ni... mula2 sekali aku nk kata... plz2.. jgn amik langkah singkat mcm yg pernah TT terlintas di pikiran tu... nk bawak kete terjun gaung bagai.. n plz.. jgn heret sama anak yg tak berdosa tu. pernah tak TT terbaca dlm berita.. pasal ibu yg bunuh anak2 dia dgn jerut leher budak2 tak berdosa tu dgn wayar seterika? tergamakkah TT? banyak2 istighfar bila kerunsingan memuncak tu. bila2 rasa tension yg amat sangat2... cepat2 amik wudhu'.. amik Quran n mengaji.. klau tak mampu... berdoalah bersungguh2... yakinlah.. Allah Maha mendengar.. Dialah tempat terbaik utk kita luahkan segala masalah n kesedihan.. luahkanlah padaNya. insyaallah tensyen tu akan berkurangan.

TT.. saya rasa.. seeloknya TT rujuk pada kakak2 forum kt sini yg pernah lalui saat menuntut cerai dr suami2 bangau. mintak advice dr mereka cmne nk failkan perceraian di mahkamah. mmg leceh. sbb tu TT kene ada moral support yg kuat. fikirkan anak... bukan fikir kesiankan anak tak dpt kasih sayang bapa ke, then takmo bercerai. tp pk.. kesian anak.. ada bapak tak guna mcm tu. baik takyah ada bapak... bimbang nanti.. jadi ikutan cara hidup dia. n paling penting... dia bukan suami yg baik.. yg wajib ditaati lagi.. suami wajib ditaati selagi tidak melanggar hukum2 Allah. tp klau smpai mabuk, GRO smua.. seeloknye TT melangkah pergi.

sebenarnya inilah rancangan sy utk pg karoake mlm ni dgn suami dan kwn sy yg seksi 2...sy nk a ...
safiya Post at 20-7-2010 15:11

hati2 TT ...
semuga Allah mudahkan urusan TT dan jauhkan TT dari gangguan jin, syaitan & manusia....ameen

kadang2 terfikir utk bwk ank sy ditengah2 jln utk dilanggar dgn kereta...kdg2 sy rasa hendak drive smpi ke gaung mcm2 sy fikirkn...

huh...statement  ko

brt mata memandang..brt lg bahu yg memikul

laki ko xlayak bergelar suami..!!camni ke cara die bimbing ko? nk bini sexy, g clubbing, menari tonggang terbalik..silap ari bln,  ayaq kencing setan tu pn die suh ko togak!

huh..membuak-buak geram aku ngan jantan lagu ni!!!:@

bagi saya, tempat yang sesuai utk mendapatkan pandangan ialah orang tua kita sendiri.

kenapa guna dan fikir anak yang dihamili itu boleh menyelesaikan konflik yang telah berlaku bertahun. saya rasa Puan...tak boleh melihat dari satu sudut saja...
tapi right now ...u have to relax and do whatever is best for your own happiness dan kesejahteraan....take care of yourself and the baby dulu ...ini saya rasa  yang perlu diutamakan, take care of your health....

banyakkan berdoa semua  dan serahkan apa yang berlaku pada ALLAH. I have seen that you dah beruasha memenuhi kehendaknya ...tapi ...di abuat lagu tu...

so..tak pa tahniah juga sebab ada cahayamata tapi now whetver happened , and i know , saya tahu bahawa puan ni tengah  roller coaster ride with pregnancy hormones barging ins semua tu, tak pa...enjoy the baby  semua ...just tenangkan fikiran ( you gotta to or else kang eclampsia ) fokus on you, anak sulung dan baby
fokus kan kekuatan yang you ada
senyum , doa , sabar pada ALLAh banyak banyak
dan i know pahala banyak sangat puan timba ...that's a good very swet good thing

ttg hubby tu - saya rasa - you pun yang tanggung dia dulu, terima dia dalam keadaan yang tak der kerja, laki macam ni ( sorry to say) malu kat Allah pun tak der  kalau saya saya campak buang jer tapi tu saya , ya...tapi right now tang dia tu you just "ignore" him sat , you focus on your strength and the children.

joss xde pandangan atau nasihat.. -.-"
cuma nk doakan supaya mudah urusan puan... dlm menyelesaikan masalah rumah tangga

2lah riena akak dh x tau nk mengadu kt sape lg...nk ngadu kt mak bapak akak x nk sbb mak n bpk akak  ...
safiya Post at 19-7-2010 12:42

safiya,dalam hal begini jgn ketepikan family..walaupun bukan niat u nk mereka masuk campur..sekurangnya ada nasihat yg boleh diguna pakai..ada tempat u berteduh...mengadu bila tiba masa nya..tiada ibubapa yg akn menbiarkan anak nya bila dlm keadaan u yg sarat...

salam tt,

utk file kan pd mahkamah x mahal pun... u pg ke biro guaman peguam dan mrk akan membantu u smp u dpt perceraian.

Kalu TT seorang suri rumah, maybe the process might be a little difficult & time consuming..

Kalu report kat Mahkamah Syariah court pun, sometimes ustaz tukang kaunseling tu akan back up kaum dia..salah satu dilema mahkamah syariah di malaysia..:-(

Reply 1# safiya

salam...

masa mengandung anak pertama dulu pernah buat thread tak? macam familiar jer nick dgn cerita...

salam semua dan terima ksh atas nasihat kwn2 semua terharu sungguh sy dlm waktu bersedih kwn2 di forum ni bg semangat rasa kuat juga nie...hari ni nk update sikit sbb semlm sy mc sbb letih sgt pg karoake bersama suami dan kwn perempuan sy yg suami kerap2 call 2...tp sekejp je dlm 3 jam x larat dgr musik kuat2...

semasa di karoke 2 nmpk sgt suami control dgn kwn sy 2 x byk ckp hnya ckp psl business..kwn sy yg berlakun mengoda dia menari semasa dia menyanyi pun dia x lyn hnya nari2 gitu je sambil mengadap dinding hehehehe!!!...bila sy tnya kt situ korang ni ade x bergayut dibelakang sy suami sy ckp x pernh sekali je 2 pun tnya psl business dia x tau yg sy tau dia kerap call kwn sy 2...
tp semasa dikaroake 2 sy sempatlah mengambil gmbr dan aksi dia semasa menyanyi menari dgn kwn sy 2.  gmbr dia tunggang arak segelas pun ade nilah kali pertama dia minum arak depan sy...

td sy ade baca komen kwn2 yg srh sy beritahu keluarga berkenaan masalah nie rasa nya page pertama ade sy inform yg sy x nk beritahu keluarga sy sbb mak dan bpk sy ade penyakit jantung dan strok kakak pula jenis x ambil tau sbb sy pernh msg pjg lebar beritahu kakak sy yg sy tlh pg jabatan agama islam dan jawapan yg diterima sgt menyedihkn dia jwp sepatah je iaitu 'K' so sy fhm2lh yg dia x nk tau masalah sy...itu yg sy ckp sy terpaksa bertarung sendiri dlm hal nie nk mengadu dgn mertua ssh sbb mertua akn menangkn ank dia ni sy dpt lihat dr kes biras yg adik ipar sy juga curang mertua sy bkn nk membantu dikatakn biras sy yg jahat ank dia je baik... yg paling teruk dikatakn biras sy yg ade jantan lain kuat membebel 2 suami lari jd bayangkn lh klu sy mengadu...

Reply  safiya

salam...

masa mengandung anak pertama dulu pernah buat thread tak? macam famil ...
kikilalat Post at 21-7-2010 18:06

walaikumslm..

x pernh lg buka tread kikilalat ni first time selalu baca gitu2 jew....

erm.........
mmg nekad dah nie..
lekas2 p BBG lekas....

lupa nk upadate lg...sekrg ni suami sy baik sgt semenjak hari seblm pg karoake sehingga hr nie maknanya dh 3 hr...dia panggil sy lembut ckp mendayu2 klu sy mrh dia diam je klu dulu sy mrh sy gak yg dia tengking hempas pintu keluar...sy mcm pelik btl ke dia dh berubah @ ade sesuatu yg dia tgh buat...mcm semlm sy mc dia belikn makanan n hntr kt umah klu dulu pandai2lah ko nk hidup...