CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: safiya

tengah pregnant tapi nak bercerai...(hapdet page 24)

itulah slh satu kesilapan bodoh yg aku buat..aku ade msg minta ayah mertua kau utk nasihatkan anak dia tp dia x lyn krn suami aku merupakan ank kesyangan...dr mula pregnant hingga sekrg 7bln pregnant srg pun keluarga mertua x call tanya psl kesihatan aku @ ank dlm kandungan ni bkn diaorg x tau suami aku mmg sentiasa x ade...yg pelik bila dh melahirkan mengaku pd saudara mara ank aku merupakan cucu kesayangan...

lbh kurang cam membe i....
br couple je,da buang kawan sume...
ni tak lame lagi nak kawen,rase2nye mmg berkepit ngan laki je gamaknye....
shalin2011 Post at 21-10-2010 13:18

tu le salahnya kita ni. bila dah susah baru sibuk cari kawan2.

kalo kawan aku mcm tu, mmg xkoserrrr aku nak tolong. ko sayang sgt laki ko kan? mintak la laki kesayangan ko tu tolong.

aku pernah ada bf. pernah kawan2 aku x berapa suka dgn bf aku atas beberapa sebab. dan setelah aku menilai sendiri,ternyata kawan2 aku betul. selepas aku tinggalkan bf aku, baru aku sedar betapa sayangnya kawan2 kat aku.

~~Friendship Lasts Forever~~

tu le salahnya kita ni. bila dah susah baru sibuk cari kawan2.

kalo kawan aku mcm tu, mmg xkose ...
ruffleen Post at 21-10-2010 14:18

mule2 dulu mmg aku gado besar ngan kawan aku ni...
tapi lame2 tu da jadi lali,lantak ko la nak cemane pun ngan bf ko....
aku sentiase ade kalau2 1ari nanti die perlukan pertolongan aku...
aku mmg takleh idop kalau takde kawan2....
tapi kawan2 plak yg mcm tak perlukan aku je sbg kawan diorang....

tapi kawan2 plak yg mcm tak perlukan aku je sbg kawan diorang.
shalin2011 Post at 21-10-2010 14:24

tu bukan kawan namanya beb....

tu bukan kawan namanya beb....
ruffleen Post at 21-10-2010 14:27

takpe la...
prinsip aku,bia org wat kt kite,jgn kite wat kt org...
nanti makan diri kite balik....

Post Last Edit by mummychiaz at 21-10-2010 16:37

sian safiya..aku tahu betapa pedih nya mengalami situasi seperti ni. sbb aku pun penah hadapi dgn masalah mcm ni..cuma alhamdulillah kami dh berdamai. syukur pd Allah jodoh kami msh pjg selepas aku bersalin dan selepas hubby aku tu sambut anak kami..terharu aku..

aku berharap dan berdoa moga suami safiya dibuka kan hati oleh Allah supaya diberi petunjuk dan berubah serta igtkan isteri dan anak2..bukan senang nk hadapi situasi sebegini..mcm aku lagi lah..ayah dah kawin lain dan keluarga baru sendiri. adik beradik aku ..susah lah..lepas arwah mak aku tkde aku byk facing pelbagai rintangan hidup semua sendiri..suka duka pahit manis semua sendiri..even aku daftar masuk U pun sendiri..

sakit nya hati tu menusuk jantung..mmg kdg rasa mcm nk mati..tp bila igt Allah, igt anak2 tk sanggup aku nk tinggalkan mereka..sedih hati ni..tgk kan keletah anak dan anak dlm perut..jgn la terlalu sedih nanti sian anak dlm perut tu dia pun sedih nanti..

safiya tabahkan hati mu..kami selalu berdoa utk kau mendapat hidup yg lebih bahagia dan moga Allah bukak kan hati suami mu supaya dpt berubah..insyaAllah..

Follow Us
TT.. mak i bercerai dgn ayah ms i umo 7thn.
6org ank ayah tinggal. terkontang kanting mak i.
sbb housewife. xda kja. masa tu umo mak i 37 tahun..

tp mak i xdenya meratap merayu.
kluar g mntak kerja. jg tiap2 anak.
sorg upper six, sorg lower six, sorg skola mngh,
sorg drjah 6, drjah 5 n i, drjh 2..

berbekalkan gaji xsmpi 3ratus masa tu.
tp, mak i tabah. xrela dicurangi..
nekad, mintak cerai. jg ank sorg diri.

Nah. skrg, sorg dh jd Penghulu, Doktor n i, tgh smbg phd.
yg lagi 3 kerja kilang, tp Alhamdulillah.

Mak i goyang kaki ja di rumah.

So TT, move on. Pasti ALLAH dh sediakan rezki buat ank2 TT.
TT pasti buleh!

selagi TT berbolak-balik dgn persoalan

boleh ke nanti...
camne nanti...
mampu ke nanti...

then TT takkan jumpa ape sebnrnya yg dia inginkan dlm sebuah pkwinan atau lebih tepat lagi kehidupan...

TT.. mak i bercerai dgn ayah ms i umo 7thn.
6org ank ayah tinggal. terkontang kanting mak i.
sbb h ...
zila_hakimie Post at 22-10-2010 01:25

zila...sy terharu lak baca kisah mak awk ni sedih bila memikirkan dia berjuang srg2...nilah slh srg perempuan yg perlu dibanggakan...

selagi TT berbolak-balik dgn persoalan

boleh ke nanti...
camne nanti...
mampu ke nanti...

t ...
whitedove07 Post at 22-10-2010 05:48

semlm aku tido lewat lupa lak nk beritahu ptg semlm aku call suami aku ckp baik2 nape dia buat n lyn aku mcm nie x kesian ke dgn aku dan ank2...suami aku ckp aku x de hak nk tanya dia pg mane sambil mrh2 aku trus dia hempas telefon...2 hr lps dia ckp dia pi outstation tp bila aku mtk kwn office lelaki tel office dia org kt sane ckp suami aku keluar sekejp tp mmg confirm x pg outstation...

aku dh fikir msk2 hr isnin ni aku akn submit borang cerai kt mahkamah...aku serahkan segala2 nya pada Allah...klu suami aku dh x syg aku dan masih dgn kehidupan mcm org bujang x kn aku kena sabar smpi ke tua...mmg sedih bila tgk ank2 aku x de ayah tp aku akn cuba yg terbaik utk bahagiakn ank2 aku...

aku rasa suami aku x kn berubah walau aku bg 10 kali peluang...bila tgk bapak mertua aku yg hidup mcm org bjg lepak smpi pagi keje malas hrp mak mertua aku je menyara kelaurga aku rasa mcm 2lah suami aku akn buat aku...cuma beza mak nertua aku x bekerja dia terpaksa buat kerepek2 utk dijual aku bekerja jd aku rasa aku bole jd lbh kuat lg...sekrg ni semangat aku dh bertmbh..aku x nk menangis lg aku merintih srg2 kt rumah sedangkn suami aku tgh sedap2 memeluk perempuan kt karoake tmpt hiburan sambil minum arak ini bkn aku reka sendiri mmg ade bukti...

Ya Allah bglh aku kekuatan utk terus menjadi kuat demi hidup aku + ank yg masih kecik + kandungan aku....

safiya, i didn't know u...i cuma boleh bagi u cyber support. what ever u decide, hang on to it. be strong and always submit 100% to ALLAH SWT. Insyaallah.

semlm aku tido lewat lupa lak nk beritahu ptg semlm aku call suami aku ckp baik2 nape dia  ...
safiya Post at 22-10-2010 08:29

betul serahkan smua pada allah...DIA xkan sia2 kan doa dr hambanya...
aku doakan yg terbaek utk ko.....
u deserve to be happy....
jgn sia2kan hidup ko krn sowng lelaki yg x menghargai ko
gud luck n jaga diri n ank2

seribayu,shida terima kasih yea walau bg sokongan dlm forum nie aku rasa dh memandai rasa ringan sikit kepala yg berserabut...

maaf tp daku nk tnya, masa bercinta dulu hubby tk berperangai mcm skang ke? or lepas kawin br dia mcm ni ke camne? sbb klu dr awal dia dah mmg buruk perangai shud b tt dah avoid and eject dia awal2..:cf:

anyway, i pray for u to have a happy life with your loved ones..semoga hidupmu dikurniakan kebahagiaan dan penuh kegembiraan..sesungguhnya Allah tu maha mengasihani..percaya lah bertambah2 rezeki tt pas ni..rezeki anak2..insyaAllah, amin. u go girl !!!!

maaf tp daku nk tnya, masa bercinta dulu hubby tk berperangai mcm skang ke? or lepas kawin br dia mc ...
mummychiaz Post at 22-10-2010 10:38

dulu mummy dia sgt baik...terlalu baik...smpi mata sy pun buta dgn perangai dia...

dulu mummy dia sgt baik...terlalu baik...smpi mata sy pun buta dgn perangai dia...
safiya Post at 22-10-2010 14:32

takut ngan lelaki mcm ni.....

safiya..

aku keciankan ko.. paham apa yg ko rasa tambah lagi aku pong peknen skrg dah masuk 36weeks. kalu laki aku wat hal tk pedulikan rumah tangga mmg aku sanggup angkat kaki walaupun aku terpaksa berhempas pulas cari rezeki tuk sara diri n anak2..

laki ko mcm takde hati pada ko lagi.. naper plak dia kata ko takde hak tanya pasal dia. selagi dia still jadi laki ko selagi tu ko ade hak nak tanya dia. dah ler tak pedulikan anak isteri. agaknya still sibuk melayan gro kat pusat2 hiburan cam ko citer dulu kot

skrg nie ko amik masa fikir semasak-masak sama ada ko nak teruskan hidup ngan laki ko ker tak. wat semayang istiharah mintak petunjuk.

zila...sy terharu lak baca kisah mak awk ni sedih bila memikirkan dia berjuang srg2...nila ...
safiya Post at 22-10-2010 08:19

so, klu mak saya yg ada 6 anak, mampu harungi,
safiya pon mesti buleh

pe kabar dia skang kan? hrp dia menemui jalan penyelesaian..amin.