CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 10126|Reply: 10

Pengguna Pengangkutan Awan Bas, Komuter, LRT, Monorel Sila Masuk Bagi Idea

Assalammualaikum

Ist of all, aku harap MOD tak maki hamun aku sbb aku masuk sini semata2 nak tanyakan soklan aku yg bingung ni. Nak masuk topik borak, nanti aku terus2an borak sampai sudah tak terjwp soklan aku tu, so aku rasa baik aku masuk topik ni dulu. If  MOD rasa  aku dah salah parking, bolehlah informed aku & ubah parking. Terima kasih MOD.

Utk pengguna tegar pengangkutan awam, kat sini aku nak tanya korang sekaligus nak minta idea, pendpt kat korang camne aku dari Seksyen U8 Shah Alam nak ke Jalan Sultan Ismail, KL menggunakan kaedah2 pengangkutan awam yg sedia ada skang ni. Skang ni mmg aku guna komuter - spt seme tahu & pada yg tak tahu, kat sini aku nak bagitahu lah.. komuter service tak baper reliable. Aku naik komuter since 2003 start dari Padang Jawa. Masa tu takde sapa nak naik komuter, so lengang and aku still boleh pick & choose tmpt duduk lagi. Bile start rege minyak naik menggila masa tu la dah terasa komuter tu sendat ya amat... & sethn kemudian aku dah pindah & naik komuter dari Bt. 3. Hanya Allah yg tahu betapa azabnye bila tak dpt tmpt duduk & terkena pulak jika komuter ada masalah delay timetable, apa lagi kalau rosak.

Skang aku mengandung dah masuk 17 weeks. Muntah, pening, loye, mual toksah cakap la.. so inilah sbb utama knp aku bukak tajuk ni utk tanya u all if korang tahu cara lain aku nak pegi keje selain menggunakan komuter. Aku dari stesen komuter Bt 3 tu aku selalu tengok bas kosong je macam takde sapa nak naik. Federal highway mmglah jem tp org kata jem sekejap aje, abis Setia Jaya tu dah lengang.. tu aku tak tahulah.

So tuk korang, sapa2 yg tahu, mintak tolong korang bantu lah aku bagitau bas apa yg direct ke KL, tambang, bas no. bape, tunggu mana dll. TQ so much tuk korang seme ye.

kalo naik bas, rapidkL tu turun kat bus stop klang. pastu nak gi jln sultan ismail tu area bukit bintang, kan? dari bus stop klang tu, kena jalan la sikit amik bas gi bukit bintang sbelah kotaraya/mydin tu.

tapi kalo bas tu masuk kL, lalu klsentral/monorel, boleh la turun n naik monorel je smpai bukit bintang/ bukit nanas.

Rate

1

Tak.. aku keje Jln Sultan Ismail dekat Jln TAR, Medan Tuanku.

Aku cek website rapidKL (sbb bas rapid je yg masuk area tu, bas lain2 tarak) - kalu dari kaw. rumah aku, from Sek U8 aku amik bas pastu turun Kompleks PKNS & amik another bas turun Central Market atau kalu nak senang (atau lebih kpd menyusahkan sbb kena turun naik bas & LRT) aku turun Asia Jaya amik LRT turun stesen Dang Wangi. From there aku jln kaki about 15 min terus jumpe opis.

Sape2 lagi ada alternatif terbaik?

saya tggl di Kajang & keje di wangsa maju..dulu p keje naik komuter,pastu LRT, pastu bas.. hazab...tp skrg aku drive p keje..
lame jg dlm 2 tahun ulang alik ari2,kuar rumah 6.30,balik rumah 7mlm onwards...skrg ada ladies coach, bangga jg..bkn ape,banyak sgt gangguan seksual..teringat 2 kisah blaku kat aku,ms tu blaja kat uitm shah alam, pagi2 naik komuter plabuhan kelang punya, ada sorg mat indon tu dok sblh aku,waktu tu x ramai org,dia bwk surat khabar,aku xpandang langsung lah,aku tgk tingkap je,pastu aku ada dgr bunyi2an yg kurang enak, mat indon tu kuarkan dia punya **** and siap mlancap..sial betul,yg aku dgr bunyi sesuatu tpancut..mmg sial..muke dia lega..aku dgn menggigil2 aku terus lari kat coach blakang..serem...
satu lagi mat bangla dok sblh aku,waktu tu naik train dr plabuhan klang ke kl sentral, belah ptg,org ramai gile,aku suke dok tepi tingkap,mat bangla ni makin lama himpit akuaku dah melekat ke tingkap komuter dah,dia makin himpit,aku kedepan kan badan aku sket,dia himpit lagi,aku terus blah,padahal dah nak sampai kl sentral sgt2..sialan:@:@:@
tp ladies coach pun ada org jate yg naik..hello ladies,yg bawak laki,bwk bf tu,xpayahlah dok ladies coach,kalau tau nak menempel,p lah dok coach biasa..yg laki pun sdr2lah diri sket,coach awak ada 2!!!kalau nak sgt,p pakai skirt,paras peha,yg ropol2 kaler pink..okeh..

Ingt lagi bulan puasa tahun 2007.Aku g KLCC kul 3ptg saja jalan n shopping aku g naik public trans sbb malas aku nak drive.pastu time nak balik tuh kul 5 lbih aku get Putra LRT ni...alamak hai dah lah orang ramai kat underground platform tuh,dah tu sesak.Nasib aku pakai T&Go takyah beratur bli tiket.Bila tren sampai aku naik la coz my next destination Kl Sentral,lepas station Kg Baru tren stop at Dang Wangi.Aku tgk tak ramai org turun or naik tapi tren pulak pintu bukak lama benar...Pastu baru tren tu gerak nak ke Masjid Jamek tibe2 jadi slow n stop at middle tunnel tuh..Hampeh dah la airkon slow..strange pulak petang2 ni..aku nak cepat balik umah bukak puasa..then ader announce kat koc cakap ader gangguan teknikal..sume passenger muke kelat.hehehehe.Tapi aku heran lah Putra walau dah ader tren 4 koc yang baru kenapa still bising lagik ya bila tren gerak??kat Singapura aku naik MRT dia tak pulak bunyi mcm bagai...

Ingt lagi bulan puasa tahun 2007.Aku g KLCC kul 3ptg saja jalan n shopping aku g naik public trans s ...
ex_klia Post at 17-8-2010 15:18

aku pun pnh alami mcmtu..gile ah...bayangkan dari KLCC ke mane aku lupe dah (tp yg under ground punya)kat setiap station bmula dr KLCC, train tu buka utk ambil penumpang, pastu tutup, but x gerak,aircond off (or slow), happens around 30 minutes..EVERY STATIONS underground tu..hazab ya amat...

Follow Us
saya tggl di Kajang & keje di wangsa maju..dulu p keje naik komuter,pastu LRT, pastu bas..  hazab ...
hanahani5865 Post at 17-8-2010 11:01

Aduiiii camana ko leh hadapi mende2 camni yek? Kalu aku surrender dah. Macam takde life.
Hari2 keluar awal pastu smpi rumah lewat. Pendek kata keluar tak nampak matahari balik pun tak nampak matahari.
Aku naik komuter since 2003. Memula semangat la nak pegi keje. Lama2 tak tahan.
Yg buat semangat masa tu komuter tak baper nak buat hal.
Bila rege petrol naik, aku nampak semakin ramai yg opt to pegi/balik ngan komuter sampai parking keter pun tak
cukup kat stesen tu. Memula pegi/balik aku merasalah enjoy duduk. Skang tak merasalah aku nak duduk w'pun
aku dah boyot masuk 5 bulan. Sbb perut kecik org tak nampak.

Dulu aku pun penah kene harass macam ko. Tp ko nyer lagi hebat la. Kes aku ada mamat indon tu cobaan nak
meraba aku. Dia duk sebelah aku & terus tido. Pastu tangan dia tetiba ada atas peha aku. Aku ingat sbb kan dia
tido so dia tak pasan smpi tgn dia jatuh ke peha aku. Tp aku heran gak ngape macam nak mencapai celah kangkang
aku. So aku sengkol dia.. dan-dan masa tu komuter benti kat stesen setia jaya & dia keluar.
Mencaci gak aku. Lepas dari tu, aku amat berhati2. Kalu aku kena berdiri aku cari spot yg agak2 org tak mau diri.

Smpi skang aku masih naik komuter tp kurang dah sbb laki aku hantar gi/balik keje. Ladies coach tu mmg membantu
sgt2 & aku harap KTMB tambah another coach tuk pompuan sbb kaum pompuan yg ramai naik komuter. Dan aku
harap sgt2 KTMB leh pjgkan lagi gerabak dia - dulu penah dpt naik yg 6 gerabak.. skang merasalah 3 bijik aje.
Sendat & mampat segala.

Ingt lagi bulan puasa tahun 2007.Aku g KLCC kul 3ptg saja jalan n shopping aku g naik public trans s ...
ex_klia Post t 17-8-2010 15:18

Tetiap kali bulan puasa, selalu aku ingatkan member2 aku, kalu takde hal toksah lah turun kl.
Tak kiralah apa jenis public transport pun semenye sendat & mampat. Taxi pun surrender weiiii..
Takat ni aku tak penah rasa hangin ngan lrt sbb aku naik lrt pun time off peak.
Komuter tu.. iskkkk pjg berjela kalu aku nak type kat sini. Bau2an yg kureng enak tu toksah citer la..
Berhimpit ngan bangla, indon, nepal, kemboja, african - ko sebut lah.. seme jenis ada kat komuter tu.
Kita penduduk m'sia pun penah kena maki hamun ngan org arab sbb berhimpit dlm komuter..
aku rasa nak bagi je se das 2 kat org arab tu - adakah dia kata kita bodoh.. iskkkk

Aduiiii camana ko leh hadapi mende2 camni yek? Kalu aku surrender dah. Macam takde life.
Hari2 ...
Ucu Post at 18-8-2010 18:52

em, tu pengalaman masa aku blajar dulu...mmg xde life ms keje aku mcmtu..nak buek mcmane..hehehe..skrg aku dah drive sndiri,husband yang beria suruh aku beli kete..alhamdulillah..tp seriusly, mmg disaster lah naik public transport. kalau blh x nak naik dah..
sorry bkn nak kata lah...bau sensorg ms balik keje pekung.. esp mat bangla..&..alamak..mcmane nak ckp "i...a"

em, tu pengalaman masa aku blajar dulu...mmg xde life ms keje aku mcmtu..nak buek mcmane..hehehe ...
hanahani5865 Post at 18-8-2010 20:19

Ye.. aku paham maksud ko. Boleh termuntah beb..
Skang hubby aku hantar pegi balik, bila dia outstation je aku naik komuter.
Siap standby plastik & minyak cap kapak dlm enbag.
Aku nak naik bas, aku tak tau mana nak amik & turun kat mana.
Dah lama kan tak naik bas.
Nak naik lrt - Shah alam mana de laluan lrt. Kalu nak aku kena turun kelana jaya
atau asia jaya. Byk keje gak tu.

Ye.. aku paham maksud ko. Boleh termuntah beb..
Skang hubby aku hantar pegi balik, bila dia ou ...
Ucu Post at 19-8-2010 17:41

kehkehkeh sian ko..xpe..laki ko ada...