CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 25228|Reply: 64

[Jenayah] Dah Inform Ayah Lima Bulan Awal, Rasa Kecewa Sebab Dah Start Intern Tapi Kereta Still Tak Ada!

MEMPUNYAI kenderaan sendiri sememangnya satu kelebihan kerana lebih mudah untuk kita bergerak bagi melakukan apa jua urusan seharian.

Namun, ketika ini sistem pengangkutan awam termasuk perkhidmatan e-hailing banyak tersedia, amat mudah diakses dan menjimatkan kos justeru kehidupan masih dapat diteruskan jika tiada kenderaan sendiri.

Namun lain pula halnya dengan seorang penuntut di institusi pengajian tinggi yang meluahkan rasa tidak puas hati terhadap bapanya kerana tidak membelikan kereta bagi memudahkannya menjalani latihan industri.

"Pada 22 Julai 2024 aku dah start intern tapi kereta still tak ada. Aku dah inform ayah aku lima bulan awal tau dan ayah aku buat tak endah je weh... Tapi tahu-tahu beli motor besar baharu.

"Now dah ada dua motor besar! Sumpah tak tahu apa ada dalam fikiran ayah aku. Benda tak urgent dia beli," luahnya dalam hantaran yang dikongsikan di laman X.

Individu berkenaan menafikan dirinya bersikap meminta-minta untuk dibelikan kereta, sebaliknya mendakwa bapanya sendiri telah memberikan persetujuan awal.

"Anyways, parents aku memang dah setuju nak beli kereta... bukan aku paksa tau.

"Aku pun tak suka asyik tanya je tapi masalahnya benda dah last minute. Suruh cari kereta second hand je pun.

"Nanti aku kerja memang aku akan bayar balik. Kalau aku tahu macam ni, memang aku je yang cari sendiri kereta tu," luahnya lagi.

Sentiasa bersyukurlah... once tak ada parents, percaya atau tidak kamu susah nak survive sebab terlalu bergantung dengan bantuan parents.
    NETIZEN

Bagaimanapun luahan individu berkenaan mengundang kecaman daripada warga maya yang melabelkan dirinya 'anak manja'.

Malah rata-ratanya turut berkongsi pengalaman masing-masing yang pandai berdikari tanpa perlu meminta-minta sehingga menyusahkan ibu bapa.

"Intern memang kena guna kereta ke? Aku intern dulu Kuala Langat-Bangsar elok je sampai umur 31 tahun guna motor, tak ada kereta. Elok je life aku.

"Aku travel Shah Alam ke Gombak hari-hari masa start kerja. Semua mode public transport aku naik. Parents have done enough, kita buat sendiri dik.

"Sentiasa bersyukurlah... once tak ada parents, percaya atau tidak kamu susah nak survive sebab terlalu bergantung dengan bantuan parents. Ada orang santai-santai pakai motor je pergi kerja... janji hidup," demikian antara komen netizen.

Rate

1

ni ke yang orang kata generasi planta..lembik semacam

Generasi strawberry ????

Ayahnya nak suruh ank p reja naik moto besaq laa tuu..

Iols naik bas rapidkl n lrt je tau..
Huk3..tapi best sebab kita muda lagi kan masa tu...jenjalan sakan dgn rapid pass unlimited..dengan harga student

Naik bas n.lrt je la dek..banyak dah laluan skang..

Follow Us
budak2 gen Z ni xtau kenapa...buat benda semua tak guna otak..
Company iols ada 2 ekoq engineer baru, masa dapat offer letter cara depa tanya itu ini nampak gaya mcm demand sgt lah dan cerdik.. tapi bila masuk kerja rupanya serba serbi bengap macam tak sekolah.…dengan tak ada common sense lagi…

benda camni pun luah kat medsoc.
kalau org berjanji skalipun dah dia tak beli tu faham2 je la

ciklipoo replied at 26-7-2024 05:02 PM
Company iols ada 2 ekoq engineer baru ...

Ehhh sama mcm bdk baru2 yg masuk keje tmpt i..pastu buat2 anxiety xhabis2 kalau bagi keje..keje jenis kena berdepan dgn org tp bila org cari dia kata jd anxiety sbb org asyik cari.hahaha

Aku dapat naik bas pergi kerja ok je dan bersyukur sangat

sama la budak2 kat ofis iols..cara dorang berfikir tu pelik..otak dorang tak boleh nak pikir secara kreatif, kritis kbat whatsoever tu..common sense atau logik memang kelaut dalam la..tahap kita dah cincot email pon tak faham, tak baca pastu tanya lagi nak buat apa..letih kerja ngan bebudak gini

Selayaknya dilempang sekali budak ni.
Ayah kau nak beli motor besar ke, kecik ke, sukati dia lar. Duit dia.
Kau keje lar baru tau susah payah nak ada duit.
Org lain pi intern naik public transport.
Eh, toksah cerita pi intern.
Org lain yg dah bekerja pun naik public transport je la babik.

Aku dulu lps grad gi keje naik bas metro je.. menderum2 gaya mcm nak jalan sangat dah bas tp tgk2 tak gerak gak.. tunggu penuh baru jalan.. tapi sekaramg tak nampak dah bas metro ni… ade ke lg

aku dulu nk ada kereta, ayah aku cakap nk beli kereta beli sendiri, kumpul lah duit semua mampu beli kelisa jer masa tu, no pun berterabur, masa tu aku keje dgn dia
pastu adik aku, ayah aku belikan myvi siap bayarkn deposit, no plate cantik, adik aku keje kilang
lepas jdi mcm tu aku pun tawar hati, sambung belajar masuk U, grad terus dpt keje gomen, terus duduk merantau
padahal dulu aku plan nk duduk kampung, jga mak, ayah aku kt kampung sbb aku ank bongsu lelaki, sambil sambung bisnes tpi kekecewaan tu memang buat anjakan paradigma terus

Inilah generasi entitlement....sbb senang dapat apa yg nak. Parents dok bg ja apa depa mintak dari kecik. Tugas depa just belajaq ja. Dulu pi srkolah pun pi ambik dan hantar. Kalau masuk asrama tu weekly parent pi tengok atau bekalan makanan tak pernah putus.

generation planta ni start masuk kolej dah start minta kereta kat parents
taknak pulak tu setakat axia..
yg parents pun memuakan..nasib la ko

Cukup setahun dia mintak naik SE

Tak tau nak gelak ke nak gigit anak ni

Yg bapak ko tu beli motor besar pakai duit ko ke…duit dia kan, sukati dia la

Kalau xde transport mohon intern dekat laluan bas lrt lah atau dpn rumah atau company ada hostel