CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

Cerita-cerita Mistik bersama Hantu Killer Part 2

Close [Copy link]
Reply 2458# hantukiller

nk post gak.....nk kasi wak tom bukak umah part 3 lak , hehehhh
wak, kalo sbb amik barang tu, wak boleh sembuhkan jugak x??? barang tu barang aper senornye???

Reply  hantukiller

nk post gak.....nk kasi wak tom bukak umah part 3 lak , hehehhh
wak, kalo  ...
edoraixora Post at 13-6-2012 17:31
ooo, aku ingat orang faham apa itu 'barang' hehe, dadah la!!!

Assalamualaikum Wak Tom.

Saya org baru di sini... Saya suka baca blog wak especially bab ikhlas dalam beribadah. Terima kasih.

Wak ada tulis pasal kalo baca quran sbb nak halau antu, itu tanpa disedari akan mengundang jin. Saya nak tanya la kan heheheh..

Kisah ini benar berlaku dalam keluarga (bukan keluarga sebenar) saya di bandar M(bukan bandar sebenar)

Arakian, adik saya ni penah kene gangguan. Jadi setelah berubat, mak n ayah saya n adik saya ni pun selalu la amalkan baca ayat2 ruqyah, in fact dorg katam quran pon da berkali2.

Pastu, hilang la gangguan tu, pastu alih2 mai balik (mcm kucing la mcm tulisan blog wak). La ni, siap nmpk nenek kebayan bagai.

Saya teringin la nak tanya mak saya, adakah dia ikhlas tapi saya takut lak kene zass dgn mak saya. Ritu, saya balik kg, saya kias2 la pasal blog wak n keikhlasan. Tp saya takut nak tgk reaksi dia.... Boleh x saya bagi nombor wak kat adik saya ni?

Tima kasih wak...

ps: dah mcm kat FD pulak soklan ni.

Assalamualaikum Wak Tom.

Saya org baru di sini... Saya suka baca blog wak especially bab ikhlas dalam beribadah. Terima kasih.

Wak ada tulis pasal kalo baca quran sbb nak halau antu, itu tanpa disedari akan mengundang jin. Saya nak tanya la kan heheheh..

Kisah ini benar berlaku dalam keluarga (bukan keluarga sebenar) saya di bandar M(bukan bandar sebenar)

Arakian, adik saya ni penah kene gangguan. Jadi setelah berubat, mak n ayah saya n adik saya ni pun selalu la amalkan baca ayat2 ruqyah, in fact dorg katam quran pon da berkali2.

Pastu, hilang la gangguan tu, pastu alih2 mai balik (mcm kucing la mcm tulisan blog wak). La ni, siap nmpk nenek kebayan bagai.

Saya teringin la nak tanya mak saya, adakah dia ikhlas tapi saya takut lak kene zass dgn mak saya. Ritu, saya balik kg, saya kias2 la pasal blog wak n keikhlasan. Tp saya takut nak tgk reaksi dia.... Boleh x saya bagi nombor wak kat adik saya ni?

Tima kasih wak...

ps: dah mcm kat FD pulak soklan ni.
akaktepiTasik Post at 13-6-2012 17:58
Waalaikum salam

Berkenaan membaca AlQuran sampai berkali kali khatam tu bagusssssssssssssssssss sangat!!!!!!!!!

Tapi tang baca ayat ruqyah tu, ayat quran juga, cuma dipilih pilih disusun semula & cuma tujuan baca tu untuk jampi konon untuk menghalau jin kat rumah atau ditubuh la kan...dan dalam masa yang sama agar rumah atau diri tu terpelihara dari gangguan jin dan manusia. Keadaan sebegini akan menghasilkan aura yg diminati jin jin yg tahan dengan bacaan ruqyah tu, biasanya jin ifrit dan jin islam kononnya untuk menjadi pelindung sipembaca atau rumah tu la.....

Disamping tu, biasanya mereka juga akan membaca 4 Qul, Ayat Qursi, Bismillah 21 dengan tujuan yg sama iaitu agar Allah lindungi diri dan kediamannya.. yg ini pun kesannya sama, malah bukan jin islam atau ifrit je yg berminat jadi 'jaga', polong(nenek kebayan), pontianak, langsuir, pocong dll yg tak terkesan dengan pembacaan ayat quran pun banyak menghadirkan diri, yelah, dah dijemput kan, tentulah hadir...

Tak payah la nak beritau tentang ikhlas tu, orang yg berpelajaran agama yg agak tinggi pun susah nak dengar, inikan orang kampung....

Tapi aku tengok orang kampung atau yg bukan belajar agama tinggi ni lagi senang nak dapat ikhlas... napa yek??? pasal tak riak la agaknya depa

Reply 2464# hantukiller

Mekasih wak. Eksplenesen wak byk membantu. Saya akan cuba membantu adik saya tu nnt. Dia pon dok area dekat2 dengan Wak. Nah bunga untuk Wak.

Reply  hantukiller

Mekasih wak. Eksplenesen wak byk membantu. Saya akan cuba membantu adik  ...
akaktepiTasik Post at 14-6-2012 15:49
mekasih bunga tu

Follow Us
ehem ade kasik bunga2 pulak.. bahaye nie

ehem ade kasik bunga2 pulak.. bahaye nie
JulietTheOrange Post at 14-6-2012 17:00
hehehe, bunga tandanya sayang, eh ye ke? kikiki

kalau bunga tahi ayam, busuk tu, nasib baik di berinya bunga ros, sama nama bini aku

Reply 2467# JulietTheOrange

Ada-ada aje la cik Juliet ni . Munge ros gak untuk cik Juliet.

Reply 2468# hantukiller

Bunga ros tanda penghargaan sesama ummah je tu hihiih (sori kak Ros ). Itu je yg mampu, nak bagi kete, mahal no .

TT, bukak le benang baru. mesti banyak dapat bunga.

TT, bukak le benang baru. mesti banyak dapat bunga.
maja07 Post at 22-6-2012 10:08

hehehe, kalau bukakpun, tak de cerita.... tak de isu, tak de ilmu

hehehe, kalau bukakpun, tak de cerita.... tak de isu, tak de ilmu
hantukiller Post at 22-6-2012 10:58

Ada pun TT. Sy SR je selama ni. Banyak dapat belajar dan jawapan pada persoalan2 selama ni kat benang TT.  Mekasih bebanyak. Mesti ramai follower akan meriah kan rumah baru tu kot.

hmm..saya pun selalu SR gak kat sini..dah berapa hari tak ingat..nanti jgn lupa buka thread baru ek wak kalau dah penuh thread ni..

Salam,

Wah!..dah page 99..awal tahun ari tu baru je baca sampai page 30an...tahniah wak...

Page dah 99, tapi aku masih malas nak bukak benang baru... hehe... penat la buat rumah, nak bancuh simen la, nak pasang dinding la, nak pasang bumbung la... pas tu, ceritanya pasal jin jek, tak de yg lain...

Page dah 99, tapi aku masih malas nak bukak benang baru... hehe... penat la buat rumah, nak bancuh s ...
hantukiller Post at 26-6-2012 16:12

akhirnya..berjaya jgk abis merempit thread abg antu..nak tanya satu soklan jela, dlm banyak2 jin yg dah dibunuh, jin mana yg rupabentuk dia paling teruk, takut, buruk sekali...

akhirnya..berjaya jgk abis merempit thread abg antu..nak tanya satu soklan jela, dlm banya ...
myakayina Post at 26-6-2012 16:21

azazil. tapi tak de pulak jin yg comel lote untuk boleh dibuat bini, bunian tu cantiknye pun kejap je, tenung lama lama nampak juga tanduknya

azazil. tapi tak de pulak jin yg comel lote untuk boleh dibuat bini, bunian tu cantiknye pun kejap ...
hantukiller Post at 26-6-2012 16:25

amboi2..sempat lg tu.. bunian ada tanduk ke? ada org ckp bunian ni telinga dia tajam pastu antara hidung dgn mulut tu takde garis tu..

amboi2..sempat lg tu..  bunian ada tanduk ke? ada org ckp bunian ni telinga dia tajam pastu an ...
myakayina Post at 26-6-2012 16:30
Bunian kan jin, tapi suka menyerupa manusia, kalau ikut rupa asalnya, waduh!!! amat teruk juga, yg jantan tu tanduknya melengkung macam badak sumbu tu, tapi kalau dia dah menyerupa aku, hensem gitu