CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MyBJZone

Terabaikah Tanggungjawab Isteri pada Suami Bila Isteri Bekerja??

Reply 343# ParinAmat

hahaha... padan la muka tu kan.

tp mmg dr dulu aku perasan dh perkara tu. ada diskriminasi sikit dlm mentaliti tipikal melayu neh dlm beberapa perkara

Reply  afja

sama jugak tipikal orang POMPUAN MELAYU.. asal somi cari laen, dah nak bercera ...

masak pon ikut mood dan duk rotate menu yg sama every day.. biasalah, bila tak terantuk smp bila pon tak sedar2..
ParinAmat Post at 20-7-2011 11:26 AM

ari ni masak nasik putih & telur mata je.......

sama jugak tipikal orang POMPUAN MELAYU.. asal somi cari laen, dah nak bercerai berai.. duk serang2 madu, rebellious smp carik2 baju laki, layanan ke mana, tanggungjawab apatah lagi.. diri sendiri takmau mengaku ada salah silap, perfecto tahap halus mulus takde cacat cela.. pastu duk claim "inikah balasan abang selama ni, sedangkan saya setia ngan abang, lahirkan anak2 abang".. beserta esak tangis dan raungan yg syahdu tahap meleleh..

org pompuan memang ego pon.. takleh terima saingan.. dan takkan benarkan segala kesenangan yg dikecapi ngan somi dikongsi.. walhal dulunya jaga somi pon lebih kurang, penampilan out, masak pon ikut mood dan duk rotate menu yg sama every day.. biasalah, bila tak terantuk smp bila pon tak sedar2..

syabas bro...

Reply  afja
org pompuan memang ego pon.. takleh terima saingan.. dan takkan benarkan segala kesenangan yg dikecapi ngan somi dikongsi.. walhal dulunya jaga somi pon lebih kurang, penampilan out, masak pon ikut mood dan duk rotate menu yg sama every day.. biasalah, bila tak terantuk smp bila pon tak sedar2..ParinAmat Post at 20-7-2011 11:26

sangat terasa yuuuu...
smlm pun ai masak cili kering den hangus...
gagal sekian kalinya... apo nk buek...

MrsJohn Post at 20-7-2011 11:34

hohohoho we're quoting the same thing.. ekekekek

terasa neh...

alaa tak rock la kalo terasa hik hik..

Follow Us
Reply 343# ParinAmat

apasal kalau nk ckp mengenai sikap perempuan, bg cth poligami?
x de cth lain ke?
thread ni dibuka sbb TT x ckp duit, mintak bini tolong bini x mau.
ada hati nk ckp pasal poligami. cittt poooodahhhh......

MrsJohn Post at 19-7-2011 22:34

9 hari dah me tak masak
hari ni baru masak sbb laki dah start keja,
no keja no masak

Post Last Edit by ParinAmat at 20-7-2011 18:40

Reply 351# siputbaby

cakap pasal tipikal malay culture ni banyak..
dari segi bawak keta, dari segi kebersihan, dari segi mindset..
dalam beragama pun byk tipikal malay nye tokok tambah.. last2 jadik laa bidaah..

hubungan dalam keluarga pon begitu, nucleus family mahupon extended family.. citer ttg tuan rumah ni ujud sebab adanya org2 pompuan yg kufur ngan nikmat bersomi.. bila kekufuran itu dihukum dgn tindakan somi berpoligami (atau diceraikan dgn sebab sikapnya), maka itulah hukuman sewajarnya SELEPAS segala tindakan mendidik menemui jalan buntu..

kalo aku jadi tuan rumah, aku kawin je lagi.. dah bini ego nak mamfuuuus.. biar dia terduduk terdiam terpaku dan termangu.. dah tak respek somi satu hal.. bila somi komplen tak berubah, bila somi kawin lagi duk cari kesalahan somi dan branggapan diri tu takde cacat cela langsung.. sifat ni yg aku tak suke.. redha dan sabar kemana, respek pada somi pon hilang, maka dimohonlah cerai kerna taknak duk dalam duseee kekdahnye hik hik..

somi2 ni malas nak citer je yg buruk2 pasal istri, sbb kitorang masih leh lagi terima stakat small2 matter tu.. but once a boiling point is reached, then you know how high or low the sky is..

Reply  ParinAmat

apasal kalau nk ckp mengenai sikap perempuan, bg cth poligami?
x de cth  ...
siputbaby Post at 20-7-2011 02:16

sesetngah lelaki melayu memang suka berpoligami dalam semua hal..
itu aje dorang pandai selepas ramai tak pandai dalam hidup mahupun taraf pendidikan...
bini hitam kena madu,
bini gemuk kena madu,
laki miskin tak sedar diri pun still madukan bini
tu semua cerita kat FD ni

nasib baik aku ngan laki aku tak ada isu macam ni....semoga tt tabah dan menjadi suami yang solehah..bawa banyak bersabar.....insyaAllah tuhan permudahkan segalanya..amin

itu aje dorang pandai selepas ...
faraway1 Post at 20-7-2011 18:40

aku setuju sangat fara.macam takde penyelesaian,ader masalah tambah lagi satu masalah besar.

Post Last Edit by gticute at 21-7-2011 07:41
Reply  siputbaby

cakap pasal tipikal malay culture ni banyak..
dari segi bawak keta, dari ...
ParinAmat Post at 20-7-2011 18:34

en parin,saranan u sungguh tak bertempat.satu family pun tak berapa mampu nak tanggung, boleh pulak suruh buat 2 famili.ingat sikit syarat poligami kemampuan kewangan. lelaki yg harap duit isteri tanggung famili sah sah tak layak berpoligami

Rate

1

Post Last Edit by jahcomel at 21-7-2011 07:55

isteri boleh je bantu somi dr segi kewangan tp dlm amaun y sikit la,kalu byk sgt 2 somi kna ikhtiar la sdri kn kalu asyik wife bantu nnti kn somi lpas tangan lak...ingat tanggungjwb somi 2 besar pd kuarga...kdg2 wife 2 sngaja je x bg pinjam,dia nk tgok somi dia leh pikir or xleh pikir camane nk setel poblem 2.....aku slalu wat cam 2 kt somi aku,tp hakikat sbnarnye aku ade saving duit pun utk kcemasan dia..he3 sngaja xnk bgtau...

biorla berkawin, at least penah la rasa nikmat kawin tu cemana.. perangai somi tu blakang2 kite citer kendian..

ParinAmat Post at 19-7-2011 18:27

parin, u kasitau camni ke kat anak pompuan u? adik2 u?

ramai lelaki xfaham.. dia ingt bila isteri dia dah keja lepas tgjwb.. knp suami xbsyukur.. skrg smua mahal.. bile istri bkerja, makan isteri kat opis n anak dah lepas.. bohong la... suami 100% biayai isteri.. mana cukup gaji.. mnyak keta dah brape, bil2.., yuran anak, klu suami stakat keja makan gaji, bsyukur la isteri dah keja.. mcm aku.. suami tgung smua kec hantar asuh anak aku yg bayar... suami nk tgok istri cantik tp klu bini xkeja 1sen pun suami xbg nk beli jamu ke produk kcantikan,.. dah xlawa cari pandang pompuan lain, klu suami tggal dah si istri n anak2 bharap dgn duit bini gak...atas suami didik isterinya nak istrinya jd mcm mana.. besarkan anak tgjwb suami jgk.. so xblh la dia lepas tgan.. suami xsuke pkara2 leceh.. payah nk cari suami yg susah snng bsama,.. sblm kahwin bukan main janji.. pas kahwin duit bini pun nak kebas,.. like my sister kes blembut habis 1umah dia tggung...

Rate

1

korang tak faham, meh aku fahamkan meh..

syarat somi leh tanggung dua2 belah pihak tu mmg betul, aku tak nafikan.. cuma bila dah ramai wanita bujang profesional, means that she can support her own expense, with little / no help from the hubby.. cuma masalahnya takde teman hidup.. nak pileh yg bujang seumur dgnnya, dah takde.. sume dah kawin beranak pinak.. brp kerat sangat la lelaki bujang di usia sebaya.. with biological clock is tickin'.. sian dorang neh, tak campur lagi ngan ibu2 tunggal yg perlu pembelaan.. yg aku tau, pompuan once dah berkawin, idupnya dah nafsi2.. tak terpikir nasib org laen secara holistik.. cehhh pinjam ayat kak mimi neh hik hik

thats why aku heran sgt, pompuan letak syarat mcm2 sblm dimadukan. mcm ilang akal pon ada, terutamanya disegi uang ringgit.. berbini lebih bukannya based on poket semata2, tapi lebih kepada sejauhmana somi mampu memberi perkara ASAS dlm hidup, bukannya benda2 smpingan dan kategori bermewah2an.. dan itu juga bukan tujuan poligami, utk menyenangkan hidup pompuan ngan uang ringgit..

adik2 pompuan aku? biorla diorg dapat jodoh sendiri.. dorang pon tak mencari, kalo ada.. adalah.. masing2 dah blajar tinggi, pandai le dorang gunekan common sense dan filtering mechanism masing2..

korang tak faham, meh aku fahamkan meh..

syarat somi leh tanggung dua2 belah pihak tu mmg betul,  ...
ParinAmat Post at 21-7-2011 14:50

apapun parin, syaratnya mesti mampu jugak dari segi financially tak kiralah walaupun bini dia ader duit berjuta pun. mampu terutama keperluan asas isteri n anak2. berdasarkan citer tt nih, saya rasa dia tak mampu pun untuk berkawin dua. saya rasakan sebagai orang senior, mod lagi, banyak pengetahuan patutnya tak payah nak nasihat suruh gi kawin lain sedangkan penyelesaian masalahnya bukan disitu. nasihat macam tu, macam nasihat lelaki2 yg suka2 nak mengusik lelaki lain jer sedangkan mereka sendiri tahu itu namanya menambahkan masalah.

saya rasa dalam kes tt, berbincang ngan isteri itu penyelesaian terbaik plus cari pendapatan tambahan. kalu isteri berdegil jugak, suami kena lembut. saya percaya isteri tt mesti sayang tt. kalu suami berlembut, isteri pun mesti sejuk hati...

Reply  afja

sama jugak tipikal orang POMPUAN MELAYU.. asal somi cari laen, dah nak bercera ...
ParinAmat Post at 20-7-2011 11:26

mmmm..aku tak terasa pun..lantak ler.. tapi, still no no poligami.

sebab aku jenis malas nak terasa hal remeh temeh nie, aku leh tahan dgn duduk dgn mertua kot..

itu aje dorang pandai selepas ...
faraway1 Post at 20-7-2011 18:40

bini kedekut nak share duit gaji pun kena madu.

tak boleh bini kurang sket..abiss kena madu.

itu ajer la modal orang lelaki typical melayu.

fara..nasib baik u kawen dgn orang omputeh tau..

aku agak2 aku pun in the line kot.. sebab aku kan pemalas nak masak. abis ler aku..masa depan aku..masa depan anak2.
lebih baik aku beranak sket ajer.