CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: andria

Ada tak sesiapa yg merasakan perasaan ini?

Close [Copy link]
Reply 2334# tarabas1976

waaa
cantiknya bahasa
ok leh terima leeee

tapi
tak baca post tt
alllaaaaa ttg pope tu laaa
n the final messenger tu by andria

ada akal...........fikir fikirkanlah yaaaaaa
jangan guna kepala lutut.....lemah nanti bebb!!!!

Post Last Edit by andria at 19-4-2012 23:11
Kalaulah saya boleh jelaskan kpd anda betapa dahsyatnya perkara yg akan berlaku....

Andria..... tolong huraikan dan perjelaskan sekali lagi... kami disini benar-benar ingin mengetahui apa yang cik andria ketahui.... please....
maz_mk Post at 19-4-2012 14:22

Sebenarnya, dlm hadis Nabi s.a.w dan firman Allah, ada banyak hints/clues diberikan, kalau saja kita mahu 'berfikir' lebih jauh. Contohnya, matahari akan timbul dari Barat. Adakah matahari benar2 timbul dari Barat, atau paksi bumi yg berubah? Sudah tentulah paksi bumi yg berubah. Ada bukti2 saintifik yg menunjukkan, bahawa suatu ketika dulu, matahari pernah terbit dari Barat, kemudian beralih ke timur (seperti sekarang), sehinggalah suatu masa nanti, ia akan kembali semula ke Barat. Jadi kita sekarang cuma menunggu waktu utk paksi bumi berubah sekali lagi, dan munculnya matahari dari Barat. Apakah yg menyebabkan paksi bumi berubah? Paksi berubah apabila berlakunya Peralihan Kutub (Pole Shift). Dan apakah pula yg menyebabkan Pole Shift? Ada beberapa sebab, antaranya apabila berlaku perubahan besar kpd medan magnetik bumi.

Apakah yg berlaku apabila Pole Shift terjadi? Goncangan kuat gempa bumi di mana-mana, tsunami mungkin naik setinggi gunung, sinkholes di merata tempat (tanah yg berlubang-lubang), bangunan runtuh dan semuanya hancur ranap... bayangkan semuanya terhapus dlm sekelip mata... berBILLION manusia mati, sehingga manusia yg tinggal di bumi, mungkin sekitar 100,000 orang saja, atau kurang dari itu... dapatkah anda bayangkan betapa dahsyatnya bencana yg terjadi, sehingga daripada 7 BILLION manusia yg tinggal di atas muka bumi, hanya tinggal kira-kira 100,000 manusia saja...?

Carilah rahsia-rahsia yg tersembunyi di dlm hadis dan firman, juga kitab karangan manusia seperti Ihya Ulumuddin. Allah memberikan kita akal, utk kita berfikir. Maka gunalah ia sebaiknya, utk berfikir selagi boleh. Alangkah ruginya hidup ini, sekiranya hidup yg singkat ini, hanya digunakan utk memikirkan perkara yg remeh-temeh, membaca gosip, mengumpat, memfitnah dan mengadu-domba. Alangkah ruginya hidup sekiranya kita hanya nampak apa yg ada depan kita saja, tapi tak pernah mencuba memikirkan perkara2 di luar kotak. Hidup ini HANYA SEKALI. Belajarlah bagaimana utk TERBANG. Kerana kita tak akan kembali semula ke dunia ini buat kali kedua...

Wallahua'lam...

saya ni tak belajar tinggi, bodoh... apa-apa cerita yang cik andria huraikan dalam bahasa inggeris disini... semua saya tak paham....huhuhuuu...
maz_mk Post at 19-4-2012 14:32

Saya pun bodoh juga. Bukan semua perkataan BI tu saya tahu. Yg mana kita tak tahu, sama-samalah kita belajar. Boleh copy dan paste di Google Translate utk membacanya di dlm BM. Maaf sebab saya sering kesuntukan masa, tak dapat nak translate dlm BM dan paste di sini...

Reply  andria

Assalamualaikum,
terima kasih Andria, terima kasih. kata2 anda diatas telah menja ...
magpie5672 Post at 19-4-2012 17:18

Wa'alaikumsalam. Segala yg baik-baik, semuanya dari Allah jua. Segala khilaf adalah milik saya. Saya cuma seorang medium/perantara. Semoga Allah mengasihani kita yg masih berusaha utk berjalan lurus di atas jalanNYA...

kerana selama ini saya telah ditipu oleh media-media massa yang memaparkan umpama bumi ini akan bertahan 1000 tahun lagi..
ombak_rindu Post at 19-4-2012 11:50

Percayalah, media massa tidak akan memberitahu kpd kita apa sebenarnya yg sedang terjadi dan akan terjadi. Jika mereka tahu sekalipun, mereka tidak akan memberitahu, kerana ia akan menimbulkan panik di kalangan rakyat. Nanti tiada siapa yg akan mahu bekerja, semua orang akan duduk saja di rumah dan akhirnya manusia akan mati sebelum semua bencana itu berlaku. Jadi ada juga hikmahnya 'rakyat dibohongi'. Paling tidak, kita masih mampu meneruskan kehidupan seperti biasa, kerana kita 'tak tahu apa-apa'. Pergi kerja macam biasa, melakukan rutin seharian macam robot, balik rumah bersama keluarga, esoknya ulang lagi rutin yg sama... saya pula akan terus berada di dlm thread ini selagi Allah mengizinkan... Wallahua'lam...

Reply 2342# andria

aaaiiikkkkk
kata tak faham english
betooiiiii ka

hang faham tak istilah THE FINAL MESSENGER tu
kalau diterjemahkan jadi UTUSAN TERAKHIR
sedangkan org ISLAM mengaku bahawa MUHAMMAD adalah UTUSAN TERAKHIR
jadi bagi hang
siapa UTUSAN terakhir tuuu
JESUS kotttt
hang ni kristian kannnn
patutlah POSTkan KATA-KATA POPE sekali

jelas dan sejelasnya sekarang

Reply 2329# tarabas1976

hehehe
komputer akal aku cepat pada yg tersurat je
tapi komputer hati aku slow sangat
slow2 pun - bila RASANYA dapat
maka tahulah ia

DOSA FITNAH LEBIH BESAR DARI DOSA MEMBUNUH
baling batu sembunyi tangan yeeeee
aku tetap disini
dan akan tetap disini

laaa dah tua rupernya.... kesiaaaannnnnnnnnnnnnn

Someone clearly doesn't understand my poem and doesn't even understand when someone tries to be humble. Doesn't even understand the word BEWARE. Would someone be so kind as to explain what is the Malay word for BEWARE?

Follow Us
Selama ni jd SR je..
Mula2 dulu, mmg rase agk takut bila baca posting2 Andria tu.. tp semakin dibaca, semakin membuka minda.. hakikatnye dunia ni bukan semakin muda.. mmg pasti sesuatu yg sgt dahsyat bakal berlaku di akhir zaman.. cuma bila? wallahualam.. sama juga spt mati, smua yg bernyawa pasti akn mati.. ade org awal2 dpt merasa kematian yg makin hampir tu.. tp ade jugak yg tiba2 je mati (lg pilu kalo mati dlm keadaan alpa)

Reply  andria

aaaiiikkkkk
kata tak faham english
betooiiiii ka

hang faham tak istil ...
orangbesi Post at 20-4-2012 10:49

Ko ni kan dah tua, tapi bodo melantun2. x phm bi, pastu slhkan org. mmg bodo ya amat. ko buta ke xnmpk tt tulis perkataan beware of the final messenger? ko tau x sape final messenger tu? final messenger kat sini bkn refer kat nabi muhammad la bengong, tapi pengganti kpd the pope yg ada skg. tu sb tt postkan cerita psl pope benedict yg ada skg ni nak resign thn dpn. bkn tt ckp final messenger tu ialah rasulullah. ko paham bi ke x? klu ko bodo bi, pi blajaq lagi. jgn malu. ni x sdh2 ko fitnah tt mcm2 dari awal thread ni. aku dah lama bersabaq ngn ko. aku yg sr ni pn sakit ati baca post ko yg bnyk mengarut dari ada isi. suma post ko mengarut taik kucing, lnsg xde fakta, xleh dipki. ko la porumer plg x tau malu dlm bnyk porem aku gi. ko la paling bodo. dah bodo, xnak ngaku bodo. pastu salahkan org atas kebodohan diri sndri. keja ko dri awal thread ni asyik mgadu domba je, kutuk org, fitnah org,. langsng xde NUR dlm post ko yg ko bangga2kan tu. mmg bodo piang,. dh trg2 post tt tu refer pd pope benedict yg nak resign. pastu nti biler pope ni resign, akan ada org ganti pope tu. ada ura2 mengatakan, lps pope skg ni resign, hnya akan ada 1 pope trakhir mnggantikn beliau, dan pope terakhir inilah yg pope2 peringkat tertinggi pggl sbgi the last messenger. ko tau x suma ni? ko x tau kan? tu sb aku kata ko B.O.D.O. - BODO. ilmu x stggi mana, nk menyelit gak, sdhnya ko dpt malu. aku ikut thread ni dri awal, dn tt penah post psl perbualan sorang paderi dgn pelajar mesia kat new york. dn paderi tu ada bitau, yg pope terakhir ialah pope paling hebat. pope terakhir ni la yg diorg pggl sbgi the final messenger dn pope terakhir ni la yg akan bukak jln utk dajjal perintah dunia. tu sb tt sebut psl the final messenger dan the king. tu poem yg tersirat. org yg paham bi, dan btl2 ikut suma post2 tt dri awal, senang jer dpt baca apa tt nk smpikan. mcm ko, ko belagak nk jadik ketua kat sini, mlgnya ko xde bkt jadik ketua sb post ko suma x ilmiah. bila ko ditegur, ko cuma tau kutuk org balik dn serang peribadi org tu. manusia cam hape ntah ko ni, xleh dipki. otak biul. salu cari point nk blame tt, tpi ko x sadaq diri ko tu sendiri yg buruk & busuk. ape hukum memfitnah org lain secara suka2 mcm yg ko buat ni? dah bnyk kali ko fitnahkan tt, smpi ade sekali tu ko buka thread fitnahkan tt ckp ada org nak murtadkn org lain, konon yg buat tu princess. mcm la aku x tau ko refer tu pd tt. ko la manusia paling busuk hati dlm porem. aku doakan semoga ko dilaknat Allah Taala. semoga ko dibyr cash kat donia ni sb dosa ko memfitnah org len.

Post Last Edit by mulberi at 20-4-2012 13:09
dalam thread ni saya akan sedaya mungkin tidak membaca tulisan OB kerana saya rasa pikiran saya lebi ...
ombak_rindu Post at 19-4-2012 11:50

Tp kagum juga dgn kesetiaan beliau terus berada di thread ni, means die sentiasa mengikuti, membaca & cuba memperhalusi stiap post. Cuma.. lain org, lain penerimaannya..

someone yang sengal
someone yang merapu
someone yang ntah apa-apa ntah..
sudah, jangan dilayan...

Reply  tarabas1976

DOSA FITNAH LEBIH BESAR DARI DOSA MEMBUNUH
orangbesi Post at 20-4-2012 10:55

Bodo tul le. Ko sndiri tau dosa fitnah tu lbh bsr dr mmbunuh. Tpi tang ko fitnah tt xpe plak? Ko wat2 xnmpk lak? Dah gelap ati ke pe? Ke bnyk mkn benda hrm, tu psl ko xnmpk? Slh org bsr jek kat mata ko, slh ko sndiri ko suruk bwh karpet. teruk tol pangai org tua mcm ni, x semenggah. mudah benar mulut busuk ko tu mengata tt ni kristian la, nk mengkapirkan org la memurtadkan org, ko ingat tuduhan yg ko wat tu kecik ke? klu ni zaman rasulullah, xdenye ko lps bebas mcm ni nk fitnah org sesuka ati. dah le tu, ko sndiri bawa ajaran sesat. kibas la, antelope la. kui kui kui. lawak tol aku baca ajaran sesat ko. dah ler mengajar ajaran sesat, sndiri sesat pastu tuduh org plak sesat. ko tu yg sesat. x sadaq diri sungguh org tua bodo ni. kah kahkahakahkahkah.

hehehehe padanmuka Orangbesi..

Harap2 OB baca post hebat agen_koperasi dan faham betul2...jangan skip yea...haha

agen_koperasi dah geram sangat2 dah tu...hehehe...

tengah tunggu apa reply OB...

Reply 2348# agen_koperasi

hehehe
ni org baru mana pulak dah
dah tukar nickname ke
apasal tak berani nuuuuu

hehehe aku kenal tulisan hang ni
jangan lah malu2 ya

ooppppssss lupa kalau hang kristian, tak pelah yeee
kalu islam tu......gunakanlah akal tauuuu

Reply 2352# neofim

hehehe
kan besi kannnn
tahan lasak tu mek ooiiiiiii

tak kenal hang sangat
tapi islam ke???
tanya je ya jangan marah tauuuu
nanti lekas tua

tapi aku tak tua punnnn
cuba tanya shadow tuuuuu
menyamar bebbbbbbbb

Reply 2353# ridz09

tak skip punnn
tapi dah agak dah
n tahu siapa tuuuu
pakai nama baru kannnnn

hidup hangggg
next post mesti dr JESUS pulak kannnn
betul tak tt
pasal pope dah nak berambus dah dr tempatnya tuuuuu

Reply 2351# agen_koperasi

aku rasa kan
tarabas takkan jawab aku laaaa
napa ya
hang leh jawab kottttttttttttt

Post Last Edit by scorpionkiki at 21-4-2012 15:47

Reply 2358# orangbesi

Encik/Puan...

boleh tak hormat orang lain dalam forum ini. OB memalukan diri sendiri. Samada kami kenal OB atau tidak, tak penting. Apa yang kristian atau islam yang nak dituduh pada forumer di sini? Bukan setakat  mengganggu tapi jugak membawa kepada permusuhan antara agama. Agaknya kalau Andria guna nama Fatimah atau Rabiatul Adawiyah baru OB tak tuduh sembarangan.

maaf kepada yg bukan islam sahaja ya
bukan mengisukan pegangan agama
tapi
hanya bertanya
apa jadi kat yang islam kat sini????
mushkil gak???
ada yg islam leh jawab tak, tq