CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teddystar

CLUB: AKU PUN NAK PEKNAN Vol 1

its 50% usaha 50% tawakaltuallah....
saye da 3 kali gugur... try and try again.. positive positive  ...
nuryakmal Post at 7-9-2011 14:42

3 kali...akak saya teringat kisah drama yg saya tengok semalam... yang eja berlakon tu... 'satu permintaan'..sedih sgt citer tu...
nasib kita lain2..setiap orang ada bahagian masing2...mcm saya ada anak..tapi sakit meninggal pulak... huhuuhu..

positive3x

ok semua orang ttc tohpik ya........

sabar byk2 TT.
sy ni anak sorang aje,dh 12 taun umurnya.
sampai skg masih berusaha untuk tambah.

kakak sy yg kawen tahun sama ngan sy,pun lum ade rezeki lg.

Reply 140# petitemumy

haah..semalam ade terperasan citer tu.. tapi tak leh tengok, sedih sangat... so bukak citer kim kardashian ngan santau....

Reply 135# Hana

waa.. bestnya. aku takdelah sampai camtu tapi kerap gak ler suh laki aku kemas pas adam mkn. kadang tu dia nak mkn depan tv tgk kartun aku suh guna tikar mengkuang kecik yg bleh lipat tu senang nak laki aku kemas.

adam skrg 3 thn aku masukkan dia ke kindy sesi ptg. hb aku buka gym ptg so pepagi adam ngan dia sampai g school. laki aku ler uruskan dia. kindy dia tak sediakan mkn so hb kena siapkan lunch dia jugak. adam tanak mkn nasi so hb nanti gorengkan hotdog/nugget or buat sandwich tuk adam bawa g school..

preekeyy.. ko dah ready ker nanti kena tlg2 bini jaga anak. aku lu kawen age 30 n anak sulong lam family yg kawen. tapi takdelah kalut nak ttc cuma rezeki cepat walaupun kandungan mula tu tak menjadi so kena dnc n pas 3 bln lekat balik

preekeyy.. ko dah ready ker nanti kena tlg2 bini jaga anak
MMISS Post at 9-9-2011 14:11

salah ayat tu..

aku betulkan ye..

preekeyy..ko dah ready ker kena jaga anak 100%?   - ye.ko yang jaga. bukan bini ko. kasi bini ko rest. kalau bini ko dapat BF, time tu ajekk ko dpt rest. lain2 hal..ko uruskan from A to Z.

Follow Us
Reply 145# Hana

kelas ko .. tapi aku walaupun laki tak buat a-z tapi kira 50% keje umah mmg dia buat.

preekey kena amik iktibar berapa byk citer2 yg kita baca kat sini laki malas melambak. yg tau buat anak jek. yg lain campak semua kat bini. a-z bini kena buat pastu dok komen bini tak kasik layanan yg best. skrg dok pulun ttc jgn pulak kalu bini dah concieved pastu meragam macam2 hang bukak topik karenah bini macam2 pulak ek

Reply  Hana

kelas ko  .. tapi aku walaupun laki tak buat a-z tapi kira 50% keje umah mmg dia b ...
MMISS Post at 9-9-2011 16:40

kerja rumah apa your laki buat? 50%, banyak tu

Reply 147# kokolilit

dobi baju dari masuk washing machine, jemur n kutip mmg keje dia, me lipat jek. buat susu anak yg sulong siang mlm, masak kalu nak mkn kat umah. kadang tu miss bleh request lagik kalu terasa nak mkn apa. kalu weekend bekpes dia yg siapkan. pastu kalu bulan puasa lauk sahur dia yg panaskan, miss cuma bgn mkn. kalu sempat miss cuci pinggan mangkuk kalu tak sempat hb ler yg cuci. cuci toilet pong keje dia tapi kena suruh baru jln ler . keje2 lain pong ada hb tolong wat cam sapu sampah or lain2 bila miss tak sempat. dia tau bini dia tak sempat nak buat bila melayan anak especially yg bby 9 bln tu. bkn mau dok diam. bila letak lam walker dia nangis. lagipun dia tgk sendiri anak tu asik nak ngikut miss bila miss wat keje n tgk sendiri kelasakan anak tu

err.. masa puasa ritu hb ada tanya sampai bila dia nak siapkan sahur miss ckp contract sampai mati

Reply 148# MMISS

betul ke 50% je tu? macam 80% je bila baca?   

silap soalan. patut tanya, apa MMISS contribute lagi 50%? ;)

preekey kena amik iktibar berapa byk citer2 yg kita baca kat sini laki malas melambak. yg tau buat anak jek. yg lain campak semua kat bini. a-z bini kena buat pastu dok komen bini tak kasik layanan yg best. skrg dok pulun ttc jgn pulak kalu bini dah concieved pastu meragam macam2 hang bukak topik karenah bini macam2 pulak ek
MMISS Post at 9-9-2011 16:40

betul..betul..betul..
bini buat A to Z utk umahtangga & anak.
pastu laki selalu komplen :
1. bini sebok la. bini give full attention kat anak la.
2. bosan la.
3. duk umah takder thrill..bini tak layan.
4. Bini penat tanak layan seks.
5. Mlm2 bini kuat tido mengalahkan vavi.  Kejut2 utk ML pun tak jaga. suwey punya bini. ini HAK seorang suami tawww..
bla..bla..bla..bla.. listnya tu sampai 10000000.

pastu, tindakan selanjutkan sebagai lelaki yang normal..
1. cari gf/ppuan yang melayan.
2. sms/calling/dating
3. ada gf/skandal
4. berhasrat utk berpoligami.

alhamdulillah.. tahniah lah ya..   

kuasa Allah kan.. actu ...
freekey Post at 8-9-2011 15:52

aceh...
    baby x keluar lg..
    baru preggy 4 bulan.. doakan semua selamat yek..
    pas bersalin ni planning nak preggy lg kalu diizinkan Allah...
    nanti misti org mengumpat aku " produktif sunguh"...hhihihi

aku rase wife ko berkali ganda lebih stress dari ko kot bile tengok ko stress pasal hal ni...ni soal rezeki dari Allah jugak...kalau Allah da kate rezeki ko,takyah pulun beria pun wife ko da boleh preggy...rilex...Allah knows what is best for you...

jgn stress sgt ... nnt bila ko stress... asal make love jer fikir stress.. nnt apa pun tak boleh...

btw, dulu ai kawen dah nk masuk tahun ketiga baru pregnant...

sampai ada kawan nasihatkan ai,,, try another enviroment.. ai g honeymoon byk tempat tau.. mula2 medan, pastu holland and few places yg dekat2 dalam malaysia.... kat rumah honeymoon always jugak since duk berkelana di bumi sarawak. sampailah kami g bercuti di kuching, pastu balik cuti, ai pun di sahkan pregnant...

aku rasa mood g berjalan tanpa stress kut tu yg buat sangkut tu.. btw, good luck yer tuk TT...

Reply  MMISS

betul ke 50% je tu? macam 80% je bila baca?   

silap soalan. patut  ...
kokolilit Post at 9-9-2011 17:32

lebey 50% ek. aku buat apa ek kat umah . balik keje pas salin baju terus layan anak2. hb pas anto kami terus g buka gym n maghrib anto food. kiranya pas keje aku layan anak2 jek. then sibuk pump susu tuk bekal seken baby. kalu umah bersepah aku kemas ler apa2 yg patut. kalu lantai kotor sgt aku mop ler bila nak dah tdo. pas kul 8 aku dah pegang remote tgk citer2 yg aku sker sambil layan anak2 kalu dorang lom tdo. hb balik lewat so aku tdo dulu. kalu dia nak ML dia kejutkan aku.

keje lain yg aku buat apa ek.. aku pong tatau. kadang tu cam riso gak coz byk keje hb buat kang dia cari org baru wat keje dia tapi aku selalu remind dia jgn buat hal. aku tak teragak nak tinggalkan dia. kadang tu bila aku dok kemas dapo bby dah rengek nangis nak ibu hb suh aku tinggalkan keje g layan baby n dia sambung keje yg tergendala

ala priki, enjoy dulu jgn stress2 di samping usaha + doa + tawakal..
    meh nak share ci ...
haitt Post at 8-9-2011 09:46

buat kat mana akupunture tu?

buat kat mana akupunture tu?
kuncisaya Post at 12-9-2011 17:39

kat tabib cina kat PJ

semua ni kerja ALLAH .. sy ada few relative & friends yg facing kes ni .

1).my cousin,7yrs of marriage bru dpt anak.itu pun selepas husband dia x keja sb listed dlm pembuangan pekerja.
2). my aunty,4yrs marriage bru dpt anak slps hampir nak bcerai gara2 laki main kayu 3.
3). my SIL, almost 2yrs bru dpt itupun slps husband habis PJJ.
4). me, myself ,6mo after marriage  bru pregnant..then after 4yrs mnunggu  gugur pulak.then 2mo later i pregnant balik. 3mo after deliver 2nd baby i pregnant lagikkkk..
masa blom ada baby smpi fade up pd org2 yg asik tya itu ini advise itu ini ..
bilak non stop dpt baby pandai pulak depa advise family planning.. huh' tak kuasa aku..

kat tabib cina kat PJ
haitt Post at 13-9-2011 13:59

yg kat opposite atria damansara tuh ker? aunty jue?

Post Last Edit by figurae at 10-10-2011 12:35

stended r dik.. kang dah ade anak satu dia tanye plak bile nak tambah anak
dah anak dua dia tanye lagi.. dan lagi
mulut orang takkan diam sampai bebila pon

abaikan je.. jgn sebab mulut orang kite yang tertekan..

tu je jawapannye, smuge berjaya

Rate

1