CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kirhmuru

KENAPA ORANG ISLAM TERLALU ASYIK HENDAK MURTADKAN ORANG HINDU?

Close [Copy link]
walaupun dicopy paste kan ia tetap sama bagi semua umat Islam. cerita tak pernah berubah semenjak dari 1433H. terima kasih kepada ustaz ustaz yang suci murni jiwanya yang meyebarkan ilmu. Last edited by lc9275 on 19-9-2012 03:30 PM

motif kamu nak suruh aku atau penganut Hindu-Buddha lain masuk Islam apa pasal? tak payah bohong lah pasal saudara sesama manusia. bukan sebab kamu suruh orang masuk agama kamu untuk sebab politik atau ekonomi kah? ramai saja mamak (indian muslim) yg buat begitu sebab nak jadi pemain politik dan buka bisnes. sorry lah benda2 kamu cakap tu tak berkesan kamu tempek lagi sampai habis band-width pun aku tak heran pada "kamu"

kalau pergi ceramah ceramah agama pun cerita yang sama akan diceritakan atau dibacakan seperti di website website.

itulah indahnya Islam, pelengkap segala agama

ermmm nak cakap apa lagi lepas nie  

aku tak minat nak ambil tahu hal2 agama Arab naik unta

dah nampak sikap "penjajahan" kamu terhadap orang lain, penjajahan menggunakan agama adalah lebih keji dari penjajahan sebab "sikap buruk" akibat kejahilan rohaniah

Follow Us
genot posted on 19-9-2012 03:13 PM
Tak payah cerita, aku tau benda2 yg kau cerita tu. Aku tak perlu masuk agama yg kau cipta tu  ...

kalau dah tahu aper lagi...... moh ler kiter yob

Oleh sebab itu jika mereka berhujah (menyangkal dan) membantahmu (Wahai Muhammad), maka katakanlah: "Aku telah berserah diriku kepada Allah dan demikian juga orang-orang yang mengikutku". Dan bertanyalah (Wahai Muhammad) kepada orang-orang (Yahudi dan Nasrani) yang diberi Kitab, dan orang-orang yang "Ummi" (orang-orang musyrik Arab): "Sudahkah kamu mematuhi dan menurut (ugama Islam yang aku bawa itu)?" Kemudian jika mereka memeluk Islam, maka sebenarnya mereka telah memperoleh petunjuk; dan jika mereka berpaling (tidak mahu menerima Islam), maka sesungguhnya kewajipanmu hanyalah menyampaikan (dakwah Islam itu). Dan (ingatlah), Allah sentiasa Melihat (tingkah laku) sekalian hambaNya.  (Ali Imran 3:20)

Mengenai hal syurga neraka ni wahai pengikut agama Arab walaupun kamu bukan bangsa Arab dan hidung tak mancung pipi tersorong2... aku tau benda2 tu dalam Abhidhamma Pitaka, Buddha ada beritahukan lebih awal dari Muhammad kamu atau siapa2 pun yg kena rasuk atau buat2 baca ayat dalam gua.

aku sahaja nak tengok akal kau, dan nampak sahaja kau takda beza dengan pendakwah2 membuang masa yang lain yg terlalu "takbur" dengan keyakinan kau kemudian copy pipes segala mak nenek yg tak berkaitan. sikap takbur kau atas suatu "benda" yg kau ikut atau warisi dari keluarga kau takkan memberi kesan kepada kami penganut ajaran Buddha kerana kami sejak berjuta2 tahun lalu mengambil pendekatan saintifik dalam kerohanian. Raja2 kau dahulu menganut ke Islam selepas kehilangan aryabuddhi dalam diri mereka lepas itu seluruh negara kau pun menganut Islam tanpa menimbang tara apa2 pun perkara2 ghaib yg diajarkan oleh Buddha dan para Brahmana.

Dicatatkan oleh pelajar dalam Majjhima Nigaya Suttam 63 ada seorang lelaki pernah menuntut Buddha supaya memberitahu bagaimana alam semesta ini diciptakan? Buddha berkata: "Kamu ni macam seorang yang kena panah dengan mata panah beracun. Apabila datang tabib hendak mencabut panah itu, kamu berkata: "tunggu sekejap. sebelum anak panah dicabut keluar aku nak mengetahui siapakah nama orang yg menembak panah ini? Dari suku kaum apa dia datang? Dilahirkan di kampung mana kah dia? Jenis kayu apa kah digunakan untuk membuat busarnya, bulu pelepah burung apa kah yg diambil untuk menanda penghujung panah, berapa panjang anak panah ni, bla... bla... bla.." Lelaki itu kemudian mati sebelum sempat persoalannya itu dijawab. Buddha berkata: "kerja aku adalah untuk mencabut anak panah itu dari mencederakan kau supaya luka kau boleh diubati".

Hal yg sama juga dengan soalan kamu tentang penghabisan putaran tu. Kamu excited sangat kan masuk ke sini untuk berdakwah bukannya nak menjadi seorang Hindu atau pengikut Buddha yang menurut Aryadharmma atau sekurang2nya berfahaman sangka baik kepada penganut Hindu seluruhnya. Masuk sahaja ke mana2 biara Buddha dan Kuil Hindu di Malaysia ni. Tengok mampu tak kau berdakwah dalam biara atau kuil Hindu kepada pendita2 dan bhikkhu dengan keadaan kau tak "kenal" akan diri sendiri

lc9275 posted on 19-9-2012 03:32 PM
kalau dah tahu aper lagi...... moh ler kiter yob

Jom... Kita jadi hipokrit dan jajah orang dengan nama agama?

genot posted on 19-9-2012 03:25 PM
aku tak minat nak ambil tahu hal2 agama Arab naik unta

tiada paksaan untuk menganuti Islam

aku tak minat nak ambil tahu hal2 agama Arab naik unta, abis agama yang kamu anuti sekarang dari bangsa apa? adakah dari bangsa kamu sendiri?

tujuan aku masuk sesini berdasarkan tajuk bod. kenapa dan mengapa.

nak watcamner

Ya... agama Buddha dari bangsa kami bangsa2 dalam tamadun Hindu

Kamu tak beritahukan lagi, kenapa kamu terlalu asyik murtadkan orang Hindu? Tapi dah panjang lebar keluar hadis itu Quran ini yg kamu tempek sumber dari blog2 kakak2 buat kuih

Adakah sebab kamu inginkin syurga? Adakah sebab kamu rasa dengan kamu murtadkan orang Hindu maka orang Hindu akan masuk dalam bangsa kamu jadi kamu tak perlu rasa inferior lagi dengan bangsa lain mcm bangsa Cina? Adakah kamu rasa hal ini akan menguatkan politik dan ekonomi kamu? Adakah sebab kamu tak yakin dengan agama nenek moyang kamu iaitu agama Buddha? Malays were Buddhists yg kena jajah dengan Arab...

Mengenai hal syurga neraka ni wahai pengikut agama Arab walaupun kamu bukan bangsa Arab dan hidung tak mancung pipi tersorong2... aku tau benda2 tu dalam Abhidhamma Pitaka, Buddha ada beritahukan lebih awal dari Muhammad kamu atau siapa2 pun yg kena rasuk atau buat2 baca ayat dalam gua.

Al quran dah jelaskan akan ayat ayat orang kafir seperti yang kamu tuliskan. Allah janji Allah adalah benar.

ya, kamu pun tak pasti nak masuk neraka atau syurga pun... mana tahu Allah kamu beri hidayah pada aku, nanti Allah kamu tu cabut hidayah kamu pula dan lempar kamu masuk dalam neraka. dah berbuih2 beritau pun tak paham2 lagi, hahah

Al quran dah jelaskan akan ayat ayat orang kafir seperti yang kamu tuliskan. Allah janji Allah adalah benar.

apa yang engkau fahami dari kata2 Buddha Chao kami dalam Majjhima Nigaya tu?

lc9275 posted on 19-9-2012 02:47 PM
masalahnya adakah ayat2 ayat dari tuhan kamu yang menyatakan begitu. Boleh diubah ubah. menggunaka ...

Agama Tuhan boleh berubah kerana yg mengubahnya adalah tangan manusia yg tidak beriman.

Contoh - Hukum Veda dan Bhavagad Gita sudah mengatakan bahawa seseorang itu bercasta Brahmin mengikut sifatnya (iaitu, dia mesti bersifat lemah lembut tetapi tegas, tidak bersifat materialistik, bersopan santun, pandai mengaji Vedas dan beberapa sifat mulia yg lain). Akan tetapi kini, di zaman Kali yuga, ada juga makluk tak erti bahasa yg sanggup mengubah ajaran tersebut dan mengatakan seseorang Brahmin itu adalah kerana kelahiran dan bukannya sifat. Dlm erti kata lain, Brahmin ciplak ini boleh menpunyai sifat2 suka bohong, materialistik serta perangai2 hodoh lain (termasuk tak tahu agamanya sendiri) dan masih menganggap dirinya Brahmin. Contoh yg paling sempurna - actor Kamal Hassan yg kononnya berasal dr golongan Brahmin (tetapi tidak menpunyai kepercayaan kpd Tuhan).

Tak ada apa2 di dunia ini yg tidak mengalami perubahan - termasuk agama kamu itu sendiri. 200 tahun yg lalu, sekirannya seorang pemuda mengaku dirinya seorang perwira yg menperjuangkan Islam di medan peperangan (dgn menbunuh orang lain), dia akan dianggap sbg wira. Kini, dia akan dianggap sbg pembunuh dan penganas.

Begitu juga perkahwinan kanak2 spt apa yg dilakukan oleh Muhammad. Masa zamannya dulu, ianya sesuatu yg biasa kerana orang2 Arab melakukannya. Tetapi kini, ada juga negara2 Islam yg tidak mengiktiraf perkahwinan tersebut dgn alasan gadis itu tidak mencapai umur yg dikatakan sesuai.

lc9275 posted on 19-9-2012 03:56 PM
tiada paksaan untuk menganuti Islam

aku tak minat nak ambil tahu hal2 agama Arab naik unta, abi ...

Tak ada paksaan? Habis buat apa kamu di sini, menbazirkan masa kami? Kalau bukan-Islam masuk ke column Muslim dan Muslimat dan bercakap panjang lebar mengenai agama kami, kamu akan mengatakan kami tak tahu adab dan cuba memaksa kamu. Tetapi bila kamu datang ke sini tanpa undangan, ianya kononnya bukan paksaan. Cakap tak serupa bikin.

lc9275 posted on 19-9-2012 02:57 PM
kamu jelaskan dan buktikan dimana akan berlaku putaran yang menakutkan tuu seperti yang kamu nyata ...

Sejarah sudah cakap. Pergi belajar Sejarah - kamu akan tahu terdapat enam "kiamat" besar berlaku sejak kewujudan Dunia 600 juta tahun yg lalu dan beratus2 "kiamat" kecil diantaranya. Contohnya, 80,000 tahun yg lalu, letusan gunung berapi di Sumatera telah menbunuh hampir 70% penduduk manusia purba masa itu menurut satu lapuran yg dikeluarkan oleh pakar beberapa tahun yg lalu.

genot posted on 19-9-2012 04:46 PM
ya, kamu pun tak pasti nak masuk neraka atau syurga pun... mana tahu Allah kamu beri hidayah pada ak ...

sebab itulah orang islam beriman kepada Allah untuk mengekalkan hidayah dan cahaya Islam