CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kirhmuru

KENAPA ORANG ISLAM TERLALU ASYIK HENDAK MURTADKAN ORANG HINDU?

Close [Copy link]
boring la dgn mod ni

kasi flexible la sikit
tarak la borong sangat

tabnik spring buat mr mod

Post Last Edit by kirhmuru at 19-3-2012 11:57
Ianya merupakan salah satu peraturan yang telah ditetapkan supaya menggunakan bahasa yang boleh  ...
kirhmuru Post at 19-3-2012 11:25

Bahasa menunjukkan bangsa.

Kami yg bukan bangsa Melayu pun boleh bertutur dgn bahasa Malaysia dgn baik dan bersopan, apasal kamu sbg bangsa Melayu tak boleh? Kalau bahasa menunjukkan bangsa, kamu yg bertutur dlm bahasa pasar itu apa? Bangsa pasar kah?

Senang cerita lah ... Kalau kamu sendiri tak ada identiti dan maruah bangsa, lantak kamu lah. Tetapi utk menbolehkan mereka2 yg datang ke forum ini utk berkomunikasi dgn baik, CUBA anda mengunakan bahasa Malaysia dgn baik sikit.

Rate

1

Reply  kirhmuru

woi mod
sokong je ke

buat la kerja sikit
kat luar tuuuuu
orangbesi Post at 16-3-2012 16:25

Saya tahu kerja saya, sila buat kerja anda. Tak payah nak sibuk tentang kerja saya.Kalau nak jadi mod sila tampil ke hadapan dan buat kerja kami. tq.

Bahasa menunjjukan bangsa.

Kami yg bukan bangsa Melayu pun boleh bertutur dgn bahasa Malaysia ...
Sephiroth Post at 19-3-2012 11:43

Alah bahasa melayu pun sebenarnya bahasa yang mereka curi dari pelbagai bahasa lain dan 'melayu'kan. Mereka nie tiada literasi bahasa yang asli. Hanya penciplakkan aje... Bahasa yang mereka adaptasikan ianya, bahasa tamil, bahasa inggeris, sanskrit, arab/parsi. Hanya ada 3 patah perkataan sahaja mereka gunakan otak fikirkan iaitu perkataan babi, besi dan paku.Itupun tak tahu mereka ciplak dari mana... itupun mereka kutuk pasal bahasa orang lain dah lah ciplak orang lain punya bahasa, tak kenal budi orang lain dan tak tahu asal usul bahasa mereka sendiri...

Alah bahasa melayu pun sebenarnya bahasa yang mereka curi dari pelbagai bahasa lain dan 'me ...
kirhmuru Post at 19-3-2012 11:55

Saya rasa bab dr mana mereka ciplak bahasa mereka itu tak lah penting sangat. Apa yg saya katakan itu lebih kpd cara mereka mengunakan bahasa mereka sendiri. Tak akanlah cara bertutur dgn sopan santun dan mengunakan bahasa yg mudah difahami oleh semua itu adalah sesuatu yg susah sangat.

Rate

1

Saya rasa bab dr mana mereka ciplak bahasa mereka itu tak lah penting sangat. Apa yg saya kataka ...
Sephiroth Post at 19-3-2012 12:06

Maksud saya, mereka tidak tahu asal usul bahasa sendiri jadi mereka yang sebegini lah yang sebenarnya rosakkan bahasa melayu...bukannya bangsa lain yang rosakkan bahasa tetapi melayu sendiri yang rosakkan bahasa melayu...best kan?? memalukan sahaja...mereka tak dapat nak bertutur dalam bahasa melayu sendiri secara sempurna, bahasa inggeris dengan sempurna dan bahasa tamil pun tak dapat nak faham termasuk bahasa cina. Secara kesimpulannya, memang tiada pengetahuan yang terbuka mereka nie.  Bahasa ibunda pun tak dapat nak bertutur dengan baik? inikan nak bercakap bahasa asing? lagi lah teruk. Patutlah PPSMI ditukar menjadi BM semula...faktanya, statistik pelajar berbangsa melayu sahaja yang ketinggalan berbanding dengan yang non malays...fakta. Kalau diikutkan bangsa tamil, bangsa cina juga bukannya menggunakan bahasa inggeris sebagai ibunda tetapi kenapa mereka boleh berjaya menguasai bahasa tersebut berbanding melayu? Usaha merekalah puncanya. Melayu ini malas nak kuasai bahasa lain selain bahasa mereka sendiri umpama pepatah ' katak dibawah tempurung' tetapi sekarang nie takde tempurung dah, sekarang katak didalam tempayan, tidak akan keluar sepanjang zaman walaupun kiamat!!!

Follow Us
Kawan ... Tolong mengunakan Bahasa Malaysia itu elok sikit, supaya mudah orang lain boleh faham.
Sephiroth Post at 19-3-2012 09:14

selalu orang melayu yg  rosak kan bahasa malaysia

Rate

1

Maksud saya, mereka tidak tahu asal usul bahasa sendiri jadi mereka yang sebegini lah yang  ...
kirhmuru Post at 19-3-2012 12:16

Ini nak tambah satu fakta lagi - Dlm buku sejarah, tak ada bangsa yg sudah lupa diri dan identiti diri yg mampu wujud utk jangka masa yg lama. Bangsa yg lupa diri dan asal usul mereka (termaskuk bahasa mereka) akan lesap ditelan zaman.

Hang Tuah pernah kata - Tak akan Melayu hilang dr dunia. Akan tetapi, nampak gayanya, orang Melayu memang akan hilang tak lama lagi. Lantak mereka lah, bukannya kami rugi apa2 pun.

Rate

1

Saya rasa lebih baik kita lebihkan perbincangan ke arah topik kita. Terima kasih.

Saya rasa lebih baik kita lebihkan perbincangan ke arah topik kita. Terima kasih.
kirhmuru Post at 19-3-2012 14:06

Topik apa itu? Kenapa orang Islam suka sangat menyesatkan orang lain?

Jawapannya adalah mudah - kerana mereka sendiri sesat (kerana Islam) dan berusaha menyesatkan orang lain - sama spt Iblis yg mahukan manusia menjadi temannya di neraka.

Rate

1

Jawapannya adalah mudah ...
Sephiroth Post at 20-3-2012 08:13

semua sudah sesat lah....kerana tidak mengikut pada landasan benar termasuk kau madam sepi

semua sudah sesat lah....kerana tidak mengikut pada landasan benar termasuk kau madam sepi
Truth.8 Post at 20-3-2012 20:45

Maaf lah, saya biasa tak layan mereka2 yg akan masuk neraka spt kamu, wahai Syaitan Truth.8.

SILA BINCANGKAN ISU YANG BERKAITAN DENGAN TAJUK...JGN BAZIRKAN PELUANG UNTUK MEMBALAS PANDANGAN ANDA DENGAN KETIDAKPUASHATIAN ANDA..TQ

Sephiroth posted on 20-3-2012 08:13 AM

Jawapannya adalah mudah ...

dan ingatlah wahai manusia yang bahan bakar api neraka adalah dari batu batu berhala dan manusia manusia yang tidak menerima Islam. (ini pun termasuk orang Islam yang menganut Islam tapi tidak mempraktikknya). Allahuallam

kepada semua, peringatan telah diberikan...pabila saat kematian hampir dan nyawa telah dikerongkong, kebenaran akan tiba. masa itu saudari/saudara akan teringat akan bod forum ini. Allahuallam.

Pendakwahan harus dilakukan, ia akan ditanya kelak oleh Rabb kenapa tidak didakwah kepada orang lain. kenapa tidak sebarkan. kalau tidak diterima itu bukan urusan kita itu adalah urusanNya. Hidayah adalah keajaiban. mana tahu hidayah telah dapat kepada mod. Insyaallah. Oleh itu kepada non muslim yang ke Islam bukan paksaan tetapi nur (cahaya) atau lebih difahami hidayah telah meresapi kedalam hati mereka.

by lc9275

Oleh itu kepada non muslim yang ke Islam bukan paksaan tetapi nur (cahaya) atau lebih difahami hidayah telah meresapi kedalam hati mereka.

Yalah itu ... Memaksa bukan Islam masuk ke Islam dgn mengugut mereka (akan masuk ke dlm Neraka kalau gagal berbuat demikian) adalah satu jenis hidayah kpd orang Islam.

Hanya dlm agama (Islam, dan Christianity) kamu je yg suka sangat mengugut orang sedemikian dan pusing cerita cakap petapa indahnya Islam itu. Saya cadangkan kamu pergi suruh Allah kamu itu belajar tata tertib kemanusian kerana Allah kamu itu tak tahu apa2 pun mengenai psychology manusia.

Sephiroth posted on 25-7-2012 01:12 PM
Yalah itu ... Memaksa bukan Islam masuk ke Islam dgn mengugut mereka (akan masuk ke dlm Neraka k ...

dah takut dengar kenyataan tersebut , jgn takut masih belum terlambat.

Allah tidak memerlukan tnjuk ajar dari manusia, manusia yang perlu tunjuk ajar dari Allah.

nak tanya skiit, nyawa yang ko dok hirup hari hari sapa yang berikan, mak ayah ko ker or datuk nenek or doktorkah, haaahhh jgn terkedu lak nak bagi jawapan. alam nie sapa yang cipta. Kerana antara ciptaan dengan yang mencipta sudah berbeza hakikatnya. contohlah: kereta ford sapa yg cipta....pa kenama dia hendry ford, cuba suruh manusia cipta manusia (robot bolehlah...tu pun fungsi dia tak cam manusia) haaahhh, makin pening dah nak jawab,

ingatlah tiada paksaan dalam Islam. manalah tahu u satu hari u dapat hidayah Allah untuk memahami Islam. masih belom terlewat

by lc9275

Allah tidak memerlukan tnjuk ajar dari manusia, manusia yang perlu tunjuk ajar dari Allah.  

Manusia tidak memerlukan Allah kamu. Allah kamu itu bukan Tuhan aku.

lc9275 posted on 1-8-2012 07:11 PM
Allah itulah tuhan kepada semua manusia, cuma sesetengah manusia jer yang tak nak beriman kepadaNy ...

Maaf, aku tak kenal mana2 Allah. Aku hanya kenal Tuhan aku shj dan Dia tak pernah layan orang Islam.

Tuhan siapa2 pun x perlu siapa2 nak buktikan Diri-Nya. Such a dumb question/statement on proving this and proving that Last edited by genot on 3-8-2012 03:09 PM \n\n

Rate

1

Saya ingatkan sekali lagi....jangan menyalahgunakan peluang yang diberikan untuk meluahkan pendapat dengan jawapan yang tidak munasabah atau pemahaman yang professional... Prethathma (Mayat/Ruh) berbeza dengan Paramathma... Lebih baik kalau anda faham maksud sebenar sebelum berkata-kata wahai..forumer... genot.