CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 18031|Reply: 32

kisah seram di maktab perguruan perempuan melayu melaka (jom share)

Post Last Edit by exclusive_vvip at 15-6-2012 14:30

Salaam sume...i dh search topik ni, tapi so far x jumpa la pulak ada  org buka...time kat maktab aritu, member i ada citer yg dia dgr dari cikgu2 senior keluaran maktab perempuan melayu ni...katanya diorg ada citer kejadian2 seram kat hostel yang asalnya hospital tu...tapi dia takmau citer kat i sebab time tu kitorg stay kat hostel lagi...hari last kat sana, i lupa nak tanya dia...tapi i teringin sangat2 nak tau...sesapa ada citer menarik, jom la share...(momod, kalu nak merge ngan UPSI nyer thread pon ok gak)...minta maaf takde citer utk dikongsi...tapi i harap ada sesapa yg tau, sudilah citer kat sini yer...

mesti banyak cite kan kt situ...aku dulu skola mozac.. ada la gak bbrp cite seram.. tp nak kna ingat2 balik..lupa dah..lama dah tinggal skola

Reply 2# ninjago

ok np...leh jer share sini..nanti maybe i leh tukar topik jadi kisah seram di IPT dan sekolah di melaka...i pun nanti jumpa my fren tu nak try korek2...harap2 x lupa nk tanya...

oo,yg pelajar dikatakan bnuh diri tu eh? dia bukan bunuh diri kan,dia tekanan kan

Salaam sume...i dh search topik ni, tapi so far x jumpa la pulak ada  org buka...time kat maktab ari ...
exclusive_vvip Post at 15-6-2012 14:27

tajuk da seram...x kn x d crita lg?

Ai dolu skola kt STPM (Skola tinggi perempuan melaka)..btl2 depan maktab tuh..slalu gak la ade kejadian histeria..area2 ctu memang angker cket..

Follow Us
sume tmpt blaja mst ade je org nk bunuh diri

oo,yg pelajar dikatakan bnuh diri tu eh? dia bukan bunuh diri kan,dia tekanan kan
adikfatin Post at 16-6-2012 20:09

Bukan dear..itu di UPSI

Reply 5# donut_1752
Citer xde gi...tu yg tanya kot2 ada yg tau..i x jmpa gi member yg tau citer2 angker kat maktab ni..nak call cam x best je..X feel nti..

yeee baek...
tp siyes..tajok ni mmg seram n menarik

la mana citer nyer nih
nk kene solex jap ni kang he3

Post Last Edit by jaytr at 17-6-2012 05:27

maktab perempuan melayu melaka duria daun tu ke??
adik aku belajar situ dulu...
ramai gak kawan2 dia kena... adik aku pon hampir kena..tapi mayb tubuh dia kuat..so x histeria la..tapi bendatu duk bertenggek kat kaki...so kaki jd berat n lenguh2...balik kg.(kelate) berubat ...alhamdulillah... dah kne sepak dah benda yg bertenggek tu....

kata ustaz tu, tapak situ la yg tempat jepun kasi kapala potong..body2 mangsa yg kne penggal kepala tu tanam kat situ..jepun buat liang besar untuk tanam...

lepas je dgr ustaz tu bg tau mcm tu..aku teringat cerita sargen hasan... ada dialog askar jepun  yg gemuk tu (lakonan Omar Rojik)... dia kata  "ini orang kampung..mau pigi maraka kapara potong!!"-  (orang2 kg ni akan dibawa ke melaka, pancung kepala)

betul ke citer orang kena potong kepala tu.
jadi nape di biarkan mayat dia tak dituntut
dan di sempurnakan? orang dulu tu orang
asli kah

betul ke citer orang kena potong kepala tu.
jadi nape di biarkan mayat dia tak dituntut
dan di sem ...
shanshero Post at 16-6-2012 16:00

zaman perang dulu shanshero...mangsa2 kezaliman askar Jepun pun bukan dtg dari satu tempat dan satu bangsa saja (tapi kebanyakkannya bangsa Cina kan) ....ada siapa ke yang berani nak tuntut mayat2 tu dari askar2 Jepun? Silap2 nasib tak baik, kena pancung sekali...kalau nasib baik, kena penampor Jepun aje

mesti banyak cite kan kt situ...aku dulu skola mozac.. ada la gak bbrp cite seram.. tp nak kna ingat ...
ninjago Post at 15-6-2012 15:45

SEKOLAH ATAS BUKIT...walaupon rumah aku dekat je kat area situ..tapi tak penah masuk skolah tu..nak gak tengok dalam tu macam mana..

Reply 14# nhuser

ni kira kes orang hilang zaman
jepun la. yang hilang tak tau g mane eh.
tu padal la dia keluar menghantui kaan

maktab perempuan melayu melaka duria daun tu ke??
adik aku belajar situ dulu...
ramai gak kawan2 d ...
jaytr Post at 17-6-2012 05:23

yup..durian daun..boleh jadi la psl askar jepun tu...tak silap, masa perang dunia ke -2, maktab ni ditutup...mungkin la jepun guna time tu...bayangkan maktab ni ditubuhkan tahun 1935..asalnya bangunan hospital melaka...hospital beb, mungkinla angker sikit kan...kira2 dah lebih 70 tahun la usia bangunan yg penah jd hospital tu...actually, i student part time...time cuti sekolah je masuk sana...tu yg xtau psl kisah2 angker..i berani buka topik ni pun sebab dah abis study baru ni...kalu x, takdernyer i berani nak buka...hehe...

Reply 16# shanshero

Betul tu...byk aje sbp dan maktab2 lama kat malaysia yg berhantu... Ada tu hantu jepun siap berkawad dlm dorm

SEKOLAH ATAS BUKIT...walaupon rumah aku dekat je kat area situ..tapi tak penah masuk skola ...
larikesurga Post at 17-6-2012 15:36

skola tu cantik.. ada taman lagi kat atas tu.. view kat atas pun best, tapi yg xbest blakang tu banyak monyet ye la hutan kan.. tapi kat atas tu jugakla ada macam2 cerita. aku ingat tak ingat la.. tp yg paling significant skali sepanjang aku skola situ kan, pasal kes ada org tinggal kt dlm bumbung aspuri, dia nie menuntut ilmu kat bukit blakang tu, pastu dia cam test2 ilmu kat budak2 pmpuan situ.. kira dia nie cam bole jadi halimunan, pastu nak anak dara utk kuatkan ilmu.. so ada la kes yg dia cuba nak masuk dorm budak perempuan, yg nie mmg seram.. ramai gakla, especially kalau yg duduk kat paras atas, mmg bnyk kejadian dorg terjaga tgh2 malam, dengar ada org cuba nak buka pintu dorm.. tu sebab la, kalau kat aspuri, warden dah siapkan ngan palang besi utk kunci pintu (selain dari selak cam biasa) dari dalam.. kalau kat aspura takde pun.. kalau ikut cerita turun temurun, dulu pernah ada kes senior ktrg kena ngan org tu.. dia dapat masuk bilik, pastu masa tu, 1 aspuri tu macam kena pukau.. akak tu kena seret dari katil (dorm dia kat level atas skali, aspuri ktrg tu 3 tingkat), seret turun bawah and kena rogol kat ampaian.. masa lalu kat dorm2 tu, dia ada ketuk2 pintu, jerit2 semua tapi takde sorg pun yang dengar..bygkan.. pastu dah subuh, budak2 bangun mandi, ternampak akak tu pengsan kat ampaian.. seriau ok, kalau terfikir2 org tu boleh buat macam tu.. and then, ktrg penah cite2 ngan cikgu, cikgu macam nak tak nak je nak mengiyakan cerita tu.. yg penting cikgu just cakap, akak tu terus berhenti skola, so bila cikgu dah ckp camtu, ktrg pun assume cerita tu mmg betul la.. And aku ingat lagi, ada satu masa tu, kitorang 1 aspuri, terjaga kul 6.30, serentak!! memang pelik gila la masa tu.. org baru berpusu2 nak g toilet.. kan biasanya sebelum subuh akan ada orang yg dah bangun nak solat jemaah kan, tp hari tu mmg takde... semua org bangun kul 6.30! so banyak la spekulasi time tu..semua org kena pukau! tapi takde la pulak ada report pasal roomate hilang ke apa.. mmg pelik!

Rate

1

Reply 19# ninjago

whoaaa serem gak tu beb..banyak gak citer pasal skolah ko ni erk? seb bek aku tak skolah situ (mmg la sebab result tak bagus..hahaha)...aku tak tau lak kat belakang tu hutan...ada erk org menuntut2 ilmu tak bape nak putih nih kat blkg tuh..

12Next
Return to list New