CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 27906|Reply: 158

[[BEST]"tolong bukak.." ( the legendary pocong)

salam..aku tak tau la cerite ni dah ade ke tak thread dlm ni.tp aku setakat yg aku search tak jumpe lg.kalau ade yg tau pasal kisah ni boleh la share.ni yg aku dengar dulu la..pasal pocong ni..

kalau tak silap aku mase tu awal tahun 2000.kecoh kejap kat tempat aku konon ade pocong berkeliaran.asalnya tak percaya tapi bile dah banyak cerite ni aku dengar dari orang2 yg takde kaitan antara satu sama lain,aku mule la rase mcm nak percaya.pocong tu merayau2 dan kalau terjumpe sape2,die akan mintak "tolong bukak....tolong bukak...." pernah dengar tak??
aku pun tak faham bukak ape mule2 tu.rupenye2 mintak tolong bukakkan kain yg mengikat kepala mayat masa kapan tu..al-kisahnya arwah ni mati eksiden motor..so mase kebumikan die tu,diorang ni terlupe ke macam mana tah utk bukakkan ikatan tu.maka merayau2 la die mintak orang tolong bukakkan termasuk datang ke rumah2 orang,last sekali ade ustaz mane tah yg setelkan benda ni.dibawaknye mak kepada arwah tu sendiri utk bukakan tali tu..tak tau le boleh percaya ke tak cerite ni.mcm kurafat pun ade.tapi mase tu yg betulnya memang ade yg nampak dan mengaku pernah diketuk pintu rumahnya oleh pocong ni.(ketuk pakai kepala la kot)...dan yg sahih aku tau,ade member2 aku sendiri yg berniaga buger lari lintang pukang bile pocong ni singgah kat stall diorang.(tak mungkin sebab nak beli buger)..mase tu memang seram gak la kalau nak keluar malam...

kalau ade antara korang yg tau cerite ni,ce cite..ce cite...

Last edited by medangmru on 18-11-2013 01:49 PM

Rate

1

cian pocong tu.. dia lapor nk nk makan burger.. tapi member2 ko g lari plak..

Agak2 pocong tu sama tak dgn hantu golek?sebab dulu masa kecik aku duduk paloh,kluang..arwah abah aku keje ktm.so kami suka lah main kat rail..kalau nk pg ada 1 kg tu kena lalu rail.mak angkat arwah mak duduk kat kg tu..ntah ada malam tu mak aku pg sana,masa nak balik tu kena kacau dgn hantu golek tu..dia macam pocong jgk cuma dia bergolek2..mmg selalu lah org jumpa..mak aku kata mmg dia nk mntk org tlg bukak kan ikatan dia...tapi siapa yg berani kan?..huhuhu..

alihkan keyboard kau cepat. nanti rosak penguin tu pijak2!

norhaz posted on 8-3-2013 03:33 PM
Agak2 pocong tu sama tak dgn hantu golek?sebab dulu masa kecik aku duduk paloh,kluang..arwah abah ak ...

setau aku pocong dengan hantu golek ni same je..name berbeza ikut posisi beliau je.hehe...kalo die tgh diri dan lompat2,name die pocong..tapi bile die bergolek tukar jadi hantu golek.ape yg aku tau kalau nampak pocong ni,kalu dibagi pilihan antara 2,baik la pilih time die berdiri.sebab kalu die tak diri terpacak je,die just lompat2 toink2..tapi kalau kite nampak time die baring,get ready je la...ko pakai kereta f1 pun die buleh kejar......

PeramahYangAmat posted on 8-3-2013 03:38 PM
alihkan keyboard kau cepat. nanti rosak penguin tu pijak2!

takpe aku bela penguin tu..hihi..

Follow Us
Kalau bab pocong ni aku memang tak pernah alami sendiri, tapi banyak cerita aku dengar dari mulot ke mulot antaranya kalau pocong suruh bukak ikatan dia, lepas tuh kalau korang bukak korang akan jadi kaya. Taktahulah kaya macam mana . Macam-macam lagi yang aku dengar ..

norhaz posted on 8-3-2013 03:33 PM
Agak2 pocong tu sama tak dgn hantu golek?sebab dulu masa kecik aku duduk paloh,kluang..arwah abah ak ...

sama la tue..pocong ke, hantu golek ke, hantu bungkus ke...satu jenis jinn yg suke rope bentuk mayat berkapan nie...

Ooo..samalah tu ya..ingatkan kot spesis lain plak..tapi agak2 naper dia kdg bergolek kdg melompat..
Ikut suka die ker or terjatuh sebab tu bergolek..huhu..

syukurlah selalu drive malam2 blum jumpa apa2 lagi, yg pernah sesat termasuk taman nirvana kubur cina nilai itu adala sekali

norhaz posted on 8-3-2013 05:02 PM
Ooo..samalah tu ya..ingatkan kot spesis lain plak..tapi agak2 naper dia kdg bergolek kdg melompat..
...

nnt kalau jumpa try la tanya dia..."tanya sama pocong apa sebab golek2..." hahahahaahahaa

Hahaha..tak nak aku jumpa dia..

mnSK posted on 8-3-2013 08:43 PM
nnt kalau jumpa try la tanya dia..."tanya sama pocong apa sebab golek2..." hahahahaahahaa
...

ko agak2 apa dia jawab

stryder_cats posted on 9-3-2013 08:59 AM
ko agak2 apa dia jawab

"Td Saya dlm  keadaan berdiri, tersalah step melompat,  tu yg  terjatuh  tergolek, nk Bangun balik dah xboleh..

aku tengok tajuk je ''tolong bukak..tolong bukak..'' dah tau mesti pasal makhluk nih

EncikKacang....tolong bagi tajuk k...

Comments

wahh dah jadi SMod ehh med...tahniah bro...  Post time 18-6-2014 01:07 PM

ade citer amukan pucong kt kg aku...saksi ayh, abg,,adik, org2 kg..lebih smnggu jd gk br setel..jd thn lps..nk citer tp nnt aku on pc dlu..sdh taip kt phone kecik ni..

sy pnah jmpa pocong pukul 3:30am. Dia mnta tlg buka ikatan di hujung kaki serta hujung kepala. Sy terpk mgkn jd kaya lps tlg ini pocong. Lalu sy buka ikatan dgn tgn terketar2, dlm minda sy berkata jgn takut... pk kaya je semua akan slamat.
  Selamat dibuka ikatan harammmm... pocong itu trus menggerak2 kan kaki ngan gaya running man n berkata everyday im shuffling~
harammm.. impian aku bekecai

din_atos posted on 10-3-2013 08:51 AM
sy pnah jmpa pocong pukul 3:30am. Dia mnta tlg buka ikatan di hujung kaki serta hujung kepala. Sy te ...

patutnye kau join la same shuffle ngan die. sian dia shuffle sorang2.

ni mmg kisah benar la.. anak jiran aku merangkap second cousin aku kene kt kg.. so sedara aku ni ngan lakinye time tu baru je kawen. so balik kg pun ber2 la.. kg aku ni ekceli mcm ade 2 jalan masuk. diorg masuk ikut selatan. yg ikut selatan ni mmg kene lalu surau dan blakang diorg kawasan kubur. tp jln ni agak sunyi keliling kebun je dan mmg takde lampu jalan...so satu pagi yg sunyi tu diorg pun balikla.. tgh2 sembang tu ..tu dia.. ade pocong menumpang blakang keter diorg... tp lepas surau je pocong tu terus lesap...mmg tobat la diorg nk balik malam2...