CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ms.Atilah

My Bff vs My Bf

Johnyblaze87 posted on 27-8-2014 06:24 PM
Ini pun jadi problem? Berapa umur ko ni. Sekolah lagi ke.

Ko ni macam joyah .. dok sebok tanya2 umur... ko dah ada gf ke?? orang mintak pendapat bukan mintak ko tanya itu ini macam paparazi

Ms.Atilah posted on 28-8-2014 08:29 AM
Thankssss...... slowly tak layan M la kan? sebab sejak dengan F ni , memang aku jarang msg2 M. seb ...

slowly ke all off ke tu kena tnya diri sndr..yg mana ko boleh buat..tapi better bagitahu F kalau ko slowly tak nak layan M..karang bala plak kalau ko dh janji taknak jumpa M tapi ada msj2 M lagi

cara terbaik adalah sbnrnya bawak F jumpa M taknak ke..mane tau nanti diorg berkawan..ko boleh jumpa2 lagi

Pergkhhhh!!!! truecolours dah kuar dari si F...siaplah..awak...nanti kawin lagi mereng..
When a guy love u...dia harus percaya awak...die bukan lagi somi awak...dah awal-awal dah tunjuk true colors..ingat anak kucing kaaa..boleh dimiliki..

So think about it...sumtimes...bff tuhlah cinta sejati..tapi selalunya kita tak mengenali..cinta kita..apabila dia pergi..baru kita sedar..

For F.."wey hang dok cemburu sangat, awat dah jadi bini hang ka?, You don't trust her love..and hang takut sangat..kehilangannya..." Ni ada ayat kat hang..."sedangkan tunang orang, bini orang  kebas..nikan lagi hanya BF".. Kapal terbang pon hilang..

Kalau ada jodoh tak kemana...sumtimes dah ada jodoh pon..sebelum dapat cantik sangat..kentut pon Wangi..dah dapat dah tak cantik lagi..kentut lari sebatu..Sorry..for what I m saying..

Just go out..with your bff..selagi hang bukan isteri si F..U neva know..siapa jodoh hang yang sebenarnya...Hang merancang..tapi allah lagi perancang cari jodoh terbaik untuk hang..Wokeh selamat..

F, trust ur woman..ok..Fer TT..dun weri..if F love u..he'll be ok.

Minta maaf fer using harsh words..ok..gua chow..Anatshia Cat woman. Last edited by anniehanida on 28-8-2014 09:50 AM

Ms.Atilah posted on 28-8-2014 08:29 AM
Thankssss...... slowly tak layan M la kan? sebab sejak dengan F ni , memang aku jarang msg2 M. seb ...

Yes.. slowly. just layan benda2 yg penting jelah.. lama2 u akan comfort with that.

ala tt slagi ko xkawen ko ade hak buat pilihan teman idup ko..
lau ko rasa ko lg syg M kne brani bdepan risiko la..
jgn pakse dr plih F n pastu kawen mroyan cri M balik..
jgn ckp aku xnasihat lak..

tiramisuu posted on 28-8-2014 09:10 AM
slowly ke all off ke tu kena tnya diri sndr..yg mana ko boleh buat..tapi better bagitahu F ka ...

Maybe firstly slowly laa. lama lama nanti mungkin aku terbiasa bila takde M .. aku cuma cakap dengan F aku cuba buang M supaya dia takde syak wasangka dengan aku apa apa. F okay je setakat ni. sebab aku tak jadi jumpa M.

Follow Us
kiLogram88 posted on 28-8-2014 10:15 AM
Yes.. slowly. just layan benda2 yg penting jelah.. lama2 u akan comfort with that.

thanks ya

aku cuba la buat apa yg korang suggest ni ..

nordiana87 posted on 28-8-2014 12:22 PM
ala tt slagi ko xkawen ko ade hak buat pilihan teman idup ko..
lau ko rasa ko lg syg M kne brani bd ...

Betul tu, skrg aku memang tgh mind set untuk setia dengan F sebab aku dah nak tunang dengan dia .. tak baik kalau aku tetiba cancel tunang. tapi aku tak bagitahu M yang aku nak tunang pon .. takpe ke?

anniehanida posted on 28-8-2014 09:48 AM
Pergkhhhh!!!! truecolours dah kuar dari si F...siaplah..awak...nanti kawin lagi mereng..
When a guy ...

Memang pada mulanya dia cemburu bila saya cakap nak keluar dengan M. (sampai saya merajuk sebab dia tak bagi). then few hour dia pujuk. dia cakap nak pergi.. pergilah dia taknak saya rasa terkongkong . tapi me pulak rasa bersalah.. sebab ayat dia ayat sedih

As salam...

cinta dan syg kat M..tp amik F jadi bf...  mmg la jadi lagu nie...

aku rasa kalau M...cakap dia ready utk jd BF dan somi ko...sure dan2 ko tinggalkan F kan...mungkin sedikit rasa bersalah jek...

baik ko terus terang dgn M...ko nak bertunang dahhh....dan korang dah tak leh rapat mcm dulu....terima la hakikat tuh...sbb... M pun tak nak ada hubungan yg serius dgn ko....

so..sayangi la org yg menyayangi ko...

akula203 posted on 28-8-2014 04:53 PM
As salam...

cinta dan syg kat M..tp amik F jadi bf...  mmg la jadi lagu nie...

Wasalam ..

aku sebelum jadi gf F. aku pernah confess dengan M pasal perasaan aku. tapi dia yang tak ready .. that why aku pilih F. mungkin aku memang perlu terus terang dengan M yang aku nak tunang .. maybe dia akan faham...

kenapa u tak kenalkan aje your bff tu ngan bf u..

me ada bff, mamat slovakian, me kenal masa me travel kat india 2002.
rapat sangat kami, tetiap hari chat, walau tinggal jauh no hal sebab kami rapat.

then me jumpa my husband, orang pertama me bagitau me ada bf adalah my bff.
orang pertama me bagitau me nak kawin ialah bff.

oh coz me bagitau my hsuband me ada kawan baik lelaki.

dah lama dah me kenal my bff tu, 12 tahun kan..
me kenal my hsuband 10 tahun plus kawin.

my bff tu pun dah kawin, anak pun 2. so kami berkenalan masa kami sesama
bujang gitu, pernahlah jatuh cinta sebab my bff ni sungguhlah bijak sekali, dia create software ni
masa usia dia 12 tahun, tak habis university tapi ada syarikat programm. sendiri ni
dan hansemlah jugak, omputih kan so oh coz me terjatuh hati sebab me suka orang bijak

mungkin sebab kami duduk jauh so no problem cam u, tapi
this mamat ni mainkan banyak peranan dalam hidup me sampai hari ini.
kalau me ada masalah, me tanya dia sebab kebijaksanaan dia boleh kasi me jawapan
yang me nak, ialah aklau tanya my husband, melibatkan emosi so jawapan kureng

kalau me chat dengan dia, me bagitau my husband apa me bualkan..
my hsuband selalu jawab cam ''that clever martin''...

hidup ni tambah best bila ada kawan sehidup semati dan suami
yang mencintai tidak berbelah bagi...

u kena kenalkan bff u dengan your husband aklau u nak berhubungan antara korang berdua berlanjutan...

2008 me pegi europe, lawat my friend tu ngan my husband, seminggu dengan dorang,
me kenal isteri dia, anak anak dia, his parent dan adik dia.. my husband siap usik lagi
yang mak my bff tu mesti harap me yang jadi menantu dia sebab hari tu asyik peluk me aje..
bini my friend cam straight sikit sebab keja pun judge, so cam tak mix aje dorang berdua

Last edited by faraway1 on 28-8-2014 03:40 PM

Uols sayang org lain tp bertunang dgn org lain? I smell trouble trouble trouble...

Dik..x semua pasangan suka partner die.ada hubungan terlalu baik dgn jantina berlawanan...

Klu akak pon..boleh nk kwn..tp make sure akak pon berkawan jgk dgn org tu..klu sorok2 camni..sapa x curiga..klu u mmg nk kawin dgn f..start lah berlaku jujur...yoyr life will be his life..and his life  will be yours

Jgn duk buat lagu ni kat pasangan..cuba bayangkan klu dh kawin nnt..f ada besfren pompuan..keluar berdua..slalu msg2 kongsi masalah...as wife apa perasaan u?

Ms.Atilah posted on 28-8-2014 05:21 PM
Wasalam ..

aku sebelum jadi gf F. aku pernah confess dengan M pasal perasaan aku. tapi dia yan ...

yup mmg perlu...

dan ko tak nak confes dgn M ko dah nak bertunang sbb ko masih menaruh harapan kan....

sian kat F....dia cuma memiliki body tp bukan hati...

so better ko confess...dan tgk reaksi M... kalau dia hepi utk ko...lupakan terus M..sbb kalau tak..hati ko akan tetap kat dia..

kalau M pulak...menyatakan dia dah ready utk terima ko skrg....better ko terus terang dgn F...biar dia sedih skrg...dari sedih selama2nya..

dan ko pulak..tak payah nak kesian sgt kat F....sbb ko tak mampu memberi hati ko kat F jika M sanggup menerima ko...

biarkan dia sedih...sebab sedih tu sementara jek...lelaki biasa nya akan cepat pulih...

akula203 posted on 29-8-2014 09:02 AM
yup mmg perlu...

dan ko tak nak confes dgn M ko dah nak bertunang sbb ko masih menaruh harapan  ...

firasat aku ........ M taknak dengan aku. cuma perasaan aku je still ada kat dia . tu la yang sekarang ni aku kena buang dulu .. perasaan aku dekat M

Ms.Atilah posted on 29-8-2014 09:10 AM
firasat aku ........ M taknak dengan aku. cuma perasaan aku je still ada kat dia . tu la yang seka ...

cam ne la ko nak buang kalau masih lg berchat..bertemu....makin berkembang ada la....

nak buang..jgn chat..jgn jumpa...InsyaAllah..perasaan tu akan ilang ckit2......

tp pasti sukar..sbb sukar utk menahan perasaan ko tuh kannn....

tp ingatla....tak guna menanti buah yg takkan gugur...amik la ayat ni sebagai motivasi...

siputsedut posted on 29-8-2014 06:25 AM
Dik..x semua pasangan suka partner die.ada hubungan terlalu baik dgn jantina berlawanan...

Klu ak ...

Memang perasaan i hancur kalau dia ada scandal or what. so far dia memang takde buat macam tu   kalau dia msg perempuan pon me dah tarik muka dengan dia .. then dia terus tak layan that girl.. i hope i can be like him ..

faraway1 posted on 29-8-2014 04:37 AM
kenapa u tak kenalkan aje your bff tu ngan bf u..

me ada bff, mamat slovakian, me kenal masa me t ...

your are lucky girl .. so far you takde ke gaduh dengan hubby bila you chat2 dengan dia?? your hubby tak marah atau curiga??

akula203 posted on 29-8-2014 09:15 AM
cam ne la ko nak buang kalau masih lg berchat..bertemu....makin berkembang ada la....

nak  ...

i dah tak msg dia since raya .. so you rasaa i patut teruskan ke? i memang nak lupakan M. sebab i taknak F kecewa dengan perangai i ..