CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: bukankakros

yang dikejar xdpt yang dikendong berciciran

lunalisa posted on 2-9-2014 04:02 PM
mcm x matang je susun ayat..pisang sekarang mahai,setadang pun dh berapa...pisang goreng 5biji 2ring ...

hehee sy mmng xmatang pun.. sume jd lintang pukang sbb main taip je ikut emosi.. mcm ayat bdk skola mnegah, padahal sy dah 20an

macam ni la adik, kalau dia serius nak berkawan dengan adik, dia takkan biarkan hubungan tu
setakat tegur-tegur dan berlalu tinggalkan adik macam tu jer dalam tempoh yang lama, sampai adik dah mula rindukan dia..

tapi, dia akan usaha untuk berkawan dengan adik, no matter what respon adik, unless, adik sendiri yang langsung tak bagi hint atau respon suka dengan layanan dia untuk berkawan, sebab tu dia blah..

sebagai contoh, takkan tegur-tegur, usik-usik sajer kan? takder mintak no telefon?
kalau dia ada mintak no telefon, tapi adik yang tak bagi, then adik pon xlehlah nak judge dia sweet talker.. sebab adik belum kenal dia lagi.. just kenal gitu-gitu je, tak beri ruang dan peluang..

but then, adik pun tau konsep redha kan? so redhalah yang si dia tu bukan ditakdirkan untuk adik..
jangan merindu-rinduan lagi dah pada orang yang dah pergi.. get a life, move on..

lepas ni, beri ruang pada diri sendiri untuk lelaki mengenali adik, dan untuk adik mengenali lelaki..

lepas tu, nilailah dengan mata hati, dengan akal fikiran, adakah lelaki itu sesuai untuk dibuat suami..

bunga_lestari posted on 2-9-2014 05:33 PM
macam ni la adik, kalau dia serius nak berkawan dengan adik, dia takkan biarkan hubungan tu
setakat ...

ahhaa...well said sis...
saya fikir inilah 2-3 porumer termasuk sy maksudkan.tp cepat benar tt ni sensitif.

bukankakros posted on 1-9-2014 11:23 PM
miss communication.  Brdasarkn komen kalian, kalian assume sy ni batak nak couple kn.
sy ada bgtau ...

u silap. xde i meluat kt u. simpati ada. kita sembang dunia maya sebab tu u boleh luahkan perasaan. u x rasa malu pun kan. i faham cuma i xnak u tertipu sebab tu i nasihat, kalau sesama suka, bawa jumpa famili u. orang tua ni makan garam dulu dr kita & luas pengalaman, sekilas pandang pun dia tau si lelaki tu boleh jaga u atau tak.. bab kahwin pulak, tanggungjawab nafkah isteri, anak2 dipikul lelaki. u xyah risau kalau lelaki tu bertanggungjawab & benar2 ikhlas nak peristerikan u. xpi u nk bantu x salah, elok. kalau u rasa nasihat i ni x faedah, u abaikan lah. lagi, nampak u dh bertekad. nasihat i ni pun sebab terpanggil ke sini, memang ikhlas nasihat untuk keselamatan u. wish u the best. wassalam.

bukankakros posted on 1-9-2014 11:23 PM
miss communication.  Brdasarkn komen kalian, kalian assume sy ni batak nak couple kn.
sy ada bgtau ...

aku sure kawan ko berdua yg ending bagus dgn ending x bagus tu bertaaruf dengan niat nak berkahwin

btw, nk kenal laki tu sweet talker ke tak..susah..sbb org kalau nk tunjuk baik..dia pandai je menipu tunjuk yg baik2 utk dapatkan sesuatu..kekdg ppuan bila sayang sgt, kalau laki tu teruk pn..dia still indenial dan terima laki tu balik.cuma Allah je boleh tlg..banyakkan smyg taubat dgn istikharah..kekdg kalau dah susah sgt tu, mamat pes dah be gf, mamat kedua sambung blajar..anggap je diorg tu sebenarnya bukan yg terbaik utk ko..sbb tu diorg mudah dtg dan pergi

aku xde cakap salah nk berkawan dgn diorg..aku cakap salah kalau nk bercouple since penampilan ko bagus..biarlah penampilan selari dgn perangai...kalau ko boleh kekalkn jumpa lelaki beramai2 smpi kahwin alhamdulillah la..maknanya ko berjumpa dgn lelaki yg bermatlamat taaruf sama mcm yg ko nak

lastly, aku bagi komen kat mana2 thread semua sbb aku ikhlas nk komen..kalau ko salah faham, mungkin jugak sbb communication secara ni x brapa nampak berbanding ckp depan2..since ko ckp ko tak byk bergaul dgn lelaki..sbb tu ko payah nak kenal perangai lelaki..sbb tu aku ckp luaskan pergaulan supaya ko boleh nampak hint sama ada lelaki tu serius atau main2..lain bila ko kenal laki tu sbb minat dia dgn kenal laki sbb nk berkawan saja..aku sendiri pn pernah je sound desperate nk kawin dgn kawan2 laki..tapi sbb aku tau kawan2 aku tu jenis selamba so aku terima je la kutukan diorg

sue_0684 posted on 2-9-2014 06:59 PM
ahhaa...well said sis...
saya fikir inilah 2-3 porumer termasuk sy maksudkan.tp cepat be ...

ha'ah, kita baca sekali kita dah faham.. tp tup2 ayat panjang berjela, sentap..
rupanya tak faham.. harap dengan sedikit contoh tu dapatlah tt faham..

Follow Us
learn to control your emotional..early 20s is very challenging in controlling emotion.

kalo mamat techncian tu serius dgn ko....mesti dia cari ko dulu....

2orang yg ayat ko tu sengaja tayang awek dpn ko tu. Konon dh ada pggnti ko. Dh xtrgila2 kt ko dah.

Ko muda lg dik. Akan jmpa ramai lg lelaki. Entah2 jauh lbh baik dr 2org tu. Ko anggp jela mmg bkn jodoh ko. Ko  pn lebih arif ttg qada dan qadar Allah.

Yg lepas tu lepas la. Xyah nk sedih2 lg. Akak paham prasaan ko. Kalo ada forumer yg bg nasihat berbisa tu..ko amik yg positifnye. Lain org lain caranya. Mgkin komen diorg tu blh jadikan jiwa ko kental skit.

Stiap kejadian ada hikmahnya. Mgkin Tuhan alihkan 2lelaki sbb msh sygkan ko. Manala tau kot2 ko hanyut bl becinta.
Slalu2 la pk positif

aku nampak ko yg tak serius...time org serius ko buat acuh tak acuh. time dah takde baru nak sedih2. ko nak perhatian tapi ko tak nak beri perhatian kat org...lelaki nih kalau jual mahal sgt lama2 dia menyampah. bukan suh jual murah tapi kalau ada yg serius nak berkawan ko beri la peluang dulu. cuma kena pandai tarik rambut dlm tepung lah. jgn sampai kena jerat.

senang kalu...ko suh je parent ko tolong carikan...habis cerita. then lepaskan segala 'gold' yg ko simpan tuh utk si suami ko. since ko pakai tudung labuh bagai, tak manis kalau berbicara dgn bukan muhrim jugak. satu lagi aku rasa ko nih jenis tak ramai kawan even perempuan sebab masalah komunikasi ko yg terhad nih.

by the way 30an pakcik? habis kalau 40 an tuh apa? atuk? Last edited by lompatikam on 4-9-2014 05:04 PM

terharu sangat.. soryy sentap n xbapa matured ...  thanks sbb sudi bg pandangan.. skarang sy hidup normal mcm biasa.. malas nk pikir lagi

pm aku gambar ko.. aku kenenkan kat kawan aku yg tgh mencari jodoh. ni bukan majal org. aku memang suka tolong org (matchmaker) gitew..

ingat. aku xkan hilang. sbb aku xmencari. aku tolong org cari. mari.

gambar lucah aku terus report polis.

diorg main-main je la tu. obvious kot. kalau suka betul xde makna nya technician tu bagi kawan dia sama-sama mengayat kau. polis tu pulak... move on je la, siap show off awek bagai. Org mengayat tak semestinya dia suka. Saja test market, sepatutnya tengok kau pakai tudung labuh diorang hormat, bukan mengorat terang-terangan macam tu, nak taaruf sangat, dari situ pun dah nampak diorang bukan lelaki yang serius. Tak payah fikir sangat pasal kahwin, senang terbuai perasaan. Lagi satu, orang-orang yang pernah crush kat kau ngorat semua tak kisah la zaman sekolah ke zaman bila ke, jangan dikenang sangat, dari situ nanti mula la rasa menyesal la apa la, sedangkan diorang semua dah ada hidup masing2.

Jaga la diri tu betul2. Jgn buat org salah paham dgn imej tudung labuh hang yg represent Islam tu.