CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-SFG

Kenapa Ramai Yang Benci Pelancong Dari China

kambeng_masam replied at 11-5-2016 08:02 PM
Hahha...gitu rupanya....kalau aku ada dua tiga emak mertua barulah aku boleh buat perbandingan.
...

Tp peliknya mak aku tak berperangai begitu. Mak aku paling marah klu kami bazir makan. Dr kecik kami kena drill abiskan makanan di pinggan. Klu tak blh abis, jgn amik byk

Edited by Peterpan17 at 11-5-2016 09:37 PM
shielammb replied at 11-5-2016 05:35 PM
Yg ni aku sangat bersetuju, kekadang bukan perangai cina vietnam dll tapi bangsa kita sendiri mela ...

Ni budaya bukan setakat cina, Melayu,India semua sama. Aku panggil perangai derang ni, stuff their face with food. Mak mentua aku dr dulu lg mmg suka bazir makanan. Klu buat kenduri kendara masak bebanyak pastu terbuang saja psl terlalu byk walaupun dah bg2 kat tetamu yg dtg, jiran2. Ko blh bayangkan berapa byk makanan tu. Dulu aku blh sabar lg, tp lama lama aku hilang sabar. Aku tegur byk kali tak jln. Smp lah kami ke Mekah dan Madinah. Time lunch atau dinner buffet pun dia buat camtu. Aku tegur sikit2 je. Psl kat sana mulut kena jaga. Tp yg abis sabar tu bila kami buka posa kat hotel mana ntah aku pun dah lupa.

Skrg ni klu dia masak byk2, suruh kami tapau, aku mmg tolak tak mau tapau. Aku kata takde sapa nak mkn. Psl apa ko tau?? Klu dia tapaunya kami mkn, mcm nak bg mkn 10 org pdhal kami kat rumah berdua je. Berapa lama nak abis makanan tu?? Klu dia cedok nasi dlm pinggan kami, mcm gunung punya tinggi. ayoh!! Inilah aku skrg nak ajar dia jgn bazir makanan. Patutlah rezeki susah nak msk psl selalu bazir mkn terbuang mcm tu saja.

Berbalik pd perangai china mainland ni, aku rasa gomen derang kenalah buat sesuatu utk educate rakyat derang tu supaya behave properly klu gi oversea. Hari2 jd topik hari hari msk internet cerita psl perangai buruk orang derang. Eh!! tak malu ke. Pelik betul.

da terkena during our recent vacation kt redang.. bab ckp mcm petir, mcm style marah2 tu mmg 1 hal.. lepas tu laki aku ckp, mmg btl laa perangai dorg selagi ade ruang kt pinggan tu selagi tu die nk sumbat2 mknan.. lepas tu menggunung mknan dlm pinggan..pelik btl perangai dorg.. potong que! selfish dan x menyebar2..

masa pegi snorkelling trip and nk naik boat masa nk blk, dorg ni punye x menyabar mcm boat tu nk lari tinggalkan dorg.. aku yg preknen ni die slambe jek langgar.. aku mmg tgu jek kt bench, korg beratur laa tgu n naik dlu..mmg aku x kuasek nk saing!! dah la panas.. punye laa serabut dengan perangai dorg ni smpi aku pening kepala, xle tahan sbb mcm serabut sgt2!!!..

so aku mmg ckp da kt laki aku, silap besar amik package dengan laguna.. konon  nk duduk resort mahal hotel bilik cantek.. rupanye lg serabut!! tobat betul..aku xkn holiday kt Negara dorg..

owh pengalaman 1st da penah kena jugak masa kt airport CDG, Paris. masa nk claim VAT.. resit kemaen pjg, claim laa CC..ni tak claim cash jugak..kt die jek da 30min..lepas tu smpi turn kitorg, cash abes.. kitorg plak kena turun bwh..tu la ckp depa ni selfish!!!!!!!

EvieWanKenobi replied at 4-5-2016 06:25 PM
pas tu suka riuh rendah..
tak kiralah dalam lif ke, bas ke..

Memang! Cara dorang cakap itu annoying gila nak mati.

spiderman80 replied at 4-5-2016 09:39 PM
Orang seluruh dunia tak suka pelancong PRC tapi kerajaan seluruh dunia suka kat mereka.

Betul. Ramai negara2 luar tak suka cina mainland. Aku pernah travel dengan dorang, orang luar memang tak suka puak ini jugak.

manehnya replied at 5-5-2016 10:47 AM
yeap mmg pengotor dan pentingkan diri sendrik..

ku lebih selesa bergaul ngan kaum kokesen

Tapi chuols kena tau cina mainland ini tak suka kaum2 kokesen.

aku pernah rapat dengan dorangand they hate US. kalau bab2 berkawan, aku prefer omputih lagi dari kaum communist ini.

Follow Us
Peterpan17 replied at 5-5-2016 11:00 AM
Cina bukit Msia mmg perangai serupa Cina mainland. Tp yg educated tu ok lah. Takdelah menyakitkan  ...

Memang ramai negara2 luar tak berkenan dengan cina mainland pun.

Artemesiaa replied at 5-5-2016 12:31 PM
Kebanyakan yang datang melancong ni asal dari luar bandar.  Mereka ni dapat duit durian runtuh hasil ...

Dorang ini perangai macam tahpape, tapi boleh kot belanja banyak barang dekat luar negara and melancong dekat negara mcm2. Kerajaan dorang tolong eh?

mesmerize replied at 5-5-2016 08:18 PM
pengalaman kat HK dulu bangsa ni mmg tak reti langsung nak beratur. dengan muka kerek babi selamba t ...

Dorang ini mana suka matsalleh. kalau ada orang bagi ticket free pergi cina pun aku tak hingin weyh.

Missfadh replied at 8-5-2016 03:26 PM
Biasa kena dgn prc ni, cakap macam pakai mikrofon. Kuat sangat. Cakap pulak mcm feeling2 marah2. Dio ...

Dorang ini ada sifat macam feeling feeling lagi dijajah. rasa ada hak yang orang ramai kena ikut palatao dorang punya budaya n bahasa.

memang ramai tak suka kaum ini dari tanah beso.

nuralisa replied at 11-5-2016 02:19 PM
yg terlebih kiasu cina singapore..
kalau korg check in hotel, depan tu singaporean mampuihla menungg ...

Rimas tak duduk sana 7 tahun? Macam mana pengalaman?

Peterpan17 replied at 11-5-2016 09:36 PM
Ni budaya bukan setakat cina, Melayu,India semua sama. Aku panggil perangai derang ni, stuff their  ...

Itu kalau pergi luar negara, ramai tak kenan dengan puak2 ini. dorang enn mcm komunis. governemnt dorang lagi suka kot.

jambatannetizen replied at 31-10-2023 05:47 AM
Tapi chuols kena tau cina mainland ini tak suka kaum2 kokesen.

aku pernah rapat dengan dorangand ...

mm kay, kokesen pun nyampah puak2 ni.. but nowdays, china's ni duit dia besar n belagak lg teruk dng perangai x betamadun

manehnya replied at 31-10-2023 08:57 AM
mm kay, kokesen pun nyampah puak2 ni.. but nowdays, china's ni duit dia besar n belagak lg teruk d ...

aku pernah travel dengan dorang. Kokesen memang ramai tak ngam dengan puak2 ini. bukan kokesen je, negara2 lain pun sama mcm middle east, india dll.

Duit they all besar ke? Bukanke lagi rendah dari matawang kita? Yg aku tak faham dorang ini perangai mcm s*al, tapi banyak duit ehh jalan2 oversea.

They cheat & are bloody racist.

jambatannetizen replied at 31-10-2023 03:17 PM
aku pernah travel dengan dorang. Kokesen memang ramai tak ngam dengan puak2 ini. bukan kokesen je, ...

Duit deme mebbe kecik tapi deme byk duit mebbe sbb cost of living rendah..
Ramai jahh hantaq anak2 pi blajaq oberc.. tatau la mana dpt duit tu.. penduduk satu biliyun bayangkan kalau dpt juai sebatang pensel untung seposen dpd 0.1% population setiap tahun.. untung mcm tu kott.. plus deme ramai juai beli pakai sopie lazada tiktok bagai dan aktif buat social media accounts utk jana pendapatan..

manehnya replied at 31-10-2023 08:57 AM
mm kay, kokesen pun nyampah puak2 ni.. but nowdays, china's ni duit dia besar n belagak lg teruk d ...

bukan kokesen je yg tak suka puak2 ini. ramai tak suka dorang ini.

datang negara orang lain, mmg berlagak semua kena ikut rules depa.

jambatannetizen replied at 18-12-2023 02:19 PM
bukan kokesen je yg tak suka puak2 ini. ramai tak suka dorang ini.

datang negara orang lain, mmg ...

iyalah, yg sedehnya pengendali homestay kt mabul tu byk dah ikut peel depa,

layan je minum2 kat resort, lepast dinner performance dlm chinese, kita yg malay ni, like eh ni cuti kat malaysia ka china?

Tinot7 replied at 18-12-2023 09:31 AM
Duit deme mebbe kecik tapi deme byk duit mebbe sbb cost of living rendah..
Ramai jahh hantaq anak2 ...

i rase mebbe government dorang ini banyak tolong kot, tapi tetap bodoh takmau campur bangsa2 lain,

tapi hati tu tetap nak pergi oversea melancong. Mcm manatu? Dorang ini dtg negara orang tetap berlagak mcm negara mainland tu bagus sangat.

manehnya replied at 18-12-2023 02:46 PM
iyalah, yg sedehnya pengendali homestay kt mabul tu byk dah ikut peel depa,

layan je minum2 kat r ...

Cina oversea takpa. Jgn cina mainland

Cina indonesia, cina malaysia pun ramai kutuk dorang2 ini.