fly_in_d_sky Publish time 15-4-2005 12:50 AM

hmmm seronok gak tgk Explorace
tak sangka Vanessa n kwn dia leh sampai peringkat semi final
team yg pakai baju merah tuh ....
reserve team ker?

ada sapa nak predict sapa yg bakal menang RM 100, 000??

kogepang Publish time 15-4-2005 08:44 AM

aku actually sblm ni dok rasa2 hanif n partner menang.
tp semalam bila tengok dani tu mcm ok gak kalo diorang yg menang.
tp apa2 pun aku xnak moms yg menang lar....:no:.....ntahlar, sbb aku rasa diorang sbnrnya kurang sikit tp nasib baik aje.

dah last sampai kena buat penalty pun leh sampai dulu sbb driver dia bawak smoothly.....mcm tak aci laks......tp ye le xplorace ni memang ada sikit gantung pada nasib gak.

dah diorang sampai dulu pun, korang perasan tak diorang jugak yg akhir sekali finish up the task.......memang kurang lar diorang ni.

tp ntahlah, aku tengok macam task2 yg dibagi dalam xplorace ni macam tak membenarkan diorang ni nak gap jauh2 sangat.

(1) dah elok hanif n partner leading.......dok diorang tengok peta, geng lain pun mai..........kalo aku pun main ikut aje lar.Last2 semua sampai lebih kurang aje kat pejabat mas tu.
(2) macam nak carik kunci ke apa ke kat apa land tu, amir nampak dulu, kalo aku pun aku ikut aje lar.......
so macam tak leh gap jauh2 sangat lar....bosan laks rasa.

tp aku harap final round nanti macam final round macam pusingan pertama......where diorang can decide mana diorang nak buat dulu, bila camtu baru ada gap.

tp aku suka tengok masa partner hanif tu (tak terkeluar nama dia, malas nak cari) enjoy makan sotong tu, try to enjoy actually diorang tu, siap cakap emm..sedap gak yek....pastu high five.

LittLeBriDe Publish time 15-4-2005 10:44 AM

lagi satu dialog amir kt driver hampeh tuh...

"kampung die sendiri pun die tak tau jalan":lol:lol:lol

dak_ker Publish time 15-4-2005 10:46 AM

sape menang yer.. tak saba nak tau

LittLeBriDe Publish time 15-4-2005 10:51 AM

Originally posted by fly_in_d_sky at 15-4-2005 12:50 AM:
hmmm seronok gak tgk Explorace
tak sangka Vanessa n kwn dia leh sampai peringkat semi final
team yg pakai baju merah tuh ....
reserve team ker?

ada sapa nak predict ...

kalo tanya aku...amir n dani larr jawapnye:pompom::pompom::pompom:
biar si amir tuh dpt gi ngk final world cup nx year...:)

fly_in_d_sky Publish time 15-4-2005 11:00 AM

Originally posted by LittLeBriDe at 15-4-2005 10:44 AM:

he he he he
tu ayat pedas
n kira nasib baik drebar tuh tak faham bahasa melayu
kalau faham .... naya jer ..........

LuCkY-sTaR Publish time 15-4-2005 12:10 PM

Pasangan Hanif dgn Narin ni cam berlagak je, yg pompuan tu le
masa last kena interview, pompuan tu bole berlagak lagi kata diorang bole lawan, mcm senang aje, cheh!
yg couple dia plak muka semacam aje, mcm tak suka dgn apa pompuan tu kata

yg makan sotong hidup kat Korea tu mcm Amazing Race 4
diorang pun kena task gitu gak
eee.. mmg termuntah le mkn benda hidup2 mcm tu

apa2 pun, Lucky sokong Amir & Dani, & working moms
masa Vanessa pakai baju Korea tu cari bahan buat kimchi, teringat citer Changjin.. hehe.. nampak lawa dia masa tu

tak jauh beza masa diorang pun
jadi sapa2 pun tak ada advantage
kena la race habis2an

bestnyer dpt gi Korea

kay_k Publish time 15-4-2005 01:04 PM

Originally posted by LuCkY-sTaR at 15-4-2005 12:10:
Pasangan Hanif dgn Narin ni cam berlagak je, yg pompuan tu le
masa last kena interview, pompuan tu bole berlagak lagi kata diorang bole lawan, mcm senang aje, cheh!
yg couple dia...

:setuju: Setuju sangat.... Narin tu memang nampak cam perasan bagus jer...overconfident kot...
Aku nak Amir & Dani atau Working mom tu menang :pray:.

Nampaknya diaorang sampai hampir serentak...so kat KL nanti tak ada apa2 kelebihan. Dengar citer race kat Genting pun ada gak...cam best jer...

bherkk Publish time 15-4-2005 01:05 PM

aku sokong Amir & Dani.....kalau diaorg tak de rezeki.....biarla Hanif & Narin menang......tak suka working mom tu...aku pun cam sorang forumer kat sini....working mom tu tak de la seterror manapun cuba diorg tu lebih bernasib baik je......

tp mmg bengang gileeer kat driver Amir & Dani tu....cam sial je.....tempat/kg sendiri pun tak tahu jalan....sampai sesat barat dibuatnya.....dah la tak nak dengar cakap org lansung.......

norza_ptp Publish time 15-4-2005 01:42 PM

Originally posted by bherkk at 15-4-2005 13:05:
aku sokong Amir & Dani.....kalau diaorg tak de rezeki.....biarla Hanif & Narin menang......tak suka working mom tu...aku pun cam sorang forumer kat sini....working mom tu tak de la seterror ...

me too...tapi malam tadi tengok...macam nasib menyebelahi working mom je..and then masa last sblm daphne kata bye...tengok muka Hanif & Narin..sian je..cam tak happy..

anyway..tak de sesape yg bole inform us sapa yg menang...tak sabo nak tunggu minggu depan...

p/s ..suka kat Hanif ..cute

nazzad Publish time 15-4-2005 03:38 PM

huh....comelnya amir ..cutenya dia...manis......heheheh...sokong amir and dani ...harap2 they win....

suka gak tgk the moms....tenang jek.....

hanif and narin....tak suka...cam berlagak....

kEk_KeL@d| Publish time 15-4-2005 04:06 PM

Hanif n Narin sama2 kuat, tp derang tak mesra kamera.. so tak bes sgt tgk derang. working moms aku tak familiar sgt sbb tak tgk leg awal2 derang.. amir ngan dani tu suke.. sbb derang gile2 jugak ek.. sorg cam lousy gitu sorg lagi plak cam geek je.. kekeke.. kelaka... :bgrin:

ada satu pat semlm masa cari bahan nak masak tu 2 org tu bantai cakap hait! hait! aku punyela gelak... ingat bahasa korea ngan jepun ni sama ke..:2lol:

so kesimpulannya, aku mmg sokong dani n amir :pompom:

norza_ptp Publish time 15-4-2005 04:45 PM

Originally posted by nazzad at 15-4-2005 15:38:
huh....comelnya amir ..cutenya dia...manis......heheheh...sokong amir and dani ...harap2 they win....

suka gak tgk the moms....tenang jek.....

hanif and narin....tak suka...cam berlagak....

ye ke Narin & Hanif berlagak...????maybe dorang excited ataupon nak motivasikan diri..anyway...bio lah...

tapi dani & amir...mulut agak 'celupar' gak ye ( sorry for die hard fan mereka ):tq::tq::tq::tq:

working moms...diam-diam ubi...

bug_vengeance Publish time 16-4-2005 12:05 AM

format final 1st leg bodo
takde motif

scorpio_mmiv Publish time 16-4-2005 01:11 PM

Sengit betul saingan ni ... tak tau saper yang akan menang kelak.

LittLeBriDe Publish time 16-4-2005 03:15 PM

sonoknye....:lol:lol:lol
ramai yang sokong amir n dani nih...
:pompom::pompom::pompom:

LittLeBriDe Publish time 16-4-2005 03:25 PM

Originally posted by norza_ptp at 15-4-2005 01:42 PM:

anyway..tak de ses ...

neway..penerbit explorace nih..kama hj azman tuh member pada aunty aku..
aku cuba2 gak korek tp hampeh..aunty aku tak nak gtau..die kata die pun tak tau....huhuhu:cry:

[ Last edited by LittLeBriDe on 16-4-2005 at 03:30 PM ]

PEPPERMAN Publish time 16-4-2005 03:26 PM

bosan la Explorace ni....kost of the time, tengok doang beraksi....ada muzik nya sj..mcm hambar sj plak..then patut dia ada update la, sapa leading, apa ke-2...i'm talking about the finale n Korea...

minah_selekeh Publish time 17-4-2005 12:02 AM

Originally posted by LittLeBriDe at 15-4-2005 10:44 AM:

Tergelak minah time dia sebut dialog ni..........

minah_selekeh Publish time 17-4-2005 12:04 AM

Apa tujuan first leg kat Korea ni??? Cam takde motif je?? Anyway, minah sokong Narin ngan Hanif. Sape yang menang ek??? Sape yang tau, bagitau la minah, maybe yang lain tak mau spoiler..........
Pages: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23
View full version: Season 2 : Explorace (TV3 - Khamis) 9.30pm