tuty@mychibibox Publish time 27-9-2011 01:58 PM

Salam..

Saya dulu pakai clinique tapi tak serasi..muka jadi gatal2 n kering..

Setahun lepas saya pakai rania gold..memang disiplin pakai siang malam..memang serasi lagipun toner dia takde alcohol..

sejak preggy, saya tak pakai apa pun sampai la dah bersalin ni..Cuma amalkan banyak makan ulam2 pastu saya amik shaklee vitamin..

takat ni muka takde la naik berjerawat ke ape..mungkin sbb pemakanan kan jaga kecantikan daripada dalam..cubalah amik vit seperti b-complex, vit c n vit E sbb kawan saya cakap muka saya glowy..

winda_klose Publish time 27-9-2011 02:01 PM

ada x sesiapa yang pernah guna OXYuntuk mengatasi masalah ini...dr pencuci muka,lotion powdwer,moi ...
eyradanira Post at 20-9-2011 14:00 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

sy guna oxy acne pimple medication.sapu kt bghn yg ada jerawat,,,
    so for ok.jrwt cepat kejut,,,

sygabg1 Publish time 27-9-2011 02:01 PM

Replysygabg1

eyra xpernah cuba lagi compact powder OXY,eyra guna ronasutra,semalam baru...
eyradanira Post at 27-9-2011 13:49 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

vitamin saya ambik vitamin e dngan mirieca stem cell drink (sehari 1 sachet)...dlm mirieca tu dah complete vitamin for skin...untuk kuatkan badan,vitamin b kompleks,madu mcm tu la..tapi kalau makan vitamin kena minum byk air tau...dah umur meningkat ni supplement penting untuk support body...tapi kalau rajin exercise and jaga makan seimbang mmg enough and good..

sygabg1 Publish time 27-9-2011 02:05 PM

sy guna oxy acne pimple medication.sapu kt bghn yg ada jerawat,,,
    so for ok.jrwt cepa ...
winda_klose Post at 27-9-2011 14:01 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

yes setuju,ubat jerawat oxy (saya pakai oxy 10) cepat keringkan jerawat degil dan matikan kuman...

eyradanira Publish time 27-9-2011 04:39 PM

Reply 43# sygabg1

tq,sygabg1..eyra memang nk ambil balik vitamin,susah ati eyra dr pragnant sampai bersalin kulit jd kusam n kering ja..eyra rasa masalh eyra ni berkaitan ketidakseimbangan hormon dalam badan kot...eyra kena ambil epo rasanya..

eyradanira Publish time 27-9-2011 04:44 PM

Reply 42# winda_klose

aha,jerawat dh xdak cuma dk keluar ruam nanah..eyra tnya member eyra tidak balas chamical yg eyra pakai 2 yg keluar ruam nanah..bila dh abis keluar muka akan ok..xtaulah betoi ka x..nasib baik xtiggal parut ruam nanh ni,cuma merah2 ja..eyra gn scub st.ives kuranglah cela2 dimuka ni..

sygabg1 Publish time 27-9-2011 04:47 PM

Replysygabg1

tq,sygabg1..eyra memang nk ambil balik vitamin,susah ati eyra dr pragnant s ...
eyradanira Post at 27-9-2011 16:39 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

eyra,EPO good untuk balance kan hormone wanita ...but kalau certain women especially yg above 30 yg taksesuai dgn EPO, can replace with flaxseed oil..function sama but more mild...but ape2 supplement yg kita ambik pun make sure minum air suam byk k....tambahan, elok jugak kalau amalkan supplement magnesium bersama dgn supplement yg lain..boleh google fungsi magnesium...

eyradanira Publish time 27-9-2011 04:59 PM

Reply 47# sygabg1

tq,sebab byak bagi info yg berguna unk eyra yer...eyra akn praktikan..

cataleya Publish time 27-9-2011 05:20 PM

Reply 19# pinksarah

tu la kan ... same here with myself.dari elok2 muka tak byk jerawat ... terus muka tinggal parut... adush ... kononnya bagi tempoh 2,3 bulan for crisis ... tp makin lama makin byk jerawat... so i stop terus SKII tu ... guna balik original skincare yg dah bertahun2 i pakai ... nasib baik stop balik all those jerawat tu ... mkn masa jugak la nak hilang ... skrg ni ada parut sikit2 ..

sygabg1 Publish time 3-10-2011 10:25 AM

Replysygabg1

tq,sebab byak bagi info yg berguna unk eyra yer...eyra akn praktikan..
eyradanira Post at 27-9-2011 16:59 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

eyra,last weekend beli bedak oxy and whitening deep cleansing oxy since pencuci muka de wajah dah habis,ingat nak try oxy cleanser..lepas pakai okay rasa bersih dan licin and takde alahan (selalu kalau taksesuai akan naik rashes merah2 kat muka)...saya paling suka bedak muka oxy..rasa fresh je,muka nampak cerah,tak berminyak and lembap...saya beli colour natural beige..before this pakai bedak clean&clear pun ok..saje nak try bedak muka oxy..saya rasa better...plus dia ade triclosan untuk hapuskan jerawat..others yg sensitif dgn bedak biasa, patut try bedak ni...harga less Rm20..lagipun dermotologist tested..good untuk kulit jerawat sensitif macam saya..

eyradanira Publish time 3-10-2011 05:28 PM

Reply 50# sygabg1

eyra pakai ronasutra cam gatai merenyam ja kt muka eyra,eyra nk try jugaklah bedak oxy...OXY sekarang ada jual dalam 1 pek(Clearing Wash,Lotion Powder,Moisturizer)harga pun murah ja..

Update terkini - OXY
Masalah - kulit berjerawat,whitehead,ruam nanah,berminyak n sensitif akibat tersalah guna product kecantikan..
Minggu pertama - Blackhead Clearing Wash(Jerawat besar semakin mengecut,semakin banyak keluar ruam nanah,kulit jd kering,semakin banyak timbul whitehead dipermukaan kulit..)kulit jadi kering sebab eyra x guna misturizer..
Minggu Kedua - Lotion Powder Oil control Tighten Pores n St Ives Apricot Scrub(Jerawat dh hilang cuma meninggalkn parut,ruam dh beransur berkurangan,kulit jadi bersih n bila sentuh kulit kurang rasa kasar yang disebabkan whitehead,kulit kurang berminyak..
Minggu Ketiga...eyra baru ja beli oil Control Moisturizer SPF 15 td..so xtahu result lagi..n bakal beli bedak OXY papw next weeks eyra update lagi perkembangan kulit dengan penggunaan OXY..eyra puas ati akhirnya eyra jmpa jugak product yg sesuai dngan kulit eyra,sebelum ni eyra memang xpercaya dng product2 murah..sebab utama eyra cuba 1 per 1 product sebab eyra nk tengok perkembangan kulit eyra atas product OXY sebab eyra dh fobia kulit bermasalah disebabkan product yg ada chamical..

sygabg1 Publish time 4-10-2011 11:36 AM

Replysygabg1

eyra pakai ronasutra cam gatai merenyam ja kt muka eyra,eyra nk try jugakla ...
eyradanira Post at 3-10-2011 17:28 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

eyra, u should try the oxy whitening deep cleansing wash after jerawat dah agak kecut..best sgt guna..so far saya pakai ok..before this mmg susah sgt nak sesuai dgn pencuci2 mcm ni..the cleanser can make your skin clearer and moist too...rasa bersih and nampak cerah...saya pun tak sesuai pakai ronasutra sebab rasa gatal2 jugak..taktau kenapa..mungkin kulit kita tak sesuai...so far bedak yg sesuai clean&clear face powder warna blooming (ade acid salicylic) and oxy face powder warna natural beige (ade triclosan)..bedak2 lain mcm takberapa sesuai..kalau nak make up tebal2 sikit untuk function baru saya pakai bb cream for acne prone skin and top up dgn bedak kat atas.. pakai byk lapis.......kulit mcm kita kena pakai mineral base make up kalau nak makep up so it wont clog pores...

sygabg1 Publish time 4-10-2011 11:39 AM

kalau nak hilang parut jerawat dgn pantas dan cepat minum supplement Mirieca and makan vitamin e..memang sgt2 berkesan...trust me..

eyradanira Publish time 4-10-2011 11:48 AM

Reply 52# sygabg1

eyra pakai oxy blackhead clearing wash,whitening wash xpernah try lagi...yes,after guna jerawat besar mengecut..sebelum terjebak dng ronasutra eyra pkai bedak miyami,masalhnya asyik tumbuh jerawat ja pas pakai...memang eyra xsesuai kot dng ronasutra..eyra dh start pakai moiturizer oxy,kulit xberminyak n rasa kulit lembap..boleh x eyra pakai scrub st.ives apricot ari2 just cket ja untuk pudarkan parut jerawat..?

eyradanira Publish time 4-10-2011 11:50 AM

Reply 53# sygabg1

betul ka?jenama apa pun xpa ka..eyra nk g beli kat pharmacylah..

sygabg1 Publish time 4-10-2011 01:27 PM

Replysygabg1

eyra pakai oxy blackhead clearing wash,whitening wash xpernah try lagi...ye ...
eyradanira Post at 4-10-2011 11:48 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

eyra scrub kasar takle pakai hari2 kalau kulit berjerawat...nnti lagi byk minyak keluar...kalau marvel gel takpe la pakai hari2..itu pun kalau kulit sesuai...my advice kalau nak hilang parut cepat makan supplement...mirieca is the best untuk hilangkan parut2 sebab it contains stem cell..harga dlm RM160++ per box(30 sachet)..sehari satu sachet..kalau eyra ade budget boleh beli mirieca, ade jual kat farmasi guardian or watson...mmg elok sgt2 untuk parut and kulit kering...cepat je pudar parut2...kalau vitamin e pun bagus cuma lambat sikit la...ambik vitamin e yg mixed tocotrienols and tocopherol..paling murah boleh beli kat cosway time offer..

eyradanira Publish time 4-10-2011 01:44 PM

Reply 56# sygabg1

eyra bab supplement ni yg lemah cket..nk ambek supplement yg mana 1..nasib baik awak bagitau lau tau mau ari2 eyra tonyoh scrub kt muka..:$

aurorae Publish time 4-10-2011 02:07 PM

Kalau jerawat byk dtg masa sblm nk period je, biasanya sbb hormonal changes. Try makan capsule eveni ...
onespecialplace Post at 9-9-2011 19:47 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

saya pun jenis kulit berjerawat yg keluar masa hormon tengah naik.Lepas dok baca forum ni, saya cuba kapsul evening prim rose oil tu .... lagi teruk, terus jerawat naik tak berenti.Yg naik tu semua jerawat batu, berangkai2 macam ada akar kat bawah kulit.Masa tu baru makan 2 minggu, ada 2 botol lagi belum buka ... terus derma kat orang.

Bila pakai bedak sejuk, baru surut jerawat2 tu, tapi malangnya semua bekas jerawat ada kesan hitam.Sekarang ni dah takut nak pakai apa2 produk, teruskan aje pakai bedak sejuk.   Alhamdulillah dah takde jerawat batu, tapi muka dah berjeragat hitam sisa2 jerawat tu.Tak tau macammana nak rawat muka ni kembali.

sygabg1 Publish time 4-10-2011 02:32 PM

Post Last Edit by sygabg1 at 4-10-2011 14:36

saya pun jenis kulit berjerawat yg keluar masa hormon tengah naik.Lepas dok baca forum n ...
aurorae Post at 4-10-2011 14:07 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

yg saya tahu EPO is not to heal the pimples, the function is to balance hormones...so bila hormon balance, kita tak stress, tak moody dan tak berpotensi mendapat pnyakit yg disebabkan oleh hormon yg tak balance...tapi for some women termasuk saya,EPO tak sesuai because it too strong for me...so I replace with flaxseed oil, function sama...kadang2 badan byk toxin,sebab tu jerawat byk naik,pakai produk ape pun tak berkesan..so kena minum byk air kosong to flush out the toxin in our body...badan kalau kurang air kesannya bukan sekadar kulit jadi kering tapi jadi lebih dari tu...penyakit kulit spt jerawat dll,sakit buah pinggang,sakit/pening kepala,sakit perut,sembelit,lemah otot,lenguh2,mudah demam dan mcm2 lagi lah...kadang2 penyakit yg takjangka pun disebabkan kekurangan air dalam badan...

sukeje Publish time 4-10-2011 08:35 PM

Saya pun penah ade masalah yag same. Setelah di kaji selidik dan try bermacam product. Product ni la terbaik. Tapi saya jenis muke kering. Muka berminyak saya x jamin tau

Cetaphil. Carik kat watson or guidian. carik bahagian body wash. bukan bahagian pencuci muka. Beli yg kecik untk try dulu. Dia ada yg besar (pump). Kat youtube pun byk video psl product ni. moisturiser cetaphil is too oily.

then pakai moisturiser. Sya guna sariayu mawar aromatic. ni pakai byk2 pun xpe. mmg helpful. then sya pakai bedak asas sariayu, kuning langsat. love it!!!
( pencuci muka sariayu ni wat kutil2 minyak naik. maybe mula2 nk kuarkn tapi i dont want to take the risk)
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12
View full version: skincare utk muka yg ada masalah jerawat?