sukeje Publish time 4-10-2011 08:37 PM

oppsss... lupa. and mkn mutivitamin yg ade SELENIUM. Its good for skin

and bila free2 tu, scrub muke ngan pucuk jambu. Rahsia nenek moyang nih........

sukeje Publish time 4-10-2011 08:45 PM

Reply 54# eyradanira

dah penah kene ngan ronasutra jugak..... boikoit......

eyradanira Publish time 5-10-2011 09:20 AM

Reply 62# sukeje

awak pakai ronasutra rasa camna..gtai jugak ka...:mad:

sukeje Publish time 5-10-2011 10:49 AM

Reply 63# eyradanira

Bkn gatai je. . . . Mengenyam2. . . Huhuhu. . .

eyradanira Publish time 5-10-2011 11:00 AM

Reply 64# sukeje

eyra dh stop ronasutra,xthanla gtai...td dh soh hbby eyra beli bedak OXY..nk try ok or x..

cmf_marshmallow Publish time 5-10-2011 11:53 AM

try la guna dalacin T...tp kalo lama2 guna da imun xjalan gak...payah2 sgt guna je rawatan secara la ...
Babyriena85 Post at 21-9-2011 12:09 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

aah kan,, dulu masa still sekolah, pakaini..mmg ok..pastu bila lama2 dah tak ok plak..imun agaknya..

tuty@mychibibox Publish time 5-10-2011 12:37 PM

pada pendapat saya, kalo lepas amik supplement n muka jadi jerawat etc, sama macam penjelasan di atas..maknanya badan tengah alami healing crisis stage=badan penuh ngan toksin..

cuma amalkan amik air kosong banyak2 tapi pada masa yang sama tetap consume vitamin tu..

mcm saya, sy amalkan b-comp,vit c, vit e n GLA complex untuk kecantikan kulit..awal2 tu adala rasa kulit gatal2 tapi sy minum je air..mungkin amik masa sbb masalah kulit ni bukannya kita baru dapat sehari dua..so nak membaikpulih struktur dalaman tu pun kena amik masa la..

Rangkaian produk Shaklee di http://www.mychibibox.com

Babyriena85 Publish time 5-10-2011 11:23 PM

Reply 66# cmf_marshmallow

Tula pasal jerawat payah la nk hilang..nk2 kale time period ade je yg nk tumbuh..hehe

lili1218 Publish time 6-10-2011 09:26 AM

Anda boleh cuba skin care Dr.Renaud untuk jeragat, jerawat, wrinkles & banyak lagi. Produk ini adalah dari Paris/Canada dan biasa digunakan di salun persolekan. Sangat efektif. Customer saya biasa nampak keputusan dalam 1-2 weeks. Sila message saya kalau berminat.

bazlina Publish time 6-10-2011 09:50 AM

Reply 69# lili1218

mahal tak produk dr renaud nih?

lili1218 Publish time 7-10-2011 09:23 AM

kalau bazlina compare dengan Productyang dijual di counter, Dr.Renaud kira berpatutan kerana ia dijual di salun sahaja. Customer saya yang sedang menggunakan product ini tidak pernah ada sebarang kesalan. Bazlina boleh cuba 1 atau 2 item dulu, baru bazlina faham kebaikannya.:>

Amaryscloset Publish time 18-10-2011 04:28 PM

Reply 1# kicapmanis

Hai kicapmanis. Amy just nak share cikit pengalaman Amy. Dulu Amy pun banyak jerawat.. Besar2 bernanah pulak tu...aduih...sakit kulit muka kita time bila nak cuci...Dari kaunter ke kaunter yg berjenama tinggi sampai ke farmasi, saloon kecantikan..sampai beratus ringgit buat facial itula ini lah tapi tiada penyelesaian.. Habih Amy pakai serum yg direkemen oleh pakar kulit...lepas pakai serum tu, jerawat slow2 jadik kering,yg bernanah tu pun kecut... La ni jerawat xde langsung melainkan sebiji dua time period aje.... bagus serum tu...

zamj75 Publish time 18-10-2011 06:10 PM

Post Last Edit by zamj75 at 18-10-2011 18:11

ni aku bagi cadangan yer bukan promosi atau nak jual barang:

1. terlalu oily+berjerawat aku syorkan guna jenama RoC range PURIF-AC

2. kalau kulit biasa+berjerawat aku syorkan jenama Eucerin range DemaPURIFYER

3. kalau kulit sensetif+berjerawat aku syorkan jenama Avene

semua nyer bawah seliaan dermatologist.....mudah d dapati dan harga berpatutan...

sesusah jer Publish time 18-10-2011 08:19 PM

tolong la tolongla beli monrose purifying lotion. skincare dia mmg ada mcm2 jenis, tp beli yg itu ajer da cukup uk hilangkan jerawat.. lain2 maintain je cleanser or moisturiser sedia ada.... kalo bejaya hilang nanti, sila upah saya singgit yer... ekekekke

research mengatakan, dr 100 produk yg sy beli dalam ms 3 bulan, this is the winner!

sitiyusoff Publish time 18-10-2011 08:54 PM

Reply 67# tuty@mychibibox

huhu no wonder la jawat mcm makin sehat je pas mkn vit c..thanks for the info..
kesimpulnnye..kne mnum air byk2 huu

sitiyusoff Publish time 18-10-2011 08:58 PM

Reply 74# sesusah jer
kt mne blh beli monrose purifying lotion tu n how much...mcm menarik je..tp ni seswai utk seme jns kulit ke ek..

sesusah jer Publish time 19-10-2011 10:35 AM

p lowyat.. search for monrose.. seller name carrie... usaha la yer.. moga2 rasi ngan kulit u...

sygabg1 Publish time 19-10-2011 11:44 AM

Post Last Edit by sygabg1 at 19-10-2011 12:13

my skin, jerawat semua dah kering and tinggal bekas2 je...alhamdulillah lega...setelah berhempas pulas...sekarang ni I maintain pakai pencuci Oxy whitening (dah fall in love with this cleanser, best sgt, can deep cleans,moisturise plus enhance skin whitening) pakai byk kali pun skin still tak kering and kulit tak berminyak...sgt sesuai untuk kulit berjerawat...sekarang ni I dah tukar my skin products to follow me oil control+whitening and the products are so great! murah giler but sgt2 berkesan....takya I pakai byk produk yg mahal2 lagi..I pakai toner, moisturiser,sunblock,blemish concealer...but pencuci muka and ubat jerawat I still stick to Oxy brand..face powder pun Oxy..plus Nutox serum yg sgt best tu..make my skin more clarity, halus dan tegang sgt...serum ni siang malam I pakai...best sgt pakai serum ni, also good for acne prone skin..utk scrub still maintain St Ives, andsometimes marvel gel, marvel gel can be used daily, elok untuk pudarkan parut....foundation pun maintain simplysiti acne solution...for internal, I still maintain consume mireica (benefits of mireica, go to http://www.mireica.com/ and vitamin e trienol cosway....all the products works great to me! so skrg dah perasan lawa sebab muka dh licin..anyone boleh try k..

evlinne Publish time 19-10-2011 12:41 PM

Reply 32# eyradanira

So far so bad. Haha, Oxy terlalu banyak chemical contain. Sangat tak sesuai untuk kulit remaja sebenarnya sebab saya pernah pakai. Memang tak best. :'(

tuty@mychibibox Publish time 19-10-2011 12:59 PM

Reply 73# zamj75

saya masa study kat jepun dulu, konon nak beli barang shiseido..tapi promoter shiseido to rekomen produk avene sbb sy kata kulit sensitif..sy mmg takleh nak pakai toner sebarang ni..menyeringai rasa kulit kepedihan..

avene mmg best tapi kat msia ni apsal mahal bebenar nya...sy suka thermal spring water tu..
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13
View full version: skincare utk muka yg ada masalah jerawat?