CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: audryliahepburn

Indonesia Berangkatkan Tim "engginering KFX ke Korea Selatan

Close [Copy link]
Post Last Edit by belacan79 at 16-7-2011 21:26
seriously, aku harap projek ni berjaya.

supaya singapore tersedak sikit,

dan supaya malaysia t ...
raxief Post at 12-7-2011 19:25

Why should we? We are getting 100 F35s. The reason why this deal is being contemplated is because both Singapore and Australia will be deploying about 200 F35s together backed by MESA and Phalcon AEW & C planes. This excludes the F15SGs and F18 Superbugs. The Korean plane is beneath the F35 is terms of capability and more importantly, it is not even constructed yet! By the time it is ready, we will be buying F22s to replace F15SGs.

delete please
belacan79 Post at 16-7-2011 09:12 PM

which one ?

Reply 22# malberi8

pos no 20. tapi takpe. coding sini wierd skit.

Reply 19# malberi8

silahkan berdiskusi dengan baik dan benar..buatlah forum kebanggaan malaysia ini menjadi international class.

Peace and love to all people.

Reply 23# belacan79

silahkan berdiskusi dengan baik dan benar..buatlah forum ini menjadi international class...berhenti hate each other. tak baik buat kesehatan.

peace and love to all people.

Reply  malberi8

silahkan berdiskusi dengan baik dan benar..buatlah forum kebanggaan malays ...
audryliahepburn Post at 17-7-2011 12:02 PM

waduhh sejak kapan kita berdiskusi dgn tidak baik dan tidak benar.... aku cuma mahu tahu kenapa panggilan INDON itu menyakiti hati rakyat indonesia, aku cuma mahu kepastian... jika itu satu penghinaan aku tidak akan gunakan ayat itu lagi, tapi tiada satu umat indon pon yg tampil memberi penjelasan...malah aku dibilang cuba menghasut ..

Follow Us
Reply 21# belacan79

sbb tu aku ckp 'tersedak' je..

malaysia yg 'terhantuk'..

walaupun nak dpt 100 f35, tp jgn blagak sgt bro..

waduhh sejak kapan kita berdiskusi dgn tidak baik dan tidak benar.... aku cuma mahu tahu kenapa  ...
malberi8 Post at 17-7-2011 17:48

assalamuallaikum...

yang aku tahu dapat info kat Metrotv ayat "INDON/ENDON" tu pertama kali dipergunakan pertama kali oleh sultan dari semenanjung semasa konfrontasi INDONESIA VS MALAYSIA dengan alasan sultan tidak mengakui indonesia sebagai negara serumpun dengan mengubah nama negara INDONESIA menjadi "ENDON/INDON" dan menghilangkan "SIA" MALAYSIA = SIA/INDONESIA = SIA..entah hapa2 aku pon dah lupa nama sultan malaysia masa tu sapa pulak..yang aku tau tu je lah ! semenjak itu kata "ENDON/INDON" di gunakan oleh malaysia.  di indonesia kata2 "ENDON/INDON" itu konotasinya negatif, tapi saya faham dan bisa maklum la, kat brunei pon sebut indon..tapi tak ada yang kecoh brunei, mungkin karena brunei tu tak banyak bunyi la..tak pernah buat kes dengan indonesia, tapi satu hal..saya yakin semua ini hanya dibuat untuk membuat indonesia dan malaysia kembali berperang ! ok lah semoga dengan ini bisa membantu sedikit jawaban dari saya..sekiranya saudara tidak puas hati mohon maaf karena saya hanya manusia biasa yang tidak luput dari dosa dan kesalahan. kahkahkah..te hapa2 pulak aku capak ni. silahkan kita berdiskusi dengan baik dan benar layaknya "SERUMPUN", tak hiran la indonesia sama malaysia ni kecoh je terus kan..namapun jiran..setidaknya kita serumpun ni cuma kecoh-kecoh biasa je. TAK INGAT KAH WAHAI KALIAN ORANG INDONESIA DAN ORANG MALAYSIA.. THAILAND VS KAMBOJA KOREA UTARA VS KOREA SELATAN SUDAH SALING PERANG DAN SALING MEMBUNUH ?? TAK KECOH TAK SAYANG KAN...kalau tak puas hati pun..bagos pegi kat afghanistan..setidaknya mati jihad dari pada buang masa di forum. to MODERATOR: "saya berharap semoga moderatornya sedikit aktif dengan cara memperingatkan sesiapapun yang cuba buat provokator kat forum ni banned je..tak perlu lama-lama..kita cakap sehat je..INDONESIA BELAJAR SAMA MALAYSIA, DAN BEGITU JUGA MALAYSIA BELAJAR DENGAN INDONESIA MELALU FORUM INI" tak ada sesiapun yang hebat..semua sama je..DAMAI ITU INDAH...

maaf panjang commentnya...

wassalam..

Reply 27# raxief

sudah-sudah..tak perlu di ambil hati..anggap je angin lalu..tak perlu kita buang masa kat forum ni..tk dapat wang pon..tak dapat ringgit atau tak dapat rupiah. Karena dalam itu INDAH.. aku pon mau belajar dan mau cari tau apa yang malaysia punya..dan apa yang akan malaysia punya. sekiranya pak cik dan mak cik kat sini mau share..semoga thread ni tak banyak provokatornya..tengok thread sebelah..alamak...te hapa2 cakap..tak habis2 la.

wassalam..

Reply  belacan79

sbb tu aku ckp 'tersedak' je..

malaysia yg 'terhantuk'..

walaupun nak dpt  ...
raxief Post at 17-7-2011 18:06

blagak konon. tengok diri sendiri dulu sebelum buka mulut dan buat komen tentang negara lain. ty.

Reply 30# belacan79
ala ko ni, tu pun nak sentap

Reply 30# belacan79

sudah-sudah...tak usah kecoh..tak dapat untung apapun..damai itu indah. biarkan timur tengah yang pecah perang..kita serantau ni selalu damai je.

Reply 31# raxief

udah sodara raxief..tak usah  nak belayan..damai tu lebih baik dari pada saling mengutuk.

assalamuallaikum...

yang aku tahu dapat info kat Metrotv ayat "INDON/ENDON" tu pertama k ...
audryliahepburn Post at 17-7-2011 06:15 PM

hooo begitu ceritanya.... lucu pon ada, hanya kerna membuang perkataan 'sia' maka sudah jadi berantakan lalu histeria he he..kok begitu sensitif ya rakyat indonesia he he..... sultan manalah agaknya ya... disini tidak pernah saya dengar cerita lucu ini sebab itu hairan rakyat indon marah sangat he he.. sedangkan bila rakyat msia disebut malon atau malingsia kami tidak pernah ambil peduli ..itu semua umpama kelakuan anak2 kecil...

habis jika orang2 brunei memanggil rakyat indonesia dgn panggilan indon tidak menjadi masaalah ya he he.... entahlah apa nak jadi dgn kedua2 rumpun ini...yg bertepuk tangan semestinya manusia2 yg cuba melaga2kan kedua2 negara yg ramai umat Islam ini ya.... sesungguhnya musuh2 Islam tak akan senang melihat umat Islam hidup aman damai... apatah lagi pusat operasi Yahudi pula berada di Singapura udah dekat amat tuu...

Reply 34# malberi8

jika kita saling mengenal..saya rasa tidak ada cerita cam ni..masalahnya kedua negara sudah tidak saling kenal lagi.. !

wassalam..

hooo begitu ceritanya.... lucu pon ada, hanya kerna membuang perkataan 'sia' maka sudah jadi ...
habis jika orang2 brunei memanggil rakyat indonesia dgn panggilan indon tidak menjadi masaalah ya he he.... entahlah apa nak jadi dgn kedua2 rumpun ini...yg bertepuk tangan semestinya manusia2 yg cuba melaga2kan kedua2 negara yg ramai umat Islam ini ya.... sesungguhnya musuh2 Islam tak akan senang melihat umat Islam hidup aman damai... apatah lagi pusat operasi Yahudi pula berada di Singapura udah dekat amat tuu...hitman

malberi8 Post at 18-7-2011 10:26

100 % betul la tu , cina spork pun panggil indon  tengok SG FORUM tapi tak kecoh pun media2 indon, kalo msia panggil indon media indon jadikan isu provokasi msia kenapa cina spork panggil indon media indon senyap je ? kerana msia tu melayu dan islam kalo spork tu yg berkuasa cina kristian ato budha sama dengan media indon tu yg 90% cina punya jadi sama2 cina dorang senyap dah memang derang punya cadangan nak melaga2kan 2 negara serumpun ni , red dot tu satelit israel asia tenggara

Reply  malberi8

jika kita saling mengenal..saya rasa tidak ada cerita cam ni..masalahnya kedua  ...
audryliahepburn Post at 18-7-2011 15:40

eh kang advark kumaha daramang ?... ari peuting tiis pisan euy, geus dahar ncan ?

Reply 36# eltoro

saya rasa ada memiliki masalah ras..anyway...semoga asia tenggara semua negaranya maju. amin

Thread aper la ni, tajuk pon fail... Engginering LOL

(posted by mobile)

assalamuallaikum...

yang aku tahu dapat info kat Metrotv ayat "INDON/ENDON" tu pertama k ...
audryliahepburn Post at 17-7-2011 18:15

Kalau ikut sejarah konfrontasi.. serangan yang dilakukan oleh kerajaan indonesia terhadap Malaysia adalah kerana mereka tidak mengiktiraf Malaysia sebagai sebuah negara merdeka bukan sebaliknya. manakala singakatan indon untuk indonesia itu biasa saja sekadar singkatan ayat.. bagi kami indon bermaksud indonesia... menurut kamu perkataan " indon" itu kurang sopan..mungkin ya di indonesia tapi tidak di Malaysia...

contoh ayat "butoh" di indonesia digunakan sebagai perkataan sopan tetapi dimalaysia memang inaya dianggap kurang ajar....tapi kami tak boleh salahkan indonesia kerana itu adalah bahasa yang digunakan oleh mereka wlaupun perkataan itu tidak diterima di Malaysia..adalah tidak adil jika rakyat indonesia menyalahkan rakyat malaysia mengunakan perkataan indon di sini.... camna lak dengan negara lain yang memangil rakyat indonesia sebagai INDON.kenapa mereka tidak dipersalahkan..aku rasa media korang yang lebih sudu dari kuah supaya kedua buah negar tidak bersatu...

sesungguhnya DAMAI ITU INDAH... PEace No War