CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

thx afi..seram oo gmbar2 tu..meremang bulu roma..huhu

Umah piramid tu berpenghuni ke? Sebab ada aircon

Reply 922# bronches

strategi tarik penyewa je tu..ade aircon tp horror buat pe..

buat masa ni xde... tapi ada kdg2 penjaga umah tu dtg.... n kdg2 wktu malam ade bilik tingkat atas menyala... xtau lah...

Yang  budak kat tepi pagar tu tak wujud ke semasa snap?

mmg xde... kalo benda tu ada sblum snap or semasa snap xde la post gambo dlm ni.. sbb mencecet press moto hahahahaha.....

smlm ada borak2 dgn makcik goreng pisang tgh kemas2 nak tutup kdai.. mkcik tu pun tau umah tu.. die kata mmg kdg2 org dtng n kdg2 tak... tp yg umah belukar tu mmg makcik tu mcm xnak kasi komen lebih.. mcm sembunyikan sesuatu... hummm.. kalo korg ada ape2 story nak kongsi scra private emailkan pd afi: [email protected]

Follow Us
Reply 926# afiqehsan87

Budak tu macam tengah melangkah ... tempat dia berjalan tu plak ada pagar. Pastu plak shutter speed camera only 1/8s. Pendapat aku pada speed yang slow macam ni, akan terdapat image ghosting sebab budak tu sedang bergerak, bukan stand still. Conclusion aku budak tu bukan manusia ..

akhirnyer dapat juga g tengok rumah rm50 tuh....tengok pepagi buta pulak tuh....hehehehehe

hehehe... pas ni nak rakam video.. tapi xde kekuatan nak rakam berseorgan huhuhu...

Reply 929# afiqehsan87

Assalamualaikum wa rahmatullahi wa barakatuh,

Rumah pyramid 3 segi tu asalnya rumah member aku, rumah tak boleh bayar,bank tarik balik, selama member aku dok situ tiada kekacauan yg menimpa keluarganya walaupun banglo belakang tu angker, soal adanya penghuni lain yang dah menetap kat situ Tuhan je tahu, rumah kalau dibiar lama pun mesti Jin-jin ni claim property tu, Nabi pun ada nasihatkan jangan tinggalkan rumah/bilik tu kosong lama2, nanti jin menetap, tak salah aku rumah pyramid tu dah 4-5 tahun kosong tapi ada orang datang yang akan membersihkannya.Aku nasihatkan kalau boleh, jangan lah datang amik video/gambaq kat rumah2 ni time Maghrib, time ni lah depa kluaq/kacau orang, kita tak tahu kekuatan rohani kita takat mana, nanti demam teruk susah pulak, Wallahualam.

email tu tak dapat nak buktikan kesahihannya, yang peliknya depa citer kiri kanan jiran cina.. hmm.. kat seksyen 2 ni aku buleh kira berapa ramai cina dok sini, kalau rumah angker tu tengah2 kiri kanan jiran cina lagi lah aku musykil.. nak buat cerita hantu tapi info tak betul, 99.9% pada aku cerita ni adalah rekaan.

affie, leh x kasik address ke rumah yang 1st pic yang affie ambek tu (rumah ade buaian)
rumah jalan kemunting...hm!!nk cube tgk sendiri keseraman die..tpi xberani nk ambek gamba la kan

hmm...cm nk join je group affie..roger2 la ek

azhar mybe org belakang umah tu pindahkan makhluk tu kat umah piramid ni kot sbb xkan umah tu senang2 xjd angker... sbb benda tu xleh dibunuh tapi leh dipindahkan mcm ustaz harun din pindahkan bunian hampir 3bas kat uitm seri iskandar huhuhu...... rasa org tu pindahkan kebelakang...

email tu ada betulnye sbb cerita tu da around budak uitm sejak tahun 2000 gih... start dari citer ni la pemula citer sewa rm50 so citer ni adalah slh 1 versi urban legend umah sewa rm50, versi lain budak tabligh n ustaz penghalau hantu tu... n ikut email tu citer yg hampir accurate sbb rumah ara tu je la yg ada kejiranan kiri n kanan sbb umah angker lain koner lot n terus ke jalan besar.. lagi pun wktu capture gambar tu ada beberapa auntie cina berjalan2 kat kwsan tu...

kesahihannye masih misteri... cume kalo kita leh jejaki tuan rumah n dptkan kunci kita buat liputan ekslusif... isi dlm umah tu tuk rungkai kebenaranye...

jap..yang rumah rm50 tu aku rasa bukan sewa dia rm50....tapi deposit jer....sewa lain harga kot....cuma pasal sume duduk satu malam dah tak tahan memang tak sempat bayar sewa lah gamaknyer.......

yup mmg rm50 ada org kata deposit n ada kata mmg itu sewanye sbb xpnh lagi ada org bayar sewa penuh... hehehehe... so stick la harga sewa umah tu rm50...

Salam semua...ku dh bce semua komen korang...giler mamtap...ku pon student uitm shah alam gak start 2003-2010, kisah2 yg korg citer semua ku dh dgr dulu2 lg...and taw umh piramid/umh kemunting/umh angker/and sek.6 dekat dgn sekolh tu, dulu ku dok kolej cendana selama 2thun..and kerap lh lalu jln belkg tepi long kang besar tuh...

cuma dlm byk2 citer korg...ade satu jer insiden yg bru arini ku terfikir...myb ade korng2 yg taw pasal bas rapid terbabas kt pembahagi jln tol2 depn umh berhntu depan sirim tuh..cume ku pelik time tgok n bhenti tgok time insiden tuh..cmne bas ni ley ternaik dgn pembahagi jln yg tggi...??? ade x korg2 yg taw n penh dgr citer ni...?

Cerita bebudak tu awal tahun 2000, aku duk seksyen 2 ni 1988-2005, (umoq aku 37) kalau ada apa-apa insiden.tragedi,misteri kat seksyen 2 ni suma orang tau dan ingat, komuniti kami dah macam kampung mini kat sini, kawasan sek2 ni pun tak besaq, kami kenal antara satu sama lain, tak kira orang baru atau lama, so far aku dok situ takda pun cerita tragik yang diceritakan seperti dalam email tersebut, tu sebab aku tak percaya.

Reply 937# montoyaz

Aku ada kat situ hari bas tu terbabas, bas tu yang laju sangat kat selekoh tu, sampai naik divider tengah tu cium pokok pinang sebatang dgn lampu tiang, takda apa yang misterinya.

Reply 939# azharariff

memg xder misteri...cume mgkin juge ade kne mengena dgn law tuh..sdgkn dak naik moto pon kne cakar kt helmet...ermm...nth la...mcm2....ku igt esok mcm nk g usha la...tgok la...cmne thp keberanian esok...hehe