CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Salam,

Alhamdulillah, akhirnya abis gak bace benang ni...saye sekadar nak memperkenalkan diri jer. Sebelum ni jadi stalker, tapi bile asik terintai2 kang nnt jadi mcm subject matter lak. Anyway benang ni mmg terbaekkk......

Salam...

Baru terbaca thread ni... best lah!
Pakcik saya pun mcm chef ni boleh nampak dan berinteraksi ngan makhluk2 mcm ni...
ada byk citer lah yg melibatkan pakcik saya ni...
nnt ada masa saya citer lah ya...hehe

kat kg saya pun ada 2-3 orang (org2 tua) yang amalkan ilmu hitam, saka dan hantu raya..
yang ni pun menarik punyer citer...

dan berkaitan ngan pembela hantu raya ni menantu dia meninggal masa bersalin kat hospital dan elok jer 'balik rumah' selepas dikebumi selama beberapa hari...

Salam...

Baru terbaca thread ni... best lah!
Pakcik saya pun mcm chef ni boleh nampak dan berint ...
judygee Post at 17-2-2012 14:06

ce citer in detail.....

hehe...sabar ya...tgh sibuk sikit..

ok, saya citer yg pendek dulu lah ya..

ada tok sedara saya ni (sepupu kepada nenek saya)..dok kg saya lah..
dia ni ada bela hantu raya..dulu2 ada 5 ekor..pastu bila anak dia dah besar, yg sulung belajar agama dan jadi ustaz..jadi anak dia yg ustaz ni paksa atok ni buang hantu raya dia..
dia berjaya buang 3 tp yg 2 lagi tu degil..sampai sekarang masih ada lagi...

ada satu kejadian ni...kira baru jugaklah...dlm waktu tengahari lah...sepupu saya ni baru balik ambil padi dari sawah..dia bawak lah guni berisi padi naik motor nak balik rumah...
tengah jalan tu dia terserempak dgn atok ni..kita panggil dia Pak Dol..
nama sepupu saya ni Said..
dari jauh Said ni dah nampak Pak Dol depan dia naik basikal (juga menghala ke kg..nak balik rumah lah tu..)
entah camana bila Said ni dah dekat jer, Pak Dol ni terkial2 ngan basikal dia dan jatuh kat parit..(parit tak dalam)..agaknyer dia terkejut kot dengar bunyi motor kan..
Said ni nak tolonglah tapi dia bawa padi lah pulak..kang kalau tinggal padi kat tepi jalan takut kena curi..lagi pun kg tak jauh lagi..
jadi Said pun bagi taulah.."ak Dol, tunggu jer situ..nanti Said pergi bagitau Amran (anak Pak Dol) datang tolong"..sebab parit tu takde air pun jadi takdelah bahaya..Pak Dol pun nampak tak cedera..mungkin terkehel sikit jer kot..

Said pun baliklah dan pecut motor ngan lajunyer sbb nak bagitau Amran suruh ambik bapa dia..tak sampai 2 minit dia sampai kat rumah Amran...pastu dia ternampak Pak Dol..elok jer tengah naik ke rumah.. Said kata dalam hati "laju jugak Pak Dol ni kayuh basikal. Dah tak sakit lah tu.." Tapi dia peliklah sikit sbb dia takde singgah mana2 pun dan jalan masuk ke kg tu ada satu jer..camana Pak Dol ni boleh sampai dulu sebelum dia padahal dia naik motor, Pak Dol pulak naik basikal...Dia panggil "ak Dol" tu tp orang tua tu buat dono jer..Said ingat dia tak dengar kot..maklum ler orang tua kan..jadi Said pun balik lah ke rumah..tak jadik nak panggil Amran tadi..

Rumah Said ngan Amran ni dekat2 jer..

Lepas dia punggah guni tu, dia pun nak gi mandi...pastu ada sorang lagi sepupu kitorang nama Hadi datang naik motor mcm cemas jer..bila Said tengok jer terkejut beruk dia!!  terus pucat muka dia..hahaha..jeng jeng jeng...dia tengok Pak Dol tengah elok jer membonceng motor Hadi!!!! hadi kata dia terjumpa Pak Dol kat dalam parit...

Aah sudah!!! kalau Pak Dol masih kat dalam parit tadi, habis yg naik rumah tu????

hi2, normally sayer nie jadi SR jer, tapi alang2 dah bukak tiap2 hari nie, teraser macam nak join jugak laa.. cerita nie takder laaa seram maner cam klaka pun ader gak..huhu..

btw, ceriter seperti di bwh:

So, saye ader sorang kawan namer Dee, Dee nie ader sorang pakcik, diorang duduk kat tepen.. satu hari diorang nie nak berjumpa dekat pekan taiping.. sbelum pakcik dier nie sampai taiping nie pakcik dier kene jalan satu jalan yang memang terkenal dengan keangkerannye.. tengah2 jalan tue dier layanlaaa satu lagu ziana zain nie.. Tajuk madah berhelah kott.. tetibe dier dengar macam ader something wrong dengan lagu tue.. so dier tutup aa radio, biler dier tutup jer radio skali ader bender sambung nyanyi lagu tue dari blakang.. aper lagikk cuak laaa dier sbb dier dalam keter sorang2..haha...

Tibe-tibe keter dier makin lame makin laju macam ader orang yang tolong tekan minyak keter dier. Dier tekan2 brek tak bley brenti macam brek kener disable.. punyer laaa takutkann... takut accident.. dier dah berserah jer laa.. keadaan tue berterusan sampaaiilah dier lepas satu simpang empat nie, terlepas simpang empat nie, terus brek keter berfungsi and automatically kete tue brek emergency, sib baik kete takder kat blakang. lepas tue keter tue terus bley jalan macam besa... sejak hari itu, kater C Dee, pakcik dier tidak lagi mendengar lagu2 Ziana Zain.. akakakakaka.

TT....mana sambungan citer...chef juga....hari2 singgah sini tau....teh tarik secawan....

Follow Us
Assalamualaikum warga forummers Cari!

Alhamdulillah, masalah saya sekeluarga dah settle...

Reply 2047# 7teen

Alhamdullilah...

i wonder la...knape kaulat & chefmizan dh lame x update. last pun 19/01/12 lepas, dh sbulan lebih dh nie. kemanakah mereka mghilang??

Reply 2049# edoraixora

Mungkin mereka mempunyai tuntutan tugas dan tanggungjawab yang lebih mendesak di satu tempat yang lain..Bersabarlah yerk?
Kalau ada masa yang free tue,muncul lah mereka tue nanti..Insya-Allah~

Reply 2050# 7teen

hopefully mcam tu la...sbb mmg best bace pgalaman2 dieorg nie!
sedang bersabar la ni

Assalamualaikum, forummers...Selamat pagi!

Saya mintak izin upkan thread neyh yerk??

Reply 2052# 7teen

silakan...tapaddol, dialu2 kan. at least ade update tbaru

Assalamualaikum w.b.t...

Minta maaf yang teramat sangat sebab dah lama tak update cerita.. Tuntutan kerja membatasi masa saya diruangan ni.. Semoga kalian semua berada dalam rahmat dan limpahan keberkatan dari-Nya..

Assalamualaikum.....
Selamat tengahhari semua..........
Ni sagi nak citer pasal mama sagi... citer ni baru lagi terjadi.....
Mama sagi ni mmg x berapa sehat sangat...
nak berjalan pun guna tongkat....
mama tinggal dengan abang & SIL... adik stay sekali dgn diorang kat kampung.
2 minggu lepas abg sagi call kater mama x leh bangun dari katil
miggu lepas sagi balik kampung tengok mama....
memang sedih tngok mama.. baring jer.. nak bangun pun x leh...
kakak ipar (SIL) pun citer kat sagi...
Dah 2 kali hantar mak gi sepital berdekatan...
siap packing siap2 baju dan aper yg patut ..kalau2 mama terpaksa kena admitted
bila doktor check kater mama sehat...
so SIL pun pelik .. mesti ade yg x kena dgn mama...
SIL & seorang jiran pergi la berjumpa dengan pengamal perubatan tradisional ni ..kira dia ni macam ustaz gak ler..
otw nak gi ke sana 2 kali SIL terjumpa ular kat tengah jalan ...
SIL redah jer dia dah x peduli .. dia pun x pasti samada dia ade langgar ke tidak ular tu
sbb dia x nampak pun ular tu lari kat mana2..
bila sampai kat sana ..... orang tu cakap mmg ade yang x kena...
so dia akan dtg umah nak tgk mama..

nnti sagi continue lagi....

Reply 2054# chefmizan

xpe chef, kami setia menunggu. Cumanya, harap bila dah tak busy, boleh le chef sambung balik cerita yang tergantung tu.

Reply 2055# sagilicious

sagi, sambunglah lagi

Reply 1595# prairehell

ayat ni tngh2 ayat...

rindu thread ni

Reply 2059# hest

kita pun rindu... hee hee tunggu cerita jer sbb xde cerita nk cerita.. hest ceritalh apa yg patut...