CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Suka juga baca cerita2 kat sini, nak cerita pengalaman saya ttg seorang ahli keluarga yg memang sentiasa ada misteri. Ada satu kali tu, tiba2 kawan dia kelam kabut hantar dia kat rumah saya dgn keadaan sakit kepala amat sangat, sampai dah tak tau nak buat apa, try juga baca apa2 yang patut nak tolong legakan sakit kepala dia tu, tapi macam tak berapa berjaya, maybe tak kena cara. last2 call mak mertua bagi tau keadaan dia, kelam kabut la MIL saya datang , saya teringat kat seorang ustaz yg pandai mengubatkan kes2 macam ni. call ustaz tu n bagi dia cakap sendiri dgn pesakit, lepas tu ustaz tu cakap dengan saya suruh pegi hantar balik "benda" tu ke tempat asal dia, saya pun apa lagi, gelabah gaban la, "benda apanya yg nak dihantar balik? takkan hantar pesakit tu ke rumah dia? bengong pulak la masa tu....last2 baru faham rupanya ada benda yang ikut dia dan tak tau nak balik semula caner, nasib la hubby ada kat rumah, kitaorang pegi bawak dia ke tempat yang dia dapat benda tu n ikut ustaz tu ajar cara2 nak buang balik benda alah tu, seram gila, nasib la hari siang lagi.......nanti sambung lagi ya, nak keluar rehat kejap.

hest posted on 23-7-2012 10:52 AM
makin mendap lak thread ni... kasik up balik....

Betullah....setuju.....

boerbekeng posted on 30-3-2012 10:41 AM
kepada cik nuerulcayang... tolong la contohi gaya penulisan en aszudin kita tu.... kalau nak bahasa  ...

bahasa sms ni memeningkan kapla la.....perenggan pun x der.....x baca pun citer dia....malas nak baca...sorry......

boerbekeng posted on 3-4-2012 06:05 PM
Selama ni ambe(hamba) ni SR jer kat sini... seronok membaca kisah kaulat, chef dan lain-lain kat sin ...

Perghh!~ kira nya jelmaan paderi tu tadi marah la yer .. ades la .. awat la dier tak g sergah jer tauke yang buat toto tu kan..baru betol

tapi..
betol la kan.. kiter selalu jer ambik remeh jer menda2 gni .. terimakasih untuk peringatan tu bang ..

tissaramie posted on 13-4-2012 03:03 PM
Awal tahun 2010, saya menjalani latihan praktikal di Setapak. Nak dijadikan cerita, satu hari saya d ...

hehehehe dier nak bercakap .. xboleh .. kalau boleh sure dier akan kata " udah2 ler tu.. orang lain semua dah xde ni

kalau FC .. dah kena rempuh meja tu .. angkat dah .. xtunggu lagi ..

ragnarox posted on 8-8-2012 03:55 PM
Assalam semua, saya SR je di sini...cerita yang ditulis oleh rakan2 forumer memang menarik dan pelba ...

nasib baik takat usik2 manjer gtu kan

Follow Us
FanTasyCreaTioN posted on 23-8-2012 02:19 AM
nasib baik takat usik2 manjer gtu kan

awak tak de cerita ke?

meh le kongsi

hest posted on 28-8-2012 08:25 AM
awak tak de cerita ke?

meh le kongsi

Selamat Rayer Hest ..

Camne rayer? hehehe citer tu memang ader .. tunggu FC betol2 bersedia yer .. Hest ader dak?

FanTasyCreaTioN posted on 31-8-2012 06:45 PM
Selamat Rayer Hest ..

Camne rayer? hehehe citer tu memang ader .. tunggu FC betol2 be ...

hehehe..hest tak de cite FC .. tunggu kawan2 je ni

FanTasyCreaTioN posted on 23-8-2012 02:09 AM
Perghh!~ kira nya jelmaan paderi tu tadi marah la yer .. ades la .. awat la dier tak g sergah jer  ...

Bukan marah kot... lebih pada kes kesurupan rasanyer... mungkin jugak peringatan dari Allah supaya lebih berhati2 dalam banyak perkara... siapa tahu kan...???

Nak buat apa dia nak sergah tokey toto tu... dah sah2 tokey toto tu dari siam... ntah2 mmg tokey tu saja design camtu... belah siam ni pun kuat jugak mainan jin diorang... Wallahua'lam...

hest posted on 23-7-2012 10:53 AM
best gak cita ko tu wyh.. ko igt hati takkering boleh ke nak duk jer ngadap.. miaaaahahaa

Kering tak kering la... sapa tak sayang isteri...?? mula2 tu cuak la jugak... tapi nak halo saper...?? baru pindah masa tu....

Memey tak tau nak buat apa dah mula2 tu... tapi teringat cerita ustaz masa kat sekolah dulu tentang kisah pemuda ni diganggu jin ifrit. pemuda tu just baca ayat kursi tapi jin tu pun ikut baca sama. tapi pemuda ni tak berhenti baca ayat kursi tu walaupun si jin ni duk ikut sama membaca. lama kelamaan jin tu pun lari. teringat cerita tu + tawakal pada Allah, ambe hadap jelah...

Assalamualaikum semua.. Apa khabar?.. Maaf sangat2 sebab dah lama tak memunculkan diri diruangan ni.. Kesibukan dengan jadual kerja yang sangat padat disamping jemputan ke tempat2 luar negeri menyempitkan sedikit masa saya.. Semoga kalian semua berada dibawah lindungan Allah Azzawajalla hendaknya selalu.. Aminn.. InsyaALLAH dengan izin-Nya nanti saya akan kongsikan perkembangan2 terbaru ye..

chefmizan posted on 11-10-2012 02:13 PM
Assalamualaikum semua.. Apa khabar?.. Maaf sangat2 sebab dah lama tak memunculkan diri diruangan ni. ...

wsalamm.....finally, muncul jugak chefmizan, kemunculan yg ditunggu2 , hehehh

Kemana en. kaulat menghilang ye edoraixora?.. tuan tanah takde macam tak best pulak kan..hehehe

Kejadian berlaku semasa lawatan ke sebuah sekolah di Ipoh,Perak.. Pada 4hb Oktober sekitar jam 2pagi.. Masa tu saya dengan kawan(angah) duduk berbincang dibawah wakaf berhampiran dengan pondok pengawal sekolah.. Kedudukan bangunan sekolah dengan tempat kami duduk jauh juga.. Kami pula sambil berpandangan,angah mengadap bangunan sekolah saya mengadap pondok pengawal.. Sedang leka berbincang angah tegur jaket belakang saya terselak.. Sebaik menoleh saya perasan ada sesusuk tubuh berdiri dipadang perhimpunan sedang memerhatikan kami..

Saya jenguk ke pondok pengawal,dua2 ada didalam pondok.. Dalam hati terdetik,siapa pula berdiri tengah2 malam kat situ.. Then saya cuba amati betul2.. Rupa2nya makhluk Allah yang 1 ni takde kaki.. Ok la,saya cakap pada angah kita pusing.. Angah terkial2 tanya kenapa.. Saya diam je.. Then kami sambung perbincangan.. Dari ekor mata saya nampak makhluk yang tadinya cuma 1 sekarang dah banyak.. Ah sudah.. Apasal pulak ni kn.. Saya buat2 tak nampak lagi.. Tiba2 pakcik pengawal tu panggil kami,katanya dia dah buat air untuk kami minum.. Siap hidangkan lagi.. Sambil minum pakcik tu tanya saya.. Anak ni nampak ke?.. Saya tanya nampak apa.. Pakcik tu kata "Tu yang ramai2 kat padang perhimpunan tu".. Saya pun angguk.. Angah biasa la buat kalut dia pusing dan bertanya nampak apa.. Saya diamkan je.. Malas nak explaint.. Sebab tau dah,dia jenis penakut..

Then pakcik tu bagitau saya untuk tengok kat blok B tingkat 3.. Bila saya pandang rupanya ada yang tengah bersidai kat koridor.. Banyak juga.. Bila saya bertanya kepada pakcik tu,baru la saya tau ceritanya.. Kawasan sekolah tu memang terdapat banyak makhluk2 sebegitu yang duduk.. Dah tak hairan dah kalau kene kacau.. Biasanya gangguan yang diorang buat seperti menyerupai kawan pakcik tu,memanggil2 nama pakcik tu semasa meronda,dan menyerupai anak2 sekolah dalam kelas.. Penah juga satu kes,menurut pakcik tu makhluk2 tu mengamuk.. Sebabnya semasa sekolah tu anjurkan kem perkhemahan sekolah,ada beberapa pelajar ambil kesempatan untuk melakukan zina.. Makhluk tu sorokkan budak2 tu hampir 5hari.. Bila ditemui budak2 tu dalam keadaan berbogel dan masih melekat.. Hampir sebulan jugalah budak2 tu diganggu oleh makhluk tersebut walaupun diorg kat rumah..

Kejadian ni berlaku kelmarin semasa saya dalam perjalanan menghadiri mersyuarat di Ipoh.. Saya bertolak dari KL sekitar jam 12tgh malam.. Saya drive sorang2.. Berhenti di Tol Duta isi minyak semua bagai,saya teruskan perjalanan macam biasa.. Alhamdulillah sepanjang perjalanan takde apa2 berlaku sehinggalah saya melepasi simpang ke Tanjung Malim.. Hari bekerja kn,so kereta,lori,bas memang tak banyak.. Keadaan jalan pula gelap gelita.. Sampai di selekoh kedua selepas simpang keluar tadi cermin kereta tempat duduk belakang diketuk.. Kelajuan masa tu boleh tahan juga la.. Mula2 saya ingatkan batu,tapi bila sepanjang jalan diketuk sedangkan jalan menghala ke KL tiada kenderaan saya mula khuatir..
Saya pun tukar ke lorong tengah.. Masih juga bunyi diketuk.. Saya perlahankn kereta.. Ok,senyap... Dah tak berbunyi.. Saya pun pandang cermin sisi kanan sambil tekan brek.. Pergh.. Masa tu saya terpandang makhluk ni duduk atas jalan dalam keadaan rambut menutupi wajah memandang kearah saya.. Saya pun tekan la minyak sampai ke susur keluar Behrang.. Bila saya dah pasti tiada yang mengikut,saya pun drive la sambil makan angin bawah 100km sejam.. Sebabnya saya tau kat depan ada kamera perangkap hadlaju hehe...
Oleh kerana saya slow sangat agaknya,ntah dari mana datang,tiba2 ada lori follow rapat belakang saya.. Saya dah kat lorong tengah kot.. Memangdangkan tengah malam saya pun tukar lagi lorong ke kiri.. Now kat depan saya ada sebuah van vanette lama.. Yang bestnya van tu lagi slow dari kelajuan saya.. Nak tukar lorong tak boleh sebab lorong tengah lori banyak memotong.. Saya pun pasrah follow je la belakang van tu.. Sampai la dekat kamera perangkap hadlaju tu saya terperasan something dalam van tu..
Saya pun jarakkan sikit dengan van supaya lampu saya boleh menyuluh sampai menembusi van.. Sah,van ni sekarang ada yang menumpang.. Sebabnya yang duduk tengah2 diantara pemandu dan juga orang sebelah adalah makhluk berbungkus sepenuhnya.. siap ada tali lagi yang mengurai kat atas kepala dia.. Saya pun bagi la lampu tinggi kat van tu.. Isyarat saya nak memotong.. Saya lalu sebelah van tu sambil pandang si pemandu.. Dia senyum,saya pun senyum la.. Lama jugak saya berjalan seiring dengan van tu,then yang berbungkus tadi pun menjengah dari sebelah pemandu.. Terkejut punya pasal saya terus tekan minyak.. Sedar2 saya dah sampai Tapah... Berhenti kat Tapah jap,minum2,saya nampak van tadi.. Cepat2 saya pergi dapatkan pemandu van dan memperkenalkan diri.. Tapi saya tak cerita la kejadian tadi.. Lepas settle semua saya terus sambung perjalan ke Ipoh.. Alhamdulillah saya selamat sampai sekitar jam 2.40pagi...

terang mata

chefmizan posted on 11-10-2012 05:42 PM
Kejadian ni berlaku kelmarin semasa saya dalam perjalanan menghadiri mersyuarat di Ipoh.. Saya berto ...

Chefmizan memang jenis yang boleh nampak makhluk halus ye

chefmizan ada kelebihan tngok mnder ghaib ya...tenti mnakutkan

lamanya chef mizan hilangg....alhamdulillahh terubat rindu nak dgr cerita baru dari cheff. Seriusly...benda alah pocong tu pun turut sama menjengahhh..seram campur kelakar lahh plakkkk.... beraninya cheff ni kannn.