CariDotMy

 Forgot password?
 Register

ADVERTISEMENT

Author: GhostWalking

[Tempatan] RM1,131 Makan 19 Orang Mahal Ke Dekkkk

 Close [Copy link]
Post time 14-12-2015 05:24 PM From the mobile phone | Show all posts
Baca dkt fb,macai umno rupanya. Patutla x tau harga brg. Nasib baik mkn dkt langkawi, kl dkt Penang habis dgn guan eng pun kena maki
Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


Post time 14-12-2015 05:36 PM | Show all posts
sib baIk x order kerapu tikus...nanti sakit jantung trus
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 05:39 PM From the mobile phone | Show all posts
bart72 replied at 14-12-2015 05:23 PM
ok pencerahan untuk orng nk gi mangrove di langkawi.kedai yg cikgu nie makan memmang le mahal sikit. ...

Tempat pelancongan semua mcm tu....

Hotel pon bg tips kat driver teksi yg bawa pelancong ke hotel dorg..walaupon pelancong tu dah book awal pon...
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 05:40 PM From the mobile phone | Show all posts
Part mkn tu mmg rega standard...tp jus tu agak melampau..standard org charge dlm rm20-25 sejag...pengajaran lenkali tanya dlu sblm order...

"Kalau dompet x tebal 5 inci, jangan lautan seafood restaurant hendak di duga"
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 05:40 PM | Show all posts
daripada receipt tu, yg agak mahal bagi aku jug air sirap & jug fruit juice

jug yg biasa-biasa tu selalunya dalam 5 gelas. satu jug air sirap restoren tu charge RM15 per jug... so dalam RM3 per glass. to me, a bit expensive ler utk air sirap jer

fruit juice pun selalunya dalam RM20 per jug.. paling mahal pun dlm RM25 per jug

tapi tak tahulah kot dia bagi jug gedabak boleh isi dlm 8 - 10 glasses
faktor lain mungkin the place itself, tempat pelancongan
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 05:40 PM | Show all posts
Air sirap RM15 satu jug..
Reply

Use magic Report

Follow Us
Post time 14-12-2015 05:42 PM | Show all posts
ultra78 replied at 14-12-2015 05:40 PM
Air sirap RM15 satu jug..

part ni dia x komplen
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 05:55 PM | Show all posts
tgk jenis lauk mmg sepadan harga la..

tp baby kailan my ass laa..  itu baby kobis tp caj harga kailan.... haha
Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


 Author| Post time 14-12-2015 06:22 PM From the mobile phone | Show all posts
bluehedgehog replied at 14-12-2015 09:36 AM
sib baIk x order kerapu tikus...nanti sakit jantung trus

Harus meroyan 7 hari 7 malam
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 06:38 PM | Show all posts
kalau resto seafood mmg mahal , baik masak sendiri atau makan hotel
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 06:41 PM | Show all posts
Edited by milo_888 at 14-12-2015 06:58 PM
123456 replied at 14-12-2015 04:42 PM
Amik kau. watermelon saja 2 jug Rm70
Campur semua..air saja Rm155. Purata RM8 seorang

Ok la.. jom justify berdasarkan gambar yang @bluehedgehog share... yang saya tengok, untung atas angin melalui minuman, telur dadar, udang, sotong, ikan...


Makanan
1- Kerapu - 4.6kg /RM16 per gram  / Total - RM736.00  
(edited from 4-6kg / RM per kg - thanks all)
-----> RM16 x 4600g = RM736 (nasib la kan order ikan mahal tapi tak check harga.. )


2- Udang - 4 pinggan/RM20 sepinggan / Total - RM80.00
-----> serving size mcm kecil.. RM20 size 5 orang makan kira ok.. biasa2 utk 1-2 orang = RM5-7

3- Telur Dadar kosong - 3 pinggan/RM8 sepinggan / Total - RM24
----->
mahal... sebab plain omelette - dalam gambar saiz biasa saja sepinggan


4- Sayur Campur - 1 pinggan/RM12 sepinggan / Total - RM12
----> kena tengok serving size jugak (tiada dalam gambar)

5- Baby Kailan - 1 pinggan/RM12 sepinggan / Total - RM12
-------> kena tengok serving size jugak (tiada dalam gambar)

6- Sotong Goreng - 4 pinggan/RM17 sepinggan/ Total RM68
-----> berdasarkan gambar, saiz pinggan makan biasa cuma tak tau sepenuh mana.. agak mahal

7- Nasi Kosong - 5 mangkuk/RM8 semangkuk/ Total RM40
------> to me acceptable.. sebab anggaran RM2/pax

Minuman
** Gambar jar tu mmg saiz biasa bukan jumbo...  overall air mahal kecuali teh panas..
- andaikata 1 jar untuk 4 orang, ertinya, 1 glass of fruit juice = RM 8.75
- juga 1 glass of plain syrup drink = RM3.75

1- Teh Panas - 2 cawan/RM2 secawan / Total RM4 ------> normal

2- Jus Tembikai - 2 Jar /RM35 /Total RM70 -----
---> segelas RM8.75 - mahal serta presentation pun out.. lain la ada umbrella deco ke & thick fruit juicing

3- Jus Apple -1 Jar /RM35 /Total RM35 ------------------> as above

4- Jus Orange - 1 Jar /RM35 /Total RM35 ---------------> as above

5- Sirap - 1 Jar /RM15 /Total RM15 ----------------------> segelas RM3.75 - mahal

Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 06:45 PM | Show all posts
milo_888 replied at 14-12-2015 06:41 PM
Ok la.. jom justify berdasarkan gambar yang @bluehedgehog share... yang saya tengok, untung atas a ...

kerapu tu 4.6kg
RM16 per 100g... not RM16 per kilo
so, 1kg dah RM160

so betul lah restoren tu charge
RM160 x 4.6 = RM736
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 06:46 PM From the mobile phone | Show all posts
milo_888 replied at 14-12-2015 06:41 PM
Ok la.. jom justify berdasarkan gambar yang @bluehedgehog share... yang saya tengok, untung atas a ...

Ikan dia berat 4.6 kg..cer u baca betul2 n kira..betullah harga tu..
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 06:46 PM | Show all posts
milo_888 replied at 14-12-2015 06:41 PM
Ok la.. jom justify berdasarkan gambar yang @bluehedgehog share... yang saya tengok, untung atas a ...

itu 4.6kg, bukan 4-6kg...kerapu rimau rm160/kg live dlm laut...bukan dlm kotak akuarium...ni harga kira ok la...
yg mahal tu bab air minuman....untung sni...

sotong udang mmg skg mahal..lebih2 lagi di tpt peranginan waktu cuti sekolah...
telur dadar kosong....skg kat kedai restoran atas darat pun sekurang2nya rm6...jgn banding dgn gerai2 la...
kecualilah dia tepekkan gambar kesemua makanan tu....
sni x nmpk begitu jelas sgt...
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 06:53 PM | Show all posts
Thanatus replied at 14-12-2015 06:45 PM
kerapu tu 4.6kg
RM16 per 100g... not RM16 per kilo
so, 1kg dah RM160

Thanks to you, @mommymonster82 and @bluehedgehog sebab highlight that part... if 4.6kg betul la..

I nampak macam 4-6kg... sebab macam dash instead of titik..

Dah edit di sana...



Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 06:57 PM | Show all posts
mari blajar jenis2 ikang
Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


Post time 14-12-2015 06:58 PM From the mobile phone | Show all posts
Pigi pulau2 ni elakkan order fruit juice. Takkanla tanam buah2an kat situ. Nak bawak ke pulau pun dah tambah kos. RM35 for satu jug watermelon tu sure jug besar. Minum 4 orang gelas besar kot. Nak murah minum teh o la.
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 07:00 PM | Show all posts
tahun depan,
ikang laut cikgu komplen mahal, dia pun gi makan ikan sungai...
ingat tu lampan...order la 3 ekor....

Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 07:06 PM From the mobile phone | Show all posts
Edited by rosmahisham at 14-12-2015 07:52 PM
shazm85 replied at 14-12-2015 08:51 AM
I makan seafood dekat teluk tempoyak penang tapi ambik siakap jelar dengan udang, ketam, sotong untu ...


yg restoren sebijik tu mahal jgk dia je yg bkk time lunch..2 org mkn 200rm jgk la..yg kedai 2-3 buah yg bkk mlm tu mkn 2 org dlm 80 rm je mmg murah kan..iols oilih udg kertas beso2
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2015 07:31 PM | Show all posts
haha makan ikan kembung 3 rasa je...murah
Reply

Use magic Report

You have to log in before you can reply Login | Register

Points Rules

 

ADVERTISEMENT



 

ADVERTISEMENT


 


ADVERTISEMENT
Follow Us

ADVERTISEMENT


Mobile|Archiver|Mobile*default|About Us|CariDotMy

18-2-2025 03:09 AM GMT+8 , Processed in 0.072217 second(s), 29 queries , Gzip On, Redis On.

Powered by Discuz! X3.4

Copyright © 2001-2021, Tencent Cloud.

Quick Reply To Top Return to the list