CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

dah lah klu almari palstik tu ...ala2 pakai seminggu dah sengat sana sini kan ...

ken ...
ea208964 Post at 27-8-2010 17:48

almari tu dah tak rupa almari dah.. nasib ada almari.. kalau tak melekat la gak kat dinding.. hahahah.. nak kata aku mengigau jalan masa tido.. ape jadah aku pegi terbang kat almari tu kan.. aku rasa betul la.. sape2 yang tolong kan nanti makhluk tu berdendam.. sebab member2 aku yang lain ada yang bangun pagi ada kesan cakar kat dada la.. tiga calit.. huuhuh.. pastu luka tu bukan luka biasa.. pedih and macam kene getah kuini.. dia jadi macam luka besar macamtu..

hehhehe..apa macam omputih cakap tu .. It's the thought that counts kan ...

tapi seer ...
ea208964 Post at 27-8-2010 16:16

rasanye kalau setan tak bertuan tak jadi macamtu.. tapi ni sebab ada tuan kan.. so dia menggunakan sepenuh tenaga untuk menolak aku yang seberat 110kg pada masa itu kot.. hahahaha

ha'ah
merasa la dino jadik superman
dan leh la imejin rupa almari yg telah dino mangsakan ...
seeri_7843 Post at 27-8-2010 16:25

kalau tak merasa pun takpe la seeri.. hehehe.. nasib la takde ape2 jadi kat aku.. tapi kan.. aku tak tau la samada aku ni bertuah atau apa.. dah jadi 2-3 kali aku eksiden ke jatuh ker.. takde secalit luka pun pada aku.. aku ingat lagi.. masa aku kat college.. aku pnah eksiden.. motor panther aku terselit kat depan keta iswara mamat cina ni.. bukan terselit kat bawah.. kat tengah2.. kete dia tu dah macam terkoyak depan tu.. radiator pecah dua.. motor aku dah terselit kat dalam tu.. tegak.. bila bawak keluar.. fork motor depan tu dah tak condong ke depan tapi tegak and tayar dah terselit sebelah tengkuk ekzos motor.. paham ke? buat2 paham dah la.. aku lak melambung langgar cermin depan kerata.. cermin pecah berderai.. kepala aku dah atas peha mamat tu.. and kaki tersangkut luar cermin.. kalau tengok orang confirm cakap aku dah mati la.. pastu aku leh bangun.. aku kuar balik.. bukan ikut pintu tapi bersusah payah ikut cermin depan.. aku tak tau la nape mase tu aku sengal sangat nak kuar ikut situ .. tapi cina tu punye muka memang toreh pun tak berdarah la.. dia tak bergerak langsung.. aku dah kelua dari keta.. aku bersihkan segala cermin yang melekat kat baju and seluar.. aku bukak halmet.. pastu ketuk cermin kerete dia.. baru dia macam tersedar.. and keluar dari keta.. tapi masa tu memang takde setitik darah atau luka pun.. aku pun tak tau samada aku memang bernasib baik atau kan dulu aku pnah citer.. aku banyak kali eksiden atau masuk longkang ke.. tapi setiap kali benda tu jadi orang cakap ni boleh bawak mati tapi aku servive dengan kecederaan minima atau takde langsung.. eksiden ni jadi kat Kg Ungku Mohsin JB.. depan umah tabib cina urut patah tu .. tak tau la idup lagi ke tak.. depan tu ade corner sket.. 2-2 makan jalan tengah.. so salah masing2 la.. tapi aku rase cina tu memang banyak abis.. moto aku betulkan fork.. tukar rim ngan tayar.. ganti set.. dah elok balik.. huhuh.. nasib body motor tak lari..

Reply 363# dinosour_27

dino ..kes eksiden ni semua kena masa dah jumpa pakcik tu ke belum...

tapi ishhh ngeri tul baca 'pengalaman' eksiden dino ..cete psl antoo tak takut sangat tapi klu dino cete psl eksiden yg terlibat betul2 menakutkan situasinya ... kali ni macamana pulak boleh terbang tu ...

Reply  dinosour_27

dino ..kes eksiden ni semua kena masa dah jumpa pakcik tu ke belum...
...
ea208964 Post at 28-8-2010 11:09

mase ni lom jumpe pakcik tu.. sebab mase lepas college baru dino masuk poli pd jap pastu dapat masuk itm.. sebab tu dino ade banyak tempat lepak.. kampung(johor), Sekolah menengah (ipoh), jb (college), poli (pd), uitm (melaka), keje (klang, damansara, kl, pj) sebab tu banyak tau tempat2 ni and ada banyak cerita dari setiap tempat yang pernah dino tinggal.. hehehehe.. masa tu terbang macam orang eksiden la.. terbang hentam cermin depan.. selalunya kalau orang terbang ke depan.. kalau naik motor macam panther atau rxz.. kalau terbang ke depan selalunya mesti tulang peha akan patah sebab tersangkut pada handle.. tapi alhamdulillah takde ape.. (ada pengalaman sebab ada member kene.. dulu mat rempit gak woo.. pakai suzuki panther gamma pastu tzm.. hahahah)

Reply 365# dinosour_27

bukan main dia jadi suparman ...mujru tak kena klaim dgn org indon ...

yg slip disc tu kena yg mana pulak dino ...muda lagi ..banyak betul pengalaman si dino ni ..

assume dino  muda lagi sbb bru nak kawen ..

Follow Us
Reply 366# ea208964

ha ah.. baru masuk 30 baper ari lepas.. muda la tu.. banyak pengalaman sebab suka cuba benda baru.. suke merantau.. yela dari umur 13 taun dah dok jauh dari parent.. so ada la sedikit pengalaman untuk dikongsi.. yang slip disc ni tak tau lak bile.. hehehe.. mase tu kene macam bisa2 kat peha belah kiri.. macam ada jarum cucuk2 or electric shock.. memang takleh tido malam.. so pg check doc cakap slip disc.. then buat MRI sume.. tengok L4 L5 tu ade yang gel tu terkeluar sket and dia himpit nerve yang pergi ke kaki kiri.. tu yang jadi macamtu.. skang ok sket dah kot.. kdg2 jer jadi.. bile masa muda dah lanyak body abis2an.. dah tua nanti merasa la.. hehhehe..

dah lah klu almari palstik tu ...ala2 pakai seminggu dah sengat sana sini kan ...

ken ...
ea208964 Post at 27-8-2010 17:48

sah ler lemari tu tk bole nk pakai lagik

tu lar ea...seb baik masa kekecik dulu pegang akak tak jadik pape
paling sadis pon tergolek sbb kene tendang ngan akak

Reply  seeri_7843

Tak tau la seeri.. aku tak sempat la plak nak check ic dia tengok kaum ape? :l ...
dinosour_27 Post at 28-8-2010 09:59

hahahah
aku rasa aku penah tgk cite tuh
tp tak ingat sapa pelakon

almari tu dah tak rupa almari dah.. nasib ada almari.. kalau tak melekat la gak kat dindin ...
dinosour_27 Post at 28-8-2010 10:03

huhuhu
membuat serangan balas kaedahnye

kalau tak merasa pun takpe la seeri.. hehehe.. nasib la takde ape2 jadi kat aku.. tapi kan ...
dinosour_27 Post at 28-8-2010 10:16

errkk....sadis nye ko eksiden
kira ko ni bernasib baik selalu la ek......mungkin ade 'jagaan' kot
aku dulu eksiden sket jek.....moto yg kitorg naik tercium bonet keta
tergolek gak la aku atas jln tuh.......2 ari tak ilang lenguh

aku pernah denga ade sorg brader ni cite kat aku
dia nmpk 1 eksiden...... sorg mamat nih langgar tiang lampu
teruk gak la..... masa tu mamat tuh pakai tzm...helmet pon bukan cikai
kira sepadan la ngan tzm mamat tuh

bila moto mamat tuh da hentam tiang lampu tu....tiang lampu tu pon da kiiioookk sembah bumi
moto tu pon berpusing atas jln....sama cam mamat tuh berpusing atas jalan
tetibe dia nampak mamat tuh cool jek bangun
sapu habuk2 kat jeket ngan suar
pastu gi kat moto.....tongkat moto balik

pastu dia bukak la helmet dia.........
demi jek dia bukak helmet
tetibe dia rebah balik
bila ambulans dtg ..... cek.....tgk tgk da arwah.....

aku rasa masa jatuh tu tengkuk dia patah la
tp sbb disokong oleh helmet caggih dia tuh...so masih bertahan
tp bila da bukak ....leher da takde sokongan...tu yg meninggal tuh

Reply 371# seeri_7843

tapi aku takut gak.. kalau bukan ade pendamping ke ape.. sebab orang cakap.. macam bile selalu nasib baik nanti mesti last2 sekali kiok pasal tu gak.. huhuhu.. contoh kalau pawang buaya.. nanti mati pasal ular.. i nasib baik pasal eksiden.. nanti.. errr.. tak mo cakapla.. hihihih.. ajal maut di tangah tuhan.. ehehehe

Reply 371# seeri_7843

mase aku dok kat equine dulu kan.. mase tu dalam taun 2003 takde jusco lagi.. ade sket jer umah and apartment kat situ.. kat belah jusco tu masih lagi tempat pembuangan sampah.. so ade 1 malam dalam kul 10 aku balik dari sri kembangan.. nak balik apt putra lestari kalau tak silap aku.. so sampai jer kat depan petronas yang ade kfc.. dulu takde lagi.. aku nampak kat seberang jalan ade lori angkat tanah tegah berenti.. kat tepi jalan la.. macam takde orang.. then tibe aku nampak 1 motor.. motor cub la.. dia jalan and dia langgar ngam2 bontot lori tanah tu.. kan tempat yang boleh jongket tu tinggi kan.. ngam2 paras kepala.. aku rase mesti mati kot sebab aku nampak kepala dia macam terdongak ke belakang.. mase tu aku takut gile la.. aku berenti tepi jalan.. aku nak pg api takut.. dah la sorang2 gelap lak tu.. aku tipon la ambulan.. pastu ada sebijik keter kancil berenti.. bile dah ade berenti tu aku gerak la trus.. yang pasti aku dah tipon ambulan.. tapi aku rase mesti arwah.. nasib lepas tu aku balik malam2 tak jumpe lak ngan mamat tuh.. seram gak.. dulu kat equine tu mane ade orang nak duduk.. memang gelap gile la.. siap ade kes orang mati kene bunuh letak dalam boot kereta lagi.. aku pernah jumpe kereta tu kat tepi jalan tapi tak sangka lak ade mayat dalam tu.. bile bace paper baru tau ade orang mati kene bunuh dalam tu.. sekarang tempat tuh dah ramai gile orang.. dah terang takde nak takut ape pun..

haaa.. betul.. kat depan tu.. ade lagi ker eh? buat gue teringin plak.. ahahaha
dinosour_27 Post at 27-8-2010 03:28

masih ada lagi nasi ambang kat situ. best. kat situ pun ada jual ketupat gak kan. dulu2 nak makan ketupat tunggu raya. la ni nak makan ketupat, start kete jap x sampai 5 minit dah dapat.

masih ada lagi nasi ambang kat situ. best. kat situ pun ada jual ketupat gak kan. dulu2 nak ma ...
Vvenus Post at 30-8-2010 11:04

nanti aku balik nak pg sane la.. tapi tgah ari takde jual lagi kan? aku balik 8hb ni flight first.. malas nak drive punye pasal.. aku ingat nak merayau2 jap kat jb.. dah lama tak balik.. nanti kalau aku rajin aku amik gamba tempat2 atau umah2 berantu yang dulu aku rajin pg.. huhuhu.. mane tau ade yang nak menyambung aktiviti aku aku dulu kan.. skang dah tua dah.. dah tak se berani dulu kot.. nanti kene sakit jantung kat situ tak pasal2 jer.. hahaha

nanti aku balik nak pg sane la.. tapi tgah ari takde jual lagi kan? aku balik 8hb ni fligh ...
dinosour_27 Post at 30-8-2010 11:10

ada...diorang mmg bukak tengah hari ler..memalam takde. kul 10 pagi tu dah start jual.  kadang2 kul 2 tu dah licin abih. bulan posa ni dioarang jual pepetang kat medan pasar ramadhan uda tuh.

Reply  seeri_7843

tapi aku takut gak.. kalau bukan ade pendamping ke ape.. sebab orang cak ...
dinosour_27 Post at 30-8-2010 10:54

ha'ah
ajal maut tu pasti
cuma tak tau je camner

mohon2 biarla mayat tu sempurna dn bukan mati dgn cara sadis

Reply  seeri_7843

mase aku dok kat equine dulu kan.. mase tu dalam taun 2003 takde jusco l ...
dinosour_27 Post at 30-8-2010 11:03

apsal lori berenti tepi jln selalu org langgar???
sbb takde signal dia benti kot

cam kes kawan aku
mlm gak la...dia baru balik keje ......ot
naik moto ngan hubby dia
masa nk masuk lorg rumah dia ade lori benti tepi jln
laki dia pegi langgar bontot lori tuh
da dekat baru perasan lori tu tak bergerak
sib baik derang tak pape
cuma mata suami dia cam ade kerosakan sket la
skang ni somi dia kene pakai spek

Pengalaman Ditumpang Perempuan Mengilai - Page 16

Post Last Edit by dinosour_27 at 30-8-2010 12:08
ada...diorang mmg bukak tengah hari ler..memalam takde. kul 10 pagi tu dah start jual.  kadang ...
Vvenus Post at 30-8-2010 11:13

tu la pasal.. kalau bli tengah ari tercabar keimanan aku nak tunggu ke petang nanti.. hahhah.. dulu kitorang selalu bli untuk wat makan tengah ari.. sedap tuh.. aku makan koman2 2 bungkus.. hahha.. citer2 pasal bbu ni teringat aku pasal kisah kitorang nampak pompuan catik bawah pokok..

Masa tu time mesen kuda judi.. kitorang selalu la men.. abis gak la duit.. hahahah.. so kalau malam tu selalu kitorang pg la cube2 nasib.. tukar 10-20 ringgit.. saje suke2.. tengok orang menang besar.. ada orang kalah besar.. huhuh.. ada yang tak balik umah lagi terus pg men kuda ni.. pakai baju opis lagi padahal dah kul 2-3 pagi.. ada yang tak berani nak balik sebab baru dapat gaji aritu tapi sume dah kene telan ngan mesen kuda ni.. kesian kadang2..

so kitorang selalu pg lepas makan.. lepas lepak2 kat kedai makan tu dalam kul 10 kitorang pg la.. dekat taman ape kat belakang BBU tu dekat kilang honda.. dah lupe dah nama.. so main2 punye main sampai la kul 2 pagi.. yang 2 bijik moto dah belah sebab kalah awal2.. aku malam tu men 10 hingget pastu menang dalam 35 ringgit kot.. pastu aku dok tunggu member aku ni main sebab aku dah stop.. kalau aku man lagi mesti dia tarik ngan duit2 dalam wallet aku skali..

so bile dah settle dalam kul 2 tu.. kitorang pun balik la.. kalau sape2 dok sane mesti tau nak masuk BBU ikut jalan belakang yang lalu bukit and ada kilang2 tu.. sekarang dah ada traffic light.. dulu takde.. so mase nak naik bukit.. biasa la naik bukit mesti la slow kan.. aku nampak ada sorang pompuan.. cantik.. pakai baju jenis kurung kedah ngan kain batik.. alaaa macam orang lame2 pakai.. kurung singkat ngan tu.. and dia pakai kain batik tutup rambut.. aku mase tu tak terpikir ape la.. sebab kat simpang tu ada lampu jalan.. terang..

so aku just jalan terus je.. tapi sampai jer kat setengah jalan naik bukit tu.. aku terpikir.. apsal pompaun tu pakai baju lama.. and nape malam2 dok kat bawah pokok tepi jalan tu.. padahal situ bukan ade rumah orang.. sebelah tu kilang2 jer.. aku dah start meremang.. aku pulas la throttle motor aku.. mase tu naik kriss jer.. tibe2 member aku ni pecut motor dia laju gile tinggal kan aku.. yang aku lak dah pulas abis throttle tak gak laju2.. sementara tu bulu rome aku dah meremang2.. tapi bile aku toleh belakang takde ape2 plak.. aku ok la sket.. tapi dalam ati aku memang menyumpah la member aku tinggal kan aku sengsorang.. dah la aku naik motor sorang2 diorang berdua

so bila dah sampai kat area petronas belakang tu aku dah start lega la.. sebab dah terang.. astu jumpe 7e then jumpe masjid.. jumpe tempat orang jual nasi ambeng tu.. sampai la aku kat umah aku yang aku citer aku kene tolak ngan lembaha itam tu.. yang aku plik member2 aku dah tunggu depan umah.. sume muka cuak2.. aku tanye la apehal.. ade orang kene tolak lagi ker.. ade sape2 kene sakat lagi ke.. yang member aku dua orang yang tinggal kan aku tu pandang aku semacam.. siap tanye.. ko ok ke? aku cakap aku ok la.. korang la macam hampeh tinggalkan aku sorang2 apehal..

alamak.. aku kene attend con call.. jap lagi aku sambung..

ada...diorang mmg bukak tengah hari ler..memalam takde. kul 10 pagi tu dah start jual.  kadang ...
Vvenus Post at 30-8-2010 11:13

bukan kat johor femes lontong ke????