CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

Fitnah Blackout

Fikirkanlah...
kalau dah senang sangat nak angkut peti....bawak peti baru....swap undi...
Takyah susah susah import bangla kannn...

bahlol2 penyebar hoax membuatkan orang jadi menyampah. tak reti lansung nak hadam dan siasat berita tu dulu sebelum sebar.

Magika posted on 8-5-2013 06:42 PM
bukan saya yang katalah
tapi adambiliionaire dekat page 2-5 dalam thread ni kata bukan bawa peti  ...

Poket doraemon boleh isi banyak kertas undi. Doraemon warna biru. mesti orang bn.

kat opis aku ni tak abis abis cite psal blackout kat merata rata tempat tu pasal BN menang...time blackout tiba2 undi naik tinggi beribu ribu...
bila aku tanya pusat undi mana yg bodo sgt tu...takboleh jwb...pastu ckp..dah heboh kat fb... and salahkan aku sebab tak ikut current issues

tu belum cite lagi...jumpa 3 peti undi from 'overseas' tersorok kat kampung2...pastu jumpa 3 peti undi kat stor putrajaya...tu pasal husam kalah....yenadeyyyy.... ni cite betul ke cite tipu...

aku dah penat dgr hoax ni...walaupun aku bukannyer sokong BN..cuma cite2  ni senang betul org percaya...

Last edited by SiMontel on 8-5-2013 09:05 PM

kahkahkah

apsal la dah sampai page 15 pun, tapi ada jugak yang bebal x faham lagi cara & prosedur pengiraan undi...

punyalah banyak penjelasan dalam page2 sebelum ni..

bebal melantun2

patut la ramai yang main percaya je posting2 kat fb...

bodo...

yet many ppl blame SPR, x telus katanya
pastu dah fedap x nak ngundi lagi

pastu bila parti pujaan kalah, meroyan lagi x telus... dah ko x ngundi, kalau ada 1000 org mcm ko, xke boleh kalah?

Follow Us
an2toncit posted on 8-5-2013 06:28 PM
lerr....sk bukit bandaraya la pusat penjumlahan undi....semua peti2 undi tu dihantar ke sana so  ...

bukan ke polling agen Nurul Izzah,  Hann Sze tu dah terangkan

1)bawa peti undi yang di isi dgn undi tipu pun takde guna, takde siapa nak kira undi dalam peti undi

2) di pusat penjumlahan undi  PA kira jumlah yg tertulis dlm Form 14 yg di tandatangan oleh wakil PKR, BN dan SPR di setiap saluran di semua tempat mengundi di seluruh kawasan. Recount pun di adakan di tempat mengundi kalau ada yg tak puas hati dan margin kurang 4%. Matilah kalau nak kira semula semua undi kat pusat penjumlahan, kalau ada 60,000 undi sampai 6 May pun tak dapat result lagi.

kalau nak  tipu pun, kena buat dekat tempat mengundi, buat fake Form 14 atau tipu jumlah dalam Form 14. Tapi banyak pihak kena bersekongkol lah

Begitulah pemahaman aku

SiMontel posted on 8-5-2013 08:13 PM
kat opis aku ni tak abis abis cite psal blackout kat merata rata tempat tu pasal BN menang...time bl ...

sorry to say lah, budaya " spin" atau  temberang di dah lama di praktikkan oleh DSAI

masa  masuk penjara dulu pun mcm mcm cerita keluar, yg aku ingat kononnya dia kena cucuk dengan vaksin HIV. Tapi sihat  walafiat je sampai skrg. Pastu bila sakit belakang, tak nak di rawat di Msia, nak pergi Germany sbb takut doktor sini cederakan dia sampai lumpuh.

Aku tak anti PKR, ramai ahli PKR yg sgt ikhlas dan berjuang utk rakyat , tapi aku anti bos dia jer.

Vokuro posted on 8-5-2013 06:43 PM
poket nya besar mana sampai boleh bawa kertas undi beribu2 nak menang kan calon sendiri?
pulak  ...

hakikatnya org lagi suka dgr dan percaya cerita ala Bollywood

Incanto posted on 8-5-2013 10:01 PM
bukan ke polling agen Nurul Izzah,  Hann Sze tu dah terangkan

1)bawa peti undi yang di isi dgn  ...

Kalau nak fake borang 14 pun kena sekonhkol dengan paca karena borang 14 semua pihak ada copy masing masing. Kalau paca sendiri pun corrupt, nasib badan lah.

SiMontel posted on 8-5-2013 08:13 PM
kat opis aku ni tak abis abis cite psal blackout kat merata rata tempat tu pasal BN menang...time bl ...

Saya pun kena ,alam kamu kak, bila kita explain dan tanya detail kita pula di cop tak buka minda tak tengok segala benda yg di post kat facebook. Sebab kita buka minda lah yg kita tak percaya bulat bulat segala mak nenek yg di post kat facebook.

Makcik makcik kat kampung takde internet boleh la ditipu..kami celik internet ma..ada fb semua  memang susah kena tipu la...

cmf_inquisitor posted on 8-5-2013 08:22 PM
kahkahkah

apsal la dah sampai page 15 pun, tapi ada jugak yang bebal x faham lagi cara  ...

nak ckp bebal kesian...masing2 yg share tuh grad U belaka. kwn aku siap berpurdah..nasihat baik2 selalu...tiba bab ni dia pon sama blackout. sguh x smp hati nak explain lg..psl memasing dah unfren kwn2 yg menegur, smp gitu sekali. kwn yg tulis 'lain kalilah' pon di unfren...bygkan, dah letak mana ilmunya.

klu la senang SPR nak menipu, dah lama selangor tu jatuh ke tangan BN,,,yakini selangor sayangi BN kekdahnyer...

yg bebal2 bongok dok  tahan keter nak tgk kertas undi bagai tu bukannyer tau prosedur pengiraan undi ni... dgr ckp orang jer.... yg jd ketua tempat mengundi pun bukan orang SPR, tp depa belasah sumer org SPR...

syabee posted on 8-5-2013 11:13 PM
klu la senang SPR nak menipu, dah lama selangor tu jatuh ke tangan BN,,,yakini selangor sayangi BN k ...

tu yg dok kumpul mlm nih..semua percaya blackout. diaorg siap ada fb Blackout PRU13.... org2 urban la semua tuh

Yang pastinya otak anwat dah blackout......

dainese posted on 8-5-2013 01:29 PM
maybe aku terlepas..
pohon senaraikan satu persatu lokasi blackout tuh..
teringin sangat nak tau.. ...

Sumber : https://www.facebook.com/niksmujaddid

Kebenaran tidak dijamin... tipu atau tidak, sama sama kita nilaikan

Vokuro posted on 8-5-2013 10:20 PM
Saya pun kena ,alam kamu kak, bila kita explain dan tanya detail kita pula di cop tak buka minda t ...

tu pasal la VOk...sebab bukak minda la aku tanya..bukan niat nak sindir..tapi semua cite mengarut..

aku pun tak setuju BN..cuma tak sanggup aku nak dgr cite bodoh2 bebal ni...
satu opis maki gov sebab blackout and sorok peti undi...
bila keluar news from TNB and ahli DAP..there is no blackout...cite spin pulak dah...dia terpaksa ckp no blackout sebab kena ugut... and masa blackout peti undi masuk 3 tong..geng2 yg tukang undi cite..

serious shit menyampah cite taktentu pasal ni...bape rkali tah org cite procedure dari spr..lagi nak spin..

abil_tetra posted on 8-5-2013 02:36 PM
bkn saje xde list siap boleh berjangkit, mula2 ada kata bentong, then ada kata gelang patah...kat  ...

kat opis aku ni siap ckp..8 negeri blackout...bila tanya location mana...terus tukar cite pasal BN cheating
aku ckp kat dorang...negeri aku  pun cukup2 makan menang...kalau ikutkan PR je dh take over sebab byk tempat DAP je menang...takde pulak aku nak caya cite sengal...

so sesapa yg tau ada blackout kat negeri2 ni..meh la share share...kawasan mana...PDM mana...boleh kita tolong rafizi kumpul bukti...

selangor
perlis
pulau pinang
johor
terengganu
kelate
n9
perak

Incanto posted on 8-5-2013 10:07 PM
sorry to say lah, budaya " spin" atau  temberang di dah lama di praktikkan oleh DSAI

masa  masu ...

aku sama mcm ko...cuma leader dia je g aku tak agree..
lelain tuh..mmg aku sokong..sebab nampak ikhlas...