CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: sauffie

Kasut potong murah

Reply 19# cmf_yipun78

Tak pun, makin bersemangat nak jadi pegawai graduan tugas ikhtisas. Baru habis exam ni. Rasa macam dekat je nak jejak kaki dalam skim tu.

Reply 20# alphawolf

Selalunya tak ramai anggota regular yang tahu pasal kami kecuali oc dan co unit sukarela. Sebab tu kalau rp tahan kami kalau pakai baju biasa nak masuk unit, dia orang pandang atas bawah lepas tgk bat c20. Mesti dalam hati dia pelik, kenapa budak ni pakai nombor 300 tapi bat20.

perggghhhh ..... hebat tuan sauppie ni.....

kasut unifom q pun tak nak bagi, ni nak kencing merata kat porum.... dasar kaki kencing...

Rate

1

Bila dah lusuh, Q tak bagi tukar, dia kata "anggota regular pun aku tak bagi,kau orang yang sukarela ni nak tukar."

Stendet ayat tuh ....

Post Last Edit by braderjoni at 17-5-2010 18:05

Q kalau handle bebudak palapes wataniah memang patut guna ayat stendet dgn budak palapes  cam tu ..... daripada buang duit kerajaan isu item kat yang jenis pengkhianat....... baik bagi kat regular.... ini sampai ada yang buat posting dalam porum kata pakai kasut isu pergi kuliah... buang karen ajer buidak palapes penakut camni.... bagi loreng silap-silap dia bawa pegi memancing dan camping..... ada hati lagi nak kelentong kata dia regular bernombor badan 300....

Rate

1

daripada buang duit kerajaan isu item kat yang jenis pengkhianat.......

Bila masa anggota simpanan adalah pengkhianat?

Aku xde kisah kalau kau ada masalah ngan si Sauffie, tp ayat kau mmg cam celaka. Aku pun reservist cam org lain dlm WATANIAH, PSSTLDM, RELA, JPA, Pasukan Sukarela PDRM ...

Apa hak kau kata kami pengkhianat sedangkan kamilah yg bakal dikerah tika negara diancam musuh .... nyawa jd taruhan? Sudahlah kami bayar cukai yg mmg tggjwb rakyat, tp kami juga turut secara sukarela utk mempertahankan negara ni ...

Ya, kami separa militer, tp separa militer ini yg akan berjudi nyawa berganding dgn pasukan regular tika negara terancam. Drp era darurat hingga ke era insurgensi, separa militer berkorban nyawa dgn pasukan regular.

Follow Us
Reply 26# robotech

Kalau anda sukarela, saya tumpang bangga sekali. Hakikatnya, dalam bat c20 saya, tertulis nombor tentera : T 30X0XXX. Ada 7 angka semuanya, pangkat :pegawai. Dikeluarkan oleh risik medan dan di tanda tangan oleh Timbalan Komander unit saya semasa saya tamat latihan kursus asas perajurit muda beberapa tahun dahulu. Sedangkan kawan saya semuanya hanya bertaraf perajurit muda dan tiada bat c20. Kalau kursus, saya tak pernah pergi puswatan, pergi tempat regular. Saya tak di ajar panggil pangkat llp, cuma panggil staff kepada llp(kecuali pw). Memang ramai tak percaya, tapi tu lah hakikatnya.

Bukan semua orang awam yang sukarela memakai uniform ketika orang lain sedang bersukaria bersama keluarga, awek dan kawan-kawan ketika hujung minggu dan masa lapang... Tabik spring kepada anggota PSTD, PSSTLDM, PSSTUDM, PVR, JPAM, RELA, PBSM dan St. John Ambulance. Anda semualah warga pembela nusa.

Rate

1

Saufie.....

Pergi cari kat kampung Jawa Melaka. Tetapi kena ingat kena pergi waktu siang. Malam tak boleh sebab kawasan  'Out of Bound'.
Atu pun pergi kat Pekan Simpang Sungi Udang atau Simpang Terendak disitu pun ada jual gak.

Reply 6# braderjoni

chank bahasa ko .... braderjoni !
pe hal lu, nampak ANTI sangat ngan angota sukarela ?

aku rasa joni  ni komunis from DAP/PKR kot..tak pon dia png kene hentam dgn RELA..

ayat2 dia mmg ayat dari pembangkang...

Kalau nak kasut potong no 3 murah sila PM saya.. maybe saya boleh membantu.. thread ni dah lari dari topik sebenar ...  BRADERJONI menggunakan emosi dalam berforum dan menimbulkan provokasi, bagi SAUFFIE harap anda bersabar.. bagi saya wataniah sukarela/or Regular tetap sama, kita satu uniform dilatih dengan asas ketenteraan yang sama... silibus kita sama cuma bagaimana kita dibentuk mengikut acuan yang berbeza iaitu training center yang berbeza.. Saya melihat fungsi Moderator sangat penting disini dan saya ucapkan syabas diatas peranan Para Moderator yang mengambil tindakan terhadap forumer yang menimbulkan provokasi serta mengeluarkan idea sempit/emosi dan bahasa kesat...

Salam, mana nak dapat kasut nombor 3/potong pegawai pada harga yang murah dkt kawasan melaka dan sek ...
sauffie Post at 14-5-2010 12:41

cari kat mydin, ever shine..huhuhuhu..xmahal pun

aku rasa joni  ni komunis from DAP/PKR kot..tak pon dia png kene hentam dgn RELA..

ayat2 dia mmg  ...
ejanskut Post at 10-11-2010 12:29

like like like

Reply  cmf_yipun78

Tak pun, makin bersemangat nak jadi pegawai graduan tugas ikhtisas. B ...
sauffie Post at 17-5-2010 10:24

go go saufiee..proud of u..

pesal joni tu anti gile kat ko?heran aku..meroyan mcm mati bini

tah2 joni tu gayboy ..auww....

haha...
tu la pasal.. kenapa la si joni tu anti giler !!

entOh2.. isk2x

setahu aku kalo masih PDL barang isu ni free....kalo dh taulah ja lain....

12
Return to list New