CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

"Saya Mula Pelik Apabila Dia Menyuruh Saya Menyekat Nombor Telefon Nina" - Ibu Kandung Musa Dakwa Noh Putar Belit Kenyataan

Edited by esteryen at 7-2-2024 07:06 PM

nak tau satu je, iaitu time frame segala perjanjian mn nh ngan mak kandung ni ditandatangani , yg first2 siapa yg yg pi daftar sbg penjaga musa sbb dari berita dulu ialah nh yg beria nk dptkan musa (anak angkat) sbb xsanggup tgk mn lalui lagi ivf treatment.
kokping tu bising sbb byk komen yg adoption ni melalui dia kan so mesti dia tau yg susah payah dptkan musa tu utk dijadikan anak ialah nh

matjerk replied at 7-2-2024 07:02 PM
Aku pun nak komen yg sama

Nampak mcm mawi

Adakah semakin kepam sampai turun level mawi? Dulu masa rambut pendek tu can do la jgk..skrg ya ampunnnnnnnnnnn

esteryen replied at 7-2-2024 07:04 PM
nak tau satu je, iaitu time frame segala perjanjian mn nh ngan mak kandung ni ditandatangani , yg fi ...

Kalau betulla cerita ni...kesian noh

MyLadyMarmalade replied at 7-2-2024 08:07 PM
Adakah semakin kepam sampai turun level mawi? Dulu masa rambut pendek tu can do la jgk..skrg ya am ...

Level mawi okay la.. jgn smpai level arwah suami extunang mawi.

Edited by esteryen at 7-2-2024 09:41 PM
noor2 replied at 7-2-2024 08:09 PM
Kalau betulla cerita ni...kesian noh

ni posting kat IG nina, xtau la skrg dh delete ke time mereka baru adopt musa, the idea & initiative of adopting musa mmg dari nh
tgk elok je post pun 3 orang gitu
tiberr skrg miss nia pula the one & only yg ada hak kat musa

https://www.majalahpama.my/musa-kini-mahram-saya-selepas-11-tahun-mizz-nina-noh-salleh-ambil-anak-angkat/amp/

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Berapa kau kena bayar Tirah hoi?

Follow Us
mak betul pun tak sudi dah2 la tu noh sambung buat video dgn amoi je lah untung2 masuk podcast

melinda_kerr replied at 7-2-2024 04:50 PM
aku lg kesian wife baru NH ni....nk aman2 hidup dgn suami tetiba ada kes mcm ni.. move on ajelah NH. ...

Tula..patut tgh fasa honeymoon..ni kena ngadap laki gaduh ngan ex pasal anak angkat

esteryen replied at 7-2-2024 07:04 PM
nak tau satu je, iaitu time frame segala perjanjian mn nh ngan mak kandung ni ditandatangani , yg fi ...

Iols nk satu jek..kalau MN bg teruih full custody kt NH ni & xmau amik kisah dah..adakah dia masih merempan?

kemahen siap buat SD... dah macam ahli politik nak bentuk kerajaan pulek

hari tu ramai puji depa cerai tanpa drama, tanpa buka aib...
tup tup diduga bab anak angkat lak....

ibu kandung pun x ada kredibiliti diambik statemnet dia sebab anak sendiri pun bagi kat orang..choiiiiii

Aku tak nak komen pasal ibu kandung Musa dan apa yang dia buat. Sebab aku percaya dia ada sebab tersendiri kenapa dia sanggup serahkan anak kat orang lain.

Aku anggap ada sebab terbaik kenapa mak kandung Musa bagi dia pada MN, kehidupan mak kandung Musa kita tak tau apa dia hadapi.. kenapa kita nak sama kan jalan kehidupan kita dengan mak kandung Musa? Mungkin bagi mak kandung Musa, anak dia akan hidupnya lebih baik bersama MN.

Situasi mak kandung Musa, si Musa, MN dan NH seperti kisah pengangkatan yang lain. Cuma meletup sebab terlibat dengan orang femes. Dan adalah orang bodoh yang tularkan identiti sebenar mak kandung Musa..konon sayang tapi bagitau latar belakang anaknya tu, yang sedaya upaya disorok oleh MN..

ReginaGeorge replied at 7-2-2024 08:49 AM
Padan muka kau. Siapa suruh bagi darah daging kat org lain. Berani buat berani tanggung. Dah syok2 m ...

kan annnoying gile ko dah bagi diam je la lagi nak banyak bunyi..kalo aku jadi nina & noh aku nyahkan je so calling mak kandung musa..ko awal2 pun taknak jaga anak sendiri bagi orang..please sape2 reveal je muka mak musa ni..banyak sangat bunyi..

klo 2 pihak bertelagah ni tak tarik tali , tadalah sheols byk bunyi. MZ tarik utk minta full custody , pastu NH tarik tuk amik Musa dari rumah , dh tak pasal kena berjawab dgn polis. MN tarik balik utk kompemkan Full custody. NH tarik utk bagitau umum sheols ada bg SD.

sape2 bangang yg nk reveal mak kandung musa ni, mmg benak ke korg ni. terang2  anak luar nikah, sbb ada alasan tersendiri laa dia bg kapel ni dulu baby tu. tu kan aib org tu, yg korg sibuk nk suruh reveal laa,amik balik laa, korg ada kat tmpt dia x?
mungkin dia pun susah nk jaga, mungkin nak tutup aib dia dan keluarga, syukur jelah dia x buang baby tu merata.
mende korg ni..

Edited by CoffeeOverdose at 8-2-2024 11:18 AM

smlm aku kutuk mak kandung musa ada org bash aku.  Gladly, ada org sependapat dgn aku. mak kandung musa ni mcm lintah menempel. sapa bg benefits kat dia, dia sided org tu. Noh ptt ludahkan dan asapkan sajork mak kandung musa yg bingit sungguh tu

cmf_blanco replied at 8-2-2024 10:33 AM
Aku anggap ada sebab terbaik kenapa mak kandung Musa bagi dia pada MN, kehidupan mak kandung Musa ki ...

nih betul....

despite NH yg initiate the idea utk amik Musa, but then, MN lagi byk berkorban to make it really happened.  dia sanggup susukan Musa utk jadi mahram, kasih sayang dan perhatian.... if NH initiate, tapi MN tak terima, baru lar org boleh ckp yg NH lebih layak....

takyah nak kutuk kata MN tak sayang sbb tinggalkan ngan maid, tak jaga anak sbb selalu takder kat umah.... put aside MN nyert citer, kita tengok persekitaran kita sekarang nih jer.... berapa ramai career mom, career minded family yg tinggal anak2 kat maid during outstation or bila kerja???? takyah nak kecam T20 sgt lar, klu golongan M40 pon ramai jer yg mcm tuh....

beza nyer, golongan T20 nih, maid memang fully jaga anak derang jer... maid utk kemas umah lain, maid utk masak lain.... nak kata MN fly kerja tak pedulik anak, korang yg selalu outstaion nih, dok kelek anak gak ker pi settlekan hal keje??? yg ada maid kat umah pon, keluar berjimba tinggal anak kat umah ngan maid kan... yg takder maid plak, pi hantar anak balik umah mak bapak klu kena outstation lama... klu tak tinggal kat laki tolong jaga.... s, basically cycle tuh sama jer sama ada ko T20 or ko M40 yang bekerja dan bekerjaya.....

advantage Musa nih, klu MN pi tempat yg tak strict requirement, MN akan hangkut dia sekali... klu tempat tuh leceh  requirementnyer, then dia kena tinggal Musa ngan maid....

as for mak kandung Musa, memang bagi anak dia kepada orang tuh bukan satu tindakan yang patut dibanggakan, tapi sekurang-kurangnya, dia sebagai mak masih mahukan yg terbaik untuk anak dia....

dia tak mampu nak jaga, maka dia bagi pada yg memerlukan dan mampu bagi yg terbaik.... klu Musa memang anak dari hubungan terlarang, maka tuh urusan dosa antara dia ngan Allah, MN dah berusaha nak tutup aib mak kandung Musa tuh dan sedaya upaya jaga privasi Musa.....