CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

‘Biarlah.. Kita hanya mati sekali, tetapi hidup setiap hari’ - Nourul Depp

dia bengang la kut lebih mengagungkan bakal mak mertua dari mak sendirih hahahahahah

Akhirat selamanya. #modeustazah

LembingDayanti replied at 29-8-2024 05:03 PM
dia bengang la kut lebih mengagungkan bakal mak mertua dari mak sendirih hahahahahah

Tapi iols rasa krik2 dgn acik maria tu.

jerukkedondong replied at 29-8-2024 04:28 PM
sebagai emak..doa yg baik2 je lh utk anak tu..
apa yg ko nk senanya nughul.
nk ayu tu dtg melutut mi ...

I rengsa betul mak2 yg guna card sorga bawah tapak kaki mak mcm ni, kalau buat baik2 takdenya anak tu buat perangai mcm tu, mak kot anak ni kalau bagi bapa dgn mak anak akan pilih mak. Dalam kes ni mesti ada yg dia buat sampai anak terasa hati & memilih tanak balas apa2 demi jaga hati mak dia. Asyik guna ayat derhaka la apa la, habis yg org tua derhaka pada anak tu mcm mana?

tak tahu apa berlaku tapi doa yang baik2.
takperlu tayang hal tu anak2 bukan artis juga. anak kena kecam dengan netizen ke dgn kwn2 tatau hujung pangkal tak rasa kesian ke?

Sabar la kak nourul .mak mana mana memang lah rengsa kalo anak gadis betunggu tangga rumah bg.lebihkan jantan dr mak sendiri..sabar ye .tgk la anak yebby tu..dah dapat zirafah dah pun

Follow Us
diam la aci

bukan haritu dah okay ke dgn anak dia?
semoga ada jalan berdamai la ye... give her time...

Mak aku dulu sama mcm ni. Anak2 buat salah sikit terus merempan kat fb. Anak yg tak berkaitan, tak buat salah pun sama terkena tempias. Sampai kwn2 tanya "kenapa ko dgn mak ko?" Kita yg terpinga2 tak tau cerita sampai la buka fb mak tgk apa dia tulis. So sudahnya aku mmg tak suka nak bgtau mak aku apa2. Bila aku nak balik pun jgn tanya. Bila aku nak balik, aku balik.

haruslah replied at 29-8-2024 02:54 PM
Anak2 (pempuan) slalu kecik ati dgn mak sbb overprotective..kalau anak2 dgn bapak lak sbb bapak x am ...

Ini betul, during my teenage, i selalu tak sebulu dgn mak i, as time goes by, i kahwin, ada anak, lps tu ada cucu, i makin close dgn my mum, hari2 i mesti borak dgn my mum, pagi sekali, otw balik rumah lps kerja pun i borak lagi, lama tau, slowly i faham perasaan mak i, i pun overprotective kat anak i and cucu i and of cos dgn cucu lebih lenient lah hehe

Kuat tul genetic acik Nurul. Anak takde rupa omputih langsung

Rasanya anak bongsu tu masa kecik ada la rupa mat saleh.. dh besar sket ni hilang terus

pekat ye genetik Aci Nughoul... anak2 tak dapat baka francis langsung ye... terpercik sikit tu pun sipi2 je....

btw, meols sampai skrg ni masih lagi kecik hati dengan ibu meols yang perangai macam Aci Nughoul ni... semuanya dia mangsa, semuanya anak yang salah.
Aku dari kecik survive sendiri, iya..basic needs tu ada, tapi most of the time nak apa-apa aku kena usaha sendiri, sampai sambung study pun kadang aku hulur duit ptptn, dah kerja pun hulur, taklah banyak... tapi ada la hulur tak putus, kadang aku tgh sesak pun aku hulur...

hujung2 baru ku tahu ibu meols merempan ngan acik2 jiran kata anak-anak takde bagi duit sangat, kekadang pinjam ngan jiran, main kutu, DAN BAGI DUIT TU PADA ABANG MEOLS YANG BIAWAK....dia kata kitorg (anak-anak yang bekerja) tak bagi duit, jarang hulur belanja. Aku ngan adik2 aku nangis ye berdua, sedih sangat2.. kami ni tahan je nak beli apa2 ingat org kat kampung, kadang2 beli atau makan apa2 pun tak pernah post...balik kampung beli & bawa makan yg kitorg makan tu... tak berkira.
Tapi tetap disanjung 'anak yang jaga dia' duk kampung tak kerja tu...

Tak habis lg ke kes sentap dgn Ayu. Dulu masa Ayu stay Bali pn dia tak close dgn bapak dia Ajai. Aku rs lama2 Ayu pn tak selesa dgn cara hidup mak dia yg mcm tu sb tu dia chau

ade org kisah ke?yg dia nk up pasal anak dia tu...kozerr...

manehnya replied at 29-8-2024 09:46 AM
dia lupa ya kehidupan selepas mati... alam barzakh... hiudp dlm kubo lg lama dr idup atas dunia, iku ...

suka komen yang ni...perkara yang selalu orang yang masih hidup ni lupa. Termasuk la aku.

semoga mudah semuanya buat sistur

Ayu dgn ajai n Mrs ajai mcm aman² je Di mesia. Haritu ajai mcm ads belikan ayu keta baru. Concert ajai ayu pun ada. Maybe all that she wants is a happy family. Parents who are nurturing n stable

Ayu dgn ajai n Mrs ajai mcm aman² je Di mesia. Haritu ajai mcm ads belikan ayu keta baru. Concert ajai ayu pun ada. Maybe all that she wants is a happy family. Parents who are nurturing n stable

selipar_hijau replied at 29-8-2024 02:40 PM
dak ayu tersalam ngn dak sapik dah kene korantine

win!