CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

alerr...sambung lak

tapi kan...cik pon ni bukan kat bawah pokok besar jek dia bertandang kan

abg aku dulu cite
masa tu dia tgh remaja
dlm umo 18 19 cam tulah
mlm thn baru ke mlm apa ntah
dia naik moto rxz dia tuh ngan kawan dia bonceng kat belakang
saje jln ronda ronda tgk suasana malam kata dia

bila da puas meronda...dalam pukul 2 3 pagi tu nak la balik rumah
dalm perjalanan nak balik tu
dia sampai kat 1 simpang....tp tak ingat dia cite kat mana ntah masa tuh
tetibe kawan kat belakang dia cuit bahu
dia tanya ngape
kawan dia tunjuk kat 1 signboard
dia pon dongak la tgk
dia nampak cik pon tengah dok bersidai kat atas signboard tuh
siap dok berjuntai berbuai buai kaki

muka tk buruk sgt masa tuh
cuma muka pucat lesi tuh......ngan rambut berjurai dia
abg aku apa lagi...... pulas la motor tak toleh belakang lagik
seb baik dia tak ikut abg aku balik

bukan kat johor femes lontong ke????
seeri_7843 Post at 30-8-2010 11:38

iye, lontong femes. layan dgn kuah kacang or sambal tumis. aku suka lontong basah, dgn kuah lemak lodeh.  lontong kering kureng la sket.

ish..ish..ko ni wat aku terliur lak..perut tengah bunyi2 nih..huhu

tu la pasal.. kalau bli tengah ari tercabar keimanan aku nak tunggu ke petang nanti.. hahh ...
dinosour_27 Post at 30-8-2010 11:37

kat area tu ada umah ler..sting garden aaa...tapi tak banyak.  kat celah2 area kilang tu pun ada umah. asal ada kosong jek, ada ler yg gi pacak.  tah2 yg ko nampak tu mmg orang kot

tu la pasal.. kalau bli tengah ari tercabar keimanan aku nak tunggu ke petang nanti.. hahh ...
dinosour_27 Post at 30-8-2010 11:37

ok dah settle.. aku paling menyampah nak layan orang Iran.. dah la english tunggang langgang.. tak paham bahasa plak tuh.. tampo karang baru tau.. opss sorry lari topic lak..

ok sampai mane tadi.. haaa.. member aku tanye ko ok tak.. aku pun cakap aku ok la.. takde ape2 masalah pun.. pastu baru la diorang bukak citer..

masa aku belok kat simpang tuh.. diorang masih lagi belakang aku and takde ape2 masalah.. dah sampai setengah jalan naik bukit tu.. diorang kata ada pompuan.. pakai baju yang sebijik macam aku nampak tadi.. ngan kain batik and tutup kepala pakai kain batik tu.. tapi pompuan tu berdiri belakang moto aku sambil mengilai2.. tu yang diorang pecut.. tak tau datang dari mana.. tapi mase aku toleh tu takde la plak ape2 kat belakang.. samada benda tu dah hilang atau memang dia taknak nampakkan diri dia kat aku kot.. aku punye la takut.. malam tu aku letak moto aku luar pagar.. siap mangga la tapi kat luar pagar.. siap dan2 tu bukak air paip bace ayat kursi siram moto aku.. konon taknak badi la..

nasib baik aku tak nampak kalau tak mau tergolek jatuh motor aku malam tu.. sejak dari tu takde sape2 nak tumpang aku.. sebab diorang kata tempat tu dah ade orang book.. hahaha.. hampeh.. rupenye sebelum balik dari kedai kuda tu diorang dah pg kencing kat pokok kat area kedai kuda tu.. tak tau la tu ke penyebabnye.. tapi apsal aku yang kene.. naik la bertiga ngan diorang.. heheheh

Reply 377# seeri_7843

tu la pasal.. kalau boleh biarla sempurna and dapat mengucap 2 kalimah shahadah.. amin

Follow Us
Reply 378# seeri_7843

tak tau la.. tapi mungkin sebab kebanyakan lori yang berenti ni tak letak kon ke ap2 tanda.. pastu berenti kat tempat gelap..

bukan kat johor femes lontong ke????
seeri_7843 Post at 30-8-2010 11:38

ntah la.. aku tak tau ape yang pemes kat johor.. kalau jb tu mee rebus hj wahid.. tapi dah takde dah hj wahid tu turun kat anak2 dia kot.. kalau muar asam pedas.. batu pahat.. nasik beriyani.. pastu banyak lagi la.. mee bandung muar.. lontong.. nasik ambeng.. sebab banyak sangat kaum kat johor tu.. jawa, bugis, banjar, melayu ape2 lagi la.. hehehe.. tu pasal makanan dia banyak..

isk sebut2 makanan ni buat perut aku lapar la.. hehehe

Reply 384# Vvenus

memang le.. ade kedai makan kan kat tepi jalan tuh.. tapi tak mungkin ade pompuan dok tp jalan kul 2 pagi.. hehehehe.. baca sambungan.. ko dok bbu eh vvenus? kat area mane?

tapi kan...cik pon ni bukan kat bawah pokok besar jek dia bertandang kan

abg aku dulu cite
masa  ...
seeri_7843 Post at 30-8-2010 11:48

ada kaki ke seeri? huhuh.. mesti diorang tengah wat mesyuarat tingkap.. hehehe

Reply  Vvenus

memang le.. ade kedai makan kan kat tepi jalan tuh.. tapi tak mungkin ade po ...
dinosour_27 Post at 30-8-2010 12:14

ha-ah...area sebelah masjid yg ko lalu tuh, hehe...macam2 cerite gak kat situ..antara nak takut dgn tidak aje..tapi selalunya mmg takut aa..adehhh...hari khamis lepas pun kena usik gak...posa2 pun nak menngacau

Reply 391# Vvenus

eh..dekat ngan taman kanak2 ker? dulu aku pnah sewa umah ke dua ke ketiga dari taman kanak2 yang menghadapa jalan besar tu.. ntah2 kite ni jiran.. hahahah.. kan masjid pastu traffic light belok kiri pastu simpang pertama kiri tu.. ada taman permainan kanak2 kan.. malam2 budak2 isap ganja kat situ.. aku ingat lagi aku barubalik dari makan kat restoran sebelah 7e tu.. masuk2 je lorong kene tahan ngan polis.. cakap aku nak pg isap ganja.. ape ke halnyer.. aku tunjuk la umha aku.. baru dia lepaskan.. huhu

Reply  Vvenus

eh..dekat ngan taman kanak2 ker? dulu aku pnah sewa umah ke dua ke ketiga da ...
dinosour_27 Post at 30-8-2010 12:34

taman permainan kanak2 dekat pintu belakang sekolah menengah tu ke?  jauh dah tu dari rumah aku.  aku dok kat area malinja ler.  masjid tu sepelaung aje dari umah aku.  anak aku sekolah kat sekolah agama tu. umah paling dekat dgn sekolah, tapi dia la yg selalu masuk paling lewat. geram aku...susah betul bangun pagi.

taman permainan kanak2 dekat pintu belakang sekolah menengah tu ke?  jauh dah tu dari rumah ak ...
Vvenus Post at 30-8-2010 12:39

masjid besar kat traffic light tu kan.. ker ko dok apt seberang jalan mesjid tuh? ntah la.. aku dah lame sangat tak pg sane.. tak ingat dah.. tapi petronas kat dalam bbu tu sedara aku punye.. tu pun aku baru tau sebab dia datang raya umah aku aritu and mak aku citer.. aku bukan kenal sedara mara.. hehehehe.. lagipun aku kisah ape.. lain la kalau aku pg tuang minyak kat sana dia bagi free ker.. hahahaha..

Reply  ea208964

ha ah.. baru masuk 30 baper ari lepas.. muda la tu..
dinosour_27 Post at 29-8-2010 10:06

ohh ..hepi belated bday dino ..

psl slip disc tu agaknya kesa dri eksiden2 yg pernah berlaku - sbb semua mcm ok so dino tak pernah pi checklah kan ..agaknya  dah lama baru kesannya terasa...tapi papepun Alhamdulillah dino dah ok - tak lama lagi ada majlis besar besaran lagi ...

salam seeri ..

Reply 394# dinosour_27

area tu aa..aku tak dok apartment..kat deret rumah teres tu.  situ byk jugak org cite byk entiti lalu lalang. umah selang sebuah umah aku pun ada cerite angkernya jugak.  pokok mangga depan umah aku lak, jiran aku gi letak pokok tanduk rusa tu. dah berape org yg datang umah aku tegur suruh buang. tapi makcik sebelah tu taknak buang2 gak.  huhuhu

iye, lontong femes. layan dgn kuah kacang or sambal tumis. aku suka lontong basah, dgn kuah lema ...
Vvenus Post at 30-8-2010 11:58

sedap kan.......
ish ish ish......
tetibe teringat lak....
esok nk wat la........aku ske letak tempe dlm kuah kuning tuh

ok dah settle.. aku paling menyampah nak layan orang Iran.. dah la english tunggang langgang.. ...
dinosour_27 Post at 30-8-2010 12:06

berdiri belakang moto ko ke??
cam org wat pertunjukan toto tuh
huhu....antu tuh bekas ahli akrobatik hapa.........

tp mmg lawak la ko gi samak moto ko tuh
konon nak ilangkan jejak la ek

ntah la.. aku tak tau ape yang pemes kat johor.. kalau jb tu mee rebus hj wahid.. tapi dah ...
dinosour_27 Post at 30-8-2010 12:12

tuh lar
aku pon cam terase rase kat anak tekak nih

ada kaki ke seeri? huhuh.. mesti diorang tengah wat mesyuarat tingkap.. hehehe
dinosour_27 Post at 30-8-2010 12:15

tak de la nampak kaki
tp kan dia pakai gaun uniform dia tuh
kan berjurai jurai
kalo dr jauh nampak cam dia berbuai kaki dia tuh