CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

Fitnah Blackout

kesimpulan aku bila sampai bab politik ni educated / urban macam mana pun dia.....
pasti kebodohan tu terserlah juga....sedih betul...

SiMontel posted on 9-5-2013 01:38 PM
kat opis aku ni siap ckp..8 negeri blackout...bila tanya location mana...terus tukar cite pasal BN ...

itu kak sama kes kita. bila kita tanya secara terperinci, calon mana affected, tempat mana, siapa yg menang kesudahan nya kita boleh kena cop tak buka minda kata mereka sebab tak tengok segala mak nenek "bukti" post kat internet.

kalau ada so called "bukti" itu dan minda sugguh lah terbuka dok tengok segala video bukti pelbagai mesti boleh jawab secara terperinci soalan kita bukan?

bangsat gila orang sebegini.

Vokuro posted on 9-5-2013 02:32 PM
itu kak sama kes kita. bila kita tanya secara terperinci, calon mana affected, tempat mana, siapa  ...

i feel u Vokuro..pengalaman kita sama...harini je aku guna headphone..malas nak dgr cite and maki hamun...
bagi aku..mmg rakyat sokong PR...kire okeh la..semua org pun taksuka corruption...
cuma takde peluang menang this time...tapi who knows PRU 14...boleh menang berganda..

cuma aku harap..cite blackout ni takde la carryfwd dari tahun ke tahun...

aku ada gak baca kat facebook.. semua duk kata blackout... bila aku tanya PR fanatik.. diorg ckp takde black out... mcm gampang je la

Aisyazurina posted on 9-5-2013 03:19 PM
aku ada gak baca kat facebook.. semua duk kata blackout... bila aku tanya PR fanatik.. diorg ckp tak ...

tp siap ada fb Blackout PRU13. yg kengkawan lak hari2 dok post citer nih, seme benda berkait. mereka tuh ada cikgu, yg heran kalangan kwn2 diaorg juga yg jd petugas dan mmg sokong pr, kenapa diaorg ni diam saje ek,
ada je aku tgk fb cikgu yg bertugas..marah dia dituduh mcm2...bila dia cerita hal sebenar,apa yg berlaku dia pulak kena marah balik depa ungkit pulak dah kerja berbayar x pyh cerita byk..

rumah aku  n kawasan sekitarnye pun blackout termasuklah dewan tempat pengumpulan peti undi sbb rumah aku dekat je dgn dewan tu.tapi blackoutnye pukul 11.56 malam ye..dah abis kire n dah kua result pun kt tibi..tpt aku ade pr menang ade bn menang..n tak de bangla pun mase aku g ngundi..

Follow Us
saya xsokong mana2,baik BN atau pun PKR/PAS..tp syukur nasib baiklah xdpt kat tangan DAP masa PRU13 lepas.. kalau x,u guys sendiri tau apa akan jadi kan?? abislah hak2 org melayu.. BLACKOUT nih yg start memfitnah kan ke org CINA DAP RASIS tue??? nampak sgt gila kuasa nk rampas tanah melayu.. cuba tgk perhimponan semalam dikelana jaya,90% cina bangkai yg dtg...org2 melayu yg mewakili PKR and PAS dijadikan patung boneka oleh DAP shj..

kesian melayu,ada tue semalam wanita mengandung pun dtg,...yg bawak anak kecil pun ada..xkesian kah mereka kat anak2 mereka telah dirosakkan pemikiran mereka? mereka ni(melayu yg gi kelana jaya semalam) lebih kesiankan cina2 rasist DAP dari bangsa sendiri...

cubalah berfikir sedikit..diorang nih (cina2) tunggu tepuk tgn shj bila melayu tersungkur esok.. Last edited by gadget on 9-5-2013 04:19 PM

siapa yg kaki temberang dan sebar berita tak sahih ni patut kena lokap jer utk cybercrime
lenkali jgn gatal jari tekan SHARE kalau tak sahih
sampai tentang GST pun ramai tertipu termasuklah ada lecturer UITM yg pangkat doktor

yg paling lahanat aku rasa time fitnah ayat2 provokasi, even satu gambar kotak undi, gambar resit, kemain terus klik share, x cukup dgn tu copy paste masuk whatsapp
bila ada clarification, x pulak nak share copy paste segala

gadget posted on 9-5-2013 04:09 PM
saya xsokong mana2,baik BN atau pun PKR/PAS..tp syukur nasib baiklah xdpt kat tangan DAP masa PRU13  ...

so, jgn lupa next election kalau layak mengundi, pastikan kuar mengundi... bgtau kat sedara mara and kawan2 sekali..

AdamBillionaire posted on 6-5-2013 11:52 PM
tahu takut bersumpah.. penipu.. alahai.. kalau dah menipu dah lah.. beribu orang cakap dakwa ...

walaopun dah seminggu isu ni tp i nak komen skit ok adam.

dakwat tu pada pendpt i, ikot cara kite guna tgn macam mana. my mom punye hilang pada ptg ngundi tu, dia dah masak2 sume..siap jangkit biru kat kunyit ikan goreng (special skit menu ari tu hahaha)

my somi punye, dia x kerap bsh tgn..x de masak2..mandi pun malas hahaha..sampai ke ari ni masih ada lg kat jari dia kesan biru tu. dah pudar skit2 lah.

BeeHaa posted on 10-5-2013 02:25 PM

dakwat tu pada pendpt i, ikot cara ki ...

patutnya jgn la ckp guna dakwat kekal. tp just ckp guna dakwat je. sbb tu rmai yg rse tertipu

BeeHaa posted on 10-5-2013 02:25 PM

dakwat tu pada pendpt i, ikot cara ki ...

mana boleh camtu? cuba bg definisi dakwat kekal? tujuan dia apa? untuk elak undi dua kali? jd dakwat kekal? selepas calit kenalah kekal? nape tak kekal? bayar rm 5 juta? lagi teruk daripada marker pen?

bg adam.. manusia kalau nak menipu? nak mengundi banyak kali? ada dakwat kekal sekali pun? akan buat juga.. kat akhirat jawablah beli dakwat rm 5 juta duit rakyat membazir

suami hang calit jari mana?   kalau setakat basuh memasak? dah hilang dakwat kekal? bg adam itu bukan dakwat kekal? itu dakwat biasa je..huhu

masnona posted on 10-5-2013 02:32 PM
patutnya jgn la ckp guna dakwat kekal. tp just ckp guna dakwat je. sbb tu rmai yg rse tertipu

maksud mereka dakwat kekal adalah dakwat spt marker pen yg ada 2 jenis iaitu yg permanent(yg kekal-permanent ink) dan yg boleh dipadam yg biasa digunakan di atas white board tue..tp maksud itu telah disalahfaham oleh semua org yg mengingatkan ia tidak boleh dipadam langsung..
Last edited by gadget on 10-5-2013 06:08 PM

munchkin posted on 6-5-2013 08:51 PM
Ni yang dijawab oleh tnb. Tapi asyik cakap blackout, siapa yang betul betul ada kat sana bagi bukt ...

first statement ko kate pembangkang fitnah, ble dh anto gmbar, so spe yg ftnah spe? tnb ftnah @ pmbangkang fitnah??
lain kali check dlu jgn main buat statement bodo je

Aku kalau PAS aje aku x kisah
Aku mmg x suke DSAI
Galak sgt nk jadi PM
Sume cite nk spin
Pastu post2 kt FB konon2 petugas pilihan raya la,
TNB la,
Sume konon2 luahan rasa.
Xde plak letak nama ngn IC.
Ni luahan rasa HANTU ke?
Ke Bangla mcm pengundi2 yg korang cop bangla tu?

saya malam tadi lebih kurang pukul 10. malam terima panggilan beberapa rumah tiada bekalan..
time nak tukar fuse yg blow tu..fasa biru
tiba-tiba fuse pada fasa merah pula blow dan meletup..arking nya hampir2 mengenai saya..
saya pun terus keluar dan mengambil fuse yg baharu...
tiba-tiba saya di serang seorang lelaki cina..memaki saya yg sedang bekerja...saya bagi penjelasan padanya,,tapi dia tidak fasih berbahasa melayu..menyebabkan penerangan saya kurang difahaminya..saya menerangkan satu persatu..akhirnya dia faham..
dan baru saya nak masuk pencawang untuk menggantikan fuse yg baru..tiba-tiba satu kereta jenis kenari..berhenti dengan brekk yg kuat.
dia lantas ke arah saya dan memaki-maki saya..dia pak cik india..dia hamburkan kata-kata kesat,dan melenting pasal pru13 pun pasal ni.sebab tiba-tiba rumah dia tiada bekalan elektrik...
dia kata pada saya..apa U tak  da OT ka buat macam ini..."astarfirullah.saya istifar dalam hati...
saya terus buat kerja saya..dia (pak cik india tu..)..tangkap gambar saya dan kenderaan saya...

bagi saya..tengah2 hot waktu pru13 yg tak habis-habis lagi ni...bersabarlah...mungkin lain pru kita menang...
tapi apakan daya..manusia ni boleh mengubah-ubah percakapan...india la katakan..cakap berbelit..jangan dibuat provokasi dah la gambo hensem saya tu......
janganla bibitkan isu kaum..buruk padahnya nanti...kita kan duduk satu bumbung...

Jiran makcik sedara belah mak mertua aku kata Blackout, aku pon kata Blackout la. Prffthhh

DumBell posted on 10-5-2013 06:43 PM
saya malam tadi lebih kurang pukul 10. malam terima panggilan beberapa rumah tiada bekalan..
time n ...

Sabarnye lah yu  kena marah marah camtu...kalu ai mahu ai katok kpl dua uncle tu..

awan_kelabu posted on 10-5-2013 11:56 AM
yg paling lahanat aku rasa time fitnah ayat2 provokasi, even satu gambar kotak undi, gambar resit, k ...

Memang teruk penyakit sharing is caring sekarang ni