CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: totokreturn

[Tempatan] VERSI 4 - EDISI KHAS PILIHANRAYA UMUM KE-13 - 5 MAY 2013.

Close [Copy link]
Manami posted on 23-4-2013 03:36 PM
Ni pesal angkuh sgt xmo jawab ye Simunggu??

ko rajin benor layan dia.. nak2 musim pru ni rmai tul newbie xpn cai bukak acc multinick..

Peterpan17 posted on 23-4-2013 02:58 PM
Mak ai!! mcm ni punya sabotaj by SPR pun ada kah?? Lahanat betullah durang ni. isk!! Geram aku tak ...

spr ni mmg hampeh.. bongokkss sbb kena manipulatr ngn bn ptut die kn neutral..

Simunggu posted on 23-4-2013 03:33 PM
sebab nya.... saya tidak munafik macam kamu...kami sentiasa hidup berpaksikan dunia yg nyata...buk ...

Aku ni malas mo layan ko. Tp pasal ko ni buat malu orang Sabah, aku mo ajar ko sikit. Ko jgn memekak ditempat ko sana yg hari2 disua dgn Utusex & TV3 suku. Ko jgn membebel kami fitnah itu ini. Ko dtg sini buka mata luas2, tgk apa yg kami cerita baru cakap. Klu dengar dr Utusex, TV3 suku, tiada satu benda yg betul dibuat oleh PR semuannya salah.

Ko cakap DAP racist mo tendang Melayu. Ko buka The Star hari ini, tgk apa iklan MCA. PAS akan hudukan orang Cina. Org cina harus voted PAS keluar. Iklan2 yg berunsur racists & hina org Melayu.

Sudah sudalah ko dgn ko punya conspiracy konon yahudi apa semua. Ko lupakah atas pemerintahan siapa Lina Joy & satu lagi budak Melayu di Johor murtad?? Apa tindakan Kerajaan BN pasal hal murtad ni?? KO pergilah ke Jerantut. Ada satu gereja khas utk org Melayu Kristian. Apa kerajaan kita buat?  Ko dtg sini KL, club2 malam utk gay, lesbian tumbuh mcm cendawan. Mana penguatkuasa??

BN dok canang Selangor teda air. Di Pahang tu yg ntah berapa tahun teda air, napa ndak ksh kuar di TV3 suku?? Negeri 9 yg bermalasalah air sejak azali napa teda kuar di utusex?? Org2 selangor mana ada putus air. SYABAS jak yg putus wayar gila talak. Adik aku tinggal di Selangor enjoy free water, kamurang di Sabah msh mampus tunggu air hujan pakai tangki biru. Fikirlah sendiri. Last edited by Peterpan17 on 23-4-2013 03:49 PM

sebab nya.... saya tidak munafik macam kamu...kami sentiasa hidup berpaksikan dunia yg nyata...buk ...

Ko ni napik kulu napik kilir, x pi tolong Kinabatangan dgn bini gebus dia tu kempen kaa??

Ni ko ke Simunggu??

widuri007 posted on 23-4-2013 03:42 PM
ko rajin benor layan dia.. nak2 musim pru ni rmai tul newbie xpn cai bukak acc multinick..

Sambil2 kempen, haku menukul

Anggota Polis diarahkan mengundi hari ini..Kegilaan apakah ini meskipun difahamkan tarikh pengundian awal sepatutnya ialah pada 30 April 2013 (lima hari sebelum tarikh undi awam).

betul kaaa?

Follow Us

ini ke hujah kami @simunggu. saya kasihan sama kamu .
saya nak cakap lebih2 tapi bila saya tahu kamu dari mana, so, apa saya mahu kata. kesihan bah sama kamu

lain kali lah

Manami posted on 23-4-2013 03:46 PM
Ko ni napik kulu napik kilir, x pi tolong Kinabatangan dgn bini gebus dia tu kempen kaa??

yang ni simunggu kata tak munafik.

widuri007 posted on 23-4-2013 03:40 PM
kesian aku nengok ni kan.. mst budak bwh umur xpn br lepas je layak mngundi.. too bad!! patutla du ...

Aku pun baru nak komen benda sama, dia ni Simunggu ke Sidungu.  Komen mcm ape ntah

Perasan tak, tak banyak pulak berita2 yg mengatakan ahli2 PR meninggalkan parti dan menyokong/menjadi ahli BN... Atau sbb aku kurang baca Utusan atau tgk TV3...??????

kucingTomey posted on 23-4-2013 03:50 PM
lain kali lah

abamkuc tak kempen kat paya besar nun ker?

kucingTomey posted on 23-4-2013 03:50 PM
lain kali lah

..cawat Medeen  ni? bukan setakat lain kali je, TIDAK SEKALI KALI bai.....

Manami posted on 23-4-2013 03:46 PM

saya handsome dari tu lah...kau bikin malu sama saya...hehehe
tapi sebelah tu merembes juga...

sitihawa posted on 23-4-2013 03:57 PM
abamkuc tak kempen kat paya besar nun ker?

ni rasa nya tak silap abam ni masa pencalonan ritu....abam tak pi la hawa

pyropura posted on 23-4-2013 03:57 PM
..cawat Medeen  ni? bukan setakat lain kali je, TIDAK SEKALI KALI bai.....

...

TIDAK SEKALI KALI ...HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Simunggu posted on 23-4-2013 03:58 PM
saya handsome dari tu lah...kau bikin malu sama saya...hehehe
tapi sebelah tu merembes juga...:dr ...

yang rembes2 memang umno punya lah

sitihawa posted on 23-4-2013 03:50 PM
ini ke hujah kami @simunggu. saya kasihan sama kamu .
saya nak cakap lebih2 tapi bila saya tahu k ...

Aku kesian dgn dugong UMNO kat area rmh aku. Aku dah psg bendera PAS beberapa ari dah. Lg tg cari bendera DAP dgn PKR nak letak. Tup2 malaun tu rasa tercabar & psg bendera BN. Tak puas ati aku psg bendera PR dia pun psg. Tp before aku psg, idaklah pula dia nak psg.  Perangai UMNGOK ni dr atas smp ke bawah bos dan macai semua sama. Kaki tiru

untuk sebaran..............

Untuk Sebaran Umum dan Segera

Anggota Polis diarahkan mengundi hari ini..Kegilaan apakah ini meskipun difahamkan tarikh pengundian awal sepatutnya ialah pada 30 April 2013 (lima hari sebelum tarikh undi awam).

Berikut mesej yang dihantar oleh beliau:

Salam admin,minta jasa baik admin ambil berat ap yg saya ingin smpaikn ni.. Hari ni telah bermula undi pos bg anggota PDRM ,di sini sy nk bgtau beberapa perkara

1) Undi pos sepatutny bermula 3 hari awal dr undi awam tp skrg ni baru berapa hari bulan

2)Undi tnpa ada pemerhati dari spr,hnya kantung undi sahaja yg ada

3)Kertas undi ada no siri

4)Sebelum pangkah undi,terdapat borang yg sudah tertera nama pengundi beserta no ic dan no siri yg sama dgn kertas undi

5)Borang tersebut dimasukkan bersama kertas undi ke dalam sampul sebelum digam dan dimasukkn ke kantung undi

6)Undi tak rahsia langsung,siap ada no siri,kwn2 ada kiri kanan,bersepah2 undi..tiada tmpat khas utk mengundi!!

Harap admin dpt sebarkan n bangkitkn perkara ni,n dpt segera sampaikn ke pucuk pimpinan PR,mintak tolong sgt2..

Beliau turut mendedahkan bukti kertas undi...

Ayuh tumbangkan penipuan..-jahar

Peterpan17 posted on 23-4-2013 03:45 PM
Aku ni malas mo layan ko. Tp pasal ko ni buat malu orang Sabah, aku mo ajar ko sikit. Ko jgn memek ...

aku malas mau layan kau...tapi aku pikir balik sekian pula aku tengok kau nee...

1. LGBT tumbuh mcm cendawan? dan org Islam minum minuman keras di public? Lina Joy?.....bukan kerajaan kita tidak mau ambil tindakan (ada yg sudah pun)...tapi nanti bila ambil tindakan..keluar lah pula BERSIH itu BERSIH ini...kapir ambiga / DAP / PKR lah sebok bantah sana bantah sini..bikin kacau sana sini....heboh sana sini....kebebasan berhomo lah...kebebasan bertukar agama lah.....tu pasal kerajaan diam shj...kerajaan kena lah bijak bila bertindak.

2. Air punya pasal?   dalam TV3 nampak hari hari, ada gambar..tak ada photosop atau superimpose ...Ori punya...live...org hidup bergerak gerak.....org selangor angkat air..ketokoi..kasian sama kamu ......org kampung aku hidup nun jauh di pendalaman pun inda mcm org selangor...kata org bandar moden konon..tapi angkat air pakai baldi...hehehehe...ini lah kerja PKR..........Tak apa nanti kami bantu kasi naik itu BN dan tolong sama kamu pula...ok? sabar ya....