CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

Reply 575# helena_dzam

alaaa.. aku paling lama pun 2-3 ari jer tak masuk dalam ni.. pastu ade la nick aku.. hehehehe.. ingat aku ni library ke cik helena oiii.. ade banyak citer.. hahaha.. mane yang aku ingat aku citer ok.. same2 kita share keseraman.. aku sejak kecik memang suka citer2 antu or seram ni.. tu sebab aku selalu korek citer dari orang2 tua.. nanti aku citer pasal pakcik2 and mak aku nyer citer mase kecik2 ok.. tengah ingat balik ape yang diorang citer..

sekolah aku pon ada gak baby dalam balang ni.

Reply  seeri_7843

kat sekolah poi dulu pon ada gak baby and fetus dlm botol ni... ada la 3 -4 bo ...
poiuytrewq Post at 3-9-2010 20:16

memang kalau skolah lama2 ada kot.. tu sumer zaman bile punye baby ntah.. terapung2 jer.. seram gak bile tengok lame2

akhirnya khatam jugak aku baca semua cerita hantu~
gigih aku baca sampai tgh2 mlm walaupon seram2 s ...
poiuytrewq Post at 3-9-2010 20:41

mari la kongsi citer.. jangan malu2.. aku lagi mengalu2kan cerita dari kawan2 yang lain.. huuhu

tu korang tak tau, .. tea lady sellau dapat hamper ni, sbb boss dah bosan. kalo boss pompuan, kadang2 dia amik makanan je... bakul aku sebagai tea lady sesah la

Reply 582# nurulcomfykid

tula.. dia letak dalam cecair tu kan.. terapung2.. bayang la kalau malam gelap2 macamane.. pnah la dengar bunyi baby menangis dari dalam makmal tu.. tapi mase tu wat bodo jer la..

Follow Us
Reply 585# nurulcomfykid

yelah2.. kan best kalau tea lady aku pandai buat blog bagai.. boleh la aku suruh dia cover kerja aku.. kan nurul.. hahahah.. tea lady la sesangat.. yolah tu.. hehehe

Reply 587# dinosour_27

boleh, ...... ko sound la org recruitment suh diaorg cari yg cam aku..

Reply  dinosour_27

boleh, ...... ko sound la org recruitment suh diaorg cari yg cam aku..
nurulcomfykid Post at 3-9-2010 23:00

hehehe.. mau gaji tea lady same macam gaji aku.. silap2 aku kene tendang jadi tea lady plak.. opsss.. tea man eh? hahaha

memang kalau skolah lama2 ada kot.. tu sumer zaman bile punye baby ntah.. terapung2 jer.. seram  ...
dinosour_27 Post at 3-9-2010 22:43

huhu....kat lab skola aku pun ada benda ni gak............

aku ingat lagi first time aku tengok baby2 dlm balang ni...mmg excited....kesian pon ada gak...takde la pulak rase takot.. tapi lepas di momokkan dgn pelbagai cerita dr senior...jadi takut plak.,huhuhu~

time sahur ni baru aku berani nak buka thread ni...
semalam tgh2 malam aku hanya sekadar tengok tajuk je..hihi
tahniah sekali lagi kpd bro dino sebab thread ni berjaya wat aku jadi penakot sat~
hahaha

BISIKAN MISTERI DI DALAM LOCKER~

Cerita ni terjadi dekat clasmate aku masa form 1. masa aku form 1 hanya kelas aku yang satu2 nya kelas bdk form 1 yang terletak satu blok dengan bdk2 form 3 and form 5.
kelas form 1 and form 2 yang laen semua dekat blok laen. ni semua sebab aku and my other clasmates ni in-take yang lambat sikit. so, kelas pon terpisah la...
masa ni setiap kelas dari form 1 sampai form 5 semua ada 2 locker besar. tujuan kedua locker ini adalah untuk pelajar2 ni simpan buku2 kat dalam tu....
tapi dekat kelas aku, 1 locker mmg penuh buku tapi yang lagi satu tu tak berapa nak penuh and ada la sikit ruang kat bawah tu.

haishh. macam panjang pulak mukaddimah...
hihi
ceritanya bermula begini...jeng3[kunun nak bagi seram, tapi seram ke?? hehehe]
ada la satu malam ni, kawan aku ni biar la aku bagi nama Mat(bkn nama sebenar), dia memang dah plan nak takot2kan bdk2 kelas aku. sesapa yang pegi kelas prep awal la. tak kira la laki ke pompuan.

so, lepas je solat isya dia pon dengan pantasnya menyusun langkah ke kelas sorang2. berani gile kan nak wat sorang2. apa yang dia pk pon aku tak tau la..mungkin nmpk lagi macho kot kalau buat sorang2..hehehe
sampai je kat kelas, dia terus masuk and duduk kat dalam locker tu. dia siap tutup pintu bagai.kununnya nak sergah sesapa yang bukak la nanti... haishhh~ mmg takde keje.

dia pon duduk la dalam tu and menanti dengan penuh kesabaran. tunggu punya tunggu rasa macam lama sangat pulak. hehe. tapi still sabar lagi.....
tapi...tetiba dia macam ada suara pompuan duk bisik...mula2 macam tak berapa nak dengar. dia wat tak tau je..ingat kot tu imagination dia je. tapi lepas tu dengar lagi...suara pompuan panggil nama dia...and suara tu suruh dia keluar dari locker tu....
llebih  kurang macam ni la..."mat...mat...keluar dari sini" banyak2 kali suara tu bisik kat dia.
tapi budak ni memang hati kering gamaknya, dia boleh wat donno je...

mungkin benda ni tension kot sebab kawan aku ni degil...sekali dia jerit terus....
"mat! keluar dari sini!"
terkejut beruk kawan aku ni terus kelam kabut keluar dari situ. tapi dia tak terus lari keluar kelas. dia duduk kat meja cikgu kat depan. duk perati locker tu tgk ada apa2 tak. tapi takde ap yang pelik pon. pucat jugak la muka dia. masa aku and kwn2 aku sampai kat kelas tengok si mat ni mcm laen macam je.
muka pucat and berpeluh-peluh.
kitorang tanya la nape. mula2 dia tak cerita may be sebab terkejut lagi kot....
tak lama lepas tu baru la dia cerita.
kitornag bukan sian sangat kat dia, tapi bantai gelak pulak kat dia. tu la sapa suruh niat nak takut2kan org sangat. kan sendiri yang dah kena...
huhuhu

Rate

1

huhu....kat lab skola aku pun ada benda ni gak............
juragan_malam Post at 4-9-2010 03:00

mak aih.. botol macam botol todi.. hahaha.. ni bukan todi yang eksotik tu ke.. pakai binatang2 berbisa.. konon lagi kow and power?

BISIKAN MISTERI DI DALAM LOCKER~

Cerita ni terjadi dekat clasmate aku masa form 1. masa aku form  ...
poiuytrewq Post at 4-9-2010 05:46

aku rase mesti antu tu tensen.. dia punye tempat.. elok2 dok sorang space besar.. datang si mat ni selambe2 je join dia.. dah jadi sempit tempat tu.. hahahah.. nasib tak kene cekik ke ape dalam locker tu.. kalau tak dah timbul 1 lagi hantu pasni.. hantu mat.. huhuh

Reply 594# dinosour_27

tu la pasal kan...
mesti dia cakap, sebok je budak ni nak tumpang tempat dia...
suruh keluar elok2, tak nak keluar...sekali kena sergah..padan muka~
hehe

actually time sekolah dulu banyak dengar cerita hantu, tapi poi tak penah la encounter lagi kan...
selamat~ hihi

poi nak tanya ni, apsal hantu2 ni diorang buat kemunculan waktu malam2 je....
masa siang2 diorang pegi mana?

Reply 595# poiuytrewq

tido la, apa lagi

Reply  dinosour_27

tu la pasal kan...
mesti dia cakap, sebok je budak ni nak tumpang temp ...
poiuytrewq Post at 4-9-2010 15:33

penah dgr ceramah ustaz ckp,makhluk halus ni,die pun mcm manusia gak..
g keje g skola... siang2 kan manusia dah g keje ngan skola..so die tak bole la nak kongsi sama g keje..
time die g keja waktu maghrib..time manusia baru nak balik umah berehat..lagi satu ustaz tu ckp,mmg makhluk lagi
satu tu suka dlm keadaan yg gelap..waktu mlm kan gelap..time tu la die suka buat keje..

g keje g skola...: ...
melinda_gordon Post at 4-9-2010 16:36

maknanya kalua kita tido pasang lampu samar2 dia tak leh wat keje (kacau) le kan?

maknanya kalua kita tido pasang lampu samar2 dia tak leh wat keje (kacau) le kan?
mieraedoera Post at 4-9-2010 16:56

wallahualam la kak..
tapi ustaz tu ckp,tido kalau bole pasang lampu..bknla lampu bilik..maksudnye lampu tido ke,lampu dapur ke..jgn biarkan umah tu bgelap..meti nak kena ada cahaya.. sikit..dan kalau bole,waktu maghrib jgn bkeliaran diluar umah..tutp tingkap dan pintu sebelum maghrib sambil menyebut nama allah or bismillah..ini untuk mengelakkan jin dan setan bkeliaran memasuki umah pada waktu
maghrib..ustaz tu ckp lagi,kalau bole kite contohi sikap ayam(heheh yg ni pelik tapi apa ustaz tu ckp btul)
ayam bila pagi,subuh2 lagi die dah bkokok kejutkan org bgn solat subuh..dan time2 nak maghrib heboh sekampung panggil anak2
die masuk dlm reban cepat..sbb ayam2 nih sume bole nampak makhluk2 halus ni...cuma die tak bole bcakap je...

g keje g skola...: ...
melinda_gordon Post at 4-9-2010 16:36

tu la pasal.. kalau time sekolah dulu kan.. asal ada benda ganggu jer.. kalau dah pikul 5 pg tu kitorang dah tak takut.. sebab kitorang cakap hantu2 tu dah relax tunggu time nak punch out.. kul 6 pg (subuh) diorang punch out la.. huhuhuh