CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Reply  KAULAT

Cerita apa kaulat?.. Dah cerita dah tu..hehe
chefmizan Post at 9-11-2011 17:36

cite kee camne bole lemas...

Reply  CikTomei

Ye saya CikTomei.. Malam merdeka tahun 1991 kalau tak silap saya. 3orang pe ...
chefmizan Post at 9-11-2011 17:13

Hmm, anak jiran saye antara yg terselamat.. diorang g mandi kat situ 5 orang rasenye.. 2 selamat tapi lagi 3 meninggal...
salah seorg yang meninggal tu sebab nak selamatkan anak jiran saye ni la.. anak jiran saye ni trauma lame la jugak..
cerita detail nye tak tahu sangat. kalau chef tahu, ceritakan lah..

mmmmm....mesti laaa trauma kan...
berkorban nyawa tu...

Reply 623# KAULAT

Ada kesah sebenarnya disebalik cerita lemas tu... Jap2 nak amik mood.. Boleh kan TT?hehehe

Reply 622# CikTomei

Biasa la tu,bila berlaku depan mata.. Nak2 pulak sahabat sendiri..

Reply  KAULAT

Ada kesah sebenarnya disebalik cerita lemas tu... Jap2 nak amik mood.. Boleh ...
chefmizan Post at 9-11-2011 18:02

Boleh chefff....
semua permintaan cuba dipenuhi...

Follow Us
Reply 626# KAULAT

Malam ni saya cerita kejadian lemas tu ye.. Nak maghrib dah ni.. Saya nak balik rumah dulu.. Assalamualaikum..

Saya baru teringat satu kesah lama dulu.. Berlaku hampir 10 tahun yang lepas. Tapi mengenangkan pert ...
chefmizan Post at 9-11-2011 16:59

arwah ada membela kah?

Assalamualaikum sume

Salam perkenalan utk sume, bunga baru kat sini, hope boleh shar n segala tunjuk ajar amat lah di alukan. Sebenarnye bunge jumpe thread ni secare tak sngaje, mase tu bunga tgh survey psl tasik chini and naganya. Sbb bunga mmg suka sgt baca. Sebelum ni bunga baru baca ttg asal usul negeri bunga. Tu yang tetibe jumpe thread ni. Bunga tak pandai sangat nak post-post n cari thread mcm ni. Adik bunga yg rajin follow.

Oh ye bunga rasa bunga mcm ade sikit persamaan dgn chef n kaulat. Boleh rasa n nampak benda-benda yg org lain tak nmpak. Erm. Tp bunga tak tau nak mula mcm mane.

Ok bunga try test ye,

Bismillah...

Mak bunga cakap, dlm bnyk2 anak die yg die mengandungkan ke besarkan ke bela dari kecik, dia ckp bnga ni special sikit drpd yg lain n senang je bunga lahir. Alhamdulillah. Dari kecik mak bunga suke bacekan cerite2 nabi, ajar bunga doa mcm2, n bunga ni mak kata pelik sikit sbb masa bunga lahir mak kata bunga tak menangis, tau2 keluar terus dah hisap ibu jari. Kalau org tua2 ckp hisap bego. Hehe. N lagi satu bunga lahir takde tanda lahir. Ye la mcm adik bunga dia ada tanda lahir dkt punggung. Kakak kat badan la peha la. Mcm tu la. Tp bunga takde. Tp mak cakap mase bunga kecik , baby la bunga ada tanda lahir kat dada, warna merah bentuk mcm batu rantai tu erm tatau nak ckp bentuk mcm mana. Lepas tu mak bunga ni mcm risau sbb bunga ni dah umur sampai berapa ntah tak pandai berckp lagi. Pastu jumpe la ustaz ni die ckp bg mkn buah sisa burung. Mak n ayah pun cube lah ikhtiar nak bg bunga brckp. Bile dh jumpe n bg tu. Kakak ckp hish nyesal bg sbb die ckp skng bunga terlebih ckp pulak. Hehe.

Lagi mase kecik mak ckp bunga suka main2 n ckp sorg2 mak perhatikan je, kdg2 bunga akan ajak kwn bunga yg tak berapa nak nampak ni. Main ke selawat sama2.

Mase kecik kan, maneee lah bunga tau n ingt sgt telatah bunga. Hehe

Penah skali tu mak bunga cari bunga takde atas katil mak risau bangun cari2 bunga kat dalam bilik mandi, main air dalam besen yg slalu org tua kita mandikan budak ke baby. Mak punye berderau darah cmne la budak betuah ni boleh main sndiri.

Ade lagi mak ckp bunga mse dah pndai ckp tu bunga selalu kejut mak bunga bangun semayang subuh.

Oh ye by the way, bunga pon mcm ala-ala boleh tau klu org tu ade niat baik ke tak baik kat bunga. Tp bunga jenis suke je buat baik ngn org tak la nak fkir sgt balasan ke ape. Ha yang part ni nape bunga tetibe ckp cmni nnt ade mase bunga cerita.

Bende ni berlanjutan smpai lah ada satu peristiwa mase tu bunga nak akil baligh..

Ala adik bunga panggil teman makan. Jap ye. Jap g bunga smbung.

Reply 627# chefmizan

baik cheff...kami sabaar menanti..

Waalaikumsalammm wbt.

Reply 629# bunga321

Selamat sertai Thread "TETAMU TAK DIUNDANG" buat bunga321
Kedatang bunga dialu-alukan... dan sangat ditagih cerita dari bunga yee...

Ok bunga try test ye,

Bismillah...

Mak bunga cakap, dlm bnyk2 anak die yg die mengandungkan ke ...
bunga321 Post at 9-11-2011 19:29

Sila bunga,sila teruskan...
kongsi yee disini...bole kita sama2 share pendapat...

Reply 42# qasehaleesha

aku pnh join gak aktiviti burung antu ni tp jd fc je... join student bt kem motivasi di yan kedah.. so far spjg dok situ x de plak penampakan wlupun aku kuar msk blk kul 3,4 pg ms kitorg kat kem tu wlupun blk aku plg dkt dgn jeram sungai.. cm rsa x sdp bla ank slh sorg ckgu tu lri kat kitorg ckp nmpg monyet ats pokok pakai bju pth.. n than ckgu yg plg tua kat situ mula rileks je.. pas 5 mnt die ckp jom la msk blk. ...... msa bt aktiviti burung antu tu pun ade la sorg fc kta nmpk smthng tp x de plak aku nmpk cm rsa diperhti kan je.. ape2 pun tt tq 4 this thread..

Ha bunga sambung,

Cite die start sejak bunga kat bangku sekolah sebelum akil baligh. Mase tu bunga kerap demam. Nak upsr kan mak bunga risau sgt. N mak bunga ckp bunga selalu mengadu kat die yg bunga selalu mimpi ada perempuan kat luar tingkap bilik bunga pakai telekung duduk tahyat raut wajah nye cantik, mata die die pakai eyeshadow biru selalu perhatikan bunga. Mula-mula mak tak amik port la may b mainan tido kan. Tp bunga ckp bunga mimpi yang sama sampai lah 3 hari 3 malam. Malam terakhir bunga mimpi perempuan tu dah dekat betol2 kat tingkap bilik bunga seebelum ni kan die dduk tahyat senyum perhatikan bunga dkt area bunga kantan tu kan. Tp mlm akhir tu die dtg dkt tingkap bunga mcm nak menyampaikan sesuatu. Belum sempat bunga hampiri wlupun takut2 berani, tibe2 bunga terus terjaga drpd tidur.

Masa tu nenek sedara bunga ni rumah die di ganggu. Kami sekeluarga ni selalu la melawat die. Sebab peliknye, die ckp rumah die bersepah kulit ular bersalin. N nmpak mcm najis die tu beras. Sbb guni beras die tu bocor. Mase tu bunga umur mcm tu may b bunga kurang faham sgt ttg ni sume. Ok smbung cite bunga. Jd ada lah sorg hamba allah ni tak silap bunga drpd pon**** dtg tolong berubAt keluarga nenek sedara bunga. Rupe2 nye ade org dengki hantar something kat nenek sdAre bunga. Maklumlah nenek sdare bunga ni berniage orgnye. Mungkin la ade yg dengki. Wallahualam.

Alang2 tu mak bunga pon tanye lah dkt die, cube kamu tgokkan anak saya ni. Anak saye ni nak upsr asik demam je. Org tu senyum. Die ckp. 'Ade yg berkenan dgn anak bonda ni, die mahu berkawan' mak terdiam. Siapa mak tanye. N ade kene mengene ke dgn mimpi yg die dpt selame 3 hari tu. Sebelum tu mak bunga kena di soal siasat oleh org tu. Die tanye kalau ada tak di antara ahli keluarga bunga ni asalnye dr kalanga di raja. Dari situ bunga tahu sikit2 sejarah n asal usul bunga dan ahli keluarga bunga.

Mak mula lah ceritanya. Die ckp ye nenek (moyang bunga) asal drpd keturunan Raden, ayah mak pula (atok laki bunga) berasal drpd laksamana bentan. N susur galur sultan J, bijak pandai drpd daerah M ni sume rupe2nye ade kaitan dgn bunga.

Pastu org tu smbung lg. Kamu ade simpan ape2 keris ke turun temurun. Ade berbalut kain kuning. Tak silap bunga ade 3 bilah. Yg sekarang dlm simpanan seorg ustaz yg selame ni keluarga bunga berurusan dgn dia.

Kemudian die ckp nenda ade turnkan dayang supaya menjaga tuan puteri ni(bunga) nama dayang tu ialah dayang ... Maaf bunga tak bolehs ebut kat sini. So die ckp upAcara penerimaan tu akan di lakukan di malam jumaat keliwon minggu hadapan katanye, die suruh sediakan limau, bunga kain kuning, wangian, tak ingt nama wangian tu, n pisang emas ke montel, bunga tak ingat sbb bunga umur berapa mase tu.

So mse tu bunga terkejut takut sume ade. Sbb bunga tak tau ape2 kan. Sbb mak bukannye jenis bercerita sgt.

Next weeknye, kami pun ke rumahnye. Ramai nye org. Lame kami nak tunggu turn. Pastu smpai lah giliran kami. Masuk2 bilik tu gelap,  bau wangiiiii sgt2. Lelaki yg minggu lepas tu tgh dduk senyum tunggu bunga, duduk bersila. Kami masuk, die bg salam kami smbut. Pastu kami dduk. Pastu die ckp ni tuan puterinya? Iya mak bunga menyahut. Saya'pak R' raja pada gunung T, adik saya Dayang...... Berminat berkawan dgnya. Seperti yg bionda tau(mak bunga) kami ni berkeluarga. Keluarga kami sudah lama menjaga keturunan bonda. Jadinya tuan puteri ini terpilih antara anak bonda yang lain. Tetapi anak bonda yg lain pun ada yang di jaganya juga dayang. Tp yg ini spesialnye lebih sdikit. Katanye. Bunga tatau lah.rupanya bunga sekeluarga baru tau yg pakcik tu pak R msuk ke dalam bdn die. Gunakan pakcik tu sbgai perantara utk berhubung dgn kami la. Erm paham tak ape bunga cuba nak smpaikan? Ok pastu upacara / perjanjian pon bermula. Die ckp selepas makan pisang ni bersama secara automatic kamu pon dianggap adik saya. Pastu bunga kena mandi air limau n air bunga n berkemban ngn kain kuning. Wangi gile bunga mse tu. Bau wangi tu bertahan lamenye kat kain bunga.

Tp mcm biase msti ade syarat kan. Bunga tak boleh tinggal sembahyang kecuali masalah perempuan, pastu amalkan sedekah fatihah kat nabi muhammad, dan kaum kelaurganya, utk para ambia dan shuhada' dan guru2 agama dan kpd nabi khidir a.s, pastu bunga kene sedekahkan fatihah jugak kat ibu ayah keluarga n diri bunga n kemudian selawat ke atas nabi. N bunga juga di ajar supaya mengamalkan surah 4 kul ayat kursi n baca yassin mcm biase supaya dijadikan amalan.

N dlm tu jugak pak 3 ade tanya bagaimana dayang perlu berinteraksi dgn kamu? Melalui mimpi atau meminjam jasad? Mak ckp eh tak mau la biar mimpi aje sbb die perempuan. Pastu bunga juga di ingatkan supaya lebih percaya pada tuhan sbb die pun hamba allah, hanya membantu. Pastu die ckp nnt saya akan dpt berinteraksi dgn dayang.. Pasa masa yg ditetapkan nnti. N die juga akan perkenalkanm guru agama mbah kami panggil di pertemuan akan datang. Die juga ada nasihatkan saya dan keluarga akan menghadapi berbagai ujian. Jd dia nak saya tabah menghadapi ujian itu. N jgn lupa allah.

Dari situ bermulalahidup bunga. Nnt bunga sambung lagi ye ape yg akan terjadi. Panjang beno rasenye. Harap sume tak marah ye bunga nak berkongsi.

Reply 632# KAULAT

Maceh kaulat. Tetibe bunga mcm malu. Eleh mcm la kite ni berbual face to face kan. Padahal type je. Hehe

Salam semua....
beberapa hari tak jengok thread ini,
dah macam2 cerita....
seronok sgt baca pengalaman anda semua.

Reply 636# bunga321

Alamakkk.....camtu plakkk...
baru dalam thread nii...
belum betul2 lagi...

Reply  qasehaleesha

aku pnh join gak aktiviti burung antu ni tp jd fc je... join student bt kem  ...
apejanpunyer Post at 9-11-2011 19:52

Selamat melayari "TETAMU TAK DIUNDANG".buat "apajanpunyer"
Disini pengalaman anda,dan cerita anda amat diundang serta dihargai.{:4_182:}

rasanye dah tak bleh berpisah dh dgn thread nie....byk ilmu2  n cerita menarik dari kawan2 semua....