CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

[MERGED]Forum Majlis Peguam 'Memeluk Islam: Update-Kecoh: Salah K'jaan-Dr M

Reply #680 petola's post

Kenapa mereka tarik diri petola?:re:

Originally posted by jbtrader at 10-8-2008 10:57 AM
Kenapa mereka tarik diri petola?:re:

entah ler... dalam berita tak sebut.....

Reply #678 jbtrader's post

memang JB suka pada org2 yang tak suka islam ni kan?????

sorry la beb..terang2 meraka ni cuba nak menghina islam...forum ni salah satu caranya....lebih kepada topeng untuk meng cover niat dorang???

sebab kenapa dorang cuma certa pasal kesusahan dorang masuk islam dan segalanya yng buruk tentang islam???

'pakar2' yang dorang jemput sebenarnya tak lebih kepada 'punching bag' untuk mereka2 ni untuk lepaskan geram....

PS: sape2 yang tak tau..skang dah ada persatuan yang ekskusif untuk agama bukan islam.....tak nampak lagi niat dorang????

Reply #682 petola's post

Cubalah korek rahsia daripada mereka, boleh? Tekanan orang luar @ politik ker?:re:

Originally posted by jbtrader at 10-8-2008 10:06 AM
Conan,

Nampaknya ko lebih nampak apa yg Islam drpd agama lain.

Ko nak sentuh isu runtuh kuil, cuba ko sentuh isu runtuh masjid @ surau dulu, tengoklah reaksi dia mcm mana?

Kini, org sentuh isu agama, nak bincang, nak berbahas, salah ker? Agama Buddha tak halang pun pengikutnya bahas tentang Buddha, siapa nak keluar agama Buddha, keluarlah, tak ada yg paksa-paksa.

Bila ko dah beragama Islam dan terikat dgn ajarannya, ko tak pandang sekeliling.  Dengan lain kata, ko dah boleh diibaratkan dengan lembu cucuk hidung.

kan dah kata isu agama sensitif, tetapi kenapa bila Islam buat kata sensitif, tetapi bila bg cth kuil org hindu buat benda yg sama pon tak masuk dlm list sensitif
ini menunjukkan bukan hanya Islam sahaja akan sensitif dgn agama, agama lain pon akan sensitif kalau melibatkan agama masing2

Agama Buddha tak halang pun pengikutnya bahas tentang Buddha

sila faham konteks, ini isu pengikut nak bahas tentang agama sendiri, tetapi yg ini bukan pengikut agama itu sendiri nak bahas tentang isu agama org lain, jadi tak sensitif ker?

Bila ko dah beragama Islam dan terikat dgn ajarannya, ko tak pandang sekeliling.  Dengan lain kata, ko dah boleh diibaratkan dengan lembu cucuk hidung.

hanya lembu sahaja yg tak marah kalau hidung dia dicucuk
how come kata aku ni ibarat lembu dicucuk hidung, bukannya aku kacau hal agama org lain, org lain yg nak kacau agama aku
bodoh sungguh nak kata org yg mempertahankan agama dia dikatakan org tu ibarat lembu, sedangkan kena pikir kenapa agama lain nak masuk campur dlm hal agama lain
ko suka ker org lain masuk campur dlm urusan agama lain? ko nak ker org bukan agama lain buat forum dan memburukkan agama org lain?

Reply #683 Periuk_api1209's post

Majlis peguam berbahas berdasarkan fakta dan kes-kes berbangkit.

Orang bukan Ialam yg memeluk Islam akan menghadapi masalah dlm beberapa perkara seperti kes harta-karun, jenazah/mayat dsbnya.  Perkara2 inilah yg dibahaskan.

Putar-belit media juga memainkan peranan dalam Forum ini. Maka datanglah kaki-kaki sepanduk "Mencabar Ketuanan Melayu", mencabar Islam dsbnya.

Seperti yang saya katakan sebelum ini, persepsi Islam di negara kita sudah mencapai tahap yang amat membimbangkan.  Timbilnya ramai pejuang bukannya yang selesaikan masalah, cuba nak bangkitkan kemarahan dan mencapai tujuan kepentingan peribadi.:2cool:

Follow Us
Originally posted by jbtrader at 10-8-2008 10:59 AM
Cubalah korek rahsia daripada mereka, boleh? Tekanan orang luar @ politik ker?:re:

dua2 gomen officer maaa...
lu pikir la sendiriii...

tapi apa yg prof mehrun siraj UIA buat kat sana?
siap bertengkar dgn budak GPMS yg mengaku mewakili umno tu...

bila budak tu kata saya mewakili umno, prof tu jawab saya mewakili islam...

Reply #685 DTECCONAN's post

Sukahati ko nak kata apa Conan.

Kalau org nak kata dan kutuk Agama Buddha aku, aku terima dan aku akan berfikir.  Sebabnya otak aku masih ada banyak ruang untuk disimpan dan menganalisis sebarang kes berbangkit.

tentang agama islam, ko fikir sendirilah, nak terima tak nak terima kritikan @ usul, lantak ko.

Originally posted by petola at 10-8-2008 11:06 AM

dua2 gomen officer maaa...
lu pikir la sendiriii...

tapi apa yg prof mehrun siraj UIA buat kat sana?
siap bertengkar dgn budak GPMS yg mengaku mewakili umno tu...

bila buda ...

Oh, kisahnya orang UMNO masuk forum... Saya faham sekarang.

Originally posted by petola at 10-8-2008 10:20 AM

salah tu dtec.... mufti takda kuasa apa2 dlm isu yg dibangkitkan ni...
lagipun mufti bukannya pihak yg bertjawab terhadap pentadbiran Islam negeri... yg bertjawab ialah Majlis Agama Islam dan pelaksananya ialah Jabatan Agama Islam. Yg buat undang2 Islam di negeri2 pula ialah exco/DUN.

Mufti ni tugas dia hanya dlm hal2 beri fatwa...

malangnya apabila masalah2 ini dihilitekan atau cuba diperbincang kita org2 melayu/Islam anggap ianya mencabar melayu atau mencabar Islam atau mencabar perlembagaan...
mana otak kita dtec?

jumpa mufti tu untuk bincangkan masalah yg diaorg timbulkan berkaitan agama, walaupon Adun atau EXCO yg buat undang2 tetapi jika membabitkan Islam, diaorg pon kena rujuk mufti dulu sebelum membuat apa2 keputusan sebab pi mai pi mai balik dekat mufti juga

sebab itula cadangkan terus jumpa org berkaitan, jumpa mufti jumpa exco bincang terus dengan pihak2 ni, buat apa nak buat forum?

dengan buat forum boleh setel masalah ker? kita berforum kat sini ni bukannya boleh ubah apa2 pon tetapi matlamat kita berforum hanya menyuarakan pendapat

jadi, adakah objektif Majlis Peguam buat forum, pot pet pot pet bincang pasal isu perlembagaanlah, bincang pasai isu masuk Islam ler, last2 boleh ubah segalanya, buat apa buang masa?

sensitif sebab kita fikir ia tentang agama Islam

sedangkan ianya tentang undang2 dan pentadbiran negara...
dan pentadbiran Islam...
dan kuasa politik orang melayu/Islam...

Bagi aku depa BC yg di anggotai majorati oleh loyar2 kaum Cina & India yg mana terlibat dlm forum 'Memeluk Islam' cuba menangguk di air yg keruh memandangkan keadaan org2 Melayu yg amnya beragama Islam sedang berbalah sesama sendiri terutamanya Umno (puak Pak Lah, Najib & etc), Pas & PKR (puak Anwar)
So dgn cara ini depa loyar2 karat ni cuba mencurah minyk ke pi yg sedang membara supaya keadaan negara bertambah huru-hara dgn taktik depa yg kiranya licik dlm mewujudkan masalah yg melibatkan  sentimen perkauman & bila keadaan dlm negara bertambah parah so negara yg syok sendiri sebagai ' Polis Dunia' iaitu USA & sekutunya apalagi masuk campur hal-ehwal dlm Malaysia
Kalau perkara ini tak di kekang dgn pantas oleh pihak berkuasa & yg berkenaan so x mustahil Malaysia akan jadi mcm Iraq (jgn pandang remeh perkara2 mcm ni walaupun ada yg akan kata mustahil perkara ini akan terjadi bak kata pepatah 'Api Kecil Menjadi Kawan Tapi Bila Dah Marak Menjadi Lawan' so jgn lah cuba2 bermain dgn api yg kecil ibarat kata walaupun satu2 perkara itu di pandang enteng @ kecil tapi kalau di biarkan ianya x mustahil akan jadi perkara besar)           
Syukur Alhamdulillah Pas, Umno, NGO  & pihak2 lain bersatu hati & tenaga berjaya menentang forum ini dari berlanjutan yg akan mengakibtkan nanti negara akan jadi huru-hara dek perangai loyar2 karat ni & dalang durjana yg ada muslihat jahat

Originally posted by jbtrader at 10-8-2008 11:08 AM
Kalau org nak kata dan kutuk Agama Buddha aku, aku terima dan aku akan berfikir.  Sebabnya otak aku masih ada banyak ruang untuk disimpan dan menganalisis sebarang kes berbangkit.

kalau bagi ko tak kisah agama buddha dikutuk, tetapi jangan Cina tu dikutuk kan?
cuba org bangkitkan isu Cina, mesti ko awal2 yg melenting

Reply #686 jbtrader's post

come on la..jgn nak salah kan media pulak....jgn igt org lain bodoh la......

kalau kes berbangkit kenapa tak masukkan skali kes2 kesusahan mualaf baru yang menghadapi tekanan dari keluarga/kumpulan agama lama mereka???

kes satu keluarga di bunuh di daerah Hulu Langat sebab satu keluarga masuk islam dan kes wanita di kelar muka nya sebab masuk islam dahulu kenpa tak di bincangkan sekali????

...mungkin jugak  persepsi islam di malaysia sekarang makin buruk tetapi mungkinjugak ini adalah atas usaha pihak tertentu ..saya ckp mungkin....sebab apa??

..skang ni dah ada perstuan agama yang ahli nya khas untuk agama2 selain islam???

sila beri pendapat???

Balas #688 jbtrader\ catat

JB klu ko xsensitip dgn agama ko tu ko punye psl la...
tp jgn harap org lain pun sama mcm ko....

Originally posted by petola at 10-8-2008 11:11 AM
sensitif sebab kita fikir ia tentang agama Islam

sedangkan ianya tentang undang2 dan pentadbiran negara...
dan pentadbiran Islam...
dan kuasa politik orang melayu/Islam...

sensitif sebab diaorg buat forum, bukannya terus berbincang dgn org yg ada kena mengena terus dgn apa yg diaorg persoalkan
kenapa tak terus jumpa pihak berkenaan, kenapa nak buat forum?
mcm debat minyak tu, kita tahu minyak tak akan turun tetapi matlamatnya bukan setakat harga minyak turun tu sahaja, banyak benda boleh disimpulkan

Originally posted by DTECCONAN at 10-8-2008 11:10 AM

jumpa mufti tu untuk bincangkan masalah yg diaorg timbulkan berkaitan agama, walaupon Adun atau EXCO yg buat undang2 tetapi jika membabitkan Islam, diaorg pon kena rujuk mufti dulu sebelum me ...

mufti takda kuasa dan takkan ada kuasa selesaikan masalah ini...
fungsi mufti lain...

nak bincang dgn hakim2 mahkamah baik sivil baik syariah tentu saja tak boleh
itu sudah mencampuri urusan kehakiman... mereka tak boleh diajak apalagi diseret dlm apa2 isu atau perbincangan

ini berkaitan undang2 dan pentadbiran negara... bukannya tentang agama Islam...
tentang kuasa dan kedudukan
jelasnya tentang politik... jadi orang2 politik yg boleh selesaikan...

forum bererti berbincang, mengetahui masalah dan kedudukan dan mungkin juga jalan2 penyelesaian...

cara ini adalah cara civil society bergerak... yg patut subur dlm negera demokrasi...
banyak perkara boleh selesai melalui cara ini... kerana drpnya pihak berkuasa mendapat input untuk tindakan2 selanjutnya...
kalau mereka tak butalah....

aku rasa presiden dan timbalan bar council ni tak berkelayakan...nanti kena pilih zulkipli nordin ni jadi presiden....k3ling ni terkenal dengan cakap je lebih tapi kerja cam haram...

Originally posted by tasha at 10-8-2008 11:14 AM
JB klu ko xsensitip dgn agama ko tu ko punye psl la...
tp jgn harap org lain pun sama mcm ko....

dia tak sensitif bab agama, tetapi cuba bangkitkan isu Cina mesti dia marah

Balas #677 WonBin\ catat

Kalau kaum Melayu sendiri tidak mempertahankan hak kaum sendiri & ugama Islam amnya so x mustahil 2 kaum ini akan jadi ibarat 'Kaduk Naik Junjung' & depa2 ni akan memerintah negara so kaum Melayu x mustahil akan jadi hamba di negara ini dgn di pinggirkan & di perlakukan dgn sewenang2nya oleh perbuatan 2 kaum ni coz kaum Melayu sendiri tidak bersatu dlm segala hal & asyik dok berbalah serta bermusuhan sesama sendiri
Depa 2 kaum ni x ingatkan peristiwa berdarah tragedi '13 Mei' & 'Kampung Medan' yg melibatkan 2 kaum ini
Bagi aku 2 kaum ni 'NEVER LEARN FROM PREVIOUS MISTAKE' dgn sengaja mewujudkan masalah yg berkaitan sensitivity perkauman

[ Last edited by  pee3 at 10-8-2008 11:28 AM ]