CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

iye memang kosongg..

Reply 701# missayeen

slagi tenet berbayar, xputus la on9.. hehe..

Reply 699# missayeen

aku xnampak pape, sbb aku xleh view pic... Hehe..
tp kalo stakat botol 0.. xperlu la upload..

betul ke ader ni?..

betul ade..

tidaklah clear macam nampak orang..tapi so far, gambar ni yang paling clear sebab adik aku capture lepas pukul 12 mlm (lepas dia berubat)..

teruskan berusaha ye..

aku nak gi Tiara Beach jap..

Post Last Edit by ninja9 at 14-9-2010 22:14
missayeen Post at 14-9-2010 11:35

ada 4 bayang hitam berjubah ker...

pas tu ada nampak seorang pempuan bertudung duk kat belakang..ko ka tu missayeen..

Follow Us
mana dino ni?
xde hapdet lagi ker??

Reply 689# missayeen

oh tidak!!!!..aku nak balik tepeng next week.....mintak la jgn terjumpa..Amin!
   ingatkan dah takde dah keta kuning ni...tapi betul la soklan missayeen, kenapa musti kuning?!

Reply 706# ninja9

beb, 4 bayang itan kat belakang tu orang la...aku yang berdiri,adik aku tengah snap gambo..y laen2 tu sedara mara..

cuba lagiii..

cewah..macam teka kacang plak..

Reply 708# jai09

tepat skalli..kenapa mesti kuning..? plat no nya PG ****..sesape jumpa area Changkat Jering sebelum terowong,sila buat liputan tao!

aku nak makesure adekah platnya sama..penat gugel no plat tersebot tp xde info la lam intenet..

ala..
mgu ni rombongan aku lalu sane..
lalu siang, sure la xjumpe..

check website JPJ la..
tgk ada saman tak..hehehe..or blacklisted ke..

Reply 712# 5w_1h

tu benda pertama aku buat..

tapi kena fill in no ic da..mane gue tau bebb..

Reply 713# missayeen

eh takyahla..no IC tu atau je..

selamat hari raya to all sorry la dah lame tak masuk sini.. busy.. heehehe.. sekarang dah kurang busy sket.. boleh la melepak kat sini lagi

missayeen Post at 14-9-2010 11:35

wah.. ada gambar.. botol revive lagi.. tapi serious tak nampak ape.. sape2 yang boleh bagi clear sket? huhuhu

mana dino ni?
xde hapdet lagi ker??
melinda_gordon Post at 14-9-2010 22:25

sabar ye cik mel.. ada cerita.. tapi tak sempat nak karang lagi.. citer pasal mak ngan pakcik mase kecik2..

sabar ye cik mel.. ada cerita.. tapi tak sempat nak karang lagi.. citer pasal mak ngan pakcik ma ...
dinosour_27 Post at 15-9-2010 19:41

ye..tgh bsabar la ni...
hehehehe...

Kisah Hantu Galah

salam sumer.. sorry la dah lame tak masuk jenguk and hapdet rumah sendiri.. busy raya katanya.. lagipun ni la time aku nak kumpul2 ngan family aku.. time lain jarang sebab busy and susah nak kumpul.. dalam berkumpul2 ni sempat la aku korek cerita2 dari mak aku.. cerita masa dia kecik2..

kalau korang ingat.. dulu aku ade cerita pasal masa aku kecik.. aku ada ikut cahaya pulang ke rumah atuk aku masa malam2.. ok.. ni cerita masa mak aku kecik plak.. rumah yang sama.. jalan yang sama.. cuma tahun dan keadaan berbeza.. dule mak aku cerita jalan nak masuk ke rumah arwah tok.. kiri kanan gelap.. mase tu mane ade lampu jalan.. elektrik pun takde lagi.. so dia ngan sorang pakcik aku (abang dia) pergi mengaji sekali.. masa tu kalau pergi ngaji bawak jamung atau lampu yang dibuat dari sabut kelapa macam obor tu..

peristiwa pertama.. mak aku jumpe hantu galah.. masa tu dia balik malam2 la lepas mengaji.. bila dah sampai separuh jalan.. tiba2 dia nampak macam ada orang berdiri kat seberang parit.. dalam samar2 cahaya obor tu.. dia cuba la camkan siapa orang tu.. tapi makin dia cuba nak tengok siapa orang tu makin tinggi.. sampai last2 dia kene mendongak sebab nak tengok muka orang tu.. tapi bila dah tinggi sangat.. dia cakap la kat pakcik aku.. pakcik aku dengar je mak aku cakap macam tu.. tak tunggu lama dia tinggalkan makcik aku.. hahahah.. takde toleh2 lagi dah..

bila sampai rumah.. diceritakan la kat tok aku.. dia senyap je.. timbul pulak peristiwa ke 2.. masa tu masih mak aku ngan pakcik aku.. memang diorang mengaji berdua.. so dalam perjalanan pulang tu.. mak aku nampak ada benda bentuk sabut kat tengah2 jalan.. mak aku cakap la.. eh yas ada sabut yas pastu dia pegi sepak benda tu.. tiba2 benda tu membesar macam bentuk belakang penyu sebesar dulang.. pastu benda tu gigit belakang kain mak aku.. so masa tu terpekik terlolong la panggil pakcik aku tu.. pakcik aku dah lari dulu dah.. same macam first time.. dia cabut dulu.. hahaha.. tarik punya tarik terlepas la tapi selipar mukaddam ngan kur'an semua terlepas koyak rabak.. dah tak ingat ape dah.. mak aku lari.. bile sampai rumah cerita kat arwah tok laki aku dia pun pg la tempat kejadian.. tapi yang tinggal cuma kur'an ngan mukaddam yang dah koyak rabak ngan selipar mak..

semenjak dari kejadian tu.. bila dah nak sampai tempat tu.. diorang dah start berlari sampai la rumah.. hahaha.. lawak gak la.. patut la mak aku mase sekolah dulu runner.. sebab dah training dari kecik.. hahha..

ingat tak aku cerita pasal keris arwah tok.. keris tu diwarisi dari abang dia.. wak kaji yang terkenal sebagai panglima.. keris tu.. kalau dibawa ke kebun.. jangan kata binatang.. seekor semut pun tak akan jumpa dalam kebun tu.. keris tu terkenal sebagai panas.. pernah sekalai arwah tok tengah bukak kebun baru di sg renggam kluang.. diselitkan keris tu di dinding pondok di kebun tu.. tapi esok nya kerisnya dah ilang.. bila balik.. arwah tok pegi la umah wak kaji ni.. dia cakap la keris nya hilang.. wak kaji relax je cakap.. kerisnya dah balik.. engkau tak bawak pulang sarungnya? (dalam bahasa jawa)

arwah tok pompuan penah cerita.. pernah 1 malam keris tu disimpan dengan sebilah lagi keris lain dalam almari.. malam tu kecoh 1 rumah.. keris tu berlawan dalam almari tu.. bunyi berdentum2.. dah bawak keluar 1 keris baru la ok.. semenjak dari tu.. keris yang 1 ni sentiasa diletak di atas alang rumah atau diselitkan di dinding pada waktu malam.. keris ni arwah to cakap memang selalu bergerak sendiri.. kadang2 bergegar macam nak keluar dari sarung dia..

yang arwah tok laki aku plak.. walaupun dia mengajar silat.. tapi dia tak berapa minat keris ni.. kalau tak kerana abang dia berkeras suruh jaga.. dia memang tak nak.. dia lebih suka pergi mondok.. mengaji dengan orang alim2.. panglima salleh/ kiyai saleh yang terkenal dengan kisah parang terbang tu adalah salah seorang rakan sepengajian dia.. arwah tok laki aku ni.. kalau tengok dia solat and zikir memang takut la.. tak termampu nak ikut.. lama gile.. kalau dari maghrib tu dia akan dok atas sejadah sampai isyak.. sambung lagi.. kul 3 pagi mesti bangun solat sunat.. dari zohor sampai asar pastu mengaji.. memang tak terlarat la aku nak buat.. sebab tu pakcik aku cakap arwah tok ada pendampingnya sendiri.. pastu takde sorang pun anak2 yang nak amik ilmu tu.. sebab ilmu tu panas.. zikirnya pun jejak 75ribu sehari kalau tak silap..

nanti2 aku cerita lagi eh.. nak tido dulu.. sok insyaAllah kalau takde ape2 aku sambung cerita..

Rate

1

Reply 719# dinosour_27

Skali Masok,Panjang je citer kaoooo!hahaha

aku xle bg clear..ajakla Ilah Masok teropong botol tu..