CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: copypaste

Edisi Zakat: Ke mana perginya wang zakat kita?

Reply 4# baghal_bortuqal

yup....aku facing sendiri mcm mane time nak kawin...aku mmg bengang gile ngn org kat pejabat agama tu...dia wat aku ni mcm aku ni jahil sgt bab2 agama...bole kawan dia siap sound aku lagi..aku ingat lagi...dia tanya " ape perkara yg menyebabkan mandi hadas besar"...aku jawab 3 la...pastu minah tu tetiba cakap..dia nak aku jawab 6 sebb...aku pun blur la...tetibe kawan dia menyampuk..."hye...tak study ke sebelom datang interview"...mana la kita expect soalan yg diorg nak tanya...pastu bole plak...perli pasal keje aku...dia tanya aku..keje mana sume..aku jawab lah..keje O & G....member dia sound lagi..."ermm..mesti besar kan gaji..takkan takleh nak jwab",...nasib baik la...aku interview sebb nak kawin..kalo tak..minah tu dah kena lempang sedas ngn aku....

Reply  baghal_bortuqal

yup....aku facing sendiri mcm mane time nak kawin...aku mmg bengang ...
teha86 Post at 8-8-2011 13:47

dia dengki tu.lulusan macam mereka tu.kalau tak kerja di pejabat kerajaan..kat mana lagi tempat lain nak ambik, lepas tu buat sombong..

Reply 62# cyclotron

tulah...pastu yg best part,...dia bole tanya aku ape..."ni tau tak nak solat camne??? dia ingat aku ni ape...jahil sgt..sampai solat pun tak tau...mmg kerek gile minah kat situ..baru keje gobement...dah kerek...eeee....serik aku...

Malaysiakini
Saya belum ingin mengulas tentang serbuan JAIS (Jabatan Agama Islam Selangor) ke atas sebuah gereja di Petaling Jaya seperti yang disiarkan oleh berita beberapa hari ini di sudut tindakan serbuan' itu.
copypaste Post at 8-8-2011 10:40

come on la dr asri. maza ni sometime tak mempraktiskan apa yg dia cakap. jgn tgk satu2 pertubuhan tu buruk belaka. takda langsung yg baik. sejak kes dia dgn JAIS yg dulu tu, pada maza apa yg JAIS buat semuanya buruk belaka. yg sudah2 tu sudah la dr asri. zakat tu satu hal, sekat gereja umpan org islam tu satu hal.  aku sokong JAIS & Hasan Ali dlm hal ni. jgn bg muka kpd mubaligh kristian yg nak kristiankan org islam/melayu. nak kristiankan org cina & india derang punya fasal. tapi percubaan mengkristiankan org islam buruk padahnya. sometime kita perlukan org spt ibrahim ali utk warning kafir2 yg tak kenal dek untung ni.  klu di China, umat islam kena sembelih mcm tu jer. tapi org islam msia sgt sopan santun & baik hati, tak gamak nak gelek org2 cina/hindu dgn kereta kebal spt yg China & Yahudi buat. so bersyukurlah korang dpt duduk di negara ni.

siapa pernah cuba Zakat Online yang baru ni?

www.zakat.com.my

apsal lepas login, takleh view page? home page ok jer.. dah login plak kero.. takde scroll bar kiri kanan. ni system tak testing sepenuhnyer ker..

Cadangan aku untuk mantapkan zakat, derma masjid, jabatan kebajikan masyarakt yang mungkin boleh membantu mereka memerlukan @ [url]http://denaihati.com/murtad-kerana-miskin-dan-penyelesaiannya[/url]

Follow Us
pengalaman aku ngan pejabat agama okey je.. time kawen lah maksud aku.. semua smooth je.. org pejabat agama semua mesra2 belaka.. soft spoken.. alhamdulilah la..

maybe sesetengah kot.. bukan semua camtu.. tp bab pengagihan zakat tu mmg aku setuju la.. mcm tak efisen langsung.. masih ada ruang utk berubah.

Aku ikhlas nak bertanya...

apa hukum kita bayar zakat pendapatan dan whatever zakat ni terus kepa ...
Cakkkk....aaaa Post at 8-8-2011 12:37

Yang bayor zakat kat Pejabat Zakat kerana tak nak bayor semuer kat I/Tax.
Itu jer.....

Tapi kalau miker nak bayor terus kpd yg memerlukan(cukup syarat)
Bolih ajer........

Ikut priority laaaa
No. 1 saper...No. 2 saper....No. 3 saper...... No. 4 mungkin Moderator Forumcari

come on la dr asri. maza ni sometime tak mempraktiskan apa yg dia cakap. jgn tgk satu2 pertubuha ...
tobby Post at 8-8-2011 14:27

kamu bukan bercakap soal islam ini hanya soal ketuanan melayu sahaja, tiada kaitan dengan islam.
setiap individu berhak memilih pegangan agama apa yg mereka percaya.

perkara keagamaan ini ada di dalam hati kamu.

kamu paksa lah gimana jikalau hati kamu tidak percaya tiada arti nya juga,

kat kedah haku tau depa bagi kat org miskin setiasp ujung tahun utk persediaan anak2 masuk sekolah, sapa yg pendapatan bawah 1.5k(kalau tak silap) dan ada anak seramai 4 org yg bersekolah layak dapat 500 ringgit...(tau sebab ada orang yg berdekatan dgn umah parent dapat)..dan juga setiap kali nak raya pun dapat jugak, dan golongan macam tu jugak yg dapat..

Reply  baghal_bortuqal

yup....aku facing sendiri mcm mane time nak kawin...aku mmg bengang ...
teha86 Post at 8-8-2011 13:47

gimana lah orang melayu tak murtad jikalau begini cara orang melayu islam.

Berapa banyak nak bukak crita asri nih.....terlampau karen kot...
FaithNoMore Post at 8-8-2011 11:47

lu mati mengelupur sambil mulut berbuih2 kalu baca brita dr.maza?

orang malaysia nih bayar zakat punya laa banyak... dah laa kategori zakat harta, zakat emas, zakat perniagaan, zakat pendapatan, zakat segala mak datuk jenis zakat...

tak kira lagi tiap2 tahun zakat fitrah org islam bayar lagi....

tak termasuk lagi orang yg derma rela hati dekat pusat zakat...

tak masuk lagi peruntukan dari kerajaan pada pusat zakat nih tiap2 tahun...

dan kira lagi org yg makan gaji swasta  nak lari dari bayar income tax, pegi bayar zakat pendapatan...

tak kira lagik bantuan dari jabatan kebajikan masyrakat malaysia lagik....

kira laa sendiri berapa bilion setahun pusat zakat nih kutip duit rakyat malaysia... tapi orang islam yg susah, rakyat malaysia tanpa mengira agama yg susah.. apa mereka dapat...  sampah... mana pegi duit2 zakat pegi semua....

yg tebaru duit zakat digunakan untuk bayar peguam bos besar jabatan agama islam KL dalam kes saman dia...

dan korang tgk bangunan2 pusat zakat yg gah nak mampus...
pusat zakat melaka

baitumal KL

kamu bukan bercakap soal islam ini hanya soal ketuanan melayu sahaja, tiada kaitan dengan i ...
Vokuro Post at 8-8-2011 15:40

dakwah la org cina masuk kristian.  org islam dgn agama mrk.

Aku ikhlas nak bertanya...

apa hukum kita bayar zakat pendapatan dan whatever zakat ni terus kepa ...
Cakkkk....aaaa Post at 8-8-2011 12:37

dari ilmu aku yang cetek... ada 8 asnaf... pusat zakat adalah amil atau salah satu dari asnaf... dia menerima dan mengagihkan...

tapi kalau kita bagi direct kepada 7 asnaf yang lain... itu pun boleh juga...cuma tak de resit utk nak ditolak atau dapat pelepasan cukai pendapatan....

come on la dr asri. maza ni sometime tak mempraktiskan apa yg dia cakap. jgn tgk satu2 pertubuha ...
tobby Post at 8-8-2011 14:27

btul pndapat ko psl penyebaran kristian tu.
tp dlm kes ni, org islam yg "join" aktiviti diorg tu adalah mereka yg dapat bantuan dpd gereja setelah usaha mereka mintak bantuan dr org islam gagal !!!

Pihak NGO berkaitan Gereja datang & cari orang utk diorg bantu (disamping sebar kristian). tak payah apply - dan konsisten setiap bulan.
Cakap pun baik2 & kuasa kaunseling serta tahap "mengurat" diorg mesti power!!

Pihak berkuasa Islam?? kena datang ofis apply, birokrasi lagi, kalau tak masuk TV3 Bersamamu, setakat dapat bantuan JKM RM150 je sbulan.
kalau masuk, baru la cerah dapat bantuan...

So ini la point dr.maza tu, dia nak ingatkan pihak berkaitan kena lebih proaktif dalam hal ni. betulkn segala kelemahan dalam pengagihan bantuan.

selain tu senang ckp, pengurusan organisasi Kristian memang tersusun & terancang.. bantuan kewangan pun power tak kira peringkat..
mcm aku dlu study UTMKL, persatuan mahasiswa kristian kt utmkl boleh tawarkan pinjaman smpai max 3k tak silap..  so ini adalah cth kabel2 diorg power.. dan diorg memang serius dalam kebajikan agama diorg.

ini yg kita Islam kena perbaiki, sbb skrg mmg kita lemah umpama buih di lautan..

kekangan birokrasi lam pembahagian zakat.....entah sampai entah dak pembahagian tue....duit dok menimbun lam bank je....nak tunjuk gak duit zakat banyak g......

tak paham aku pusat zakat kat malaysia nie.....

lu mati mengelupur sambil mulut berbuih2 kalu baca brita dr.maza?
Acong Post at 8-8-2011 15:46

Ngko cepat inzal dengor nama asri kot...

Aku takut lepas ni ramai orang yg berhutang dengan along ribu riban.. Invest skim cepat kaya, lingkup lepas tu desperate nak bayo utang terus gi gereja mintak bantuan. Kena tangkap kalu cakap je desakkan kemiskinan.  Kalo la baitulmal ada sediakan kemudahan untuk manusia cam ni..  musti ramai orang senang.